Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Helena
jak dla mnie czy to antykoncepcja naturalna czy "apteczna" zadna roznica
to co Wy podajecie za plusy npr-mozna identyczne znalezc w pozostalych

(nie bede jeszcze raz podawac przykaldow-bo byly juz podawane)

jedyna roznica-ze jedno naturalne :wink:

ale to jesto identcznie,naprawde identycznie jak porownywanie pieluch/podpasek i itp wielo do jedno
dorabianie sztucznej ideologi-tak to wyglada moimi oczami:wink:

przyklad z zycia;)

gdy zaczelam karmic piersia, troszke zle myslalam o matkach kore karmia sztucznie
(nie na wszytskie-bo w niektorych przypadkach faktycznie nie bylo innej opcji)

co prawda nie mialam az takich glupich spostrzezen-typu matki sa gorsze przez to,albo ze sztucznym mlekiem truja dzieci,albo przez butle nie okazuja milosci do dziecko(albo za malo) ect

poprostu nie rozumialam jak mozna tego nie wybrac, ze przeciez to jest tak naturalne jak bycie w ciazy,ze ma wiele wiele zalet
ze zazwyczaj matka ma mleko(zwierzatka na wolnosci tez maja problemy-tak wiec rozumiem ze i kobita moze miec-ale wsrod dzikich zwierzow nie jest to zjawisko czeste)- ze troszke wspolpracy dziecko i matka,i mleko bedzie -umocnilam sie w tym jak mi sie urodzilo drugie dziecko,to wogole nie mialam mleka - i sama musialam pracowac nad tym,zeby mleko bylo -moje dziecko nie moglo byc odlaczone od tlenu,bylo karmione przez sonde

ale z czasem spojrzalam na to z innej strony- mleko jak mleko :wink:
tym bardziej ze producentci caly czas sztuczne udoskonalaja
co prawda nigdy nie stworza mleka na wzor i podobienstwa naturalnego mleka:wink:

pewno mozna zyc w zgodzie w naturze - mozna wybierac to co nam sie podoba,nam odpowiada
ale dokonawszy wyboru nie mowmy o tym,jak by to byl jedyny i najsluszniejszy wybor:wink:

karmiłam butlą. poród był dla mnie koszmarnym przeżyciem, moja psychika nie była w najlepszym stanie, walka o karmienie mogłaby się skończyć depresją. Ale nie uwazam, ze mleko to mleko. Sztuczne to sztuczne, a co z natury to z natury.

Antykoncepcja hormonalna.
- W przypadku tabletek jednoskładnikowych (na tych skupiała sie Insana, choć stosowane są niezwykle rzadko) owulacja nie jest blokowana, więc moze dojśc do zapłodnienia, ale do zagniezdżenia już nie.
- W przypadku wieloskłądnikowych, owulacja jest blokowana, a dojsc do niej moze na skutek niewłasciwego stosowania (inne leki itp)
- Spirala: sa uwalniające hormony lub nie. Zacytuję:

Zasada działania wkładek wewnątrzmacicznych:
Jak każde ciało obce wkładka wewnątrzmaciczna powoduje stan zapalny. W związku z tym w macicy pojawia się duża ilość leukocytów - białych ciałek krwi, które niszczą plemniki oraz często również komórkę jajową. Leukocyty niszcząc endometrium (błonę śluzową macicy) zapobiegają zagnieżdżaniu się zapłodnionej komórki jajowej w jamie macicy, co powoduje wydalenie jej wraz z krwią w czasie miesiączki. Większość obecnie stosowanych wkładek zbudowana jest z użyciem drutu miedzianego, który zwiększa jej skuteczność. Miedź mając właściwości miejscowo drażniące pozwala na zmniejszenie rozmiarów samych wkładek, a co za tym idzie ograniczenie niektórych objawów ubocznych. Nie stwierdzono natomiast negatywnego wpływu miedzi na stan i zachowanie plemników, ani na proces zapłodnienia.
Wkładki uwalniające hormony
Wokół dłuższego ramienia umieszczona jest kapsułka uwalniająca stałą dawkę hormonów - progestagenów mających dodatkowo działanie podobne do mini tabletki progestagenowej: zagęszczenie śluzu szyjkowego, zmianę grubości endometrium, a co za tym idzie utrudnienie zagnieżdżania się komórki jajowej, hamowanie jajeczkowania - 25% kobiet stosujących tą wkładkę nie jajeczkuje. Ze względu na fakt podawania hormonu domiejscowo, z pominięciem wątroby, potrzebne są do wywołania właściwego efektu mniejsze jego dawki.

