Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Helena
kupilam sobie gazete o 100 najpotezniejszych kobietach swiata
jedna z nich jest Joanna d`Arc

to, ze zostala spalona za herezje to wiem:wink:
m. in za to ze nosila ubrania przeznaczone dla mezczyzn- czyli grzech ciezki wedlug kosciloa rzymskokatolickiego(o czym ja wczesniej nie wiedzialam- no bo skad)

a w biblii, a konkretnie w ksiedze powtorzonego prawa rozdz 22, pisze jasno i wyraznie:

5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego.

czy stosujecie sie do tego co w biblii napisane?
ktora nie ma spodni w garderobie?Ja to się nie stosuję do tego co w biblii napisane :Oczko:. A spodnie to moje ulubione wdzianko poniżej pasa :Śmiech:, choć od tego lata spróbuję ubrać się w sukienkę albo spódnice, jak mi odwagi starczy :sofunny:

Helena

a i jeszcze jedno, tez wlasnie przy okazji czytania pewnego artykulu siegnelam do Wiki, a konkretnie do hasla "Sobór trydencki"-ktory mial miejsce w latach 1545-1563
szukalam czegos innego, i znalazlam przy okazji cos ciekawego- cos o czym byla mowa na tym watku-czyli interpretacja biblii

na tym soborze, jednym z postanowien bylo:

potępiono indywidualne interpretowanie Pisma Św.,

dopiero gdy Luter zaczal swoje reformy -to wladze koscielne podjely powyzsza decyzje( na tym samym soborze potepiono nauke L)

czyzby sie bali, ze wiecej owieczek odejdzie od stada,
i przywodcy stada straca swoja potege:wink:

czy zle wnioski wysnulam?:Wink:
Wygląda na to, że dobre wnioski :Oczko:. Patrząc na tamte czasy (choć obecne też, ale to może zależy od konkretnych miejscowości czy jednostek), to lepiej dla władz kościelnych gdy lud jest ciemny :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Czytałyście? Płód czy dziecko? Zależy kto pyta - Religia w Onet.pl :Szok:

Płód czy dziecko? Okazuje się, że nawet w instytucjach katolickich zależy to od okoliczności. Pewien Amerykanin oskarża szpital, w którym zmarła jego ciężarna żona, że nie przeprowadzono na czas cesarskiego cięcia i nie uratowano dzieci. Szpital – katolicki! - argumentuje, że… to nie były dzieci, a siedmiomiesięczne płody. (...)

I z tego artykułu:

W 2010 r. szpital św. Józefa w Phoenix w Teksasie stracił status szpitala katolickiego po tym, jak lekarze przeprowadzili w nim aborcję, która ich zdaniem miała ratować życie matki. Ordynariusz katolickiej diecezji Phoenix, bp Thomas J. Olmsted, uznał, że szpital powinien zachować chrześcijańskie zasady zakazujące aborcji.

Odnośnik do komentarza

każdy, nawet kościół czasami interpretuje sobie to jak mu pasuje, jak wygodniej.
szlag mnie trafia jak z ambony księża grzmią o świętości życia, o potrzebie otwartości na życie, o dużych rodzinach, a ten sam ksiądz odmawia pogrzebu dziecka z poronienia bo to nie dziecko. wrrr..:Wściekły:

Odnośnik do komentarza

Martek to ja zaciskam kciuki za dobre wyniki u synka.
A u niego to uczulenie na gluten objawiało się jedynie kaszlem? Tak pytam z ciekawości, bo akurat brat mojego M. był na diecie bezglutenowej i u niego przyjmowanie glutenu kończyło się ekstremalnymi biegunkami, od razu po zjedzeniu czegokolwiek. On już teraz stary chłop jest, ale gluten zaczął przyjmować dopiero jak skończył 19 lat. Wcześniejsze parę prób zawsze kończyło się tak samo.

Curry dziwna sprawa, że na czerwonym świetle tylko rzyganko :hahaha: Trzeba było na czerwonych przejeżdżać i nie zatrzymywać się nigdzie :wink:

Dziubala super, że ferie takie udane i jeszcze koleżankę forumową się udało odwiedzić :yuppi:
Mój Kuba za mały na Strażnika marzeń. Kiedyś widział reklamę i się wystraszył :/

Uśmiałam się ze skakania wokół Adasia :hahaha: Muszę mojego M. zapytać czy skakał :)

U mnie ze zdrówkiem już ok. Trochę katar jeszcze jest, ale poza tym już kwitnąco się czuję :) Dziekuję za pamięć :zwyrazami_milosci:

