Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Dziubala
Kaskasto – nieciekawie się ferie zaczynają, zdrówka dla chłopaków.

Jbio - super, że siostra na stałe przyjeżdża. Będzie swatania cd.? ;)

Helena – oby tylko od kaszlu, ale dobrze że akurat masz wolne.

Co do tego czy Jezus miał rodzeństwo, to podoba mi się próba wyjaśnienia tego w tym artykule czy raczej blogu Czy Jezus miał rodzeństwo??? | Czego naprawdę uczy Biblia?

podajesz blog świadków jehowy? wybacz ale nie mogę tego uznać z wiadomych względów- czyli znaczące różnice w ich wydaniu PŚ - o tym już dużo pisałam nie ma sensu do tego wracać

Odnośnik do komentarza

Yvone
co do grzechu pierworodnego, to dla Boga nie ma nic nie możliwego. ja bym to tak zinterpretowała. Bóg ją zaplanował na Matkę Jezusa i nie obciążył jej grzechem pierworodnym. tak to rozumiem.

ale dlaczego Marię tylko nie obciążył grzechem.przecież mógł od razu wszystkich uwolnić od grzechu...
Od razu zniszczyć Adama i Ewę i stworzyć nowych bezgrzesznych ludzi.

I dlaczego skoro Maria była bezgrzeszna złożyła w ofierze po urodzeniu Jezusa 2 gołąbki- złożyła , bo grzech ją obciążał.

I dlaczego nie uwierzyć, że była normalną grzeszną kobietą, która zyskała łaskę w oczach Boga i urodziła Jezusa?
Bo to już się kłóci z KK ale nie z Biblią.

A Jezus w doskonały sposób przeniesiony do łona Marii- ale tego już nie pojmiemy.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala

Co do tego czy Jezus miał rodzeństwo, to podoba mi się próba wyjaśnienia tego w tym artykule czy raczej blogu Czy Jezus miał rodzeństwo??? | Czego naprawdę uczy Biblia?

Czy, gdyby mieli tylko jednego syna, jak głosi KOŚCIÓŁ, nie zwrócili, by na niego większej uwagi, jak na jedynaka, oczko w głowie? N

no wlasnie o tym samym pomyslalam, gdy przeczytalam te interpretacje o tym fragmencie
a nie czytalam wczesniej tego bloga:wink:

Odnośnik do komentarza

jbio
INSANA grzech pierworodny?
Jak ona się przed nim uchowała?

W którym miejscu jest, że ich matką jest MAria żona kleofasa?

J 19" A obok krzyża stały: Matka Jego i siostra matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena."

Mt 27 " Było tam również wiele niewiast, które przypatrywały się z daleka. Szły one za Jezusem z Galilei i usługiwały Mu. Miedzy nimi były: Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba i Józefa, oraz matka synów zebedeusza"

Oczywiście Ewa była bez grzechu pierworodnego ale uległa pokusie a Maryja nie uległa była posłuszna i bez grzechu do końca.

Odnośnik do komentarza

Yvone
a czemu się czepiać wyboru Boga. Ją wybrał i tyle.
a myślę, że Maryja znowu po ludzku czuła się taka jak wszyscy i stąd jej poczucie grzechu.

No własnie edytowałam posta tamtego, bo wyszło , że się pytam o Marię czemu ona?
A mi nie o to chodziło.
Wyjaśniłam w tamtym poście o co :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
Yvone
co do grzechu pierworodnego, to dla Boga nie ma nic nie możliwego. ja bym to tak zinterpretowała. Bóg ją zaplanował na Matkę Jezusa i nie obciążył jej grzechem pierworodnym. tak to rozumiem.

ale dlaczego Marię tylko nie obciążył grzechem.przecież mógł od razu wszystkich uwolnić od grzechu...
Od razu zniszczyć Adama i Ewę i stworzyć nowych bezgrzesznych ludzi.

