Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Yvone
IWA23

Ale ty piszesz o rodzicach którzy go chcieli mimo choroby ale są rodzice którzy nie czują się na sile aby zająć się dzieckiem chorym który w każdej chwili może umrzeć.
Ludzie którzy bardzo pragną dziecka i decydują się na ciążę na ogół tez wiedząc że dziecko chore decydują się że urodzą te dziecko,ale są pary co ciąża ich weźmie z zaskoczenia (nie mówię o parach pijących,narkomanach pieprzących się na hektary i nie myślacych o zabezpieczenu i w dodatku swym stylem życia mogą zaszkodzić płodu) tylko o takich co antykoncepcja ich zawiodła,co nie planowali dziecka bo niechcieli bądz chcieli później i co dziecko z zaskoczenia i jeszcze chore.

żadna antykoncepcja nie daje 100 % ochrony przed ciążą. tak więc mimo wszystko trzeba wziąć odpowiedzialność za decyzje w życiu.
tu trudniej w sytuacji gwałtu, ale to prawem jest już określone.
a co w sytuacji kiedy dziecko w czasie ciąży jest ok, a okazuje się, ze jednak rodzi się chore bądź kalekie.. do kogo reklamacje?
i nie ma sensu chyba się tu do niczego przekonywać, bo my się nagadamy a ludzie i tak robią tak jak chcą. jak już pisałam, ja pisałam o teoretycznych własnych decyzjach.

Ale to wszystko chcą rzekomo wycofać nawet kobieta po gwałcie będzie musiała urodzić,my tylko się skpiliśmy na chorych dzieciach ale tu sa 3 przypadki .
I rozumiem ze ty odpowiadasz jak byś ty zrobiła,że nie próbujesz innych przekonać :)

Odnośnik do komentarza

IWA23
Yvone
IWA23

Ale ty piszesz o rodzicach którzy go chcieli mimo choroby ale są rodzice którzy nie czują się na sile aby zająć się dzieckiem chorym który w każdej chwili może umrzeć.
Ludzie którzy bardzo pragną dziecka i decydują się na ciążę na ogół tez wiedząc że dziecko chore decydują się że urodzą te dziecko,ale są pary co ciąża ich weźmie z zaskoczenia (nie mówię o parach pijących,narkomanach pieprzących się na hektary i nie myślacych o zabezpieczenu i w dodatku swym stylem życia mogą zaszkodzić płodu) tylko o takich co antykoncepcja ich zawiodła,co nie planowali dziecka bo niechcieli bądz chcieli później i co dziecko z zaskoczenia i jeszcze chore.

żadna antykoncepcja nie daje 100 % ochrony przed ciążą. tak więc mimo wszystko trzeba wziąć odpowiedzialność za decyzje w życiu.
tu trudniej w sytuacji gwałtu, ale to prawem jest już określone.
a co w sytuacji kiedy dziecko w czasie ciąży jest ok, a okazuje się, ze jednak rodzi się chore bądź kalekie.. do kogo reklamacje?
i nie ma sensu chyba się tu do niczego przekonywać, bo my się nagadamy a ludzie i tak robią tak jak chcą. jak już pisałam, ja pisałam o teoretycznych własnych decyzjach.

Ale to wszystko chcą rzekomo wycofać nawet kobieta po gwałcie będzie musiała urodzić,my tylko się skpiliśmy na chorych dzieciach ale tu sa 3 przypadki .
I rozumiem ze ty odpowiadasz jak byś ty zrobiła,że nie próbujesz innych przekonać :)

tak o te 3 przypadki mi chodziło,dopuszczane teraz -a mające zniknąć

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Margeritka a zastanawiałaś się jakby to tobie ktoś coś prawem nakazywał,a ty bys sie z tym nie zgadzała?
moje pytanie czy uważasz ,że ktoś ma prawo narzucać kobiecie urodzenie chorego dziecka??

każdy ma prawo do życia, nawet chore dziecko dla mnie to nie jest narzucanie kobiecie, natura dała kobiecie takie dziecko i moim zdaniem powinna je przyjąć, aborcja to zabicie dziecka i okaleczenie kobiety....takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza

agusia20112
oczywiście to dopiero projekty i trwają debaty w tym temacie
dlatego i zapytałam o Wasze opinie

najogólniej mówiąc moja opinia jest taka:

kobieta powinna miec prawo wyboru przy czym, w każdym z takich przypadków powinna być pod opieką psychologa, który pomoże jej ocenić czy wybór jakiego dokona będzie w stanie nieść przez całe życie. Bo skupiamy się na nowo powstałym życiu, a co z życiem kobiety? Jej rodziną? To wszystko odbija się na bliskich, często prowadząc do rozprzestrzenienia się tragedii na inne osoby.

