Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Martynea z czasem coraz mocniej będziesz czuła maluszka ... I dość często. ;)

Kamilka to lepiej podjedź i sprawdź ...

Mamba mnie łapały takie skurcze od początku ... Gin zalecił magnez z wit b6 i jest lepiej ... Ale do końca nie zniknęły ...
Co do wózka to my najpewniej odkupimy od znajomych x-lander xa po ich dziecku ;) dokupię adaptery do montażu fotelika na stelaż i fotelik bo też nie mam ;)
Dla Nikosia miałam taki wózek WÓZEK SPRINT X - WĂłzek Dziecięcy SPRINT X - kolor GRANAT+BEĹť (LEN)
Tylko nie miałam tpowej gondoli a spacerówkę przerabianą na głęboki i moge go polecić ;) bardzo fajnie sie sprawował ;)

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

Karim w 20 te BX to za wcześnie raczej ... Koło 30 tak chyba to normalne ...

Ja dziś sprzątaniowy dzień miałam ... Teraz leże bo mnie odtwgo sprzątania, dość długiego speceru zNikiem brzuchol pobolewa i spojenie ;(

Z plecami uważaj ... Zeby cię nie siekło jak mnie niedawno ;(

Ja jutro na kilka godzin do pracy jadę ;) pomóc D trochę bo mają masę pracy i D nie daje rady teraz ;( czasowo się wyrobic ... I do nocy by siediał ;(
A tak jakaś kaska dodatkowa wpadnie :)

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

JEEEEEST, BĘDZIE CHŁOPAK !!!!!!!!:36_2_25:

Siusiak na 120%, dzięki za trzymanie kciuków, udałooooo się!!!! Tak jak planowaliśmy, będzie KAROL :smiech:

Teściowa ciutkę rozczarowana, bo chciała zawsze mieć córeczkę, a tu dwóch synów i już drugi wnuk męski (u szwagra też chłopak pół roku temu się urodził)i ani jednej dziewczynki hihihi

Martyneea, gratuluję ruchów, prawda że to super uczucie?

Co sądzicie o tych szkołach rodzenia? Z tym oddychaniem to naprawdę tak trudno? Które z was już rodziły bez szkoły - jak było?

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3oskjopyqtyq7g.png

Odnośnik do komentarza

kaskasto
Karim w 20 te BX to za wcześnie raczej ... Koło 30 tak chyba to normalne ...

Aż musiałam sprawdzić :) bo myślałam że mi się coś pomieszało, pamiętam to jeszcze z pierwszej ciąży i faktycznie wszędzie pisze że zaczynają się po 20 tyg, więc mogą już tak na dobrą sprawę...

Marteczka gratuluję :36_2_25:

Co do szkoły rodzenia to ja osobiście nie byłam, ale w trakcie porodu troszkę pożałowałam. Ale nie było tak źle. Teraz też nie idę.
Ważne żeby słuchać położnej w trakcie porodu, ja już na koniec źle parłam, nie tak jak mi mówiła, ale w sumie szkoła rodzenia by i tak nic nie dała, bo ja wiedziałam jak to ma być z teorii i położna cały czas mówiła że trzeba przeć jak na kupę, a ja się bałam że mi hemoroidy wyjdą jeszcze bardziej :/ i parłam brzuchem, aż w końcu mnie opieprzyła że jak nie będę normalnie przeć to mały się udusi, to po dwóch poprawnych parciach już wyszedł.
Miałam taką fajną stronkę z ćwiczeniami z oddychania itp jak to znajdę to podeślę linka, muszę poszukać.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jlsp2ouzt.png

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy90bv7rq07qzo.png

Odnośnik do komentarza

Karim

Marteczka gratuluję :36_2_25:

Co do szkoły rodzenia to ja osobiście nie byłam, ale w trakcie porodu troszkę pożałowałam. Ale nie było tak źle. Teraz też nie idę.
Ważne żeby słuchać położnej w trakcie porodu, ja już na koniec źle parłam, nie tak jak mi mówiła, ale w sumie szkoła rodzenia by i tak nic nie dała, bo ja wiedziałam jak to ma być z teorii i położna cały czas mówiła że trzeba przeć jak na kupę, a ja się bałam że mi hemoroidy wyjdą jeszcze bardziej :/ i parłam brzuchem, aż w końcu mnie opieprzyła że jak nie będę normalnie przeć to mały się udusi, to po dwóch poprawnych parciach już wyszedł.
Miałam taką fajną stronkę z ćwiczeniami z oddychania itp jak to znajdę to podeślę linka, muszę poszukać.

