Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

agusia20112
. Dodatek mieszkaniowy wypłacany jest bowiem jedynie wówczas, gdy średni miesięczny dochód przypadający na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 175 proc. kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 125 proc. tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym.

Czyli ile? :) He he czy nie mogliby po ludzku kwoty podać? :)

Odnośnik do komentarza

IWA23
agusia20112
IWA23

Idziesz do MOPS i tam na podstawie zarobków brutto nie może przekroczyć 800zł (o tą kwotę byś musiala się zapytać w opiece czy jest taka czy ciut większa) na osobe,składasz wniosek w mopsie plus ile płacisz za czynsz i energie oraz zaświadczenie o zarobkach z 3 m-cy ostatnio przepracowanych brutto oni wyliczją średnią i dzielą na ilość osób,jeśli skladasz pierwszy raz to masz tzw wywiad w domu czyli przychodzą zadają dodatkowe pytania zwłaszcza spisują wszystkie twoje wydatki jakie masz co miesiąc (gaz,telefon,internet nawet raty sklepowe bądź kredytu) i na tej podstawie przyznają dotacje na 6m-cy.

u nas też przychodzą na wywiad
często jest to dość przykre,pytają po co taki telewizor,komputer
tak jakby pomoc była dopiero jak wszystko wysprzedaż...
sąsiadka nie dostała dodatku bo miała 18 letnie auto....musiała jeździć do pracy
pani z mopsu powiedziała,że za duży standard

U nas po chacie nie chodzą siadają tam gdzie ich zaprosisz więc zapraszasz tam gdzie nie ma telewizora,komp :usmiech: Po za tym wszystko zależy od osoby co przyjdzie,jeden będzie taki "służbista " że wszystkiego się czepi i często wymyślają powód aby nie dać pomocy np moja mama kiedyś dostała odmowę ale nie chodziło o dotacją tylko o zapomogę z mopsu i było napisane że nie dadzą jej dofinansowania do węgla kit że moja mama ma centralne a drugi byle odbębnić wizytę.

masz rację ,wszystko zależy od urzędnika
u tej koleżanki byli wszędzie w mieszkaniu

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Yvone
i pewnie nie można przekroczyć progu dochodu na os w rodzinie wiecie jakiego?

Iwa o tych 800 zł brutto pisała :lup:

Dla ciebie to mało? :):) Ja jednego razu dostałam odmowę bo miałam ok 700zł brutto i dostałam odmowę nie przyznali mi bo wg nich miałam dużo i stać mnie na utrzymanie mieszkania i bieżące wydatki.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
agusia20112
. Dodatek mieszkaniowy wypłacany jest bowiem jedynie wówczas, gdy średni miesięczny dochód przypadający na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 175 proc. kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 125 proc. tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym.

Czyli ile? :) He he czy nie mogliby po ludzku kwoty podać? :)

to chyba co roku usalaja ,zależnie od wysokości tych emerytur

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Krok trzeci – dochód miesięczny w przeliczeniu na ilość osób wspólnie zamieszkałych.

O dodatek mieszkaniowy mogą z powodzeniem ubiegać się osoby, których miesięczny dochód brutto, w przeliczeniu na ilość osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym nie przekracza aktualnie kwoty:

1) dla gospodarstwa jednoosobowego – 1.398,57 zł brutto/miesięcznie

2) dla gospodarstwa wieloosobowego – 998,98 zł brutto/miesięcznie w przeliczeniu na każdą osobą wspólnie zamieszkałą.

Odnośnik do komentarza

A i jeszcze trzeba spełniać warunki metrażowo

Krok drugi – stosunek ilości osób zamieszkałych do powierzchni lokalu.

Aby Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przyznał wnioskodawcy prawo do otrzymywania dodatku mieszkaniowego konieczne jest, aby zajmowany przez niego lokal w przeliczeniu na liczbę zamieszkałych w nim osób, nie był „zbyt duży”. To znaczy, że jego powierzchnia nie może przekraczać określonej wielkości w przeliczeniu na ilość osób zamieszkałych w danym lokalu. Kryterium to przedstawia się następująco:

1) dla jednej osoby – mieszkanie nie może być większe niż 45,5 m2

2) dla dwóch osób – mieszkanie nie może być większe niż 52,0 m2

3) dla trzech osób – mieszkanie nie może być większe niż 58,5 m2

4) dla czterech osób – mieszkanie nie może być większe niż 71,5 m2

5) dla pięciu osób – mieszkanie nie może być większe niż 84,5 m2

6) dla sześciu osób – mieszkanie nie może być większe niż 91,0 m2.

Tak więc np. dwie osoby, które tworzą wspólne gospodarstwo domowe i zajmują mieszkanie większe niż 52,0 m2 mogą nie otrzymać dodatku mieszkaniowego, gdyż nie spełniają powyższego kryterium. Ale być może warto się zastanowić, czy w takiej sytuacji nie należałoby zamienić mieszkania na mniejsze?

Uwaga! Normę powierzchni zwiększa się, jeżeli w mieszkaniu zamieszkuje osoba niepełnosprawna!

Odnośnik do komentarza

IWA23
Krok trzeci – dochód miesięczny w przeliczeniu na ilość osób wspólnie zamieszkałych.

