Skocz do zawartości
Forum

Mamusie Lipiec 2013 :)


Bazylia

Rekomendowane odpowiedzi

marzeno1666 nie mierz temperatury, bo to bezsens.
Ja byłam w ciązy drugi tydzien a caly czas mialam 36,1 36,5 36,6 36,1 to jest bezsensu i wcale nie ma zadnego odzwierciedlenia w rzeczywistosci.
Tylko testy z moczu , krwi (beta) potem usg i opinia lekarza moga potwierdzic lub wykluczyc ciaze.
A z tymi temp. to ....... bzdury, przynajmniej w moim przypadku.

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/4c6b8f58.gif

Odnośnik do komentarza

Marzeno na tym etapie, wczesnej ciazy, nic nie jest bardziej wiarygodne niz wynik Beta HSG, hormon ciazowy. Nawet lekarz nie jest w stanie potwierdzic na tak wczesnym etapie ciazy , a beta owszem, jest 100% wiarygodna. Jesli chcesz miec 100% pewnosci, ze wszystko jest ok, zrob tak jak radzily tu dziewczyny, powtorz bete i sprawdz jej przyrost. Na tym etapie to lepsze niz lekarz :)

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/4c6b8f58.gif

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!

Podczytuje Was od paru dobrych dni bo i ja mam nadzieje, że będę mamą w lipcu:)
Testy ciążowe pozytywne natomiast dzisiaj byłam na usg i jedyne co widać to pęcherzyk ciążowy który ma 8mm i według lekarki przy założeniu że wiek ciąży jest prawidłowy jest po prostu za mały.
Co widać na waszych usg? czy 14 dni po terminie @ widziałyście juz coś więcej niż czarną kuleczkę?:)

Mam nadzieje że zostanę tu z Wami na najbliższe 8 miesięcy...

Pozdrawiam serdecznie

Okaerinasai

http://www.suwaczki.com/tickers/16udpc0zvgibsoi3.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlwn15ynru6byy.png

http://s8.suwaczek.com/20100130580117.png

Odnośnik do komentarza

marzena1666
boję się bo mam tyłozgiecie macicy i się naczytalam że mogą być problemy w ciaży ,

czy moje wyniki bety są prawidłowe????

w piątek idę prywatnie do ginekologa bo nie wytrzymam już ale czy w 4 tygodniu coś widać bedzie????? napiszcie w którym tygodniu byłyście potwierdzić ciaże

dziś jestem senna, nie mam innych objawów jest mi słabo i boli trocgę brzuch mam nadzieję że @ nie nadejdzie a cały czas mam takie uczucie i sprawdzam ,

nikt jeszcze o moim stanie nie wie , chce być pewna na 100 % zanim powiem , a narzeczony dziś pytała czy dostałam okres , a ja że nie i pewnie z nerów się przesunie.

boję się bo brałam prze 2 dni tabletki CHOLINEX NA GARDŁO ? CZY NIE ZASZKODZIŁAM FASOLCE?

nie denerwuj sie tak bardzo, wszystko ok wychodzi ;) cholinex czy inne tablety napewno nie zaszkodzą, do 14 tc nie przenika do dzidzi ta chemia na szczescie...wiele kobietnie wie przecież ze sa w ciązy, nic sie nie dzieje, a przeciez są osoby co biora bardzo mocne powazne leki...;) beta ok ae jak juz zrobiłąs to najlepiej zrobić np za 2 dni i zobaczyc jak urosła czy ok? ja uwazam, że nie powinnas sie tak stresowac mocno;) pójdziesz do gina to zobaczyszsliczny pęcherzyk ;):36_1_21:

Odnośnik do komentarza

marzena1666
MACIEJKA :) napisz proszę czy moje wyniki bety są prawidłowe, ty już masz dzieciątko to masz doświadczenie :)

czy w 4 tygodniu lekarz coś zobaczy na USG?bo może niepotrzebnie się zapisałam na piątek na to badanie ,

jakie leki trzeba brać ? to moja pierwsza ciaża i nie wiem kupiłam dziś FOLIK I BIORĘ 1 TABL DZIENNIE a może to mało , może jakieś witaminy ?????

nie ma tak, że trzeba...poki lekarz nie stwierdzi...kwas foliowy napewno bardzo dobry ale i tak powinno sie go wczesniej sporo brac...teraz sie przyda oczywiscie wiec bierz...witaminki spokojnie, byle nie za duzo, jedni uwazają, że brac inni nie ;) lekarz zleci ci badania i napewno powie co i jak ;) w 4 tc nie ma serduszka jeszcze i bedzie napewno widać gdzie dzidzia sie lokuje w baniaczku na nastepne miesiące...widzę, że bardzo sie denerwujesz wiec idz i potwierdz wszystko a później gin cie umówi, tak, że zobaczycie serduszko ;)

Odnośnik do komentarza

marzena1666
Dziewczyny dziękuję wam , super to forum jest można się dzielić swoimi przeżyciami i dowiadczeniami.

