Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

IWA23
agusia20112
IWA23

Z tego co curry pisała psychopatia nie jest chorobą psychiczną a ty przytaczasz przykłady osób chorych psychicznie,które nie wiedza co robią,nie kontrolują tego bo są chorzy,i jedynie co można zrobić to podleczyć ich,dla czego chory psychicznie ma być cały czas zamknięty tylko dla tego że ma jakieś ataki.

a jeśli te ataki zagrażają życiu innych osób
to ja mam sie co dziennie bać ,bo mieszka koło mnie osoba chora psychicznie-niebezpieczna??
nie chodzi tu o Aids,czy coś z czym da sie zyć....nie miałabym obiekcji
ale mieszkać z kimś kto w czasie ataku rozwala drzwi siekierą

No ale dla czego chory ma być zamknięty w zakładzie,przestępca dostaje karę na ileś lat i wraca do społeczności a chory tylko bo chory nie z własnego wyboru ma być gorszy i zamknięty.

no ale skoro stwarza zagrozenie dla innych no to po co czekac az kogos zabije i wtedy go odizolowac....jezeli jest realne zagrozenie zycia to chyba trzeba sie bronic czy nie:hmm:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Daffodil
agusia20112

no raczej nie
jest u nas kilku"wariatów"bezkarnych ,bo niepoczytalni
jeden notorycznie przecina mieszkańca opony,policja wie ,ze on -ale chory,nic mu nie zrobią.....ale to jeszcze pikuś
jest taki od urodzenia "chory psychicznie" co jakis czas go zabieraja do zakładu a potem wypuszczają
atakuje ludzi kijem,bije po plecach,głowie,wylewa z okna fekalia,zaprusza ogień na klatce...zabieraja go na leczenie ....i wychodzi i to samo...nazbiera sie skarg zabierają ,wypuszczają

o takie przypadki mi chodzi
a nie o badania pod katem zdrowia psychicznego każdego

Wychodzi, bo mogą go skazać jedynie za takie drobne przewinienia, a nie za coś czego nie zrobił. Po prostu za określone wykroczenia jest konkretna kara.

nie chodzi o karę,a o przymusowe leczenie...odizolowanie od społeczeństwa
ja wychodzę z założenie ,że lepiej zapobiegać
a nie potem szukanie winnych

ale to moje zdania
u nas w całym mieście (8 tyś) jest w tej chwili tylko ten jeden niebezpieczny "chory"

Ale leczenie nie daje gwarancji że on po jakimś czasie zaś nie będzie "szalał".
Po za tym teraz tak to działa że biorą zamykają,leczą wypuszczają,nie mogą za "zawsze" zamknąć chorego tylko dla tego bo może kiedyś zaatakuje.

Frania wiem że nie nalezy do łatwych procesów ,chodziło mi bardziej o to że to że mieszkanie na własność nie oznacza że można nie wyeksmitować.

Odnośnik do komentarza

Italy
iszmaona
To jest taka sytuacja jak w przypadku policji w PL. Prawo chroni bardziej złoczyńcę niż policjanta. Przeciez to chore, zeby policjant bał się strzelić do złoczyńcy, zeby później nie iśc do więzienia. Całymi latami będzie się ciagnęło śledztwo. Wiecie, ze ta 17 letnia dziewczyna mogłaby żyć, gdyby ktos z góry nie bał się wziac na siebie odpowiedzialności i wydał rozkaz zastrzelenia tego kolesia? Góra, boi się podejmowac takie decyzje, zbyt duże ryzyko że jak cos pójdzie nie tak, to za to odpowiedzą.

a ona nie chciala popelnic samobojstwa:hmm:

ona podobno była bardzo dumna z tego, ze jest dziewczyną gangstera.. więc podejrzewam, że to była jej świadoma decyzja- jeśli można mówić o świadomości w przypadku ślepej miłości czy zauroczenia niedojrzałej dziewczyny. ale jak było na prawdę nigdy się nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza

Yvone
Dziubala

Yvone

a tak serio to któraś chciałaby trzymać urnę z prochami w domu?

Ja :D

a dlaczego?

co do praw więźniów.. hmm.. jak na wolności człowiek uczciwy nie pójdzie do pracy i nie zarobi sobie to nikt mu jeść nie da, a tu więźniowi odbieramy człowieczeństwo, pozbawiamy praw tylko dlatego, ze za darmo jedzenia nie dostanie. dla mnie to trochę dziwne.
mało tego ten uczciwy człowiek co grosze zarabia musi zapłacić podatek, z którego idą pieniądze na to żeby przestępca był traktowany jak człowiek i jego prawa były zachowane do niepracowania...
:36_11_23:

Takie prawa demokracji. Mona z niej zrezygnować ale inne systemy są hmmmmm jeszcze mnie fair.

