Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

jbio, to ja na poczatku nie chciałam przyjąc krwi, bo wydawało mi się, że podołam bez tego, i pewnie dała bym radę, nie chciałam też ze względu na innych, którym może ta krew przydałaby sie bardziej. Gdyby mi ktoś powiedział, że to zagraża mojemu życiu, nie maiłabym wątpliwości, że powinnam przyjąc.
A gdyby ktoś ci powiedział, że podanie krwi Twojemu dziecku (lub innej bliskiej osobie) to ostatnia deska ratunku, że powiedzmy ma kilka godzin życia? Oczywiście to hipotetycznie, mam nadzieje, że nigdy nie staniesz przed takim wyborem... Czy w takiech przypadkach zagrożenia życia dopuszczasz taka możliwość?

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

Helena tylko jednoskładnikowe tabletki muszą być brane bardzo regularnie( dopuszana jest tylko chyba godzina spóźnienia), w przypadku dwuskładnikowych dopuszczalne jest nawet 12 godzinne spóźnienie.

Uciekam. Dziękuję za spędzony weekend - nie bójmy się tego stwierdzenia:arrow1:.

Insana może to tylko moje odczucie, ale jestes w swoich wypowiedziach mocno napastliwa, i ja się nie dziwię jbio ze nie bardzo ma ochote na dyskusję, bo musi cały czas się bronić, tłumaczyć.

Sokojnej nocy

Odnośnik do komentarza

Insana
Ktoś tu pisał, że Jezus miał żonę i dzieci- myślicie że by miał czas na to skoro cały czas nachalnie nauczał? nigdzie nie ma nic o gromadce dzieciątek tułających się z Jezusem i apostołami nie mówiąc już o tym który facet zrobiłby dzieci wiedząc że w wieku 33 lat umrze?
W rzadej ewangelii ani tradycji chrzescijanskiej nie ma o tym mowy więc jak dla mnie to sensacja na miarę kodu leonarda :)

curry dokładnie miałam na myśli ze ciało kierownicze okłamuje SJ nie chciałam być dosadna.

INSANA to ja chcę być okłamywana.

i całe szczęście, że KK nie okłamuje swoich poddanych.

A odnośnie Jezusa- dołączam do grona tych co wierzą, że takowej nie miał.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
ITruth
Ale w większości przypadków proszono Go o pomoc, o modlitwę, o wyjaśnianie Pisma, o uzdrowienie, wskrzeszenie...

Z samarytanką przy studni sam zaczął, i nie tylko tam tam. Choć jest też tak jak Ty piszesz, ale co to znaczy , że nie głosił?

A jego słowa , że przyszedłem na świat aby dać świadectwo prawdzie?
To co on czekał aż ktoś do niego przyszedł i poprosił, proszę daj nam świadectwo o tej prawdzie?

Głosił, owszem. Napisałam, że tak było.

A rozmowa z samarytanką ukazuje nam wyjście Boga do grzesznego człowieka

Odnośnik do komentarza

iwonek
jbio, to ja na poczatku nie chciałam przyjąc krwi, bo wydawało mi się, że podołam bez tego, i pewnie dała bym radę, nie chciałam też ze względu na innych, którym może ta krew przydałaby sie bardziej. Gdyby mi ktoś powiedział, że to zagraża mojemu życiu, nie maiłabym wątpliwości, że powinnam przyjąc.
A gdyby ktoś ci powiedział, że podanie krwi Twojemu dziecku (lub innej bliskiej osobie) to ostatnia deska ratunku, że powiedzmy ma kilka godzin życia? Oczywiście to hipotetycznie, mam nadzieje, że nigdy nie staniesz przed takim wyborem... Czy w takiech przypadkach zagrożenia życia dopuszczasz taka możliwość?

Jeśli chodzi o dziecko, nie wiem jakbym się zachowała, bo to najtragiczniejsza tragedia by była, jakby miała decydować.
Jeśli najbliższa mi osoba sobie tej krwi nie życzy , uszanuję to, nawet jeśli miałaby umrzeć.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Helena tylko jednoskładnikowe tabletki muszą być brane bardzo regularnie( dopuszana jest tylko chyba godzina spóźnienia), w przypadku dwuskładnikowych dopuszczalne jest nawet 12 godzinne spóźnienie.

Uciekam. Dziękuję za spędzony weekend - nie bójmy się tego stwierdzenia:arrow1:.