O dodatek mieszkaniowy mogą z powodzeniem ubiegać się osoby, których miesięczny dochód brutto, w przeliczeniu na ilość osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym nie przekracza aktualnie kwoty:

1) dla gospodarstwa jednoosobowego – 1.398,57 zł brutto/miesięcznie

2) dla gospodarstwa wieloosobowego – 998,98 zł brutto/miesięcznie w przeliczeniu na każdą osobą wspólnie zamieszkałą.

a z jakiej strony to wzięłaś....kurde wszędzie pojada co innego

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

tu na stronie mopsu jeszcze takie info

Drukuj
Email

PODSTAWA PRAWNA

Ustawa z dnia 21.06.2001r o dodatkach mieszkaniowych (Dz.U Nr 71 poz.734 z 2001 r. póź. zmian.), reguluje zasady i tryb przyznania, ustalania wysokości i wypłacania dodatków mieszkaniowych oraz właściwość organów w tych sprawach i Rozprządzenie Rady Ministrów z dnia 28.12.2001r w sprawie dodatków mieszkaniowych /Dz.U. Nr 156 z 2001r poz.1817/.

DOKUMENTY

Aby otrzymać pomoc w formie dodatku mieszkaniowego należy złożyć:

wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego,
deklarację o wysokości dochodów za okres pełnych trzech miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi dochody za w/w okres.

DODATEK MIESZKANIOWY PRZYSŁUGUJE:

najemcom oraz podnajemcom lokali mieszkalnych,
członkom spółdzielni mieszkaniowych zamieszkującym na podstawie spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego,
osobom zajmującym lokale mieszkalne w budynkach stanowiących ich własność i właścicielom lokali mieszkalnych,
innym osobom mającym tytuł prawny do zajmowanego lokalu mieszkalnego i ponoszącym wydatki związane z jego zajmowaniem,
osobom zajmującym lokal mieszkalny bez tytułu prawnego, oczekującym na przysługujący im lokal zamienny lub socjalny.

DOCHÓD

Dodatek mieszkaniowy przysługuje osobom, jeżeli średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego nie przekracza 175% najniższej emerytury obowiązującej w dniu złożenia wniosku w gospodarstwie jednoosobowym i 125% tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym.

Od 01.03.2011r. najniższa emerytura wynosi 728,18 zł.

Za dochód uważa się wszelkie przychody po odliczeniu kosztów ich uzyskania oraz po odliczeniu składek na ubezpieczenia emerytalne, rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe.

Do dochodu nie wlicza się :

dodatków dla sierot zupełnych,
zasiłków pielęgnacyjnych,
zasiłków okresowych z pomocy społecznej,
jednorazowych świadczeń pieniężnych i świadczeń w naturze z pomocy społecznej
dodatku mieszkaniowego,
świadczeń pomocy materialnej dla uczniów,
jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka,
dodatku z tytułu urodzenia dziecka,
pomocy w zakresie dożywiania

Dochód z prowadzenia gospodarstwa rolnego ustala się na podstawie powierzchni gruntów w hektarach przeliczeniowych i przeciętnego dochodu z 1 ha przeliczeniowego.

POWIERZCHNIA MIESZKANIA

Powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego, w którym znajduje się jeden lokal mieszkalny /dom jedorodzinny/ w przeliczeniu na liczbę członków gospodarstwa domowego nie może przekraczać:

35m2 + 30 % = 45,50 m2 dla 1 osoby
40m2 + 30 % = 52,00 m2 dla 2 osób
45m2 + 30 % = 58,50 m2 dla 3 osób
55m2 + 30 % = 71,50 m2 dla 4 osób
65m2 + 30 % = 84,50 m2 dla 5 osób

strona MOPS Rzeszów

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

IWA23
Daffodil
Yvone
i pewnie nie można przekroczyć progu dochodu na os w rodzinie wiecie jakiego?

Iwa o tych 800 zł brutto pisała :lup:

Dla ciebie to mało? :):) Ja jednego razu dostałam odmowę bo miałam ok 700zł brutto i dostałam odmowę nie przyznali mi bo wg nich miałam dużo i stać mnie na utrzymanie mieszkania i bieżące wydatki.

Iwa wiadomo, że mało i dużo to rzecz względna :)
U Ciebie to też ciut inaczej się przelicza, bo masz trójkę dzieciaczków. A powiem szczerze, że 2400 brutto na naszą trójkę, to byłoby niesamowicie mało...
Myślałam, że jak już ustalają granicę finansową, to dostaje każdy kto jej nie przekracza :lup:

Odnośnik do komentarza

Uraz głowy i przyduszenie przyczyną śmierci dwumiesięcznej dziewczynki

wcześniej taki cud,dziecko przeżyło mimo,że nie dawano mu szans,ale mama wirzyła
i tu urodziło się ...niekochane...nie chciane...problem....

jak przypomnę sobie jak wybieraliśmy imię,czekaliśmy....na to nikt nie czekał,bezimienne jak bezpański zwierzak:36_1_4::36_1_4::36_1_4:
i o tym myślałam pisząc o aborcji
wiem,że to nie jest argument za aborcją....ale pokazuje że zabić można i dziecko narodzone...tego nikt nie ochroni,bo nikt nie ma takiej mocy

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...