Odnośnik do komentarza

IWA23
agusia20112
IWA23

Z tego co curry pisała psychopatia nie jest chorobą psychiczną a ty przytaczasz przykłady osób chorych psychicznie,które nie wiedza co robią,nie kontrolują tego bo są chorzy,i jedynie co można zrobić to podleczyć ich,dla czego chory psychicznie ma być cały czas zamknięty tylko dla tego że ma jakieś ataki.

a jeśli te ataki zagrażają życiu innych osób
to ja mam sie co dziennie bać ,bo mieszka koło mnie osoba chora psychicznie-niebezpieczna??
nie chodzi tu o Aids,czy coś z czym da sie zyć....nie miałabym obiekcji
ale mieszkać z kimś kto w czasie ataku rozwala drzwi siekierą

No ale dla czego chory ma być zamknięty w zakładzie,przestępca dostaje karę na ileś lat i wraca do społeczności a chory tylko bo chory nie z własnego wyboru ma być gorszy i zamknięty.

a czemu ja kupując mieszkanie,za zarobione pieniądze,mam się bac kazde dnia...

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Daffodil
iszmaona
To jest taka sytuacja jak w przypadku policji w PL. Prawo chroni bardziej złoczyńcę niż policjanta. Przeciez to chore, zeby policjant bał się strzelić do złoczyńcy, zeby później nie iśc do więzienia. Całymi latami będzie się ciagnęło śledztwo. Wiecie, ze ta 17 letnia dziewczyna mogłaby żyć, gdyby ktos z góry nie bał się wziac na siebie odpowiedzialności i wydał rozkaz zastrzelenia tego kolesia? Góra, boi się podejmowac takie decyzje, zbyt duże ryzyko że jak cos pójdzie nie tak, to za to odpowiedzą.

Iszmaona jak najbardziej rozumiem Twój punkt widzenia, ale w jakiś sposób rozumiem też te nakładane ograniczenia. Nieraz się o nadużyciach w policji słyszało. Niestety pistolet i pałka czasem na psychikę właścicieli oddziałują nie tak jak trzeba.

to prawda. Ale policja powinna miec możliwoć chronienia, a tak to sami się boją. Jak taki pseudogangster ma się obawiac policji, skoro nikt jej nie daje możliwości użycia niezbędnych środków. I to w imię prawa. No ja dziękuję za takie prawo.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Italy a kto to wie? Czy 17 latka, zyjąca od 2 lat z takim gangsterem jest w stanie racjonalnie myśleć? Przeciez ona na pewno miała wyprany mózg przedz niego.

no to na pewno skoro sie na bialo ubrala i ewidentnie sie nie bronila...na bank miala pranie mozgu...:36_19_1: szkoda dziewczyny...nie wyobrazam sobie jak bardzo trzeba byc zaslepiona zeby cos takiego zrobic...przeciez decyzja o samobojstwie jest naprawde trudna...:36_2_39:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Daffodil
agusia20112

no raczej nie
jest u nas kilku"wariatów"bezkarnych ,bo niepoczytalni
jeden notorycznie przecina mieszkańca opony,policja wie ,ze on -ale chory,nic mu nie zrobią.....ale to jeszcze pikuś
jest taki od urodzenia "chory psychicznie" co jakis czas go zabieraja do zakładu a potem wypuszczają
atakuje ludzi kijem,bije po plecach,głowie,wylewa z okna fekalia,zaprusza ogień na klatce...zabieraja go na leczenie ....i wychodzi i to samo...nazbiera sie skarg zabierają ,wypuszczają

o takie przypadki mi chodzi
a nie o badania pod katem zdrowia psychicznego każdego

Wychodzi, bo mogą go skazać jedynie za takie drobne przewinienia, a nie za coś czego nie zrobił. Po prostu za określone wykroczenia jest konkretna kara.

nie chodzi o karę,a o przymusowe leczenie...odizolowanie od społeczeństwa
ja wychodzę z założenie ,że lepiej zapobiegać
a nie potem szukanie winnych

ale to moje zdania
u nas w całym mieście (8 tyś) jest w tej chwili tylko ten jeden niebezpieczny "chory"

Ok, a gdzie byś wyznaczyła tą granicę, że tego zamykamy, a tamtego nie? Kto miałby o tym decydować?
A poza tym jest jeden, o którym wiesz. Pewnie znalazłoby się jeszcze paru takich, którzy zastraszają swoje rodziny w zaciszu domowym. Ich już nie zamknięmy, bo nie biegają nago po ulicach?