Franuś zdradź gdzie się na weekend majowy wybieracie.
Ja też już na wiosnę czekam i jedziemy przynajmniej na trzy dni gdzieś. Ferie zimowe odpuszczam sobie zawsze, bo nieprzygotowani sprzętowo jesteśmy :)

Helenka w spodniach oczywiście chodzę :)

Odnośnik do komentarza

A tak mi się jeszcze odnośnie tych ferii przypomniało, że miałam Was o jakieś fajne kwatery nadmorskie podpytać. Polecicie coś? Zależy mi na tym, żeby plac zabaw dla dzieciaków był.
Do tej pory jeździliśmy do Dębek, ale że byliśmy tam dwa razy po dwa tygodnie, to każdy kąt znamy i odmiana jest nam potrzebna :)
Tym razem raczej zachód mnie kusi, bo Trójmiasto też już zwiedziliśmy wzdłuż i wszerz. Nie musi być coś całkiem na zachodzie, ale bardziej w lewą stronę mapy od Trójmiasta :)

Odnośnik do komentarza

Daffodil
A tak mi się jeszcze odnośnie tych ferii przypomniało, że miałam Was o jakieś fajne kwatery nadmorskie podpytać. Polecicie coś? Zależy mi na tym, żeby plac zabaw dla dzieciaków był.
Do tej pory jeździliśmy do Dębek, ale że byliśmy tam dwa razy po dwa tygodnie, to każdy kąt znamy i odmiana jest nam potrzebna :)
Tym razem raczej zachód mnie kusi, bo Trójmiasto też już zwiedziliśmy wzdłuż i wszerz. Nie musi być coś całkiem na zachodzie, ale bardziej w lewą stronę mapy od Trójmiasta :)

My też w te rejony jeździmy, bo do Ostrowa, ale to już wiesz.

Myślę, że Kołobrzeg i jego okolice są fajną sprawą.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Daff - my z kolei woleliśmy środkowe wybrzeże :), bo w razie niepogody zawsze można było skoczyć do Trójmiasta :Oczko:
Z miejsc bardziej na zachód ;), gdzie chłopakom się podobało, to w Mrzeżynie Mrzeżyno Ośrodek Wczasowy Bogdanka wczasy nad morzem Mrzeżyno, bo mieli fajny plac zabaw między ośrodkiem a jadalnią (3 posiłki) i bliziutko do plaży, ok. 100m. :)

Frania - super miejsce, a jestem pewna, że mój Maciuś chciałby tam pojechać dla samego choćby kotka, cudny :Podziw:. A jakie tam są ceny, bo nie widzę cennika.

Odnośnik do komentarza

Yvone
każdy, nawet kościół czasami interpretuje sobie to jak mu pasuje, jak wygodniej.
szlag mnie trafia jak z ambony księża grzmią o świętości życia, o potrzebie otwartości na życie, o dużych rodzinach, a ten sam ksiądz odmawia pogrzebu dziecka z poronienia bo to nie dziecko. wrrr..:Wściekły:

Ups, powaliłaś mnie :/
Przykre bardzo.

Co do artykułu, to jak widać każdy interpretuje jak mu wygodnie...

Odnośnik do komentarza

Helena
Yvone to z tym prawem mojzeszowym jest tak samo u katolikow jak u swiadkow?

wyszukalam w gugelu o prawie mojzeszowym- i wyskoczyly mi rozne opinie, bo do zadnego konkretnego wyznnaia chrzescijanskiego sie nie odnioslam
i wyszlo, ze jedni uwarzaja ze dzieki Jezusowi lud jest zwolniony z przestrzegania go- i sa odpowiednie cytaty z biblii
a inni uwarzaja, ze w bibli nie znajdzie sie nic ze prawo mojzeszowe juz nie dotyczy
a o prawie mojzeszowym rozmawiano na soborze jerozolimskim, i o tym soborze pisze w rozdziale 15 dziejow apostolskich

czyli wszystko zalezy od tego do jakiej "grupy" chrzescijan sie przynalezy:wink:

Odnośnik do komentarza

Yvone
każdy, nawet kościół czasami interpretuje sobie to jak mu pasuje, jak wygodniej.
szlag mnie trafia jak z ambony księża grzmią o świętości życia, o potrzebie otwartości na życie, o dużych rodzinach, a ten sam ksiądz odmawia pogrzebu dziecka z poronienia bo to nie dziecko. wrrr..:Wściekły:

dokladnie- na przestrzeni wiekow az po dzisiejszy dzien tak sie dzieje:((((((((((((

Odnośnik do komentarza

frania
Daffo, my jedziemy tu:

