Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

iszmaona
Insana
straszne rzeczy piszą "matki"

które? :D i dlaczego piszesz w cudzysłowiu?

a jakie jest twoje zdanie na ten temat?

słyszałyscie co na temat ciąży z gwałtu powiedział podczas debaty w Stanach senator Richard Mourdock?

cyt:

"Przez dłuższy czas walczyłem z tym, ale uświadomiłem sobie, że życie jest darem od Boga i nawet gdy rozpoczyna się w koszmarnych okolicznościach gwałtu, to jest to coś, co Bóg chciał, żeby się stało"

no cóż...dla osoby mocno wierzącej przypuszczam takie wytłumaczenie może jakoś zmienić punkt widzenia
na pewno wszystko zależny od samego gwałtu-od tego jaki ślad zostawi w kobiecie
znam przypadki ,że zgwałcone kobiety na długo traciły "kontakt ze światem",musiały byc poddawane leczeniu w zakładzie,znam takie przypadki gdzie próbowały się zabić

zastanawia mnie jeszcze czy podświadomie taka kobieta nie przeleje niechęci na dziecko,czy nie będzie mu robiła krzywdy,okazywała wrogości

to chyba najtrudniejszy z przypadków tu wymienianych
jest wiele kobiet które bezwarunkowo kochają dziecko,nawet chore....a poczęte z gwałtu....tu jest juz złożony problem

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona

słyszałyscie co na temat ciąży z gwałtu powiedział podczas debaty w Stanach senator Richard Mourdock?

cyt:

"Przez dłuższy czas walczyłem z tym, ale uświadomiłem sobie, że życie jest darem od Boga i nawet gdy rozpoczyna się w koszmarnych okolicznościach gwałtu, to jest to coś, co Bóg chciał, żeby się stało"

az mnie zatrzepalo,ale przemilcze :P

Odnośnik do komentarza

była u nas (trzy lata) sprawa zgwałconej(pigułka gwałtu) dziewczyny,15 lat ...i to po zabawie szkolnej...długo było dochodzenie... dziewczyna była w ciązy i tez były podejrzenia,że ciąża była wcześniej,że gwałt upozorowany aby mogła usunąć...wrzało

w końcu uznano gwałt,sprawa zamknięta....dziecko sie nie urodziło
pamiętam,że w każdym sklepie o tym mówiono,każdy miał inne rady,potem dziewczyna trafiła do szpitala,przedawkowała leki nasenne,,,,potem matka wywiozła ja gdzieś do rodziny

nigdy nie wiadomo co sie dzieje za zamkniętymi drzwiami

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

a tak z innej beczki mamy w mieście też "produktywną "mamusie
ostatnio urodziła 11 dziecko,a jeszcze może bo ma po 35...kilkoro poroniła
kobiety z mopsu,chciały by poszła do ginekologa,że dostanie środki na antykoncepcje,a ona,że nie,bo becikowe maja podnieść:36_2_13:
mieszkają w socjalu,3 izby...bo to nie pokoje

chodził juz do niej psycholog,a nawet pani z kółka NPR...nic
dzieci co róż w szpitalu(chorują) ,dwoje juz w domu dziecka,kolejne sprawy w sądzie

było o tym na radzie miasta niedawno

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
była u nas (trzy lata) sprawa zgwałconej(pigułka gwałtu) dziewczyny,15 lat ...i to po zabawie szkolnej...długo było dochodzenie... dziewczyna była w ciązy i tez były podejrzenia,że ciąża była wcześniej,że gwałt upozorowany aby mogła usunąć...wrzało

w końcu uznano gwałt,sprawa zamknięta....dziecko sie nie urodziło
pamiętam,że w każdym sklepie o tym mówiono,każdy miał inne rady,potem dziewczyna trafiła do szpitala,przedawkowała leki nasenne,,,,potem matka wywiozła ja gdzieś do rodziny

nigdy nie wiadomo co sie dzieje za zamkniętymi drzwiami

mozna gdybac-
ale bez tej nagonki-podejrzewam nie siegnelaby po leki

Odnośnik do komentarza

Myślałam, że już nikt tu nie pisze, bo nie dostałam powiadomień, a tu nadal gorąca dyskusja. Przeczytałam zaległości, bo ciekawa byłam co zostało napisane...