Odnośnik do komentarza

Italy
iszmaona
To jest taka sytuacja jak w przypadku policji w PL. Prawo chroni bardziej złoczyńcę niż policjanta. Przeciez to chore, zeby policjant bał się strzelić do złoczyńcy, zeby później nie iśc do więzienia. Całymi latami będzie się ciagnęło śledztwo. Wiecie, ze ta 17 letnia dziewczyna mogłaby żyć, gdyby ktos z góry nie bał się wziac na siebie odpowiedzialności i wydał rozkaz zastrzelenia tego kolesia? Góra, boi się podejmowac takie decyzje, zbyt duże ryzyko że jak cos pójdzie nie tak, to za to odpowiedzą.

a ona nie chciala popelnic samobojstwa:hmm:
IWA23
agusia20112
wracając do tego faceta od nas z miasta
mieszkańcy tego bloku zyją w ciągłym strachu,bo ciągle grozi ,że wysadzi blok w powietrze....mieszkań nie moga sprzedać bo nikt nie kupi widząc jakie sąsiedztwo...a żeby było wesoło ten facet ma mieszkanie własnościowe i nie można go wyeksmitować na inne
a zostawia odkręcona wode i zalewa tych z dołu,w jednym oknie nie ma szyb,ma zakręcone grzejniki
więc sąsiedzi maja super warunki mieszkaniowe

Z mieszkania własnościowego też można wyeksmitować,jeśli on zakłóca spokój mieszkańcom/sąsiadom to też powód aby wnieść sparawę o eksmitację.

ale chyba trzeba mu znalezc mieszkanie zastepcze....czyli i tak komus bedzie zycie utrudnial:yyy:
Z tego co wiem to teraz zastępcze mieszkanie po eksmisji dostają tylko rodziny z dziećmi,bezdzietni na bruk,do barki albo innych schronisk.

agusia20112
IWA23
agusia20112

a jeśli te ataki zagrażają życiu innych osób
to ja mam sie co dziennie bać ,bo mieszka koło mnie osoba chora psychicznie-niebezpieczna??
nie chodzi tu o Aids,czy coś z czym da sie zyć....nie miałabym obiekcji
ale mieszkać z kimś kto w czasie ataku rozwala drzwi siekierą

No ale dla czego chory ma być zamknięty w zakładzie,przestępca dostaje karę na ileś lat i wraca do społeczności a chory tylko bo chory nie z własnego wyboru ma być gorszy i zamknięty.

a czemu ja kupując mieszkanie,za zarobione pieniądze,mam się bac kazde dnia...

Nikt ci tam mieszkania nie każe kupować.Jak wiesz że mieszka tam osoba która zakłóca spokój to szukasz mieszkania gdzie idzie.

Odnośnik do komentarza

Iwa rozumiem Twoje zdanie
ale jak Ci psychicznie chory człowiek zamorduje bliskiego....to uznasz ,że przecież był chory...raczej nie
a są tacy na wolności co na prawdę sa niebezpieczni
co nie znaczy ,ze nie zdarzy sie tak,ze napadnie cie zwykły bandyta i też z krzywdzi

ale jeśli o kim wiemy ,ze jest groźny ,to chyba ryzyko by był mieczy nami

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Yvone
Dziubala

Yvone

a tak serio to któraś chciałaby trzymać urnę z prochami w domu?