NOCLEGI W ZAWOI - ElĹźbieta i Krystyna Kozina

Zobacz w galerii jakie atrakcje dla dzieci :D

Fran szaleństwo :)
Już wiem w takim razie gdzie się wybierzemy w któryś cieplejszy weekend na wiosnę :) Wstępnie planowałam Krynicę, ale byliśmy w tamtym roku, więc teraz dla odmiany Zawoja :) A cenowo jak to u nich wychodzi? Bo nie wypatrzyłam na stronie, ślepa jestem? :) I czy dużo wcześniej trzeba rezerwować? Bo ja pod prognozy pogody się dostosuję, więc pewnie w ostatniej chwili bym rezerwowała. Z tym, że nas raczej nie interesują takie najbardziej oblegane terminy. Raczej zwykły weekend przedłużony pewnie o piątek i o poniedziałek.

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Daff - my z kolei woleliśmy środkowe wybrzeże :), bo w razie niepogody zawsze można było skoczyć do Trójmiasta :Oczko:
Z miejsc bardziej na zachód ;), gdzie chłopakom się podobało, to w Mrzeżynie Mrzeżyno Ośrodek Wczasowy Bogdanka wczasy nad morzem Mrzeżyno, bo mieli fajny plac zabaw między ośrodkiem a jadalnią (3 posiłki) i bliziutko do plaży, ok. 100m. :)

Dzieciństwo mi się przypomniało :) Parę razy z rodzicami w Mrzeżynie właśnie byliśmy. Do dziś pamiętam te podróże maluchem, my z siostrą 'śpiące' na tylnym siedzeniu, na dachu bagaże ukryte pod folią :hahaha: Kartki na benzynę gromadzone przez cały rok... I jeszcze podczas jednego wyjazdu koło z malucha nam pod samym ośrodkiem ukradli, jedno :wink:
Tak więc sentyment jest :hahaha:
Fajna sprawa, że bliziutko do morza, chociaż przyznam, że wizualnie nie do końca mi się ten ośrodek podoba. Wolałabym coś bardziej kameralnego, a nie wielkie korytarze i od razu będą pretensje, że moje dziecko głośne i kopytami wali :hahaha:
A Wy w normalnych pokojach mieszkaliście czy w tych pawilonach oddzielnych? Bo to już bardziej by mi odpowiadało.
Co do posiłków to jestem na nie, bo bardzo nie lubię się tak godzinowo wiązać, zwłaszcza, że w takich ośrodkach obiad z reguły o 13, kiedy na plaży najfajniej :) Żeby nie było, w gotowanie na wczasach nie dam się wrobić he he, ale już wolę do jakiegoś lokalu się przejść o tej porze, o której chcę.

Odnośnik do komentarza

Daff - mnie ten ośrodek nie do końca pasował :Oczko:, ale jechaliśmy tam z naszymi przyjaciółmi (oni tam co roku jeżdżą) i nas namówili :). Dzieci nasze były małe (chyba 2 i 4 lata) i przekonało nas, że plac zabaw duży, że 3 posiłki na miejscu (nam 2 by wystarczyły, bo 3 to właśnie już wiążą) i że do plaży niedaleko (a wcześniej jeździliśmy na Wyspę Sobieszewską i do plaży było 700m. i chcieliśmy mieć bliżej :Oczko:). Drugi raz już tam nie pojechaliśmy, mimo że nas znów namawiali :Oczko:
Mieszaliśmy w ośrodku w apartamencie (2 pokoje) :Oczko:
A nie chcesz jechać na Mazury? Mam super miejsce do polecenia :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Daff - my z kolei woleliśmy środkowe wybrzeże :), bo w razie niepogody zawsze można było skoczyć do Trójmiasta :Oczko:
Z miejsc bardziej na zachód ;), gdzie chłopakom się podobało, to w Mrzeżynie Mrzeżyno Ośrodek Wczasowy Bogdanka wczasy nad morzem Mrzeżyno, bo mieli fajny plac zabaw między ośrodkiem a jadalnią (3 posiłki) i bliziutko do plaży, ok. 100m. :)

Frania - super miejsce, a jestem pewna, że mój Maciuś chciałby tam pojechać dla samego choćby kotka, cudny :Podziw:. A jakie tam są ceny, bo nie widzę cennika.

nie podaję ceny na stronie
do ubiegłego roku było 45 zł za dobę za os. dorosłą (w tym obiad) i 40 zł za dziecko.
Muszę zadzwonić do nich, bo miałam dzwonić po nowym roku, to się dowiem ile teraz, bo chyba się przymierzali do podwyżki

Daffodil
Yvone
każdy, nawet kościół czasami interpretuje sobie to jak mu pasuje, jak wygodniej.
szlag mnie trafia jak z ambony księża grzmią o świętości życia, o potrzebie otwartości na życie, o dużych rodzinach, a ten sam ksiądz odmawia pogrzebu dziecka z poronienia bo to nie dziecko. wrrr..:Wściekły:

Ups, powaliłaś mnie :/
Przykre bardzo.

