Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Noo nareszcie jakieś poruszenie na forum :) My mamy jutro popołudniu USG nie mogę się doczekać i cholernie się stresuje...

Kasiu faktycznie to troche skomplikowane, ale wiem, że faktycznie jest takie coś jak przedłużenie chorobowego (nie wiem tylko czy ze względu na ciażę też) tylko musisz popytać w zusie. Pozatym nie mogą Cię zwolnić aż do dnia porodu. bo szkoda, żebys się niepotrzebnie stresowała.. Mnie niestety nie należy się nic - jestem studentką.. I nie jestem zatrudniona..

Nina my też marzymy o Jaśku! Po moim tacie :) Ale nieznaczy, że nie chcemy córeczki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1ys65gp8bv4041.png

Odnośnik do komentarza

Kasiu ja jestem w takiej samej sytuacji od 2 miesiecy jestem na L4 od ortopedy i dowiedziałam się ze jestem w ciazy i teraz biorę od ginekologa L4 i jak minie mi 9 miesiecy chorobowego to trzeba złożyć pismo do ZUSU o przedłużenie ( świdczenie rehabilitacyjne do dnia porodu ) również jest 100 % płatne, także nie musisz wcale wracać do pracy !!

pytałam w Zusie i to jest na 100 % tak

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqrjjg7djrpmjx.png

Odnośnik do komentarza

Helloł :) Zaczął się 7 tydzień Boziu! przeszłam ten "mój" pechowy próg!! Porównując trzy ostatnie ciąze to jeszcze tak daleko bez komplikacji nie zaszłam i Boże daj żeby już tak było do 40go tygodnia!!! mdłości wczoraj odpuściły aż mogłam ogarnąć chałupe !! Dziś mdłości niby nie ma takie tylko dziwne uczucie, smaki mi się pozmieniały troche słodkiego moge mieso zaczełam jeść ... aaa i wczoraj sie przytulaliśmy tak normalnie jak kiedyś :) i na koniec zaczęłam....płakać !! Noz jak to komicznie wyglądało. Nie mogłam się uspokoić ! Wyłam jak głupia :) Dobrze ze jak już doszliśmy a nie w trakcie bo chyba mój by zawału dostał ze mi coś może zrobił :) Ale hormony buzują jak widać ;) :guitar:
marzena1666 dziękuje Ci bardzo za informacje ! Dowiem sie jak to wygląda u nas w zusie i u mnie jak mam umowe na czas okreslony bo do kwietnia no i czy bede potem mogła otrzymywać macierzyńskie. Fajnie by byo jakbym nie musiała wracać:36_33_2:
kamilkaa29 No przykro mi szkoda ze nie było USG ale jeszcze tylko 2 dni i ujrzysz swoje małe :)
kaskasto Witaj ! Rozgość się kawy ( bezkofeinowej)? herbatki ?soczku ? ;)
3 chłopców! Hardcorowo :) To chyba córcia Ci się już należy !:):36_1_11::kot:

Odnośnik do komentarza

kaskasto Witam! i trzymam kciuki za dziewczynkę :)

Kasiu przytulanie to dobry krok bo ja nawet na to nie mam ochoty..

Ogólnie nie mam na nic ochoty.. Od 3 dni nie jem zupełnie nic, nie przyjmuje nawet sucharków i chrupek kukurydzianych, a zdarza się, że i wody ;/ A przecież fasolka powinna czymś się żywić. i nie bardzo wiem co mam z tym zrobić... :(

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1ys65gp8bv4041.png

Odnośnik do komentarza

kamilkaa29
kaskasto Witam! i trzymam kciuki za dziewczynkę :)

Kasiu przytulanie to dobry krok bo ja nawet na to nie mam ochoty..

Ogólnie nie mam na nic ochoty.. Od 3 dni nie jem zupełnie nic, nie przyjmuje nawet sucharków i chrupek kukurydzianych, a zdarza się, że i wody ;/ A przecież fasolka powinna czymś się żywić. i nie bardzo wiem co mam z tym zrobić... :(
Nie dobrze Kamilka musisz coś probować jesc bo to nie fajnie jak sie nie je... ja wiem ze ciezko ale szukaj portaw idealnych dla siebie ,próbuj smakuj a moze cos ci podejdzie. zupki, kleiki...warzywa.
Wode z cytryną spróbuj...

