Skocz do zawartości
Forum

Soki w szklanych buteleczkach


paczanga

Rekomendowane odpowiedzi

hej
z 6 lat przygotowuje już soki w tych szklanych buteleczkach, od 4 lat przepuszczam wszystko przez sokownik. w tym roku porażka już widzę pierwsze pleśnie w moich butelkach:36_2_39::36_2_39: dlaczego nic zasadniczo w przygotowaniu nie zmieniłam. jak wy przygotowujecie butelki, słoiki przed wlaniem soku? może te buteleczki już są za stare, zużyły się......

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że nakrętki już się zużyły i już nie złapały. Ja robię tak ajk moja mam od lat, czyli do wyparzonych buteleczek wlewam wrzący sok (robię w sokowniku, taki do rozrobienia z wodą), a nakrętki przecieram przed zakręceniem watką nasączona spirytusem. Zaciaga za każdym razem, moja mama używa butelek z roku na rok, niektórych już od wielu lat i też trzymają.

Odnośnik do komentarza

Zostawiam do całkowitego wyschnięcie bez zakrętki, jeszcze w mieszkaniu. Jak już nie widzę wilgoci, tak z dzień lub dwa leżą, to zakręcam i do piwnicy lądują na następny rok. Jak nie miałam spirytusu i tak zalewałam, to bywało kilka które nie chwyciły, a po przetarciu spisytusem nie miałam takiej sytuacji...

Odnośnik do komentarza

a dostanę jakiś przepisik na takie soki lub namiar gdzie jest opisane jak je robić ?

co do nakrętek sama nie wiem,zawsze marynuję grzyby,kiedyś robiłam kompoty,grzyby czasami miały pleśń a np.kompoty były w używanych słoikach i nakrętkach i tylko raz okazał się słoik nieszczelny,a może tak jak kiedyś robiły babcie lub nadal tak robią -do góry nogami po zakręceniu ?

Odnośnik do komentarza

żeby robić soki przez sokownik to trzeba mieć przede wszystkim te ustrojstwo SOKOWNIK 5,2L BIOWIN WSZYSTKIE KUCHENKI-INDUKCJA (2682722697) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. bardzo ułatwia pracę. jednak soki z niego są bardziej rozwodnione. szczególnie polecam go do aronii winogron wiśni

Odnośnik do komentarza

paczanga
żeby robić soki przez sokownik to trzeba mieć przede wszystkim te ustrojstwo SOKOWNIK 5,2L BIOWIN WSZYSTKIE KUCHENKI-INDUKCJA (2682722697) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. bardzo ułatwia pracę. jednak soki z niego są bardziej rozwodnione. szczególnie polecam go do aronii winogron wiśni

dzięki,nie chcę kupować gotowych bo wolę sama zrobić tak jak robię jogurty,wiem chociaż co w nim jest

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...