Jeśli ktoś uważa, że niszczenie plemników i jajeczek jest niewłaściwe to nie stosuje tej metody. Jeślii ktoś uważa, połączona komórka jajowa z plemnikiem to juz życie, to nie zastosuje tej metody. Jeśli dla kogoś zyciem to jeszcze nie jest wówczas jeśli chce to stosuje.
Każdy robi jak uważa.

Helena jakie identyczne pozytywy jak przy NPR można znaleźć w innych metodach, bo jakoś pominęłam.

Odnośnik do komentarza

medycyna idzie do przodu
obecne na rynku tabletki-skutecznie hamują owulacje i to jest ich główne działanie

a co do niewłaściwego stosowania to już osobny problem i wtedy po prostu może pojawić się ciąża
i wtedy przyjmowane nadal tabletki sa "bezradne",znam przypadki gdzie mimo brania tabletek ciąża rozwijała sie ....tabletki nie z powodują poronienia,zagnieżdżonego już zarodka

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Ale na pewno bardziej nastawione na CHCĘ. Bo nie muszą się kontrolować.

nie rozumiem co chcialas powiedziec:wink:

znaczy podejrzewam,ze w drugim zdaniu moze chodzic o to, ze codziennie nie musza patrzec np na sluz/temp
i ze w dni plodne moga jak chca;)

no ale nie znaczy,ze nie ma kontroli:wink:

ale najbardziej nie wiem co mialas na mysli -o tym "chce":wink:

Odnośnik do komentarza

agusia20112
ja mogę napisać tylko w swoim imieniu

po pierwsze nie chodzi mi o to że neguję zasady naturalne,tylko nie rozumiem czemu kościół tłumaczy sie fałszywymi pobudkami,twierdzi,że antykoncepcja hormonalna czy mechaniczna jest wczesno- poronna,a z tym sie nie zgadzam

Agusia to jest oczywiste, ze każdy ma swoje zdanie. Ale jeśli dla KK komórki które sie połączyły sa już życiem, to kazda forma antykoncepcji nie pozwalajaca się zagnieździć "życiu" (celowo biorę w cudzysłów, bo dla jednych będzie to życie a dla innych nie) będzie metodą wczesnoporonną. I tu nie chodiz o to czy ja się z tym zgadzam czy nie, ale tak to pojmuje KK.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
agusia20112
ja mogę napisać tylko w swoim imieniu

po pierwsze nie chodzi mi o to że neguję zasady naturalne,tylko nie rozumiem czemu kościół tłumaczy sie fałszywymi pobudkami,twierdzi,że antykoncepcja hormonalna czy mechaniczna jest wczesno- poronna,a z tym sie nie zgadzam

Agusia to jest oczywiste, ze każdy ma swoje zdanie. Ale jeśli dla KK komórki które sie połączyły sa już życiem, to kazda forma antykoncepcji nie pozwalajaca się zagnieździć "życiu" (celowo biorę w cudzysłów, bo dla jednych będzie to życie a dla innych nie) będzie metodą wczesnoporonną. I tu nie chodiz o to czy ja się z tym zgadzam czy nie, ale tak to pojmuje KK.

co do tego co napisałam to się zgadzam
ale sa środki które nie dopuszczają do tego zapłodnienia i tylko o te mi chodzi

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona

karmiłam butlą. poród był dla mnie koszmarnym przeżyciem, moja psychika nie była w najlepszym stanie, walka o karmienie mogłaby się skończyć depresją. Ale nie uwazam, ze mleko to mleko. Sztuczne to sztuczne, a co z natury to z natury.

