Skocz do zawartości
Forum

Pogaduchy o wszystkim i o niczym


Kinqa

Rekomendowane odpowiedzi

NATKA08

nikawa to może znasz jakiś super sposób na to by dziecko trzymało język za zębami podczas mówienia bo te ćwiczenia które Pani w szkole daje to nie koniecznie się sprawdzają teraz co prawda zmieniła z syczenia na szumienie ale czy to pomoże nie wiem

Jeżeli występuje seplenienie międzyzębowe, to zaleca się, żeby najpierw ćwiczyć "szumiące", bo to są głoski dziąsłowe, język jest nieco cofnięty. "Syczki" są zębowe, język chętniej ucieka zza "krat". Ja tłumaczę moim dzieciom, że język to złoczyńca, którego musimy stale trzymać za kratami (zębami) ;)
Niestety nie ma syropu, który by paralożował język, gdy ten ma ochotę wybiec przed szereg. Takie cuda, to chyba tylko u Pana Kleksa. Jestem pewna, że miał piegi na wady wymowy ;)
Seplenienie, to ciężka praca pacjenta i rodzica. Nastało utrwalenie wady i teraz ćwicząc należy utrwalić właściwą głoskę.
Pracę zaczyna się od uświadomieniu dziecku różnicy, gdy wywoła się właściwą głoskę, to ją ćwiczymy. Ja proszę o utrwalanie na ślimaku logopedycznym. Następnie przechodzimy do sylab, codziennie jednak wracając do ślimaka. Kolejne są wyrazy...itd.
Natka, czy Twoja córka ma sepl. m.zęb.? Czy logopeda odkryła przyczynę?

Odnośnik do komentarza

nikawa
NATKA08

nikawa to może znasz jakiś super sposób na to by dziecko trzymało język za zębami podczas mówienia bo te ćwiczenia które Pani w szkole daje to nie koniecznie się sprawdzają teraz co prawda zmieniła z syczenia na szumienie ale czy to pomoże nie wiem

Jeżeli występuje seplenienie międzyzębowe, to zaleca się, żeby najpierw ćwiczyć "szumiące", bo to są głoski dziąsłowe, język jest nieco cofnięty. "Syczki" są zębowe, język chętniej ucieka zza "krat". Ja tłumaczę moim dzieciom, że język to złoczyńca, którego musimy stale trzymać za kratami (zębami) ;)
Niestety nie ma syropu, który by paralożował język, gdy ten ma ochotę wybiec przed szereg. Takie cuda, to chyba tylko u Pana Kleksa. Jestem pewna, że miał piegi na wady wymowy ;)
Seplenienie, to ciężka praca pacjenta i rodzica. Nastało utrwalenie wady i teraz ćwicząc należy utrwalić właściwą głoskę.
Pracę zaczyna się od uświadomieniu dziecku różnicy, gdy wywoła się właściwą głoskę, to ją ćwiczymy. Ja proszę o utrwalanie na ślimaku logopedycznym. Następnie przechodzimy do sylab, codziennie jednak wracając do ślimaka. Kolejne są wyrazy...itd.
Natka, czy Twoja córka ma sepl. m.zęb.? Czy logopeda odkryła przyczynę?

nikawa ona mówi normalnie jak dorosły nie sepleni wymawia każdą literkę poprawnie nic nie zmiękcza ale ten język leci jej na zęby Pani logopedka powiedziała mi że to tzw międzyzębowość a jeszcze teraz zęby jej wypadają mleczne i rosną stałe i myślę ze to troche przeszkadza w ćwiczeniach

Odnośnik do komentarza

Szymek już po lekarzach.
Wszystko oki.

Ortopeda - kolejna wizyta kontrolna za rok

Nefrolog - kolejna wizyta kontrolna za pół roku.

I z racji tego, że ortopeda i chirurg, którego Szymek miałby w poniedziałek, to jedna osoba, więc m udało się załatwić, że mu sprawdziła siusiaka i nie trzeba iść w poniedziałek, tylko za pół roku na kolejną wizytę.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Natka, Międzyzębowość, czyli seplenienie międzyzębowe. Prsynajmniej mine tak uczono.

Brak zębów zdecydowanie nie pomaga w ćwiczeniach, bo język nie ma oparcia na zębach i wychodzi na spacer.
Używaliście smoczka?
Jak zęby się pojawią, to na pewno będzie łatwiej.
Twoja córa, to bystra dziewczyna i na pewno sobie z tym poradzi.

Odnośnik do komentarza

Pierwszego dnia akcji. Nawet jeszcze byłam wśród szczęśliwców, którzy mogli zamówić 3 mapy.
Anaaa, nie martw się. Jeżeli zamówiłaś potwierdzając linkiem, który doszedł na pocztę e-mail, to dostaniesz swoją mapę. Moja bratowa i moja siostra dostały mapy w ubiegłym tygodniu. A zamawiałam dla wszystkich jednocześnie. Ja dostałam dopiero dziś. Wczoraj odwiedziłam Panie na Poczcie pytając, czy nie ma dla mnie jakiejś przesyłki, bo też już zaczęłam mieć wątpliwości, czy dostanę. Trudno powiedzieć od czego zależy data wysłania/otrzymania. Ssprawdź jutro skrzynkę, może już będzie. :)

Odnośnik do komentarza

dzięki..ja właśnie też pierwszego dnia zamawiałam.. nie pamiętam już czy klikałam w link ale raczej tak-wiadomość miałam oznaczoną jako przeczytaną, też właśnie dwie zamówiłam hehe .. to mam nadzieję,że dojdą w końcu ..bo się zaczęłam zastanawiać czy nie ponowić zgłoszenia hehe. Ale jeszcze poczekam skoro to taki faktycznie rozrzut w czasie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...