Skocz do zawartości
Forum

W czerwcu 2013 będzie dzidzia :)


Rekomendowane odpowiedzi

Hahaaa ;D to rozpoczniemy nową modę na Lilianki na parentingu ;) Tymek - śliczne imię:) a z Tytusem jeszcze się nie spotkałam - grunt to oryginalność :D Najpopularniejsze imiona dla dzieci - zima 2011/2012 - Najpopularniejsze imiona dla dzieci - Znaczenie imion - Najpopularniejsze imiona dla dzieci - to są chyba aktualnie najpopularniejsze imiona w moim mieście :D

http://www.suwaczki.com/tickers/82do20mmkgzh8xz8.png

Odnośnik do komentarza

Daria u mnie w okolicy imię Lilka jeszcze nie występuje. Tzn. znam jedną panią z banku, która ma tak na imię, ale babka ma koło 40-stki. Ale nie da się ukryć, że imię to robi się coraz bardziej popularne. Nie znalazłam statystyki ogólnokrajowej, tylko warszawską, ale myślę, że to dobry wyznacznik - jak na dłoni widać, że Lilianek przybywa Popularne imiona nadawane w Warszawie - imię dla chłopca i dla dziewczynki
Leon - mnie się podoba, ale mężowi nie. Życzę Ci zatem małej Lilki:)
Ja lubię oryginalne, niepopularne imiona, i w zasadzie w poprzedniej ciąży tylko dwa żeńskie imiona podobały się zarówno mnie, jak i mężowi - Lilianka i Gaja. Zdecydowanie jednak bardziej byliśmy przekonani, co do pierwszego:)
Teraz rozważaliśmy opcję dla dziewczynki Nadzieja albo Milenka, a dla chłopca Namir albo Milan - chcieliśmy wrócić do korzeni i wtbrać imię słowiańskie:) Mnie się jeszcze Miłoszek podoba, ale mężowi nie. Także będzie prawdopodobnie mały Namcio:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Dopiero teraz zobaczyłam, że zadałam to samo pytanie na forum odnośnie czucia pod ręką ruchów co dzisiaj Frojdel przepraszam kochane, zakręcona jestem. Ostatnio mam ogromną ochotę na grzane piwo albo na mojego ulubionego z przed ciąży - schłodzonego Gingersa :36_3_8: dzisiaj rano mnie olśniło, poszłam na zakupy do warzywniaka i zakupiłam korzeń imbiru i kilka cytryn. Zagotowałam wodę, imbir starłam na drobnej tarce, wycisnęłam sok z cytrynek i dodałam kilka łyżek miodu - PYYYYYCHAAA. Właśnie piję drugi kubek i siedzę w koszulce na ramiączka, bo mnie tak rozgrzało :) polecam :36_2_25: w szczególności teraz, gdy panuje to okropne grypsko

http://www.suwaczki.com/tickers/82do20mmkgzh8xz8.png

Odnośnik do komentarza

Daria również życzę Lilianki :)
Mamalina mężowi spodobało sie imię Milan (kibic AC Milanu ), ja mam pytanie czy to imię również jest słowiańskie, bo nigdy sie nie spotkałam i tak sie zastanawiam czy takie przejdzie bez problemu w urzędzie??

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Frojdel myślę, że bez najmniejszego problemu :) posłużyłam się trochę wikipedią

Milan – jedno z licznych staropolskich zdrobnień od imion zaczynających się na Miło-, takich jak Miłobor, Miłobrat, Miłogost, Miłgost, Miłorad, Miłosław, Miełosław, Miłostryj, Miłowit, Miłwit, Miłosz.

Jako oddzielne imię funkcjonuje zwłaszcza w krajach południowosłowiańskich, takich jak Serbia, Słowenia, a także w Czechach i na Słowacji. W Polsce rzadko spotykane. a poza tym ludzie dzisiaj dają w Polsce wymyślne imiona zagraniczne Najpopularniejsze imiona zagraniczne w Polsce w roku 2012 - Najpopularniejsze imiona dla dzieci - Znaczenie imion - Najpopularniejsze imiona dla dzieci

http://www.suwaczki.com/tickers/82do20mmkgzh8xz8.png

Odnośnik do komentarza

Frojdel

Mamalina mężowi spodobało sie imię Milan (kibic AC Milanu ), ja mam pytanie czy to imię również jest słowiańskie, bo nigdy sie nie spotkałam i tak sie zastanawiam czy takie przejdzie bez problemu w urzędzie??