(...)

Helena jakie identyczne pozytywy jak przy NPR można znaleźć w innych metodach, bo jakoś pominęłam.

Iszmaona-postaram Ci sie jak najszybciej na to odpisac:wink:
nie nie potrzebuje czasu na przemyslenia:P

zaraz chlop wraca do domu(chwila na hobby) i zaraz bedziemy musieli sie wziasc za chalpe,noi musze sie spakowac bo lece dzis do PL :wink:
ale odezwe sie czem predzej to mozliwe:wink:

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Helena
jak dla mnie czy to antykoncepcja naturalna czy "apteczna" zadna roznica
to co Wy podajecie za plusy npr-mozna identyczne znalezc w pozostalych

(nie bede jeszcze raz podawac przykaldow-bo byly juz podawane)

jedyna roznica-ze jedno naturalne :wink:

ale to jesto identcznie,naprawde identycznie jak porownywanie pieluch/podpasek i itp wielo do jedno
dorabianie sztucznej ideologi-tak to wyglada moimi oczami:wink:

przyklad z zycia;)

gdy zaczelam karmic piersia, troszke zle myslalam o matkach kore karmia sztucznie
(nie na wszytskie-bo w niektorych przypadkach faktycznie nie bylo innej opcji)

co prawda nie mialam az takich glupich spostrzezen-typu matki sa gorsze przez to,albo ze sztucznym mlekiem truja dzieci,albo przez butle nie okazuja milosci do dziecko(albo za malo) ect

poprostu nie rozumialam jak mozna tego nie wybrac, ze przeciez to jest tak naturalne jak bycie w ciazy,ze ma wiele wiele zalet
ze zazwyczaj matka ma mleko(zwierzatka na wolnosci tez maja problemy-tak wiec rozumiem ze i kobita moze miec-ale wsrod dzikich zwierzow nie jest to zjawisko czeste)- ze troszke wspolpracy dziecko i matka,i mleko bedzie -umocnilam sie w tym jak mi sie urodzilo drugie dziecko,to wogole nie mialam mleka - i sama musialam pracowac nad tym,zeby mleko bylo -moje dziecko nie moglo byc odlaczone od tlenu,bylo karmione przez sonde

ale z czasem spojrzalam na to z innej strony- mleko jak mleko :wink:
tym bardziej ze producentci caly czas sztuczne udoskonalaja
co prawda nigdy nie stworza mleka na wzor i podobienstwa naturalnego mleka:wink:

pewno mozna zyc w zgodzie w naturze - mozna wybierac to co nam sie podoba,nam odpowiada
ale dokonawszy wyboru nie mowmy o tym,jak by to byl jedyny i najsluszniejszy wybor:wink:

karmiłam butlą. poród był dla mnie koszmarnym przeżyciem, moja psychika nie była w najlepszym stanie, walka o karmienie mogłaby się skończyć depresją. Ale nie uwazam, ze mleko to mleko. Sztuczne to sztuczne, a co z natury to z natury.

Antykoncepcja hormonalna.
- W przypadku tabletek jednoskładnikowych (na tych skupiała sie Insana, choć stosowane są niezwykle rzadko) owulacja nie jest blokowana, więc moze dojśc do zapłodnienia, ale do zagniezdżenia już nie.
- W przypadku wieloskłądnikowych, owulacja jest blokowana, a dojsc do niej moze na skutek niewłasciwego stosowania (inne leki itp)
- Spirala: sa uwalniające hormony lub nie. Zacytuję:

Zasada działania wkładek wewnątrzmacicznych:
Jak każde ciało obce wkładka wewnątrzmaciczna powoduje stan zapalny. W związku z tym w macicy pojawia się duża ilość leukocytów - białych ciałek krwi, które niszczą plemniki oraz często również komórkę jajową. Leukocyty niszcząc endometrium (błonę śluzową macicy) zapobiegają zagnieżdżaniu się zapłodnionej komórki jajowej w jamie macicy, co powoduje wydalenie jej wraz z krwią w czasie miesiączki. Większość obecnie stosowanych wkładek zbudowana jest z użyciem drutu miedzianego, który zwiększa jej skuteczność. Miedź mając właściwości miejscowo drażniące pozwala na zmniejszenie rozmiarów samych wkładek, a co za tym idzie ograniczenie niektórych objawów ubocznych. Nie stwierdzono natomiast negatywnego wpływu miedzi na stan i zachowanie plemników, ani na proces zapłodnienia.
Wkładki uwalniające hormony
Wokół dłuższego ramienia umieszczona jest kapsułka uwalniająca stałą dawkę hormonów - progestagenów mających dodatkowo działanie podobne do mini tabletki progestagenowej: zagęszczenie śluzu szyjkowego, zmianę grubości endometrium, a co za tym idzie utrudnienie zagnieżdżania się komórki jajowej, hamowanie jajeczkowania - 25% kobiet stosujących tą wkładkę nie jajeczkuje. Ze względu na fakt podawania hormonu domiejscowo, z pominięciem wątroby, potrzebne są do wywołania właściwego efektu mniejsze jego dawki.

Jeśli ktoś uważa, że niszczenie plemników i jajeczek jest niewłaściwe to nie stosuje tej metody. Jeślii ktoś uważa, połączona komórka jajowa z plemnikiem to juz życie, to nie zastosuje tej metody. Jeśli dla kogoś zyciem to jeszcze nie jest wówczas jeśli chce to stosuje.
Każdy robi jak uważa.

Helena jakie identyczne pozytywy jak przy NPR można znaleźć w innych metodach, bo jakoś pominęłam.

ale co kazdy ma inne "pozytywy"
dla mnie pozytywem jest na przykład to ,że nie trzeba planować współżycia w konkretne dni...tytlko okazywać sobie uczucia w każdym okresie

dla mnie seks to tez uczucie i coś ładnego ,a nie tylko fizyczne rozładowanie pożądania

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
ja mogę napisać tylko w swoim imieniu

po pierwsze nie chodzi mi o to że neguję zasady naturalne,tylko nie rozumiem czemu kościół tłumaczy sie fałszywymi pobudkami,twierdzi,że antykoncepcja hormonalna czy mechaniczna jest wczesno- poronna,a z tym sie nie zgadzam
zgodnie z tym co pisze producent na ulotce tabletki które stosuję zapobiegają owulacji

i nie chcę by ktos mi wmawiał,że według niego "zabijam co miesiąc jakies dziecko"

stosowanie NPR to nie tylko zapobieganie ale i sposób życia,trzeba sie podporządkować zasadom i ograniczać
po za zaangażowaniem partnerów wymaga jeszcze dobrego zdrowia-bo wiele czynników ma wpływ na nasz organizm i wtedy juz wyniki można źle zinterpretować

a co do wiary,to pisałam ,że wiary nie odrzucam,nie rozumiem tylko pewnych założeń kościoła jako instytucji

agusia20112
IWA23
Agusia czy ty jak jesteś chora bierzesz jakieś leki zabezpieczasz się dodatkowo jakoś np prezerwatywą?

szczerza nie chorowałam juz dawno
ale Zawsze jak mam przepisany lek informuje lekarza o stosowanej antykoncepcji

ale jeśli bym brała antybiotyk to gumka by była

I lekarz dostosowuje leki do twoich anty czy tylko wysłucha i tyle?