Co do artykułu, to jak widać każdy interpretuje jak mu wygodnie...

tak a propos tego, co ksiądz mówi z ambony, z naszego krakowskiego podwórka. Moja koleżanka uczy angielskiego w gimnazjum. Jest to szkoła integracyjna, chodzą tam różne dzieci. I jedna dziewczyna, 13-latka urodziła dziecko. Są podejrzenia, że jest to dziecko jej ojca... Naprzeciw tej szkoły jest duży kościół. Ksiądz ostatnio podczas kazania był uprzejmy powiedzieć, że to wina nauczycieli, że na świecie pojawił się taki bachor :glass: :glass: :glass: :glass: :glass: :glass: :glass: :glass:

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Daffodil
frania
Daffo, my jedziemy tu:

NOCLEGI W ZAWOI - ElĹźbieta i Krystyna Kozina

Zobacz w galerii jakie atrakcje dla dzieci :D

Fran szaleństwo :)
Już wiem w takim razie gdzie się wybierzemy w któryś cieplejszy weekend na wiosnę :) Wstępnie planowałam Krynicę, ale byliśmy w tamtym roku, więc teraz dla odmiany Zawoja :) A cenowo jak to u nich wychodzi? Bo nie wypatrzyłam na stronie, ślepa jestem? :) I czy dużo wcześniej trzeba rezerwować? Bo ja pod prognozy pogody się dostosuję, więc pewnie w ostatniej chwili bym rezerwowała. Z tym, że nas raczej nie interesują takie najbardziej oblegane terminy. Raczej zwykły weekend przedłużony pewnie o piątek i o poniedziałek.

co do rezerwowania, to tak, trzeba dużo wcześniej.
jak dzwoniłam w ub. roku pod koniec lutego na długi weekend majowy, to znalazło się dla nas miejsce od czw. do soboty tylko dlatego, że ktoś wyjeżdżał.
być może w taki zwykły weekend nie będzie aż tak źle. Ale jak byłam w weekend we wrześniu, pod koniec, teoretycznie nie w sezonie, to było sporo ludzi.

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

frania
Dziubala
Daff - my z kolei woleliśmy środkowe wybrzeże :), bo w razie niepogody zawsze można było skoczyć do Trójmiasta :Oczko:
Z miejsc bardziej na zachód ;), gdzie chłopakom się podobało, to w Mrzeżynie Mrzeżyno Ośrodek Wczasowy Bogdanka wczasy nad morzem Mrzeżyno, bo mieli fajny plac zabaw między ośrodkiem a jadalnią (3 posiłki) i bliziutko do plaży, ok. 100m. :)

Frania - super miejsce, a jestem pewna, że mój Maciuś chciałby tam pojechać dla samego choćby kotka, cudny :Podziw:. A jakie tam są ceny, bo nie widzę cennika.

nie podaję ceny na stronie
do ubiegłego roku było 45 zł za dobę za os. dorosłą (w tym obiad) i 40 zł za dziecko.
Muszę zadzwonić do nich, bo miałam dzwonić po nowym roku, to się dowiem ile teraz, bo chyba się przymierzali do podwyżki

Daffodil
Yvone
każdy, nawet kościół czasami interpretuje sobie to jak mu pasuje, jak wygodniej.
szlag mnie trafia jak z ambony księża grzmią o świętości życia, o potrzebie otwartości na życie, o dużych rodzinach, a ten sam ksiądz odmawia pogrzebu dziecka z poronienia bo to nie dziecko. wrrr..:Wściekły:

Ups, powaliłaś mnie :/
Przykre bardzo.

Co do artykułu, to jak widać każdy interpretuje jak mu wygodnie...

tak a propos tego, co ksiądz mówi z ambony, z naszego krakowskiego podwórka. Moja koleżanka uczy angielskiego w gimnazjum. Jest to szkoła integracyjna, chodzą tam różne dzieci. I jedna dziewczyna, 13-latka urodziła dziecko. Są podejrzenia, że jest to dziecko jej ojca... Naprzeciw tej szkoły jest duży kościół. Ksiądz ostatnio podczas kazania był uprzejmy powiedzieć, że to wina nauczycieli, że na świecie pojawił się taki bachor :glass: :glass: :glass: :glass: :glass: :glass: :glass: :glass:

:36_11_23:

Ale właśnie tacy są niektórzy księżą.

Nie którzy idą na księdza, bo to dobra kasa :lup:

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...