Skocz do zawartości
Forum

Zasiłek dla kobiet w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

marzen@
A ofiary pożarów, albo złodziei nie dostają nic... bo od tego jest ubezpieczenie.

Kurczę, dziewczyny, czy wy na prawdę nie korzystacie z publicznej służby zdrowia, nie kończyłyście szkół, uczelni państwowych, nie jeździcie ulicami, nie chodzicie chodnikami, nigdy nie byłyście w teatrze, muzeum, w aquaparku, w lesie, parku, nie chodzicie z dziećmi na plac zabaw, nigdy nie poślecie ich do przedszkola i szkoły, nie macie babć na emeryturze i wujków na rencie?
Ja nie twierdzę, że pieniądze podatników (bo to nie są pieniądze państwa, czy jakiegoś innego tworu tylko podatników) są dobrze zagospodarowane. Wszystkie wiemy, że przydałoby się w tym temacie wiele zrobić, ale...
Prawo, że kobieta po 3 m-cach od rozpoczęcia działalności gospodarczej może pobierać zasiłek macierzyński zostało stworzone, żeby zrównać przywileje kobiet pracujących jak i tych prowadzących działalność. Po to, żeby każda kobieta pracująca zarówno u kogoś, jak i na własny rachunek miała takie same prawa. A nie po to by otwierać furtkę dla wyłudzeń - ale oczywiście zaraz się znajdą "zaradni". Nie dziwię się wcale, że wiele krajów UE poważnie rozważa w jaki sposób ograniczyć socjal dla imigrantów, skoro zalała ich fala samych "pomysłowych dobromirów", którzy tylko kombinują w jaki sposób wyciągnąć kasę, a się nie narobić.
Wymagacie uczciwości od urzędników, polityków i innych - zacznijcie od siebie! Jeśli przeciętny kowalski będzie uważał, że "czy się stoi, czy się leży dwa tysiące się należy" to w tym kraju nigdy nic się nie zmieni. Otwierając firmę tylko po to by wyłudzić zasiłek okradacie swoją babcię emerytkę, ciocię rencistkę, swoją teściową-przedsiębiorcę, która będzie musiała płacić coraz wyższe składki, okradacie swoje dzieci z dopłat do przedszkoli, okradacie swojego dziadka z refundowanych leków, okradacie sąsiadkę, która właśnie straciła pracę i dostanie głodowy zasiłek i na więcej liczyć nie może, bo żeby wyciągnąć najpierw trzeba włożyć.
I to tyle w tym temacie.

:brawo:
Zgadzam się w 100%.
Takie rozumowanie 'ciągnij z państwa ile się da' drażni mnie niemiłosiernie. Bo jakby nie było sama pracuję po 8 godzin na takich kombinatorów.
Nie rozumiem po co narzekanie na polityków skoro samemu robi się to samo. I absolutnie nie bronię tu góry i ich zarządzania pieniędzmi, to szwankuje w Polsce na całej linii, ale po prostu nie potrafię zrozumieć jak można najeżdżać na innych, że kradną i oszukują, samemu robiąc to samo. Podwójna moralność jak widać to u Polaków normalka.
Nie mówiąc już o tym, że większość twierdzi, że wiecznie coś im się należy od państwa :lup: Nie wiem, może to kwestia wychowania, ale zawsze podchodziłam do tego tak, że chcę mieć dziecko to sama na jego utrzymanie muszę zarobić, a nie wymagać tego od innych.
Mierzi mnie jak słyszę, że ktoś mówi, że do pracy nie pójdzie, bo niewiele mniej ma na zasiłku. No pewnie najlepiej niech przez całe życie inni na niego pracują...

Odnośnik do komentarza

ida
Bzdury straszne pisza w tej gazecie prawnej, najpierw trzeba płacić naprawde ogromny ZUS przez minimum 3 miesiące, a potem jeszcze od zasiłku też odliczają Ci jakąś część składek i oczywiście 19 % podatku. W efekcie znajoma płacąca około 3000 ZUsu miesięcznie na chorobowym dostawała na rękę coś około 6 tys. To oczywiście tez nie mało, ale nie aż tak różowo jak by można wywnioskować z artykułu...

Nie trzeba placic wcale minimum 3 miesiace, mozna zaplacic i raz. Wlasnie z powodu takich plotek o malo bym tego nie przegapila,bo z zalozeniem firmy chcialam po czekac na "po ciazy".
Tez mi ktos tak naopowiadal, ale jeszcze lepiej, bo mi powiedziano, ze rok musze placic skladki... Na szczescie zalozylam firme i mam zasilek i moge tez jednoczesnie pracowac powoli, bo mi charakter pracy na to pozwala. Jedyne co to ZUS wezwie do okazania dowodow prowadzenia dzialalnosci, w moim wypadku byly to rachunki i faktury, bo pracowalam do ostatniego niemal dnia, lub moze wezwac na przesluchanie. Ja firme zalozylam w maju, a urodzilam w czerwcu. Zasilek licza od wysokosci podstawy jaka sie zadeklarowalo w miesiacu poprzedzajacym wynikniecie zdarzenia. Mi ten zasilek zapewnil spokojny poczatek macierzynstwa, ze moj standard zycia sie nie pogorszyl i to, ze powolutku moge znow wracac do pracy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...