Odnośnik do komentarza

kurcze wiecie,. tak własnie się zatrzymałam na chwile nad tym gwałtem.. z jednej strony to cieszyłabym się, bo jest to zgodne gdzieś z moimi przekonaniami i myśleniem. każde dziecko ma prawo do życia , nawet takie, które jest wynikiem gwałtu, ale z drugiej strony jak wielką traumą jest to dla tej zgwałconej kobiety.. i choć dalej utrzymuję, że w moim mniemaniu powinna urodzić, bo to dzieciątko niczemu nie jest winne, ale mam świadomość, ze jest to chyba ( jak dla mnie) najtrudniejsza sytuacja...

Odnośnik do komentarza

Margeritka
agusia20112
Margeritka a zastanawiałaś się jakby to tobie ktoś coś prawem nakazywał,a ty bys sie z tym nie zgadzała?
moje pytanie czy uważasz ,że ktoś ma prawo narzucać kobiecie urodzenie chorego dziecka??

każdy ma prawo do życia, nawet chore dziecko dla mnie to nie jest narzucanie kobiecie, natura dała kobiecie takie dziecko i moim zdaniem powinna je przyjąć, aborcja to zabicie dziecka i okaleczenie kobiety....takie jest moje zdanie

ponawiam pytanie
czy twoje zdanie jest jedynie słuszne?

czy ustawa powinna zakazywać całkowicie aborcji???

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Yvone
kurcze wiecie,. tak własnie się zatrzymałam na chwile nad tym gwałtem.. z jednej strony to cieszyłabym się, bo jest to zgodne gdzieś z moimi przekonaniami i myśleniem. każde dziecko ma prawo do życia , nawet takie, które jest wynikiem gwałtu, ale z drugiej strony jak wielką traumą jest to dla tej zgwałconej kobiety.. i choć dalej utrzymuję, że w moim mniemaniu powinna urodzić, bo to dzieciątko niczemu nie jest winne, ale mam świadomość, ze jest to chyba ( jak dla mnie) najtrudniejsza sytuacja...

A ty co byś zrobiła,przy chorym dziecku postwiłaś się jako ty że ty byś urodziła a z gwałtu też?
Bo ja wiem że chore dziecko bym urodziła to z gwałtu nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Martek73
Aborcja, była, jest i będzie.
Chociaż ja sobie nie wyobrażam usunąć dziecka, to jednak niektóre kobiety to robią.
I jeśli będzie zakazane, to będzie robione nielegalnie.

i to jest prawda!
teraz też aborcja jest nie legalna a mimo wszystko kobiety dokonują aborcji i nie z takich powodów poważnych o jakich tu rozmawiamy tylko dlatego, że dziecka nie chcą..

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Margeritka
agusia20112
Margeritka a zastanawiałaś się jakby to tobie ktoś coś prawem nakazywał,a ty bys sie z tym nie zgadzała?
moje pytanie czy uważasz ,że ktoś ma prawo narzucać kobiecie urodzenie chorego dziecka??

każdy ma prawo do życia, nawet chore dziecko dla mnie to nie jest narzucanie kobiecie, natura dała kobiecie takie dziecko i moim zdaniem powinna je przyjąć, aborcja to zabicie dziecka i okaleczenie kobiety....takie jest moje zdanie

ponawiam pytanie
czy twoje zdanie jest jedynie słuszne?

czy ustawa powinna zakazywać całkowicie aborcji???

czy twoje zdanie jest jedynie słuszne? - to jest takie zaczepne pytanie :D

czy ustawa powinna zakazywać całkowicie aborcji??? - TAK, i można się ze mną nie zgadzać:D, każdy ma prawo do życia i należy je chronić

dobrze było poczytać całą dyskuję na ten temat:)

Odnośnik do komentarza

no właśnie aby nas te wybory ominęły!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

moja mam miała koleżankę,bardzo religijna,latała do kościoła ,aborcja była jeszcze legalna u nas
przekonywała kobiety by rodziły

zaszła w ciąże,bliźniaki-jeden z nie tak sie rozwijał-diagnostyka wdedy jeszcze nie taka dokładna

i ta zwolenniczka życia od poczęcia usunęła

,jej wiara prysła

tak na prawdę nigdy nie wiemy jak sie zachowamy,dopóki nas coś nie dotyczy

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Margeritka
agusia20112
Margeritka

każdy ma prawo do życia, nawet chore dziecko dla mnie to nie jest narzucanie kobiecie, natura dała kobiecie takie dziecko i moim zdaniem powinna je przyjąć, aborcja to zabicie dziecka i okaleczenie kobiety....takie jest moje zdanie

ponawiam pytanie
czy twoje zdanie jest jedynie słuszne?

