Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Inkaaa

ja nic nie kupuję bo nie mam pomysłu. nie lubię takich walentynkowych gadżetów. nie mam nic przeciwko, żeby m kupił mi kwiateczka, dwa, ewentualnie dwanasięcie :flower::D:hahaha:

mam podobnie z gadzetami:D
kwiatka bym mogla dostac, ale wiem ze nie dostane:sofunny:

jak mi sie bedzie jutro nudzic w domu, to moze cos wymysle,
ale bedzie ciezko- bo piec juz wczoraj pieklam, i dupka od lakoci musi odpoczac:wink:

Odnośnik do komentarza

Helena
Inkaaa

ja nic nie kupuję bo nie mam pomysłu. nie lubię takich walentynkowych gadżetów. nie mam nic przeciwko, żeby m kupił mi kwiateczka, dwa, ewentualnie dwanasięcie :flower::D:hahaha:

mam podobnie z gadzetami:D
kwiatka bym mogla dostac, ale wiem ze nie dostane:sofunny:

jak mi sie bedzie jutro nudzic w domu, to moze cos wymysle,
ale bedzie ciezko- bo piec juz wczoraj pieklam, i dupka od lakoci musi odpoczac:wink:

Ja już dawno nie piekłam. Aż tydzień :sofunny: pomyślę i może zrobię jutro jakieś ciasteczko :lol:

jbio
Wychodzi na to, że ze mną lepiej o niczym :)

Idę robić barszcz ukraiński w takim razie , bo babiszony mnie nie chcą tu :)

jak Cię nie chcemy?! :36_2_21: chcemy chcemy, nie idź od nas! :love:

Odnośnik do komentarza

Helena
e tam Jbio...... :lol:

curry
Tylko czemu stworzył nas jako małpy najpierw?

ludzie i malpy maja jedynie tylko wspolnego przodka:wink:

???? no ludzie i każde zwierze ma wspólnego przodka. Ale bezpośredni ciąg ewolucji jakby nie patrzeć pokazuje, że gatunek homo ewoluował z hominidów, naczelne (ale nie wszystkie) też. I to miałam na myśli pisząc małpa ale rzeczywiście zbyt dosłownie to ujęłam :D

jbio
Helena
e tam Jbio...... :lol:

curry
Tylko czemu stworzył nas jako małpy najpierw?

ludzie i malpy maja jedynie tylko wspolnego przodka:wink:

To , że jestem czasem wstrętną małpą wcale nie znaczy, że od niej pochodzę.
Absolutnie NIE!

:lol:
Wszyscy ludzie oprócz Ciebie :ble:

Odnośnik do komentarza

Chyba, że chodzi o to:
"Według Milforda Wolpoffa, w wersji minimalistycznej, w obrębie rodzaju Homo uzasadnione jest wyodrębnienie jedynie dwóch gatunków: australopitekoidalnego Homo habilis i właściwego człowieka - Homo sapiens (w okresie 1,5 mln lat występują one w tym samym czasie i na tych samych terenach). Począwszy od oddzielenia się formy erectus, ewolucja człowieka miała już przebieg jednotorowy i w każdym momencie człowiekowate reprezentował tylko jeden gatunek (H. erectus byłby więc tylko częścią H. sapiens). Inni antropolodzy sugerują wielotorowość ewolucji, i to nie tylko na poziomie Homo habilis (z podziałem na H. habilis i H. rudolfensis) czy Homo erectus (dzieląc go na H. erectus, H. ergaster i H. georgicus), ale również na poziomie Homo sapiens (wyodrębniając H. antecessor, H. heidelbergensis, H. neanderthalensis czy, ostatnio, H. floresiensis). Nie wyjaśniają jednak, co mogło powodować tak częste powstawanie nowych gatunków. Zapewne po części stan ten wynika z niedoceniania zjawiska zmienności wewnątrzgatunkowej, a po części z chęci uzyskania rozgłosu w mediach - znacznie lepiej "sprzedaje się" nowy gatunek niż kolejny osobnik znanego wcześniej gatunku. Zmienność morfologiczna form w linii erectus-sapiens jest duża, ale zmiany te mogły być wyrazem adaptacji w obrębie poszczególnych populacji i nie musiały prowadzić do zerwania ciągłości genetycznej gatunku. Jeśli więc przyjmiemy, że Homo sapiens jest tylko kontynuacją populacji Homo erectus, to powstanie rodzaju ludzkiego było jednocześnie powstaniem gatunku ludzkiego."

http://2.bp.blogspot.com/-fRJIE4tPsUc/ThjJnjjPOrI/AAAAAAAAABA/Hp87s3FjHJQ/s1600/imaginative.gif

Odnośnik do komentarza

Podsumowując człowiek pochodzi od hominidów, małpa pochodzi od hominidów i niby można powiedzieć, że to jest wspólny przodek bo linie ewolucyjna się oddzieliła, ale hominidy ze wschodniej części (dzisiejsza Kenia, Etiopia, Uganda, Somalia, Tanzania) dały początek australopitekom i człowiekowi, te z zachodniej części (Dolina Kongo, Czad) natomiast – szympansom.

Odnośnik do komentarza

Helena
no ale upraszczajac- ewolucja malp i ewolucja czlowieka sie rozdzielila
wiec w wielkim(z podkresleniem na wielki:wink:) skrocie mozna powiedziec- ze czlowiek i malpy mieli tylko wspolnego przodka:wink:

Tak. Bo ja źle napisałam wcześniej. Zamiast małpy powinnam była napisać hominidy i byłoby prawidłowo :D

A czym był hominid? :D

Odnośnik do komentarza

Helena
czlowiekowaty

O takie coś znalazłam :D

Najstarszy hominid ma 7 milionów lat
Wojciech Pastuszka
– 29 lutego 2008Posted in: Paleoantropologia

Odkryta w 2001 r. w Czadzie czaszka hominida ochrzczonego przez odkrywców Toumai ma 6,8-7,2 mln lat – ustalili francuscy badacze. Artykuł opisujący ich badania ukaże się 4 marca w Proceedings of the National Academy of Sciences. Dotychczas wiek czaszki szacowano ogólnie na 6-7 mln lat.

Czaszka Toumaia to najstarsze znane nam szczątki istoty zaliczanej do hominidów. Naukowcy stworzyli dla niego gatunek Sahelanthropus tchadensis. Rozmiary czaszki, puszki mózgowej i wiele innych cech (np. wydatne łuki brwiowe) czynią go bardzo podobnym do szympansów, ale naukowcy znaleźli w budowie jego czaszki elementy świadczące o tym, że najpewniej chodził w pozycji wyprostowanej, a to potrafią tylko hominidy. Jednak ta argumentacja nie przekonuje wszystkich specjalistów.

Dokładne określenie wieku Sahelanthropusa tchadensis ma duże znaczenie dla ustalenia początków ewolucji człowieka, m.in. momentu, w którym doszło do rozdzielenia się szympansów i przodków ludzi. Zdaniem francuskich badaczy Toumai żył „bardzo blisko w czasie od tego momentu”.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...