Insana może to tylko moje odczucie, ale jestes w swoich wypowiedziach mocno napastliwa, i ja się nie dziwię jbio ze nie bardzo ma ochote na dyskusję, bo musi cały czas się bronić, tłumaczyć.

Sokojnej nocy

heh to faktycznie twoje odczucie bo mnie nie znasz i nie widzisz jaka ja spokojna uśmiechnięta siedzę przed kompem :)

Odnośnik do komentarza

Insana
Ktoś tu pisał, że Jezus miał żonę i dzieci- myślicie że by miał czas na to skoro cały czas nachalnie nauczał? nigdzie nie ma nic o gromadce dzieciątek tułających się z Jezusem i apostołami nie mówiąc już o tym który facet zrobiłby dzieci wiedząc że w wieku 33 lat umrze?

zakładasz, że Jezus jest synem boga, ale są tacy dla których był kolejnym fałszywym prorokiem.

mozesz być uśmiechnięta i spokojna, ale uszzypliwa jestes na pewno, a to uniemożliwia normalną rzeczowa dyskusję.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Helena tylko jednoskładnikowe tabletki muszą być brane bardzo regularnie( dopuszana jest tylko chyba godzina spóźnienia), w przypadku dwuskładnikowych dopuszczalne jest nawet 12 godzinne spóźnienie.

Uciekam. Dziękuję za spędzony weekend - nie bójmy się tego stwierdzenia:arrow1:.

Insana może to tylko moje odczucie, ale jestes w swoich wypowiedziach mocno napastliwa, i ja się nie dziwię jbio ze nie bardzo ma ochote na dyskusję, bo musi cały czas się bronić, tłumaczyć.

Sokojnej nocy

Ja również dziękuję, i na noć- jak to mówiła moja Maja :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Insana
Ktoś tu pisał, że Jezus miał żonę i dzieci- myślicie że by miał czas na to skoro cały czas nachalnie nauczał? nigdzie nie ma nic o gromadce dzieciątek tułających się z Jezusem i apostołami nie mówiąc już o tym który facet zrobiłby dzieci wiedząc że w wieku 33 lat umrze?

zakładasz, że Jezus jest synem boga, ale są tacy dla których był kolejnym fałszywym prorokiem.

mozesz być uśmiechnięta i spokojna, ale uszzypliwa jestes na pewno, a to uniemożliwia normalną rzeczowa dyskusję.

no co ty ja tak zawsze piszę nawet w stosunku do siebie jestem często krytyczna lubie się sama z siebie smiać . A za fałszywego proroka uznali go nikt inny jak faryzeusze, których krytykował otwarcie - ale o co chodzi tak wógóle ja przedstawiam fakty dotyczace organizacji a nie czepiam sie osoby bo do niej jako osoby nic nie mam ??!!

Odnośnik do komentarza

Insana

curry dokładnie miałam na myśli ze ciało kierownicze okłamuje SJ nie chciałam być dosadna.
I wiem co to filozofia :D 4 lata aż się uczyłam w liceum katolickim- wiesz poznawaliśmy punkty widzenia z różnych punktów siedzenia :)

Hmmm z ateistycznego też?

Odnośnik do komentarza

Insana
K
W rzadej ewangelii ani tradycji chrzescijanskiej nie ma o tym mowy więc jak dla mnie to sensacja na miarę kodu leonarda :)

odkryto rekopis potwierdzajacy ze Jezus mial zone-czy jest on 100% prawdziwy-ja nie wiem,nie bralam udzialu w odkryciu ani w odczycie:wink:

autor "kodu leonarda da vinci" opieral sie na ksiazce "swiety graal,swieta krew"
a czy on zawiera prawde?nie wiem
tak samo nie wiem,czy np biblia nie zostala sfabrykowana?

Odnośnik do komentarza

curry
Insana

curry dokładnie miałam na myśli ze ciało kierownicze okłamuje SJ nie chciałam być dosadna.
I wiem co to filozofia :D 4 lata aż się uczyłam w liceum katolickim- wiesz poznawaliśmy punkty widzenia z różnych punktów siedzenia :)

Hmmm z ateistycznego też?