Ja trochę panikuję bo to moja pierwsza ciaża i byłam 2 razy w życiu u ginekologa i każdy mówił że mam tyłozgiecie macicy i mogę mieć problemy z zajściem w ciażę a tutaj
w 12 dniu cyklu zaszłam od razu i ciężko mi uwieżyć że coś się tam dzieje w moim brzuchu

Pójdę w piątek do tego ginekologa bo się boję i niech sprawdzi czy wszystko ok,
może trzeba jakieś badania krwi jeszcze zrobić ? ja dziś zrobiłam tą betę i morfologię ( wyszła ok)

w ogóle to ja pracuję jako księgowa , ale od miesiaca jestem na L4 , ponieważ chcieli mnie zwolnić z pracy , bo redukcja etatów i juz mieli przygotowane wypowiedzenie dla mnie ale ja poszlam na L4, bo ja jeszcze zaocznie studiuję i bedę mieć w marcu obronę magisterki i płacę 550 zł za miesiac za studia , a teraz mam nadzieję że mnie nie zwolnią bo jestem w ciaży tylko od którego miesiaca kobieta jest pod ochroną od 3???

dziewczyny 11 maja 2013 mój ślub zaplanowany, a wg kalkulatora termin porodu mam na koniec LIPCA a w dniu ślubu byłabym w 6 miesiącu ciaży , co zrobić czy lepiej przełożyć ślub na zimę ( luty , lub początek kwietnia ) czy nie przekładać ? sama nie wiem jestem szczupła 164 54 kg i brzuch mi szybko pewnie bedzie widać , a ja już mam kupioną suknię ślubną , obrączki kupione z grawerem , orkiestr a itd i co zrobić ?

ale niespodzianka ta ciaża:) ale się bardzo cieszę bo z narzeczonym chcieliśmy planować odrazu po ślubie , a udało się wcześniej....

pozdrawiam was i trzymajcie się zdrowo
aaa i ja tez mam tyłozgięcie i nie miałam wiekszych kłopotów z zajsciem w ciąże i z porodem równiez ;)
jesli o prace Twoją, to ile tam pracujesz? jaka masz umowę, na nieokreślony? czy terminową? jesli na etat i nieokreslona to Cie nie zwolnią a jesli terminową to muszą przedłuzyć do dnia porodu ;)

Odnośnik do komentarza

scrapy
marzena1666
Dziewczyny dziękuję wam , super to forum jest można się dzielić swoimi przeżyciami i dowiadczeniami.

Ja trochę panikuję bo to moja pierwsza ciaża i byłam 2 razy w życiu u ginekologa i każdy mówił że mam tyłozgiecie macicy i mogę mieć problemy z zajściem w ciażę a tutaj
w 12 dniu cyklu zaszłam od razu i ciężko mi uwieżyć że coś się tam dzieje w moim brzuchu

Pójdę w piątek do tego ginekologa bo się boję i niech sprawdzi czy wszystko ok,
może trzeba jakieś badania krwi jeszcze zrobić ? ja dziś zrobiłam tą betę i morfologię ( wyszła ok)

w ogóle to ja pracuję jako księgowa , ale od miesiaca jestem na L4 , ponieważ chcieli mnie zwolnić z pracy , bo redukcja etatów i juz mieli przygotowane wypowiedzenie dla mnie ale ja poszlam na L4, bo ja jeszcze zaocznie studiuję i bedę mieć w marcu obronę magisterki i płacę 550 zł za miesiac za studia , a teraz mam nadzieję że mnie nie zwolnią bo jestem w ciaży tylko od którego miesiaca kobieta jest pod ochroną od 3???

dziewczyny 11 maja 2013 mój ślub zaplanowany, a wg kalkulatora termin porodu mam na koniec LIPCA a w dniu ślubu byłabym w 6 miesiącu ciaży , co zrobić czy lepiej przełożyć ślub na zimę ( luty , lub początek kwietnia ) czy nie przekładać ? sama nie wiem jestem szczupła 164 54 kg i brzuch mi szybko pewnie bedzie widać , a ja już mam kupioną suknię ślubną , obrączki kupione z grawerem , orkiestr a itd i co zrobić ?

ale niespodzianka ta ciaża:) ale się bardzo cieszę bo z narzeczonym chcieliśmy planować odrazu po ślubie , a udało się wcześniej....

pozdrawiam was i trzymajcie się zdrowo
to znalazłam:

"Ochrona przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem umowy o pracę trwa od pierwszego dnia ciąży.