Również słowiańskie - ja szukałam imion słowiańskich w wikipedii i imię Milan ma przypisaną datę imienin, także nie będzie problemu z rejestracją w urzędzie. Mogłoby być problemy z tymi, które zostały zapomniane przez wieki i imiennicy nie posiadają imienin. Jednak, jak słusznie zauważyła Daria, teraz dają ludzie tak dziwne zagraniczne, że aż nie do uwierzenia by było gdyby urzędnicy nie chcieli nadać imienia rdzennego - słowiańskiego.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Aaa jak mieliśmy kolędę niedawno, to ksiądz zapytał o imię dla kruszynki. Jak powiedzieliśmy o Namirku, to zaczął Nas przekonywać, żeby bardziej poszukać bibilijnego imienia, że czasem przez widzimisię rodziców dziecko cierpi z powodu swojego imienia. Normalnie cyrk na kółkach:)
A i mojej rodzinie strasznie się imię Namir nie podoba - mają skojarzenie z imieniem arabskim - chyba im się myli z Nazirem! Męża brat też zresztą podsumował, że Namir to arabskie imię. Szkoda gadać. Ale ja się ludźmi przejmować nie będę i uważam, że jeśli synkowi się imię nie będzie bradzo podobać i będzie miał mieć jakieś nieprzyjemności z tego powodu to najwyżej albo będziemy się zwracać do niego drugim imieniem, albo zmienimy je - pewnie duużo odkręcania będzie, ale co tam.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Cześć Kochane widzę ze sporo róznych tematów się przewinelo mimo że staram się czytać newsy codziennie z maila.

Frojdel dzieki za wyczerpujący opis wózka też się nad Urbanem zastanawiam podobają mi się a kiedyś nawet na xlandera patrzyłam ale masz rację gorzej wykonany.

Co do ruchów to ja nie dość ze czuje to jeszcze widzę swoją dzidzie - jak sie szybciej z boku przewróce to często mam gule taka sporo wystającą czuję wowczas jak mnie ciągnie macica sredno to przyjemne ale jak poglaskam to dzidzia sie ułoży jak trzeba :-) kopniaczki pod ręką też czuję i rano i po południu a najwięcej na wieczór.

Co do imienia to wizytę swoją mam 12 lutego i ma nam lekarz potwierdzić płeć niemniej jednak moj ojciec specjalista wahadełkowy ustalił ze będzie córeczka wiec ruszyła ze strony mojej mamy wyprawa juz po rózowe ciuszki ;D chcieliśmy chłopca ale coraz bardziej myśl o córci szczęściem mnie ogarnia. Imię może Anastazja, Eliza, Hellenka, Patrycja ale pewnie lista się jeszcze zmieni z klika razy bo moj tez ma cos do powiedzenia a prawda jest taka ze do tej pory wspolnie nad imieniem dla dziewczynki się nie zastanawialiśmmy.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Justina ostatnio miałam imprezę i nie wytrzymałam i wysłałam chłopaka do sklepu po dwa lechy free i po zmrożeniu wypiłam z soczkiem malinowym, mniam mniam. (przyznam, że tak oszukałam mózg, że czułam się lekko pijana jak po wypiciu dwóch normalnych piw) Początkowo miałam dużo obaw i nie byłam przekonana, bo niby tam jest poniżej 0,5% alkoholu ale moja szwagierka zaczęła mnie przekonywać, że ona też raz w miesiącu sobie wypiła lecha free albo karmi i wszystko w porządku, podobno ginekolog jej też pozwolił. Co do karmi to mówiła, że bardzo dobrze wpływa na laktacje - czy to się sprawdza nie tylko w jej przypadku tego nie wiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/82do20mmkgzh8xz8.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór Czerwcóweczki,
co do ruchów to ja czuję tak mniej więcej po środku, coraz częściej. Dziś nawet jak leżałam,a obok córeczka siedziała, wzięłam jej rączkę na brzuch i powiedziała,że czuła, że dzidzius się rusza. Ciekawe,czy rzeczywiscie poczuła. Ciągle mnie teraz męczy, by jechac po zakupy dla maluszka i przypomina mi,że nie mogę dźwigac ciężarów.
A co do imienia, to przy pierwszym dziecku ustaliliśmy,że jeśli będzie dziewczynka, to ja wybieram, a jak chłopczyk, to mąż. Dlatego jest Anna, na drugie ma nigeryjskie Chiamaka- co mniej więcej oznacza: Bóg daje piękno.
A teraz, jeśli bylby chlopiec, to imię będzie miec po tacie, a dziewczynka jeszcze się zastanawiamy. Ania mówi,że siostrzyczka będzie Natalia lub Hela ;).
Frojdel, tak piszesz o AC Milan, a mój mąż i ja tez już trochę, jesteśmy fanami Chelsea Londyn. :) I nawet to imię mi się podoba.
Chciałabym tak dac na imię maluszkowi, by nie było problemów z wymową w żadnym kraju. Miałam okazję poznac małą Alicję, którą dzieci w szkole wołają Alicia (czyt. Aliszia),na pewno już się przyzwyczaiła,ze w domu słyszy inaczej.
Mamalina, a jak Twoja teutonia zachowuje się przy schodzeniu z górki? Miałas okazję gdzieś górkę spotkac?
Ja też muszę brac pod uwagę szybkosc skladania i wagę, bo jak będziemy latac samlotem, to nie chcę się dodatkowo denerwowac wozkiem, a potem jak juz w Polsce będziemy podróżowac pociągiem, to dobrze by było, by wózek sprawnie można bylo na półkę położyc.
A co do ząbków, to u nas pojawily się dopiero przed pierwszymi urodzinami, Ania szybciej zaczęła chodzic (10 m.) niż pojawił się pierwszy ząbek.Odpukac do tej pory ładnie ząbki myje i żadnej dziurki nie ma, dentystka chwaliła ją za zadbane ząbki. Może to też sprawka genów, mój mąż nie ma do tej pory żadnych problemów z zębami.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmhmbvh84qd.png[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqgtm5sabhz.png