Ja zrozumiałam Insane o co jej chodzi i nawet jak bierzesz tabletki anty co hamują owulacje to tej pewności nie masz bo wystarczy że jesteś przeziębiona weżmiesz jakieś inne leki i działanie tabletki anty mogą być zmniejszone i do owulacji może dojś więc i dojdzie do połaczenia jajeczka z plemnikiem a zmienione endometrium nie pozwala na zagnieżdżenie tylko wydala więc jest działanie wczesno poronne.

Odnośnik do komentarza

Helena
iszmaona
Ale na pewno bardziej nastawione na CHCĘ. Bo nie muszą się kontrolować.

nie rozumiem co chcialas powiedziec:wink:

znaczy podejrzewam,ze w drugim zdaniu moze chodzic o to, ze codziennie nie musza patrzec np na sluz/temp
i ze w dni plodne moga jak chca;)

no ale nie znaczy,ze nie ma kontroli:wink:

ale najbardziej nie wiem co mialas na mysli -o tym "chce":wink:

No, że para stosująca naturalne metody w dniach płodnych jeśli dziecka nie chce to nawet jeśli ma ochotę na seks to to "chcę" musi odrzucić.
Ja nie oceniam. Nie twierdzę, ze to jest dobre, lepsze czy gorsze. To wybór par, i jak Agusia wpomniała to równiez ideologia życia. Kazdy robi tak, zeby było mu dobrze.

Odnośnik do komentarza

IWA23
agusia20112
ja mogę napisać tylko w swoim imieniu

po pierwsze nie chodzi mi o to że neguję zasady naturalne,tylko nie rozumiem czemu kościół tłumaczy sie fałszywymi pobudkami,twierdzi,że antykoncepcja hormonalna czy mechaniczna jest wczesno- poronna,a z tym sie nie zgadzam
zgodnie z tym co pisze producent na ulotce tabletki które stosuję zapobiegają owulacji

i nie chcę by ktos mi wmawiał,że według niego "zabijam co miesiąc jakies dziecko"

stosowanie NPR to nie tylko zapobieganie ale i sposób życia,trzeba sie podporządkować zasadom i ograniczać
po za zaangażowaniem partnerów wymaga jeszcze dobrego zdrowia-bo wiele czynników ma wpływ na nasz organizm i wtedy juz wyniki można źle zinterpretować

a co do wiary,to pisałam ,że wiary nie odrzucam,nie rozumiem tylko pewnych założeń kościoła jako instytucji

agusia20112
IWA23
Agusia czy ty jak jesteś chora bierzesz jakieś leki zabezpieczasz się dodatkowo jakoś np prezerwatywą?

szczerza nie chorowałam juz dawno
ale Zawsze jak mam przepisany lek informuje lekarza o stosowanej antykoncepcji

ale jeśli bym brała antybiotyk to gumka by była

I lekarz dostosowuje leki do twoich anty czy tylko wysłucha i tyle?

Ja zrozumiałam Insane o co jej chodzi i nawet jak bierzesz tabletki anty co hamują owulacje to tej pewności nie masz bo wystarczy że jesteś przeziębiona weżmiesz jakieś inne leki i działanie tabletki anty mogą być zmniejszone i do owulacji może dojś więc i dojdzie do połaczenia jajeczka z plemnikiem a zmienione endometrium nie pozwala na zagnieżdżenie tylko wydala więc jest działanie wczesno poronne.

odpowiem odnośnie lekarza
jak pisałam chora bywam rzadko
ale jak spytałam lekarza,zalecił dobezpieczenie się -bo leki mogą wpłynąć na skuteczność

a o tej mniejszej skuteczności to jak zaburzone jest działanie to i może nie usunąć jajeczka i wtedy właśnie mamy ciążę

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
a jeszcze co do mleka
to penie ,że nie można postawić znaku równości,ale nie można powiedzieć że jest lepsze czy gorsze któreś
są wręcz przypadki ,że można podawać tylko sztuczne....bo matka chora ,albo dziecko musi brać mleko specjalne

Nawet przy dużej alergii zalecają karmienie piersią.