czy ustawa powinna zakazywać całkowicie aborcji???

czy twoje zdanie jest jedynie słuszne? - to jest takie zaczepne pytanie :D

czy ustawa powinna zakazywać całkowicie aborcji??? - TAK, i można się ze mną nie zgadzać:D, każdy ma prawo do życia i należy je chronić

dobrze było poczytać całą dyskuję na ten temat:)

ja też dziękuję bardzo za ta dyskusję
tylko mnie dziwi twoje,ostatnie zdanie

bo jako jednak uważasz ,że twoją opinie powinni za słuszną uważać wszyscy

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Margeritka
agusia20112
Margeritka

każdy ma prawo do życia, nawet chore dziecko dla mnie to nie jest narzucanie kobiecie, natura dała kobiecie takie dziecko i moim zdaniem powinna je przyjąć, aborcja to zabicie dziecka i okaleczenie kobiety....takie jest moje zdanie

ponawiam pytanie
czy twoje zdanie jest jedynie słuszne?

czy ustawa powinna zakazywać całkowicie aborcji???

czy twoje zdanie jest jedynie słuszne? - to jest takie zaczepne pytanie :D

czy ustawa powinna zakazywać całkowicie aborcji??? - TAK, i można się ze mną nie zgadzać:D, każdy ma prawo do życia i należy je chronić

dobrze było poczytać całą dyskuję na ten temat:)

absolutnie nie!!!
jak juz pisałam każda ma prawo do swojego zdania,
tylko uważając że coś powinno byc dozwolone czy zakazane to tak jakby narzucać swoje myslenie innym....nie tak??

ale rozumiem to po prostu tak
że Ty nigdy i żadnym przypadku nie dokonasz aborcji
i chwała Ci za takie myślenie

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Yvone
dla mnie jest to człowiek, bo jeśli tak myśleć, to póki się nie urodzi to tez nie jest człowiek, to może aborcja tuż przed porodem?? gdzie jest w takim bądź razie granica stawania się człowiekiem?? skoro bije już serduszko czy to nie jest już człowiek?

Yvone, a co z pierwszymi trzema tygodniami ciąży kiedy dziecko nie ma jeszcze serca?

Odnośnik do komentarza

ida
Yvone
dla mnie jest to człowiek, bo jeśli tak myśleć, to póki się nie urodzi to tez nie jest człowiek, to może aborcja tuż przed porodem?? gdzie jest w takim bądź razie granica stawania się człowiekiem?? skoro bije już serduszko czy to nie jest już człowiek?

Yvone, a co z pierwszymi trzema tygodniami ciąży kiedy dziecko nie ma jeszcze serca?

ja dla mnie to także życie, które się tworzy.
a argument z serduszkiem była tak dla podkreślenia, że skoro nie życie, to co skoro bije. tylko tyle:)

Odnośnik do komentarza

Dawno do tego wątku nie zaglądałam, więc dyskusja mnie ominęła, ale przeczytałam od deski do deski :)

Abstrahując od delematów moralnych, bo nie ich dotyczyło pytanie Agusi uważam, że rząd w żadnej mierze nie jest instytucją, która w tak prywatne życie jednostki powinna ingerować. Podobnie odnoszę się do tego tematu jak i do debatowania rządu nad metodami in-vitro i eutanazją. Czy za chwilę nie dojdzie do tego, że rząd będzie określał które metody antykoncepcji są dozwolone, a które nie? Przecież zagadnienie jest podobne, chociaż może budzi mniej kontrowersji.

Odchodząc od tematu osobiście nie usunęłabym ciąży w żadnym z wymienionych przypadków. Wydaje mi się, że łatwiej poradziłabym sobie z wychowaniem chorego dziecka czy dziecka z gwałtu (które pewnie pokochałabym od razu po urodzeniu) niż z konsekwencjami psychicznymi aborcji. Ale to są tylko moje odczucia i przekonania.
Uważam, że każdy człowiek ma prawo do swoich.

Odnośnik do komentarza

ja mimo ,że mam 2 dzieci to uważam ,że dzieci chore nie powinny się rodzic ... najlepiej jakby sam organizm je usuwał a nie aborcja ale no niestety nie zawsze tak się da a co do ratowania skrajnych wczesniaków to nie wiem
mojej znajmej siostra urodziła córke w 5 miesiącu ciązy uratowali ją ale przeszła 3 wylewy ... teraz ma 4 lata i sama nie siedzi ani nie mówi tylko gaworzy i tylko rehablilitacja itp. i takie dziecko jak się musi męczyć i tak do końca zycia

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9hq3rbt7i9.png

http://www.suwaczek.pl/cache/0c52626163.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...