Ja :D

a dlaczego?

co do praw więźniów.. hmm.. jak na wolności człowiek uczciwy nie pójdzie do pracy i nie zarobi sobie to nikt mu jeść nie da, a tu więźniowi odbieramy człowieczeństwo, pozbawiamy praw tylko dlatego, ze za darmo jedzenia nie dostanie. dla mnie to trochę dziwne.
mało tego ten uczciwy człowiek co grosze zarabia musi zapłacić podatek, z którego idą pieniądze na to żeby przestępca był traktowany jak człowiek i jego prawa były zachowane do niepracowania...
:36_11_23:

Chwila, przecież są zasiłki dla bezrobotnych i inne zapomogi społeczne.
Nie są to duże pieniądze, ale żyć się z nich, a znam nawet takich, którym się 'nie opłaca pracować' :whistle:

Odnośnik do komentarza

Daffodil
agusia20112
Daffodil

Wychodzi, bo mogą go skazać jedynie za takie drobne przewinienia, a nie za coś czego nie zrobił. Po prostu za określone wykroczenia jest konkretna kara.

nie chodzi o karę,a o przymusowe leczenie...odizolowanie od społeczeństwa
ja wychodzę z założenie ,że lepiej zapobiegać
a nie potem szukanie winnych

ale to moje zdania
u nas w całym mieście (8 tyś) jest w tej chwili tylko ten jeden niebezpieczny "chory"

Ok, a gdzie byś wyznaczyła tą granicę, że tego zamykamy, a tamtego nie? Kto miałby o tym decydować?
A poza tym jest jeden, o którym wiesz. Pewnie znalazłoby się jeszcze paru takich, którzy zastraszają swoje rodziny w zaciszu domowym. Ich już nie zamknięmy, bo nie biegają nago po ulicach?

kiedyś pisała...kazdy o kazdym wie
a co do przemocy w rodzinie to jest,ale niestety to kobieta musi zgłosić sie o pomoc,albo chociaż chciać z niej korzystać
a nie tłumaczyć siniaki niezdarnością

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Ja też nie wiedziałam o co z tym chrzanem chodzi :Oczko:. K. wolałam nie pytać :D

Inkaaa

Wy za mnie też trzymajcie kciuki, bo jutro będę zapisywała się na badanie drożności jajowodów i boję się jak cholera...

Będę trzymać kciuki. Mnie też to badanie miało czekać, ale zaszłam w ciąże więc problem drożności z głowy, ale za to z donoszeniem gorzej :(. Dziś czeka mnie usg macicy w 3D, ciekawe czy tam jest wszystko ok.

Daffodil

Moich nie ma wymienionych, ale nie wiadomo co może oznaczać 'i inne' :)
Zresztą na razie i tak odstawione i nie wiem czy wrócę do nich w najbliższym czasie.

Jakieś plany? :Oczko:

Agusia – przykre z m., ale jak napisałaś o spokojnej rozmowie i że m. zaczął się starać, to może jest światełko w tunelu. Może zobaczył co mógłby stracić, bo zapewne widzi, że jesteś silną kobietą i dasz sobie radę bez niego, a on bez ciebie nie. Bądź konsekwentna w podziael obowiązków, nie musi wrzucać prania ale np. może je rozwieszać ;). Ty już najlepiej wiesz w czym mógłby ci pomóc. Tylko nie odpuszczaj. Powodzenia :)

Temat kary śmierci i pedofilii zmusza do przemyśleń przez takie osoby jak np. Curry ;), bo najprościej powiedzieć kara śmierci czy ucięcie siuraka ;). Choć ja jestem za karą śmierci, ale nie w każdym przypadku (tylko tych najbardziej bestialskich czy wielokrotnych). Ale ja mogę sobie chcieć. Polska należy do Unii Europejskiej a ta ma w swoich "przepisach" zakaz kary śmierci i po temacie.
Przy pedofilach jestem za kastracją. Ale tu też wchodzi powoływanie się na humanitaryzm. Tylko, że w tym przypadku to ja mam w du..e ten humanitaryzm i gdyby było głosowanie, to byłaby za obcinaniem.
Tak samo nie przekonuje mnie tłumaczenie więźniów, że należą im się prawa. W zależności od tego za co trafiłby za kratki, to powinien stracić pewne przywileje czy prawa, które należą się ludziom na wolności. Czyli karą jest izolacja i pozbawienie pewnych praw.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Yvone
Dziubala

Ja :D

a dlaczego?

co do praw więźniów.. hmm.. jak na wolności człowiek uczciwy nie pójdzie do pracy i nie zarobi sobie to nikt mu jeść nie da, a tu więźniowi odbieramy człowieczeństwo, pozbawiamy praw tylko dlatego, ze za darmo jedzenia nie dostanie. dla mnie to trochę dziwne.
mało tego ten uczciwy człowiek co grosze zarabia musi zapłacić podatek, z którego idą pieniądze na to żeby przestępca był traktowany jak człowiek i jego prawa były zachowane do niepracowania...
:36_11_23:

Chwila, przecież są zasiłki dla bezrobotnych i inne zapomogi społeczne.
Nie są to duże pieniądze, ale żyć się z nich, a znam nawet takich, którym się 'nie opłaca pracować' :whistle:

w temacie zasiłku
jest on pół roku/czasami rok ale to max
i aby go dostać trzeba przepracowac wcześniej chociaż rok...a są tacy co nie mają stałej pracy długo...i to nie bo nie chcą
sa rejony w Polsce gdzie pracy po prostu nie ma

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Iwa rozumiem Twoje zdanie
ale jak Ci psychicznie chory człowiek zamorduje bliskiego....to uznasz ,że przecież był chory...raczej nie
a są tacy na wolności co na prawdę sa niebezpieczni
co nie znaczy ,ze nie zdarzy sie tak,ze napadnie cie zwykły bandyta i też z krzywdzi

ale jeśli o kim wiemy ,ze jest groźny ,to chyba ryzyko by był mieczy nami

Jeśli by był leczony od lat to tak był przecież chory,a jeśli po by morderstwie by były jakieś takie typu teksty uznała bym że próbuje się wykręcić.

Odnośnik do komentarza

agusia20112
IWA23
agusia20112

a jeśli te ataki zagrażają życiu innych osób
to ja mam sie co dziennie bać ,bo mieszka koło mnie osoba chora psychicznie-niebezpieczna??
nie chodzi tu o Aids,czy coś z czym da sie zyć....nie miałabym obiekcji
ale mieszkać z kimś kto w czasie ataku rozwala drzwi siekierą

No ale dla czego chory ma być zamknięty w zakładzie,przestępca dostaje karę na ileś lat i wraca do społeczności a chory tylko bo chory nie z własnego wyboru ma być gorszy i zamknięty.

a czemu ja kupując mieszkanie,za zarobione pieniądze,mam się bac kazde dnia...

Aga na tej samej zasadzie mogłabyś się bać, że Cię zabije obluzowana dachówka...

Odnośnik do komentarza

IWA23
Italy
iszmaona
To jest taka sytuacja jak w przypadku policji w PL. Prawo chroni bardziej złoczyńcę niż policjanta. Przeciez to chore, zeby policjant bał się strzelić do złoczyńcy, zeby później nie iśc do więzienia. Całymi latami będzie się ciagnęło śledztwo. Wiecie, ze ta 17 letnia dziewczyna mogłaby żyć, gdyby ktos z góry nie bał się wziac na siebie odpowiedzialności i wydał rozkaz zastrzelenia tego kolesia? Góra, boi się podejmowac takie decyzje, zbyt duże ryzyko że jak cos pójdzie nie tak, to za to odpowiedzą.

a ona nie chciala popelnic samobojstwa:hmm:

ale chyba trzeba mu znalezc mieszkanie zastepcze....czyli i tak komus bedzie zycie utrudnial:yyy:
Z tego co wiem to teraz zastępcze mieszkanie po eksmisji dostają tylko rodziny z dziećmi,bezdzietni na bruk,do barki albo innych schronisk.

agusia20112
IWA23

No ale dla czego chory ma być zamknięty w zakładzie,przestępca dostaje karę na ileś lat i wraca do społeczności a chory tylko bo chory nie z własnego wyboru ma być gorszy i zamknięty.

a czemu ja kupując mieszkanie,za zarobione pieniądze,mam się bac kazde dnia...

Nikt ci tam mieszkania nie każe kupować.Jak wiesz że mieszka tam osoba która zakłóca spokój to szukasz mieszkania gdzie idzie.

nie no ja tam nie pędzę
chodzi mi o 23 rodziny tam mieszkające od dawna
a nie każdy może sie przenieść

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

zasiłek dla bezrobotnych, ja nie dostałam, choć urząd pracy nie miał dla mnie żadnej propozycji i pani mi prosto w oczy powiedziała, ze dla mnie pracy na pewno nie będzie. ale jakbym wyszła z więzienia a nie skończyła studia to zasiłek bym dostała.
zapomogi społeczne. owszem często jest wielu kombinatorów i zawsze coś dostaną, ale taka zwykła przeciętna uczciwa rodzina zazwyczaj o kilka złotych przekracza próg i okazuje się, że im pomoc się nie należy.,
w naszym państwie jak się nie pije, nie jest się patologią, nie jest się więźniem to ciężko jest cokolwiek dostać. Jak patologia zniszczy, zdewastuje, zadłuży mieszkanie to dostaje kolejne, może o gorszym standardzie, ale zawsze coś . a zwykła przeciętna rodzina, która stara się sobie radzić, płacić rachunki nie dostanie, bo nie ma miasto mieszkań.
chore to wszystko.