Odnośnik do komentarza

agusia20112
IWA23
agusia20112
ja mogę napisać tylko w swoim imieniu

po pierwsze nie chodzi mi o to że neguję zasady naturalne,tylko nie rozumiem czemu kościół tłumaczy sie fałszywymi pobudkami,twierdzi,że antykoncepcja hormonalna czy mechaniczna jest wczesno- poronna,a z tym sie nie zgadzam
zgodnie z tym co pisze producent na ulotce tabletki które stosuję zapobiegają owulacji

i nie chcę by ktos mi wmawiał,że według niego "zabijam co miesiąc jakies dziecko"

stosowanie NPR to nie tylko zapobieganie ale i sposób życia,trzeba sie podporządkować zasadom i ograniczać
po za zaangażowaniem partnerów wymaga jeszcze dobrego zdrowia-bo wiele czynników ma wpływ na nasz organizm i wtedy juz wyniki można źle zinterpretować

a co do wiary,to pisałam ,że wiary nie odrzucam,nie rozumiem tylko pewnych założeń kościoła jako instytucji

agusia20112

szczerza nie chorowałam juz dawno
ale Zawsze jak mam przepisany lek informuje lekarza o stosowanej antykoncepcji

ale jeśli bym brała antybiotyk to gumka by była

I lekarz dostosowuje leki do twoich anty czy tylko wysłucha i tyle?

Ja zrozumiałam Insane o co jej chodzi i nawet jak bierzesz tabletki anty co hamują owulacje to tej pewności nie masz bo wystarczy że jesteś przeziębiona weżmiesz jakieś inne leki i działanie tabletki anty mogą być zmniejszone i do owulacji może dojś więc i dojdzie do połaczenia jajeczka z plemnikiem a zmienione endometrium nie pozwala na zagnieżdżenie tylko wydala więc jest działanie wczesno poronne.

odpowiem odnośnie lekarza
jak pisałam chora bywam rzadko
ale jak spytałam lekarza,zalecił dobezpieczenie się -bo leki mogą wpłynąć na skuteczność

a o tej mniejszej skuteczności to jak zaburzone jest działanie to i może nie usunąć jajeczka i wtedy właśnie mamy ciążę

No właśnie "może".

Odnośnik do komentarza

agusia20112
iszmaona
agusia20112
ja mogę napisać tylko w swoim imieniu

po pierwsze nie chodzi mi o to że neguję zasady naturalne,tylko nie rozumiem czemu kościół tłumaczy sie fałszywymi pobudkami,twierdzi,że antykoncepcja hormonalna czy mechaniczna jest wczesno- poronna,a z tym sie nie zgadzam

Agusia to jest oczywiste, ze każdy ma swoje zdanie. Ale jeśli dla KK komórki które sie połączyły sa już życiem, to kazda forma antykoncepcji nie pozwalajaca się zagnieździć "życiu" (celowo biorę w cudzysłów, bo dla jednych będzie to życie a dla innych nie) będzie metodą wczesnoporonną. I tu nie chodiz o to czy ja się z tym zgadzam czy nie, ale tak to pojmuje KK.

co do tego co napisałam to się zgadzam
ale sa środki które nie dopuszczają do tego zapłodnienia i tylko o te mi chodzi

tak, wiem, ze są, wiem, ze ty takie stosujesz, ale wiem tez (tak jak i Iwa), co Insana miała na myśli.
Wogóle cały problem wziął się od nieszczęsnego zastosowania sformuowania o kiblu i dzieciach, i rozumiem, że taka opinia może boleć.

Odnośnik do komentarza

IWA23
agusia20112
a jeszcze co do mleka
to penie ,że nie można postawić znaku równości,ale nie można powiedzieć że jest lepsze czy gorsze któreś
są wręcz przypadki ,że można podawać tylko sztuczne....bo matka chora ,albo dziecko musi brać mleko specjalne

Nawet przy dużej alergii zalecają karmienie piersią.

miałam na mysli choroby matki
jak aids,i jeszcze inne sa przeciw wskazania

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

IWA23
agusia20112
IWA23

I lekarz dostosowuje leki do twoich anty czy tylko wysłucha i tyle?

