Skocz do zawartości
Forum

choroba odzwierzęca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Jesli moge to chciala bym sie poradzic i zapytac w takiej kwestii.Otorz jestem w 10 tygodniu ciazy i chciala bym sie dowiedziec jak najwiecej choroby ziwrzecej,otoz mam w domu 2 duze pieski, gdzie jeden jest alergikiem i ma problemy z skora.Oczywiscie staram sie utrzymywac jak najwieksza higiene ale pomimo tego sie martiwie .Chcialam sie poradzic i zapytac czy na to badanie trzeba miec skierowanie od lekarza czy mozna prywatnie wykonac w labolatorium? Czy to jest badanie krwi?

Odnośnik do komentarza

Monia chodzi Ci o chorobę odzwierzęcą, która moze być zagrożeniem dla maleństwa...jeśli dobrze myślę, chodzi Ci o Toxoplazmozę. Badania na Toxo robi się z krwi, na czczo, na to badanie nie trzeba mieć skierowania poniewaz nawet ze skierowaniem się za nie płaci, niestety NFZ nie sponsoruje tego typu badań. Idź po prostu do laboratorium i zrób, sugeruje, zebyś zrobiła Toxo IgG i IgM są to klasy, z których jedna mówi Nam czy przeszliśmy zakazenie w przeszłości(IgM) i posiadamy p/ciała, a druga czy obecnie nie jesteś zakażona(IgG).
A skoro już jesteśmy przy badaniach dla cieżarnych to proponuję, oczywiście w miarę możliwości finansowych zrobienie jeszcze badania na CMV cytomegalowirus, który również moze być bardzo niebezpieczny dla dzidziusia.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...