Skocz do zawartości
Forum

Senność, zmęczenie


Gość Dwu-Kropek

Rekomendowane odpowiedzi

Takie objawy mogą sugerować wiele rzeczy. Może to brak witamin? Może anemia? A może rzeczywiście to wina tabletek antykoncepcyjnych? Wykonanie morfologii nie zaszkodzi. W sprawie tabletek porozmawiaj z ginekologiem, może trzeba będzie zmienić tabletki. Nie wszystkie mają taki sam skład. Gdybyś chciała sprawdzić tarczycę, to skontroluj sobie nie tylko poziom TSH ale także FT3 i FT4. Te trzy parametry lepiej obrazują stan tarczycy, niż samo wykonanie TSH.

Odnośnik do komentarza

Daisy - szczerze to nawet tarczyce podejrzewałam, bo wiem, że i nieregularne @ przy niej są; ale ja właśnie z ciążami nie miałam problemu.

Pani Agnieszko - dziękuję za szybką odpowiedź;
Dziś dałam do badania mocz oraz krew (OB, rozmaz, CRP).
Planuję wizytę u internisty, również ze względu na ból nóg (głównie nocny) oraz ból pod pachami (od kilku dni.

Chyba się sypię :(

Odnośnik do komentarza

Agnieszka Stańska
Dwu-Kropku, porozmawiaj też z ginem o przeciwwskazaniach do łykania tabletek. Zakrzepica czy zapalenie żył głębokich (bóle nóg nocne) to dosyć częste powikłanie i skutek uboczny brania tabletek.

Z tym, że nogi bolą mnie już kilka lat, a tabletki biorę od 5 miesięcy (+ - )

Odnośnik do komentarza

CRP to oznaczenie białka ostrej fazy. To bardzo czuły, ale mało specyficzny wskaźnik toczącego się stanu zapalnego, infekcji czy zakażenia. Gdy w organizmie zaczyna się toczyć jakiś proces zapalny czy zakażenie białko to jest wytwarzane i dostaje się do krwi, gdzie zapoczątkowuje procesy, które mają doprowadzić do zlikwidowania infekcji czy zapalenia. Jest nieswoiste a to oznacza, że nie wskazuje miejsca konkretnego procesu zapalnego a tylko że taki proces istnieje i narasta. Nie wykonuje się tego oznaczenia gdy istnieje już rozpoznana infekcja/zakażenie bo nie ma sensu takie oznaczenie. U większości palaczy CRP jest nieznacznie podwyższone. Także hormonalna terapia zastępcza i nadciśnienie tętnicze podwyższają nieznacznie wyniki. Proponuję wizytę i lekarza w POZ i skonsultowanie tego wyniku. Serdecznie pozdrawiam, Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...