Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Cyber Parenting

Rekomendowane odpowiedzi

No niby ja mam jeszcze czas bo mój maluch ma 2 latka ale nie zamierzam mu kupować komórki jak tylko pójdzie do szkoły czy przedszkola. Moja koleżanka ostanio kupiła telefon swojej 5 letniej córce aby mogła do niej dzwonić z przedszkola. Jak dla mnie to idiotyzm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oj tak telefon to norma tylko odpowiednie kontrolowane użytkowanie ma jakiś sens tylko nie bardzo wiem czy akurac w kalsie I moze lepiej od drugiej zaczal po komunii właśnie

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iszmaona

drucilla
Jak w szkole jest dzwonek na lekcję, to przed drzwiami do klasy są takie kosze i tam się wrzuca komórki.

u nas raczej by się nie sprawdziły :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorota Zawadzka
Jakie strony najchętniej odwiedzają Wasze dzieci, lub wy im uruchamiacie i dlaczego? Możecie mi podpowiedzieć?

mój synek (4,5letni) praktycznie nie zna internetu, dopiero tą jesienią zaczął interesować go komputer i to naprawdę sporadycznie. Ostatnio na przykład uruchomiłam mu mini mini i grał pół godziny w grę Rajdek, na szczęście nie domaga się tego zbyt często, więc na razie chyba jest w porządku.

co do telefonów komórkowych to na pewno jest przydatny, ale w moim przekonaniu dopiero wtedy gdy dziecko wraca samo do domu ze szkoły itp.. Na pewno najzwyklejszy model - przecież chodzi tylko o to byśmy mieli kontakt z naszym dzieckiem.

:16_3_204:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

iszmaona
drucilla
Jak w szkole jest dzwonek na lekcję, to przed drzwiami do klasy są takie kosze i tam się wrzuca komórki.

u nas raczej by się nie sprawdziły :D

czemu by się nie sprawdziły?
Oczywiście te kosze potem trzeba było chować do klasy aby telefony się ,,nie pogubiły"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój 3,5 latek nigdy nie grał w grę komputerową, nigdy nie korzystał ze strony internetowej. Z racji tego, że codziennie o 19 przed snem ma te swoje 20 minut na bajkę, to czasem telewizyjną wieczorynkę na własne życzenie zamienia na jakąś bajkę na komputerze. I to jest jego jedyny kontakt z komputerem na razie. Co do gier, to uważam, że jeszcze będzie miał czas, żeby pograć, a na razie komputerowe gry edukacyjne wolę zastąpić edukacyjnymi grami planszowymi, w które możemy pograć razem.

Co do telefonów komórkowych w szkole podstawowej, to na razie nie mam zdania, bo moje dziecko dopiero zaczęło chodzić do przedszkola, więc ciężko mi go sobie wyobrazić w pierwszej klasie :) Wypowiem się za trzy lata :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Redakcja
A czy uważacie, że warto grać w gry komputerowe z dziećmi?

Oczywiście :) ale w takie dostosowane do wieku dziecka, czyli z oznakowaniem PEGI i edukacyjne. Gry nie musza być złe, należy tylko dobrze wybrać. Tak jak gry planszowe gry komputerowe mogą wpłynąć na pozytywne relacje w rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iszmaona

Mój przedszkolaczek czasami - nie codziennie, ale za 2 razy w tygodniu, koloruje online z moją pomocą. On wybiera kolory, ja przesuwam kursorem. Zajmuje nam to około 10 minut i wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość curry

Są np. gry ma komputer dla dzieci z trudnościami (logopedyczne, aktywizacyjne lub dla dzieci z problemami związanymi z nauką, dla dzieci niepełnosprawnych, autystycznych). Z tego warto korzystać, w szczególności, że działają :) Ale warto wybrać sprawdzone, ze sklepów rehabilitacyjnych, ze sklepów z oprogramowaniem dla osób niepełnosprawnych, a nie przypadkowe gry online z internetu.

Ja korzystałam z tych Harpo - technologia dla niepełnosprawnych: niepełnosprawni, dofinansowania z PFRON. Bardzo polecam (zaznaczam, że z firmą nie mam nic wspólnego, jestem tylko zadowolonym klientem :)).

W takie gry warto grać również ze zdrowymi dziećmi, gdyż świetnie pozwalają na rozwijać różne umiejętności np. werbalne, koordynacyjne , itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój synek grał raz w gry na portalu dla dzieci w grę memory, prosta i trenuje się pamięć, spostrzegawczość, dlatego kupiłam ostatnio zwykłe "pudełkowe" gry memory i gramy razem. Ogólnie uważam że o wiele lepsze są gry w "realu". Synek o wiele lepiej się bawi, zresztą ja też lubię takie gry, ostatnio zakupiliśmy też bierki - stara dobra gra.

:16_3_204:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooo... bierki to fajny sposób na ćwiczenie zręczności manualnej. Pytanie czy mojemu 3,5-latki cierpliwości wystarczy :whistle: Ale spróbować zawsze można :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...