To ja bardzo poproszę o tego linka :) Jak na kupę? To chyba nic skomplikowanego :oczko:

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3oskjopyqtyq7g.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
Wczoraj byłam na USG połówkowym. Płeć nie zmieniła się magicznie od 12 tyg.... jest Chłopak :) Imienia jeszcze nie wymyśliliśmy.
Wszystko ok, dzidziuś rozwija się prawidłowo i oby tak zostało.

Miałam też wizytę u endo w sprawie tarczycy. Na szczęście wszystkie wyniki w normie, zwiększyła mi dawkę enthyroxu, żeby były jeszcze lepsze i mam chodzić na kontrolę co 4 tygodnie. A tak się martwiłam na początku.

A dziś wizyta o 16 u normalnego gina.

Odnośnik do komentarza

Hej!
Daga wedle życzenia Twoją tabelkę wrzuciłam na 1 strone.

kamilkaa29 Mi też się brzuch stawia jest to bezbolesne i bez wysiłku . Po prostu w jednej chwili czuje jakby brzuch mi "szedł" do przodu, skóra sie napina ale jak się położe na sekunde nawet i głęboko oddycham to przechodzi. Nie biore na to ani nospy ani magnezu. Wizyte mam 5go kwietnia to się dowiem czy jednak coś potrzebuje.

monika26sie
ja swojego malucha czułam od 14 tygodnia delikatnie i od czasu do czasu takie mocniejsze ruchy poczułam po 18 tyg a teraz są już regularne, dość mocne i widoczne bo nawet udało mi się filmik nagrać z pierwszym kopniakiem :) ale też ostatnio przez pół dnia cisza. Moje dziecko ruchliwe najbardziej z rana i w nocy. Czuje je przez sen

kaczkosia ,kaskasto Na zgagę u mnie na poczatku ciązy niezastąpione zimne mleko obecnie MIGDAŁY :)

Martyneea tak jak pisałam monice teraz są to mocniejsze ruchy i juz nie na leżąco wyłącznie tylko też na stojąco czy siedząco. Ostatnio nawet jak klęczałam w kościele to dostałam kopa solidnego ze az syknęłam bo mnie zaskoczył :)
Teraz maluch jeszcze ma duuuzo miejsca. Z początku ruchy czułam głownie na dole wręcz na pęcherzu. Gin powiedział ze widocznie małe ma nogi na dole ale z czasem się przeniosło wyżej i teraz kopie w okolicach pępka a i wyżej prawie pod żołądkiem sie przekręca.

Mamba123 mi dłonie cierpną i robią sie zimne szczególnie prawa jak operuje myszką...wczesniej tak nie miałam. Ale nie panikuje ;)

MarteczkaJ Gratulacje synusia!!!! i Szkoła rodzenia. Syna rodziłąm mając 18 lat, zupełnie nie panikowałam i nie bałam się porodu. Po prostu poszłam , słuchałam co mówią do mnie położne i oddychałam. Po porodzie gratulowali mi ze miałam parcie i zachowanie jakbym piąte dziecko rodziła i pytali czy uczeszczałam do Szkoły rodzenia. Powiedziałam że nie, to byli zdziwieni. Nie wiem czy tak samo łatwo będzie mi rodzić drugie dziecko ale... nie chce mi się tak prawde mówiąc uczęszczać na te zajęcia... No chyba że mój mąż będzie tego bardzo pragnął, bo syn jest z mojego pierwszego małżeństwa więc on nie miał okazji ani asystować przy porodzie ani zajmować sie noworodkiem... ale znając jego raczej będzie szedł na żywioł i będziemy starali się robić wszystko instynktownie.

Aniunitka Również gratuluje synusia!!
Na tapecie też miałyście rozstępy. Przy Kubie ich nałapałam teraz cisza..twutwu nic nie swedzi narazie i jakoś watpie ze zas je zalicze.
Do dziewczyn ze śląska ja postanowiłam rodzić w Gliwicach... nie wiem czy to dobry wybór ale mam nadzieję ze się nie rozczaruje.
U nas przygotowania świąteczne i ogólne zmęczenie. Nic ciekawego. Jeszcze tydzien i połówkowe. ah...doczekać się nie mogę...

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.

Karim melduję się szefie !

Kasialukaszo dzięki za wrzucenie tabelki :) ja ją zawsze tam uzupełniam jak dziewczyny piszą to kiedy tam chcecie to możecie ją wrzucać znowu.