Margeritka

mnie chodzi o to, ze dla mnie aborcja jest zabójstwem
Masz prawo tak uważać, ale nie znaczy to, że tak jest.

agusia20112

będąc w ciązy z dzieckiem upośledzonym nie chciałabym aby to ktoś ze względu na swoje sumienie zmuszał mnie do urodzenia!!
bo to ja będę przez całe życie z tym dzieckiem...a nie inni

Dokładnie. I ja też nie chciałabym być zmuszona.

agusia20112
Margeritka

bardzo skrajny przypadek, jeżeli płód nie jest zdolny do życia poza organizmem matki, to dziecko umrze po porodzie i nie trzeba będzie mu w tym pomagać...

a jeżeli ciąża realnie zagraza życiu matki, to matka ma prawo do ratowania swojego życia

chciałabyś nosić 9 miesiący dziecko ,które umże na 100%
a co z uczuciami tej kobiety????????????

o matko nie chciałabym byc w takiej sytuacji
9 miesięcy traumy!!Też nie chciałabym być w takiej sytuacji :(

Margeritka

a jeżeli ciąża realnie zagraza życiu matki, to matka ma prawo do ratowania swojego życia

Nie bardzo Cię teraz rozumiem, to jeśli usuwamy ciąże ze względu na chory płód, to jest to zabójstwo, a jak ratujemy życie matki, to usunięcie tej ciąży już nie byłoby zabójstwem?

Margeritka

wolałabym to, niż aborcję i myślenie o tym, jaką płeć miałoby dziecko, które zabiłam, jak by wyglądało itd...przeciez aborcja to nie jst złoty środek, o tym się myśli, do tego się wraca, to nie takie hop siup dla kobiety
No właśnie TY byś wolała, ale gros kobiet NIE!
Mamy ustawę aborcyjna jaką mamy i masz wybór - Ty możesz urodzić chore dziecko, a jak ustawa zostałaby zaostrzona, to kobieta już takiego wyboru by nie miała, mimo iż ona wolałaby aborcję od urodzenia.

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Margeritka nie uważam Cię za zacofaną!!!!!!!!!!!!
ale nie urodzę chorego dziecka tylko dlatego ,że Ty takie byś urodziła

chcę mieć wybór i to nie za granicami kraju
bo tu mieszkam i płace podatki
No właśnie, nie chodzi o to, by robić tak jak ktoś postąpi w tej akurat sytuacji, ale wszystko rozstrzyga się wokół tego, żeby każda miała WYBÓR.

agusia20112
a co sądzicie o publicznej wypowiedzi Czubaszek,że przyznała się do dwóch aborcji
czy ta wypowiedz miała wpływ na opinie o niej?

To jej prywatna sprawa, wydaje mi się, że niepotrzebnie się przyznała, bo narobiła sobie kolejnych wrogów ;), ale jest typem ekstrawertyka i pewnie ma w nosie co o niej mówią ;)

agusia20112

a też zauważyłam dość często starsze kobiety,jaki mają stosunek do chorych ,niepełnosprawnych,bo one tylko potrafią wołać"aborcja zła",ale upośledzonych traktują jak gorszy gatunek,i o zgrozo nawet w kościele
nie raz słyszałam jak szeptały,że ktos powinien w domu siedzieć z "takim "dzieckiem a nie pokazywać się
Też to zauważyłam, strasznie to przykre :(

iszmaona

słyszałyscie co na temat ciąży z gwałtu powiedział podczas debaty w Stanach senator Richard Mourdock?

cyt:

"Przez dłuższy czas walczyłem z tym, ale uświadomiłem sobie, że życie jest darem od Boga i nawet gdy rozpoczyna się w koszmarnych okolicznościach gwałtu, to jest to coś, co Bóg chciał, żeby się stało"

Nie słyszałam o tym. Ale zapytałabym go, o którego boga mu chodzi???

Odnośnik do komentarza

Czytałyście? Częstochowa: dwaj głodujący politycy przestali przyjmować płyny

(...) Do podjęcia głodówki skłoniła posła "katastrofalna" - jak ocenił - sytuacja 11 ośrodków w całym kraju, w których znajduje się obecnie 80 dzieci. Placówki zajmują się dziećmi chorymi i niepełnosprawnymi, niejednokrotnie pozostawianymi po urodzeniu w oddziałach noworodkowych przez rodziny (...).

Od lat sytuacja takich placówek się nie poprawia, a byłoby jeszcze gorzej po zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.

Osobiście cieszę się, że Sejm odrzucił projekt ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne. Dzięki temu każda kobieta nadal ma WYBÓR co zrobić w przypadku nieuleczalnej choroby płodu czy jego upośledzenia.

