Skocz do zawartości
Forum

Cyber Parenting


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Dorota Zawadzka
Jakie strony najchętniej odwiedzają Wasze dzieci, lub wy im uruchamiacie i dlaczego? Możecie mi podpowiedzieć?

mój synek (4,5letni) praktycznie nie zna internetu, dopiero tą jesienią zaczął interesować go komputer i to naprawdę sporadycznie. Ostatnio na przykład uruchomiłam mu mini mini i grał pół godziny w grę Rajdek, na szczęście nie domaga się tego zbyt często, więc na razie chyba jest w porządku.

co do telefonów komórkowych to na pewno jest przydatny, ale w moim przekonaniu dopiero wtedy gdy dziecko wraca samo do domu ze szkoły itp.. Na pewno najzwyklejszy model - przecież chodzi tylko o to byśmy mieli kontakt z naszym dzieckiem.

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Mój 3,5 latek nigdy nie grał w grę komputerową, nigdy nie korzystał ze strony internetowej. Z racji tego, że codziennie o 19 przed snem ma te swoje 20 minut na bajkę, to czasem telewizyjną wieczorynkę na własne życzenie zamienia na jakąś bajkę na komputerze. I to jest jego jedyny kontakt z komputerem na razie. Co do gier, to uważam, że jeszcze będzie miał czas, żeby pograć, a na razie komputerowe gry edukacyjne wolę zastąpić edukacyjnymi grami planszowymi, w które możemy pograć razem.

Co do telefonów komórkowych w szkole podstawowej, to na razie nie mam zdania, bo moje dziecko dopiero zaczęło chodzić do przedszkola, więc ciężko mi go sobie wyobrazić w pierwszej klasie :) Wypowiem się za trzy lata :)

Odnośnik do komentarza

Są np. gry ma komputer dla dzieci z trudnościami (logopedyczne, aktywizacyjne lub dla dzieci z problemami związanymi z nauką, dla dzieci niepełnosprawnych, autystycznych). Z tego warto korzystać, w szczególności, że działają :) Ale warto wybrać sprawdzone, ze sklepów rehabilitacyjnych, ze sklepów z oprogramowaniem dla osób niepełnosprawnych, a nie przypadkowe gry online z internetu.

Ja korzystałam z tych Harpo - technologia dla niepełnosprawnych: niepełnosprawni, dofinansowania z PFRON. Bardzo polecam (zaznaczam, że z firmą nie mam nic wspólnego, jestem tylko zadowolonym klientem :)).

W takie gry warto grać również ze zdrowymi dziećmi, gdyż świetnie pozwalają na rozwijać różne umiejętności np. werbalne, koordynacyjne , itd. :)

Odnośnik do komentarza

Mój synek grał raz w gry na portalu dla dzieci w grę memory, prosta i trenuje się pamięć, spostrzegawczość, dlatego kupiłam ostatnio zwykłe "pudełkowe" gry memory i gramy razem. Ogólnie uważam że o wiele lepsze są gry w "realu". Synek o wiele lepiej się bawi, zresztą ja też lubię takie gry, ostatnio zakupiliśmy też bierki - stara dobra gra.

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...