Trzeci miesiąc ma znaczenie tylko wtedy, kiedy ktoś jest na umowie na czas określony lub na okres próbny i jego umowa skończyłaby się sama przed trzecim miesiącem. Wtedy pracodawca może tej umowy nie przedłużyć i faktycznie w praktyce często zdarzają się pracodawcy, którzy wiedząc o ciąży nie będą chcieli przedłużyć umowy o pracę - no bo po co mają sami sobie robić problemy (zakładają, że taka osoba za chwilę pójdzie na zwolnienie, a już na pewno na macierzyński). Po trzecim miesiącu ciąży ten problem znika, bo pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę, nawet jeśli mija termin, na jaki była ona zawarta.

Zatem w sytuacji osoby, która ma umowę na czas nieokreślony lub której umowa okresowa kończy się powyżej 3-go m-ca ciąży, nie ma znaczenia termin powiadomienia pracodawcy o ciąży, bo taka osoba cały czas jest już chroniona przed rozwiązaniem umowy o pracę."
ooo dookładnie :36_2_15:

Odnośnik do komentarza

Joanna 82
marzeno1666 nie mierz temperatury, bo to bezsens.
Ja byłam w ciązy drugi tydzien a caly czas mialam 36,1 36,5 36,6 36,1 to jest bezsensu i wcale nie ma zadnego odzwierciedlenia w rzeczywistosci.
Tylko testy z moczu , krwi (beta) potem usg i opinia lekarza moga potwierdzic lub wykluczyc ciaze.
A z tymi temp. to ....... bzdury, przynajmniej w moim przypadku.

a u mnie było inaczej z temp, ale oczywiscie trzeba ja mierzyc w pochwie ;) ja jak zaciążyłam to cały czas utrzymywała sie 37-37.2 ;) mierzyłam rano i wieczorem... ale fakt, to indywidualna sprawa, jak i wiekszosc obiawów w ciazy ;))

Odnośnik do komentarza

okaerinasai
Hej dziewczyny!

Podczytuje Was od paru dobrych dni bo i ja mam nadzieje, że będę mamą w lipcu:)
Testy ciążowe pozytywne natomiast dzisiaj byłam na usg i jedyne co widać to pęcherzyk ciążowy który ma 8mm i według lekarki przy założeniu że wiek ciąży jest prawidłowy jest po prostu za mały.
Co widać na waszych usg? czy 14 dni po terminie @ widziałyście juz coś więcej niż czarną kuleczkę?:)

Mam nadzieje że zostanę tu z Wami na najbliższe 8 miesięcy...

Pozdrawiam serdecznie

Okaerinasai

hej ;) a czy ZAWSZE masz cykle jednakowe? bo jesli nie to moze owu była później...

Odnośnik do komentarza

dziewczyny ja dziś nie mogłam spać w nocy obudziłam się o 3 i mialam mdłości myślałam że pójde wymiotoważ alejakoś mi przeszło.

dziś zrobiam test i kreska ledwo widoczna prawie wcale cien cienia.

W piątek powtórzę jeszcze bete i mam nadzieję że urośniie.

Umowe mam na czas określony także nie mogąmne zwolnić
bolą mnie piersi aż normalnoe nie mogę na boku spać

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqrjjg7djrpmjx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka31

Witam

Marzeno- spokojnie, kreska jest, a ze słaba to pewnie dlatego ze w sumie chyba dopiero teraz powinnas dostać okres,
Ja zrobiłam dokładnie w dniu spodziewanego okresu i tez była słaba, resztę testów sobie podarowalam,
Wiec spokojnie, mnie ma co sie denerwować, nakrecac, tylko spokój moze nas uratować:)

A mnie strasznie boli głowa,
Spokojnego dńia

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka31

Scrapy- aby z każdym dniem mdłości mijaly,

Joasiu- mnie tez dalej strasznie głowa boli, zaraz idę po APAP , nie ma co sie męczyć, jeszcze mi w jakaś migrene przejdzie to a wtedy bedzie niezbyt zabawnie,

U mnie znowu na wadze wiecej, pewnie kumuluje mi sie za Was wszystkie;)

Odnośnik do komentarza

Witam nową lipcóweczkę :bye::bye:

Moja fasolka wczoraj zastrajkowała. Od rana miałam ochotę na śledzie w oleju (to chyba za wcześnie na zachcianki, nie uważacie?), nie miałam ich, a zatem w pracy zaczęłam przekąszać żurawinę. Nie zasmakowała mojej fasolce i byłam zmuszona w trybie natychmiastowym udać się do toalety :wymiotuje: Całe szczęście, że nie było klientek :36_19_1:

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3os65gk7acnxr9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/961lqtkfcbkccijr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...