Odnośnik do komentarza

Mam dziś okropny nastrój, płaczę cały dzień, bo dzidzia się nie rusza jeszcze, albo ja nie czuje, że ono się rusza.. Zwariuje.. Przecież to jest już 20 tydzień, a wg wielkości dzidzi 21 i 4 dzień... Martwię się... Wizytę mam 30 stycznia.. Nie wiem już co robić.. Wszyscy mi powtarzają, że skoro łożysko z przodu mam to mogę tak szybko nie czuć... ale ja już chodzę po ścianach.. Do lekarza bym poszła, ale czuje się już jak wariatka bo biegam naprawdę co chwilę z czymś... CCzy Wy już wszystkie czujecie ruchy maleństwa????????

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bmg7ycikfl69g.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2xzdvnpt0jll4.png

Odnośnik do komentarza

emaran hamulec trzyma dobrze - ja nie mam tego ręcznego, który wygląda jak hamulec w rowerze. Ostatnio jak byliśmy w markecie i wjeżdżaliśmy do góry rozłożonymi schodami ruchomymi, to po nacisnięciu hamulca wózek nie zjeżdżał. Podejrzewam, że tym hamulcem ręcznym można hamować jak w rowerze - tzn. nacisnąć trochę żeby tak szybko się nie zjeżdżało z górki.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Gunia nie martw się...zapewne lada dzień poczujesz maluszka! Nie przejmuj się - jesteś w 20 tygodniu i 1 dniu ciąży (nie brałabym pod uwagę wieku ciąży wg USG), jeszcze naprawdę nie wszystkie kobiety na tym etapie czują swoje dzidzie. A może Twoja jest dość leniwa? Poczekałabym spokojnie do wizyty. Zobaczysz, że już wtedy będziesz czuć maluszka!

P.S. Potrzebny Ci kop w dupkę - takie zamartwianie się nie pomaga maluszkowi!

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Gunia Spokojnie co do łożyska to ja też je mam na przedniej scianie może twoja dzidzia nie ma potrzeby jeszcze wielkich figli wyprawiać jak ja wczoraj powiedziałam mojej bratowej że juz dawno czuje ze sie mi tam dzidziulek wierci to ona zdziwiona bo jej dopiero po 22 tygodniu. ja zawsze wysportowana mięśnie brzucha ćwiczyłam z gazami też nigdy problemów nie miałam więc nie miałam problemów z zauważeniem. z poczatku raz dwa na dzien czułam ale z każdym kolejnym tygodniem coraz wyraźniej i częściej a od pewnego czasu także widzę jak się rusza. Nie przejmuj się bo nerwy szkodzą dzidzi puść Mozarta a może zacznie tupać nóżką :-)))

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

emaran miałam jeszcze dodać - pisałaś o szybkim składaniu wózka i jego wadze. Teutonię składa się bardzo prosto i bardzo szybko - w trzech ruchach. Co do wagi, to ja mam akurat troszkę cięższy model m.in. ze względu na mechanizm przekładania rączki, ale np. cosmo waży 12 kg stelaż+spacerówka (godnola jest troszkę cięższa od spacerówki). Mój waży 15 kg.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Na dobranoc:
Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga:

- Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne?

- Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie.
On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą.

- Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym?

- Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia.
I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy.

- A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie?

- Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić.

- A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą?

- Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić.

- Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni?

- Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem.

- Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział.

- Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie.

W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało:

- O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła.

- Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał:
"MAMUSIU".
Życzenia Pewnego razu było dziecko gotowe Na narodzin dziecka

Dostalam ten tekst od koleżanki jako gratulacje, wzruszam się za każdym razem.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmhmbvh84qd.png[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqgtm5sabhz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...