I dlaczego skoro Maria była bezgrzeszna złożyła w ofierze po urodzeniu Jezusa 2 gołąbki- złożyła , bo grzech ją obciążał.

I dlaczego nie uwierzyć, że była normalną grzeszną kobietą, która zyskała łaskę w oczach Boga i urodziła Jezusa?
Bo to już się kłóci z KK ale nie z Biblią.

A Jezus w doskonały sposób przeniesiony do łona Marii- ale tego już nie pojmiemy.

ponieważ podlegała prawu i je stosowała - sam Jezus tez jest zrodzony w prawie- stosowała się do prawa

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Insana - hehe, nawet nie zauważyłam, że to ŚJ, ale tłumaczenie krok po kroku mi się spodobało :)
I osobiście uważam, że warto czytać różne źródła żeby mieć punkt odniesienia :)

tak tylko czasem są znaczne różnice- nie do przeskoczenia np w interpunkcji i to znacznie zmienia sens dlatego można czytając odnieść wrażenie że faktycznie a ja nie mam czasu aby teraz cały ten blog przeanalizować i sprawdzić jak jest w moim PŚ i się ustosunkować do tego co podałaś :(

Odnośnik do komentarza

curry
Dziubala, widze na żywo, że jesteś. Pomóż mi plis bo zaraz wyjde z siebie. Mogę pisac na tym wątku ale nie widzę ostatnich stron - nie moge na nie wejść! HELP!

Kochana, nie wiem co można zrobić. Ja tak miałam ostatnio problem, że nie mogłam wejść na jedną stronę, tylko na wcześniejszą i późniejszą. Pisałam do Redakcji ale nic z tym nie mogli zrobić.
A na którą stronę możesz wejść? Może się uda jak ta strona się skończy?

Odnośnik do komentarza

jbio
Maria złożyła w świątyni jerozolimskiej dar ofiarny za grzech, by dostąpić oczyszczenia.
Ona także odziedziczyła po Adamie grzech i niedoskonałość.

Jakby była bezgrzeszna nie musiałaby tego robić, nawet jeśli tego wymagało prawo.

nie uraź się ale czy byś mogła dawać cytaty z Biblii byłoby mi łatwiej się odnieść do tego co piszesz. :zwyrazami_milosci:

Odnośnik do komentarza

Czy Maria została poczęta przez swą matkę jako niepokalana i wolna od grzechu pierworodnego?

Na temat pochodzenia tego poglądu czytamy w New Catholic Encyclopedia (1967, t. 7, ss. 378-381):

„Nauka o Niepokalanym Poczęciu nie jest wyraźnie sprecyzowana w Piśmie Świętym (...)
Najstarsi Ojcowie Kościoła uważali Maryję za świętą, ale nie całkowicie bezgrzeszną. (...)
Nie da się dokładnie określić, kiedy ten pogląd stał się artykułem wiary, wydaje się jednak, że został ogólnie przyjęty gdzieś w VIII lub IX stuleciu. (...)
[W roku 1854 papież Pius IX sformułował dogmat], ‚według którego Przenajświętsza Dziewica Maryja była wolna od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego od chwili swego poczęcia’”.
Dogmat ten potwierdzono na soborze watykańskim II (1962-1965) (Sobór Watykański II. Konstytucje, dekrety, deklaracje, Pallottinum, Poznań 1986, s. 157-166).

czyli kolejny dogmat, a nie prawda z PŚ.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
Maria złożyła w świątyni jerozolimskiej dar ofiarny za grzech, by dostąpić oczyszczenia.
Ona także odziedziczyła po Adamie grzech i niedoskonałość.

Jakby była bezgrzeszna nie musiałaby tego robić, nawet jeśli tego wymagało prawo.

według ludzi złamałaby prawo, a ludzie nie mieli wiedzy, czy jest grzeszna czy nie.
ona sama podejrzewam czuła się grzesznikiem przed Bogiem i stąd zachowywała obowiązujące prawo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...