Odnośnik do komentarza

Dziubala bardzo mnie cieszy fakt,ze inna mama ma podobne zdanie jak ja
zawsze będą osoby które poddadzą się aborcji i będą za jej dostępnością i będą przeciwnicy i kobiety które urodzą bez względu na wszystko

ale właśnie najważniejszy jest wybór

bo uważam ,że nikt nie ma takiego prawa by narzucać swoją wolę,swoje zdanie i swoje przekonania religijne innym
bo czemu zdanie jednego ,ma być ważniejsze od zdania drugiego...nikt nie jest lepszy ani gorszy

na szczęście nadal mamy wybór

a los dzieci w placówkach o których mowa,jest na prawdę straszny
to zwierzęta(oczywiście domowe) maja lepsze warunki
i zwierzęta są w tej lepszej sytuacji,że ich męki można skrócić

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Co tu się wiele wypowiadać to straszne że kobiety które są matkami, nosiły pod sercami swoje wnioskuję zdrowe dzieci maja takie opinie. Nie wiem o czym to świadczy chyba totalnym egoizmie, braku wiedzy i braku uczuć.
Określenie kobiety inkubatorem gdy nosi w sobie chore dziecko.. to już bez komentarza . A co gdy dziecko po urodzeniu zachoruje może też powinna być możliwość pozbycia się? Mamy mieć prawo wyboru czy chcemy mieć zdrowe dzieci bo co za różnica że ma bezmózgowie i umrze 5 min po urodzeniu czy umrze na raka mając 2 latka?? Teraz to wydaje się szalone ale dojdzie i do tego że będzie można się pozbywać chorych dzieci tak jak to robią ze starszymi. I pewne środowiska będą walczyły o wolność wyboru.

Ja się zgadzam z wypowiedzią przytoczoną o ciąży z gwałtu- gwałciciel ile dostaje kary 2 lata? to czemu niewinna istota ma umrzeć? Zawsze jest jakieś rozwiązanie- są organizacje które pomagają w takich sytuacjach ja sama byłam wolontariuszem jednej z nich. Jestem pro life i nikt mi nie wmówi jakimiś zasłyszanymi banałami że jeden ma prawo się urodzić a inny nie. Kim my jesteśmy że mamy prawo decydować?

A kto był największym zwolennikiem aborcji ? Sam Hitler(dekretem z 19 października 1941r. Niemcy ustanowili aborcję na życzenie jako obowiązujące prawo w Polsce)i jego dążenie do czystej rasy pozbawionej osób chorych i ułomnych między innymi. W takim kierunku poszedł świat..

Nie będę się w tym wątku więcej wypowiadać bo z doświadczenia wiem, że nie warto dyskutować gdy ma się do czynienia z takimi argumentami ("mamy wybór").

I tak jestem matką - mam już dwoje i przyjmę każde kolejne zdrowe czy chore- mąż ma takie same zdanie. Ale to też trochę kwestia wychowania jakie dostaliśmy od rodzic[Iów za co jestem im bardzo wdzięczna :):):)

pozdrawiam życzę miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Insana
Jeszcze jedno bo nie doczytałam - a pomogłyście kiedyś jakiejś placówce tego typu? Bo gdyby tak było sytuacja na pewno byłaby lepsza.

wyobraź cobie ,że tak
wspieram,na ile mogę...nie sa to miliony bo ich nie mam
wspieram WOŚP,i przekazuję 1% podatku,wpłacam drobne sumy,wrzucamy drobne do skarbonek na cele charytatywne,uczę też swoje córki jak ważna jest pomoc innym
ale nie można liczyć tylko na ludzi dobrej woli
matka mająca chore dziecko (bo i o tym tu dyskusja była)powinna sie poświęcać jego wychowaniu ,opiece nad nim,a nie marnować czas na żebranie na leki!!!
i uważam ,że skoro państwo jest za życiem,to powinno to zycie umożliwić
a nie zasada urodziłeś się -zdychaj za niecałe 600 zł

powoływanie się na Hitlera uważam dalece nie stosowne
wyobraź sobie,że też udzielam sie jako wolontariuszka przy mopsie
miałam tez praktyki na spotkaniach terapeutycznych
i moje pytanie-byłaś ofiara gwałtu?????
tak łatwo ci sie mówi,co taka kobieta czuje.....ja znam jedna zgwałcona i ona sama z sobą nie umie sobie na razie poradzić

łatwo oceniać,deklarować....a jestem ciekawa ile obrończyń będąc w sytuacji,że dowie się że dziecko ma poważne wady-usunie