tak owszem trzeba wiedzieć z czym się człowiek zetknie w przyszłości

Odnośnik do komentarza

Helena
Insana
K
W rzadej ewangelii ani tradycji chrzescijanskiej nie ma o tym mowy więc jak dla mnie to sensacja na miarę kodu leonarda :)

odkryto rekopis potwierdzajacy ze Jezus mial zone-czy jest on 100% prawdziwy-ja nie wiem,nie bralam udzialu w odkryciu ani w odczycie:wink:

autor "kodu leonarda da vinci" opieral sie na ksiazce "swiety graal,swieta krew"
a czy on zawiera prawde?nie wiem
tak samo nie wiem,czy np biblia nie zostala sfabrykowana?

od tego są badacze i skoro w utworach z róznych wieków i róznych autorów widza jedną całość to nie ma opcji zby była sfabrykowana, a co tego dokumentu o zonie ponoć już wiadomo że był ze średniowiecz

Odnośnik do komentarza

Insana
curry
Insana

curry dokładnie miałam na myśli ze ciało kierownicze okłamuje SJ nie chciałam być dosadna.
I wiem co to filozofia :D 4 lata aż się uczyłam w liceum katolickim- wiesz poznawaliśmy punkty widzenia z różnych punktów siedzenia :)

Hmmm z ateistycznego też?

tak owszem trzeba wiedzieć z czym się człowiek zetknie w przyszłości

Nie wiedziałam, że uczą o nas w liceum...
Chciałabym posłuchać czego to się można dowiedzieć :) Aż mi szkoda, że nigdy na takiej lekcji nie byłam. :5_8_11:

Choć jakoś mam wrażenie, że więcej byście zyskali jakby kazali się uczyć w tym czasie np. mitozy :)

Odnośnik do komentarza

Insana
Helena
Insana
K
W rzadej ewangelii ani tradycji chrzescijanskiej nie ma o tym mowy więc jak dla mnie to sensacja na miarę kodu leonarda :)

odkryto rekopis potwierdzajacy ze Jezus mial zone-czy jest on 100% prawdziwy-ja nie wiem,nie bralam udzialu w odkryciu ani w odczycie:wink:

autor "kodu leonarda da vinci" opieral sie na ksiazce "swiety graal,swieta krew"
a czy on zawiera prawde?nie wiem
tak samo nie wiem,czy np biblia nie zostala sfabrykowana?

od tego są badacze i skoro w utworach z róznych wieków i róznych autorów widza jedną całość to nie ma opcji zby była sfabrykowana, a co tego dokumentu o zonie ponoć już wiadomo że był ze średniowiecz

To są zbyt daleko idące wnioski...

Odnośnik do komentarza

mitozy tez uczyli ale nie na filozofii żeby jeszcze ten ateizm miał jakieś wspólne stanowisko ale jedni sądzą tak inni jeszcze inaczej..
tak mitoza sama w sobie pozwoliła nam aby posiadać rozum wolna wole, kochać, przebaczać nasze życie to nic innego jak ślepy fart, wybacz ale ja się mam za kogoś więcej niż wytwór ślepego farta ewolucji ..

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Ja tego nie kumam. WG KK to grzech (zgodnie ze ST), wg SJ to nie grzech, choć PŚ traktują dosłownie. Dlatego ze Jezus powiedział: daję Wam nowe prawo? Dlatego stare przestaje obowiązywać? Wiem ze wychodzę w tej chwili na upierdliwca ale tak mnie to jakoś gniecie i czuję dyskomfort z powodu niejasnosci:36_11_23:

Mam ten sam dyskomfort... Hmm, już po raz kolejny taki sam jak Twój ::):

jbio
Insana

mi jest bardzo miło ale Ty musiałabyś mieć taka samą biblię jak mam ja i restz dziewczyn a Ty masz przerobiona na potrzeby Swiadków wiec jak mamy dyskutować????

Ty masz przekład katolicki, ja nowego świata, a Jadzik warszawski, i dlaczego akurat nasz jest tłumaczony na nasze potrzeby, a nie tysiąclatka nie tłumaczona na potrzeby KK?

No nie do końca z tysiąclatką tak jest, u nas zauważono pewną niespójność w tłumaczeniu tego przekładu, a tego co naucza katechizm katolicki, pewna dość istotna kwestia dekalogu ::):

ITruth
Ale w większości przypadków proszono Go o pomoc, o modlitwę, o wyjaśnianie Pisma, o uzdrowienie, wskrzeszenie...