Odnośnik do komentarza

Witajcie Dziewczynki :36_33_14:
byłam wczoraj na usg- wszystko dobrze :) widziałam w końcu bijące serduszkoooo :)))
7,4 dzień badanie usg idealnie pokrywa się z ostatnią @ :) a więc zapłodnienie było centralnie w 14 dniu :) Lekarz okreslił ooo wszystko dobrze, ciąża normalna :) huraaa :) długość zarodka 1,2 cm :) Wczoraj też zdecydowałam się już na suknie - odwiedziłam 5 salonów przymierzyłam z 15 sukien- i wybrałam swoją :) czekała na mnie :)
Od wczoraj jestem już na L4 i tak już pozostanie :) nie zamierzam dojeżdzac w ten mróz do pracy, zamierzam cieszyć się sobą, dzieckiem i maksymalnie wykorzystać ten czas na zorganizowanie wesela i poświecenie czasu na naukę języka angielskiego :)
A Wy jak się dziś macie?

http://www.suwaczek.pl/cache/5c7f020cb0.png

http://www.suwaczek.pl/cache/e0b921251a.png

Odnośnik do komentarza

Minkaaa
Witajcie Dziewczynki :36_33_14:
byłam wczoraj na usg- wszystko dobrze :) widziałam w końcu bijące serduszkoooo :)))
7,4 dzień badanie usg idealnie pokrywa się z ostatnią @ :) a więc zapłodnienie było centralnie w 14 dniu :) Lekarz okreslił ooo wszystko dobrze, ciąża normalna :) huraaa :) długość zarodka 1,2 cm :) Wczoraj też zdecydowałam się już na suknie - odwiedziłam 5 salonów przymierzyłam z 15 sukien- i wybrałam swoją :) czekała na mnie :)
Od wczoraj jestem już na L4 i tak już pozostanie :) nie zamierzam dojeżdzac w ten mróz do pracy, zamierzam cieszyć się sobą, dzieckiem i maksymalnie wykorzystać ten czas na zorganizowanie wesela i poświecenie czasu na naukę języka angielskiego :)
A Wy jak się dziś macie?

Hej! :) No to super wieści !!! Gratulacje :* A gdzie foteczka kruszynki ???;) :36_2_15:

Odnośnik do komentarza

Minkaaa
Witajcie Dziewczynki :36_33_14:
byłam wczoraj na usg- wszystko dobrze :) widziałam w końcu bijące serduszkoooo :)))
7,4 dzień badanie usg idealnie pokrywa się z ostatnią @ :) a więc zapłodnienie było centralnie w 14 dniu :) Lekarz okreslił ooo wszystko dobrze, ciąża normalna :) huraaa :) długość zarodka 1,2 cm :) Wczoraj też zdecydowałam się już na suknie - odwiedziłam 5 salonów przymierzyłam z 15 sukien- i wybrałam swoją :) czekała na mnie :)
Od wczoraj jestem już na L4 i tak już pozostanie :) nie zamierzam dojeżdzac w ten mróz do pracy, zamierzam cieszyć się sobą, dzieckiem i maksymalnie wykorzystać ten czas na zorganizowanie wesela i poświecenie czasu na naukę języka angielskiego :)
A Wy jak się dziś macie?

Hej! :) No to super wieści !!! Gratulacje :* A gdzie foteczka kruszynki ???;) :36_2_15:

Odnośnik do komentarza

czesc Wam... nie było mnie kilka dni ale strasznie sie czuje i spedziłam je w łózku. Zaczeło sie w piatek od kaszlu,dosyc duzego,dzwoniłam do mojej lekarki kzała mi brac syrop stodal,a jak nie pomoze to do internisty. No i dzis byłam po drugiej nieprzespanej nocy-przez kaszel,ból gardła i ucha. Do tego dzisiaj od rana doszedł katar przeokropny. Dostałam recepte na antybiotyk Xorimax. Lekarz powiedział ze jest bardzo bezpieczny dla dzidziusia,ale ja sama nie wiem...boje sie brac tym bardziej ze na ulotce jest napisane ze mozna tylko w razie koniecznosci. Pytałam pania w aptece,ale ona mi powiedziała ze lekarz wie co robi i mam sie nie martwic. Mam zapalenie oskrzeli,gardła i ucha:(

http://www.suwaczki.com/tickers/eikt3e3kd5lrfjy7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...