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Insana i jeszcze jedno...bardzo asekuracyjne z Twojej strony,zapowiedzieć,że nie napiszesz więcej
nie rozumiem dla czego czujesz sie lepsza on innych(tych co sie cieszą ,że ustawa nie została zmieniona),dlaczego nas piszesz jako matki w cudzysłowie???

jesteś lepsza matka ode mnie?znasz mnie? wiesz jaką mam sytuację?NIE
masz prawo do swojej oceny jak każdy człowiek,masz prawo do postępowania zgodnie z sumieniem,ale nie jesteś lepsza
a masz przekonanie ,że twoje zdanie w sprawie jest jedynie słuszne

i jeszcze raz odniosę sie do porównania matki stającej przed trudnym wyborem -to działań zwyrodnialca i zbrodniarza wojennego.....abyś nigdy nie doświadczyła tego co taka kobieta

w razie choroby która nas spotyka nie mamy wybory...choć są tacy co kończą ,że sobą nie umiejąc zaakceptować swojej sytuacji,i nie sa wcale złymi ludźmi-może są słabi,pozbawieni wsparcia

nie uważam też aby dziecko w czasie aborcji cierpiało więcej niż kilkuletnie zabite przez zwyrodniałego rodzica,albo porzucone i konające na śmietniku a i takie przypadki są-i to jest złe

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba być ofiarą gwałtu żeby wiedzieć że zabicie dziecka poczętego jest złem. tak naprawdę niewiele kobiet decyduje się usunąć ciążę po gwałcie chyba że są zmuszane przez rodziny jak zapewne było w przypadlu tej 15 letniej dziewczyny została podwójnie skrzywdzona tak naprawdę ale nie będę w to wnikać.

Bardzo szlachetnie że wsperasz WSśP ale tak naprawdę to ukazuję że nikt nie powinien się rodzić bo może zachorować a orkiestra Owsiaka zbiera pieniądze na różne cele także na wcześniaki, dzieci po wypadkach- dlaczego państwo pozwala się rodzić obywatelom a nie zapewnia im szpitali? Oto moja odpowiedź.

Kolejna sprawa czemu na tym forum są wątki " jak sobie poradzić po śmierci dziecka" skoro tutaj przeczytałam że płód to nie człowiek - czemu te dziewczyny tak cierpią i czemu piszecie im kondolencje co one straciły jak nie swoje dzieci? To takie trochę bycie jak chorągiewka na wietrze..

Hitler jest tu jak najbardziej stosowny bo on wprowadził w Polce takie prawo które obecnie jest kontynuowane. Więc ten brak poszanowania dla ludzkiego życia i jego godności ma swoją ponurą genezę.\\

Skąd ta pewność że dziecko w łonie matki mniej cierpi? Ktoś zmierzył to cierpienie? Nie lepiej jest urodzić wziąść w ramiona i pozwolić by umarło kochane?

Brayley Jaine Collins- beautiful anencephaly story part 2 - YouTube

Odnośnik do komentarza

Insana
Nie trzeba być ofiarą gwałtu żeby wiedzieć że zabicie dziecka poczętego jest złem. tak naprawdę niewiele kobiet decyduje się usunąć ciążę po gwałcie chyba że są zmuszane przez rodziny jak zapewne było w przypadlu tej 15 letniej dziewczyny została podwójnie skrzywdzona tak naprawdę ale nie będę w to wnikać.

Bardzo szlachetnie że wsperasz WSśP ale tak naprawdę to ukazuję że nikt nie powinien się rodzić bo może zachorować a orkiestra Owsiaka zbiera pieniądze na różne cele także na wcześniaki, dzieci po wypadkach- dlaczego państwo pozwala się rodzić obywatelom a nie zapewnia im szpitali? Oto moja odpowiedź.

Kolejna sprawa czemu na tym forum są wątki " jak sobie poradzić po śmierci dziecka" skoro tutaj przeczytałam że płód to nie człowiek - czemu te dziewczyny tak cierpią i czemu piszecie im kondolencje co one straciły jak nie swoje dzieci? To takie trochę bycie jak chorągiewka na wietrze..

Hitler jest tu jak najbardziej stosowny bo on wprowadził w Polce takie prawo które obecnie jest kontynuowane. Więc ten brak poszanowania dla ludzkiego życia i jego godności ma swoją ponurą genezę.\\

Skąd ta pewność że dziecko w łonie matki mniej cierpi? Ktoś zmierzył to cierpienie? Nie lepiej jest urodzić wziąść w ramiona i pozwolić by umarło kochane?