Nie pisałam nic bo u mnie chu... Strasznie chora jestem od 3 dni. Teraz się czuję lepiej ale zobaczymy po południu :( tyle miesięcy wytrzymałam bez chorowania, gdy wszyscy wokół wiecznie kaszleli itd i w końcu mnie dorwało .. horror :)

Widzę rozstępy atakują .. u mnie chyba też :( tzn w sumie nie wiem czy to jakieś uczulenia na brzuchu mi się robią czy takie małe rozstępki .. staram się nie rozmyślać tylko smaruję, żeby większe nie były :\

Kamilka29 gratuluję dziewuszki do kolekcji ;))

MarteczkaJ gratuluję chłopaczka :D haha ważne, że Ty się cieszysz a nie teściowa ;) hihihi

Aniunitka również gratuluję syncia :))

Karim mnie czasami boli i teraz jak mam kaszel to już w ogóle, ale biorę nospę w sumie :P jak mówią, że można to biorę hahah

Martyneea ja malutką czuję cały dzień ! Wystarczy, że dotknę brzuch i zagadam i od razu kopie :) UWIELBIAM TO, chociaż czasami już nawet zaboli :|

Mamba123 ja chyba dziwak jestem bo na nic jeszcze nie patrzyłam :P ale chyba zacznę się rozglądać i wózek pewnie będzie pierwszą rzeczą jaką kupię :)

Do potem :)

Lilly

Odnośnik do komentarza

Prze się jak na kupę? A nie jak na siku i brzuchem właśnie? Ja czytałam jakiś czas temu, że właśnie nie jak na kupala, tylko jak na siku :)
Właśnie dlatego m.in. się wybieram na szkołę rodzenia. Niech mi tam opowiedzą i wytłumaczą i poćwiczę ze swoim i też na pewno będziemy mieć co sobotę frajdę :)
Lubię z moim spędzać czas różnorako :)

Przyjaciółka bez szkoły, bez ćwiczeń, bez basenu... i poród to najgorsze życiowe przeżycie jakie miała - tak się zraziła, że tylko raz i już nigdy więcej. 17 h bólu, płaczu i krzyku, do tego totalna olewka i grzebanie w niej jak w krowie, nie informowanie o niczym i zamęczanie, bo ona nie pierwsza i ostatnia.

Dlatego też nie wyobrażam sobie porodu bez mojego M. Nie ma takiej opcji! Zrobił, jest w ciąży ze mną i rodzić też ma ze mną, a co :)

Te ruchy mojego to są takie mega delikatne i czuje je czasami, sporadycznie.

Widzę, że siusiaków przybywa nieporównywalnie więcej jak niewiast pięknych :) :36_3_19:

http://www.suwaczek.pl/cache/b76571fa6e.png

Odnośnik do komentarza

Marteczka ja chodziłam do SR z pierwszym synek, 12 lat temu ... Wtedy duzo mi to dało :) bo i systematycznie cwiczylam na zajęciach, a i będąć"swiezaczkiem" nauczylam się sporo :)
Oddychania też sie nauczylam.
Ja chodziłam sama na spotkania, D nie mógł/nie chciał wtedy ... A mi samej też fajnie było i taki czas relaksu wtedy był ;)
Z kolejnymi nie szlam już do szkoły ...

Qrcze coś mnie boli pod żebrem lewym ... Tak jakbym miała płuca albo mięśnie obite ... :o_no: uciążliwe to :( i głowa mnie boli cos :(

Marteczka gratuluję synusia :)
Karim hmmm ni dziwne, mi sie wydawało że koło 30 dopiero powinny się najwcześniej pojawić ... Ale może się mylę ...
Aniunitka tobie też gratuluję synusia :)
Martynea mój nie chcial być przy porodach dwóch pierwszych ... J nie nalegałam, bo nie było sensu ... Nie bylby pomocą gdyby na siłę i wbrew sobie tam poszedł ... Moja mama ze mna była ... D się zdecydował dopiero przy Nikosiu że pójdzie :), teraz też pewnie będzie ...

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

MarteczkaJ, Aniunitka- GRATULUJĘ SYNECZKÓW :-) :-)
Robi się nam drużyna piłkarska hihihihi, może lepsza od tej naszej prawdziwej wieśniaczej, nieudolnej i beznadziejnej reprezentacji PL??????????? :D :D :D

daga wywietrz do porządku te wstrętne zarazki! :)

Kurde dziewczyny ja dopiero odeszłam od garów!!! Ubzdurało mi się dziś na obiad że zrobię bogracz, ale taki, jak robi moja teściowa, nie z lanym ciastem, tylko z kluseczkami śląskimi takimi mini mini no i srania z tym w pieruchy!! A jeszcze zostało mi dziś do ogarnięcia auto, bo można paść jak się wsiądzie, syf, kiła i mogiła :-D posprzątam i będzie z głowy a mycie zostawię mężowi i myjni :)