Ja zrozumiałam Insane o co jej chodzi i nawet jak bierzesz tabletki anty co hamują owulacje to tej pewności nie masz bo wystarczy że jesteś przeziębiona weżmiesz jakieś inne leki i działanie tabletki anty mogą być zmniejszone i do owulacji może dojś więc i dojdzie do połaczenia jajeczka z plemnikiem a zmienione endometrium nie pozwala na zagnieżdżenie tylko wydala więc jest działanie wczesno poronne.

odpowiem odnośnie lekarza
jak pisałam chora bywam rzadko
ale jak spytałam lekarza,zalecił dobezpieczenie się -bo leki mogą wpłynąć na skuteczność

a o tej mniejszej skuteczności to jak zaburzone jest działanie to i może nie usunąć jajeczka i wtedy właśnie mamy ciążę

No właśnie "może".

chodziło mi o to że jak nie działają to nie działają wcale

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
iszmaona

Helena jakie identyczne pozytywy jak przy NPR można znaleźć w innych metodach, bo jakoś pominęłam.

ale co kazdy ma inne "pozytywy"

cyt: helenę:
jak dla mnie czy to antykoncepcja naturalna czy "apteczna" zadna roznica
to co Wy podajecie za plusy npr-mozna identyczne znalezc w pozostalych

i o to zapytałam.

Odnośnik do komentarza

agusia20112
IWA23
agusia20112
a jeszcze co do mleka
to penie ,że nie można postawić znaku równości,ale nie można powiedzieć że jest lepsze czy gorsze któreś
są wręcz przypadki ,że można podawać tylko sztuczne....bo matka chora ,albo dziecko musi brać mleko specjalne

Nawet przy dużej alergii zalecają karmienie piersią.

miałam na mysli choroby matki
jak aids,i jeszcze inne sa przeciw wskazania

agusia20112
IWA23
agusia20112

odpowiem odnośnie lekarza
jak pisałam chora bywam rzadko
ale jak spytałam lekarza,zalecił dobezpieczenie się -bo leki mogą wpłynąć na skuteczność

a o tej mniejszej skuteczności to jak zaburzone jest działanie to i może nie usunąć jajeczka i wtedy właśnie mamy ciążę

No właśnie "może".

chodziło mi o to że jak nie działają to nie działają wcale

A tu się nie zgodzę nie ma tylko działa albo wcale nie działa może być wypośrodkowanie ,po to tabletki sa tak zrobione że jak w jednym miejscu zawiądą to druga pomoże bo jak by było tak jak mówisz że jak nie działa to by przy tabletkach co chwile były ciąże bo niestety ale większość kobiet stosując tabl anty nie dobezpiecza się.

Odnośnik do komentarza

agusia20112
iszmaona
agusia20112
dobra dziewuszki wrócę do dyskusji po południu

teraz jedziemy na zakupy i potem pizza hut

http://img21.otofotki.pl/obrazki/gc158_milej-soboty.gif

no tak, ploteczki, ploteczkami a obiad sam się nie ugotował :D

no mnie mój zabiera na obiad

trzebabyło go do garów zaciągnąć :D

Odnośnik do komentarza

Ja powiem wam, ze my generalnie nic nie używamy od 9 lat razem ja nie mierze temp.. nie jestem taka systematyczna i dokładna raczej roztrzepana- mniej więcej wiem kiedy mam płodne i mamy te 2 zaplanowane córeczki to chyba nie jest aż tak łatwo zajść w ciążę.. tak mi się wydaje ( mój ginekolog puka się w głowę- jak ja mogę nie używać tabletek serio za każdym razem mnie namawia!)

iwa dokładnie to jest na takiej zasadzie , że jak jedno zawiedzie to drugie zadziała jak dojdzie do owu to się nie zagnieździ itp

:36_2_25:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...