Odnośnik do komentarza

IWA23
agusia20112
Iwa rozumiem Twoje zdanie
ale jak Ci psychicznie chory człowiek zamorduje bliskiego....to uznasz ,że przecież był chory...raczej nie
a są tacy na wolności co na prawdę sa niebezpieczni
co nie znaczy ,ze nie zdarzy sie tak,ze napadnie cie zwykły bandyta i też z krzywdzi

ale jeśli o kim wiemy ,ze jest groźny ,to chyba ryzyko by był mieczy nami

Jeśli by był leczony od lat to tak był przecież chory,a jeśli po by morderstwie by były jakieś takie typu teksty uznała bym że próbuje się wykręcić.

to szczerze Cie podziwiam
dla mnie to nie wytłumaczenie
że tracę bliska osobę,bo ktos kto od lat był groźny był na wolności
ale oczywiście nie zyczę tego nikomu

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

jbio
ITALY a niech nawet do kamieniołomów idą i pracują. Masz rację szczególnie mordercy, czy pedofile.

Zgadzam się :)

Witam Drogie Panie :)

Widzę że był temat o izolacji w więzieniach . Nie istnieje.W celach, przeludnienie, po 6-8 osób czasem.Chłopaki grają w karty, zdarzy się i że popiją bo uda się komuś wnieść alko.Na spacer wyjdą, na świetlicę tv pooglądać idą.Czują się jak na koloniach jakichś.

Odbywała któraś z Was praktyki w zakładzie karnym?

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Daffodil
agusia20112

nie chodzi o karę,a o przymusowe leczenie...odizolowanie od społeczeństwa
ja wychodzę z założenie ,że lepiej zapobiegać
a nie potem szukanie winnych

ale to moje zdania
u nas w całym mieście (8 tyś) jest w tej chwili tylko ten jeden niebezpieczny "chory"

Ok, a gdzie byś wyznaczyła tą granicę, że tego zamykamy, a tamtego nie? Kto miałby o tym decydować?
A poza tym jest jeden, o którym wiesz. Pewnie znalazłoby się jeszcze paru takich, którzy zastraszają swoje rodziny w zaciszu domowym. Ich już nie zamknięmy, bo nie biegają nago po ulicach?

kiedyś pisała...kazdy o kazdym wie
a co do przemocy w rodzinie to jest,ale niestety to kobieta musi zgłosić sie o pomoc,albo chociaż chciać z niej korzystać
a nie tłumaczyć siniaki niezdarnością

Aga tutaj wkraczamy już w rejony kobiecej psychiki.
Sama pisałaś, że wstyd Ci przyznać się przed mamą, że M. nie pomaga w domu. Maltretowana kobieta wstydzi się jeszcze bardziej. Patrząc z boku, totalnie nielogiczne, ale niestety bardzo częste.

Odnośnik do komentarza

Yvone
zasiłek dla bezrobotnych, ja nie dostałam, choć urząd pracy nie miał dla mnie żadnej propozycji i pani mi prosto w oczy powiedziała, ze dla mnie pracy na pewno nie będzie. ale jakbym wyszła z więzienia a nie skończyła studia to zasiłek bym dostała.
zapomogi społeczne. owszem często jest wielu kombinatorów i zawsze coś dostaną, ale taka zwykła przeciętna uczciwa rodzina zazwyczaj o kilka złotych przekracza próg i okazuje się, że im pomoc się nie należy.,
w naszym państwie jak się nie pije, nie jest się patologią, nie jest się więźniem to ciężko jest cokolwiek dostać. Jak patologia zniszczy, zdewastuje, zadłuży mieszkanie to dostaje kolejne, może o gorszym standardzie, ale zawsze coś . a zwykła przeciętna rodzina, która stara się sobie radzić, płacić rachunki nie dostanie, bo nie ma miasto mieszkań.
chore to wszystko.

zgadzam się
spotkałam sie z tym w naszym mieście nie raz
pijaki dostaja soclal...a matka pracujaca na najniższą krajową ,mająca czyste zadbane mieszkanie-nie
bo przeciez może sprzedać tv by kupić jedzenie
a pijaczyna nie ma co sprzedać

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...