Brayley Jaine Collins- beautiful anencephaly story part 2 - YouTube

ale to Twoje odczucie
nie dopuszczasz myśli że ktoś czuje inaczej
współczuję kobitom co poroniły,straciły dzieci ,ale też takim,co zdecydowały się nie urodzić chorych,nie miały siły na to

ta 15 latka była zaszczuta właśnie,że nie chciała dziecka,nienawidziła swego stanu
ale najłatwiej jej wmówić ,że powinna kochać to dziecko

nie twierdze ,że dziecko w łonie matki nie czuje bólu aborcyjnego tylko,że nie czuje bardziej niż dziecko zakatowane,lub katowane dłuży czas

Ty myślisz jak chcesz i i inne też
jak na razie państwo jako instytucja daje nam wybór
i mogę usunąć dziecko chore,czy z gwałtu ,jeśli nie widzę innego wyjścia
i wierzę,że znalazły by sie osoby które by współczuły samego faktu,i wspierały mnie

dla ciebie mogę być chorągiewką,zabójczynią...ale to Twoja opinia
ja mogę mieć swoja na Twój temat
ale jeśli wychodzimy z Hitlerem to miał również inne kontrowersyjne decyzje

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Yvone
już nie zabieram głosu, bo moje zdanie znacie, już wiele razy się wypowiadałam. ale znalazłam ciekawy obrazek.. dający do myślenia.
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/c0.0.843.403/p843x403/578526_374751889277229_1573646447_n.jpg

takich obrazków jest wiele
szczególnie na wystawach antyaborcyjnych
są też zdjęcia jakie rodzą się dzieci(bardzo złożone wady),ale nie będę wklejała,są drastyczne
i doszłam do wniosku ,że tu nie ma jedna drugą przekonywać do swojej racji
dyskusję zaczęłam jak trwały prace nad ustawą,jak na razie ustawa została w obecnej formie

nie bardzo podoba mi się ocenianie moich przekonań jako hitlerowskich....ale zlekceważę to
ja nikogo kto ma inne zdanie nie uważam za nawiedzonego,zacofanego czy jeszcze jak tam

jestem przeciwniczką maltretowania dzieci i nie mam na to wpływu
tak jak przeciwniczki aborcji nie są w stanie zapobiec temu

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Ja jak już pisałam wcześniej chore dziecko bym urodziła,z gwałtu nie wiem na dzień dzisiejszy myślę że tak patrząc na moje dzieci jestem za urodzeniem nawet z gwałtu ale to myślenie jest w chwili obcenej ale nie wiem jak bym się zachowała gdyby mnie to spotkało w tedy mogło by dla mnie nie być życie we mnie tylko niechciany plemnik który wleciał,plemnik nie mojego kochającego partnera tylko zwyrodnialca który zaspokoił swoje żądze.
Ja jako kobieta,matka nie mam PRAWA zamykać innym kobietom furtki ,bo jeśli inni myślą że jak zakażą aborcji całkowicie to nawrócą ludzi i zaczną myśleć o poczętej istocie jako o życiu a nie płodzie to się mylą.

Odnośnik do komentarza

Iwa- masz racje, nie da rady przekonać nikogo do swoich racji... Każdy ma swoje sumienie i według niego postępuje... Gorzej jak rodzina i otoczenia napiera do aborcji np po gwałcie, a matka nie chce, ale się godzi, bo wie że ciężko będzie jej żyć nie z tym dzieckiem, ale z otoczeniem, wiem ze jak zdeterminowana, to urodzi mimo wszystko, odetnie się od nieprzychylnych ludzi, ale do tego trzeba być silnym i pewnym siebie, nie każda kobieta jest.

Trudny temat i do porozumienia nie dojdziemy. Takie życie.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Ja jak już pisałam wcześniej chore dziecko bym urodziła,z gwałtu nie wiem na dzień dzisiejszy myślę że tak patrząc na moje dzieci jestem za urodzeniem nawet z gwałtu ale to myślenie jest w chwili obcenej ale nie wiem jak bym się zachowała gdyby mnie to spotkało w tedy mogło by dla mnie nie być życie we mnie tylko niechciany plemnik który wleciał,plemnik nie mojego kochającego partnera tylko zwyrodnialca który zaspokoił swoje żądze.
Ja jako kobieta,matka nie mam PRAWA zamykać innym kobietom furtki ,bo jeśli inni myślą że jak zakażą aborcji całkowicie to nawrócą ludzi i zaczną myśleć o poczętej istocie jako o życiu a nie płodzie to się mylą.

doskonale uchwycone

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...