Jeśli chodzi o tę szkołę rodzenia.. to ja mam zamiar iść ;) już obczaiłam, że w szpitalu gdzie mam zamiar rodzić jest i polecają od 25 tygodnia, szkolenie 2 razy w tygodniu po około 2h, i cały "kurs" trwa 5 tygodni (10 spotkań). No i w maju mam zamiar się wybrać :D powiedziałam mojemu Ptaszkowi, że idę i że ma czas do maja zdecydować czy chce być przy porodzie, czy nie chce, ja nie będę naciskać :)

Moja przyjaciółka też się zraziła bardzo, chociaż miała cesarkę w prywatnej klinice, najgorszy był czas dochodzenia do siebie po cesarce, ponad 2 tygodnie nie mogła się ruszyć i w dodatku miała chyba depresję poporodową, nie chciała widzieć małej bo stwierdziła że to przez nią musi tak cierpieć. No ale wszystko z czasem przeszło, mała jest teraz jej oczkiem w głowie, no i w dodatku niesamowicie inteligentne dziecko, jeszcze nie potrafiła dobrze chodzić a już mówiła hehehee ja jak to zobaczyłam to sama zaniemówiłam, taki malutki szkrab nie potrafiący się dobrze na nóżkach utrzymać a już gada coś niesamowitego ;-)

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev230pr___.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2xzwh8qmo.png

Odnośnik do komentarza

Ja też po cesarkach już dwóch teraz trzecia będzie i moją pierwszą też bardzo ciężko przechodziłam i dość długo i jak ktoś mnie się pytał co wolę czy sn czy cc to mimo że mo poród był bardzo trudny i długi wolałam jeszcze raz naturalnie rodzić,ale kiedy wiedziałam że zaś będę miała cesarkę na początku się bałam ale postanowiłam że będę jak tylko pozwolą mi się ruszać to jak najwięcej,nie będę się użalać nad sobą bo w tedy szybciej sie do siebie dochodzi,i po drugiej cc bardzo szybko doszłam do siebie i teraz zdecydowaniej wolę cc ;););)

Odnośnik do komentarza

Już po spacerku :D ale zimnoooo było ale dobrze, że 2 szaliki nałożyłam hahaha :D

Ja też słyszałam, że się prze jak na siku :) ale mam zamiar iść na szkołę rodzenia to się dowiem ;)

Kaczkosia wietrzyłam ile dało :P mam nadzieję, że dzisiejsza nocka będzie lepsza już ;)
To się narobiłaś z gotowaniem :P fish and chips był zamknięty więc ja dziś miałam mcd do jedzenia :D

Iwa a jak wygląda druga cesarka ? Jak tną ? Koło blizny, czy przez blizne czy jak ? I ile to ma centymetrów ?

Lilly

Odnośnik do komentarza

Gratulacje syneczków :)
kurcze mam nadzieje ze ta moja mała ksieżniczka na czasie jakos sie rozkreci z ruchami ,narazie dalej rzaaadko ,i patent z czekoladą przestał działać hehehe dzis po długim spacerze poczułam kilka razu jak by mi ktos porzadnie walnał od srodka ale gdzies pod żoładkiem wiec nie wiem co to bylo mysle ze mała nie ma takiej siły a pozatym co by robiła w tym miejscu :D

Jeżeli chodzi o szkole rodzenia to podobno mowia ze bardzo duzo pomaga jezeli chodzi o rodzące pierwszy raz .

Daga u nas dzis namiastka wiosny z rana słoneczko wkoncu temperatura powyzej zera jest nadzieja ze na swieta jakos to bedzie :D
co do fish and chips to moj sie oblizał jak mu przypomniałam tez kiedys byłam w angli i wzieło mnie na kulinarne wspomnienia ,dzis rzuciła bym sie na kilka cornish pasty i chiken bake z Gregges mega wielka kanapke z Subway i o kebabie nie wspomne ,a na deser z 3 batony booster hmmmmm

http://www.suwaczek.pl/cache/0427ada5b3.png

Odnośnik do komentarza

Monika26sie ahh mam tutaj świetne pasties !!! :D Ja tam najbardziej lubię chicken and veggies ale są na prawdę świetne !!! :D A ten fish and chips to już 2 razy tam jechałam i za każdym razem zamknięte :P raz w niedziele (niedziele zamknięte) i dziś pojechałyśmy a tam przerwa angielska od 13 do 17:30 czy 18 !! :P a to jest jakaś jedna z najlepszych fish and chips tutaj podobno, pełno nagród itd więc za każdym razem się nastawiamy na obżarstwo i nici z tego :P ale w końcu dorwę się do tego miejsca :D

Lilly

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...