Proszono go, ale też pewnie nachalny nie był, tylko prowadził rozmowy z napotkanymi osobami, a u mnie w mieście ŚJ narzucają się dość mocno, ja im odmawiam, a oni dalej swoje... I te gazetki, no nie lubię tego, sorki, Inaczej jak ktoś pogada przy jakiejś okazji. Jezus rozmawiał przy studni, bo to miejsce postoju było, a ja gadam w poczekalni u lekarza, takie czasy ::):

Helena
Insana
K
W rzadej ewangelii ani tradycji chrzescijanskiej nie ma o tym mowy więc jak dla mnie to sensacja na miarę kodu leonarda :)

odkryto rekopis potwierdzajacy ze Jezus mial zone-czy jest on 100% prawdziwy-ja nie wiem,nie bralam udzialu w odkryciu ani w odczycie:wink:

Helena
rany,ale ja faktycznie jestem letnia:wink:

Kocham te Twoje odpowiedzi, serio :36_3_14:

Odnośnik do komentarza

witajcie:36_2_15: tak pozwoliłam sobie podczytywać Was, bo bardzo ciekawe rozmowy prowadzicie;) hmmm...dające do myslenia, i to w tym wszystkim najciekawsze ...
ja powiem tak...ja w Boga wierzę, wierzę, że jest taki KTOŚ przed Kim nic nie jestem w stanie ukryć...zadnej mysli ani czynu. Wierze w istnienie ,,zycia po życiu'' i wiem, ze Bóg jest Dobry i Kocha wszystkich równo...ale my ludzie mamy wolna wolę i sami dokonujemy wyborów, nie ma ludzi bez grzechu...allleee sa ludzie i ja to akceptuję, którzy wierza w innego boga lub w zadnego ;) nie rozumiem dlaczego mam tego nie akceptować i to w ogóle nie przeszkadza mi wierzyć w to, że Bóg równo wszystkich traktuje i ,,potraktuje'' jak przyjdzie czas ;)
masło maslane napisalam, ale mam nadzieję, że zrozumiałe ;)

Odnośnik do komentarza

Insana
mitozy tez uczyli ale nie na filozofii żeby jeszcze ten ateizm miał jakieś wspólne stanowisko ale jedni sądzą tak inni jeszcze inaczej..
tak mitoza sama w sobie pozwoliła nam aby posiadać rozum wolna wole, kochać, przebaczać nasze życie to nic innego jak ślepy fart, wybacz ale ja się mam za kogoś więcej niż wytwór ślepego farta ewolucji ..

Wybaczam :)
Ewolucja nie jest ślepym fartem. Nie ma z nim nic wspólnego. Jest sekwencją ściśle określonych zdarzeń. Jeśli uważasz, że ewolucja to fart to nie do końca zrozumiałaś jej istotę.
Mitoza to był tylko przykład więc co to ma wspólnego :)?
Rozum, wolna wola, miłość wszystko co piszesz = mózg :) Co w tym takiego skomplikowanego nie wiem.

I teraz do meritum... ten ateizm, jak piszesz, to nie jest religia. Nie można go w ten sam sposób oceniać. Ateizm oznacza, że Bóg nie istnieje i w tym wszyscy ateiści się zgadzają. Więc gdzie Twoim zdaniem różne stanowiska? Do każdego ateisty przemawiają inne dowody jego nieistnienia. Albo te same. Wszystko jedno.

Odnośnik do komentarza

jbio, jesli chodzi o Przekład Nowego Świata, to mam do zarzucenia m.in. to, że wpsane jest imie Jehowa tam gdzie go nie powinno być, tzn. podczas tlumaczenia ST dopisano Jehowa w wielu miejscach, i wpisano w Nowym Testamencie, gdzie w żadnym miejscu nie ma Imienia Jahwe - a u Was podobno jest wpisane Jehowa.... To przekłamuje treść niestety...

Witaj Fenstarss:)

jadzik z ta nieczystościa do wieczora to mnie jakoś nie przekonuje:Oczko: dlaczego niby do zachodu? nie rozumiem tego;)

iszmaona, nooo, ja niezłą myślówkę mam cały weekend:Padnięty:

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

iwonek
jadzik z ta nieczystościa do wieczora to mnie jakoś nie przekonuje:Oczko: dlaczego niby do zachodu? nie rozumiem tego;)

Bo w tamtych czasach dzień uznawano od zachodu do zachodu, a nie od północy do północy ::): Więc jak w ST jest napisane, zę małżonkowie są nieczyści do końca dnia, to do zachodu ::): A co Cię nie przekonuje, to nie mój wymysł, tak dokładnie jest w ST, jak znajdę dokładny fragment, to zacytuję ::):

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...