Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na brak czasu


Rekomendowane odpowiedzi

Ja już wiele razy się przekonałam na własnej skórze, że im mniej mam do zrobienia, tym ciężej mi się do czegokolwiek zabrać :)
Ostatnio mam dość mocno 'zabiegany' okres w życiu i o dziwo nadążam ze wszystkim. Niestety dzieje się to trochę kosztem wolnego czasu tylko dla mnie, ale coś za coś.
Przy zyskaniu tego czasu przynajmniej odrobinę na pewno pomaga chociaż częściowa pomoc męża przy obowiązkach domowych. Sprzątanie łazienki, odkurzanie czemu nie. Facet też potrafi to zrobić równie dobrze jak my. Gotowanie zostawiam dla siebie, ale w innych zakresach nie odpuszczam. W końcu ja tak jak on pracuję na cały etat, więc obowiązki domowe też dzielimy między siebie.
Planu dnia nie zapisuję, wszystko mam w głowie :)

Odnośnik do komentarza
Gość iszmaona

jestem w permanentnym niedoczasie ze wszystkim. Jest to kwestia braku organizacji. W głowie mi się ładnie układa, planuje, ale chyba za dużo tych planów na raz mam, i z ich realizacja bywa bardzo różnie. jakbym wstawała wcześniej wyonując jedną z zaplanowanych czynności tołatwiej byłoby mi nadążyć. Ale rannym ptaszkiem nie jestem.
Może jakbym mieszkała w nieduzym mieszkaniu to i czasu byłoby więcej? Mamy mające domy i ogródki wiedzą o czym mówię. Tu ciagle jest coś do zrobienia.

no a sposoby: wczesniejsze wstawanie ;), planowanie obiadów na cały tydzień, gotowanie na 2 dni, systematyczność w porządkach, no i oczywiście jak najrzadziej włączać komputer który jak wiadomo pochłania ogromne ilości czasu. Ale jak to wszystko zrobić? ;)

Odnośnik do komentarza

Ja już porządek w szafie robię dobry miesiąc i cały czas nie mogę wygospodarować miejsca na nowe ciuszki dla dzidziusia Przekładam z miejsca na miejsce wynoszę i przynoszę :/
Przetwory zabierają mi teraz dużo czasu A jeszcze jak ładna pogoda i wiekszość czasu spędzamy na dworze to dopiero nie wiem za co się brać w domu Może przez ciąze jestem taka roztargniona ...Kiedyś jak robiłam obiad to gotowałam ziemniaki bez wody i garczek spalony:lup:

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

ja się słabo czuję teraz i rzeczy z ostatniego prania nawet nie wyniosłam z jednego pokoju do drugiego, leżą na kanapie...wszystko stoi w miejscu, ale ja mam tylko chwile dla siebie, to staram się odpoczywać...

a co do rzeczy dla małego dziecka, nie wiem, gdzie ja to pomieszczę...szafa u nas typu komador cała zajęta, będe musiała jakiś nowy mebel kupić....

Odnośnik do komentarza

Ulla
no ja też tak mam, że jak mam wolne to jakoś nie umiem się zebrać.....a dzisiaj przykład aż wstyd...zapomniałam że mam iść do pracy.....szok co:)
poza tym moje doba powinna trwać minimum 29godzin

:hahaha:
Coś takiego jeszcze mi się nie zdarzyło :)

Chociaż w czwartym dniu po urlopie nadal nie wiem co tu robię i dlaczego nie jestem teraz na plaży :)

Odnośnik do komentarza

Oopsy Daisy
Ja odkąd jestem na chorobowym to i szafę wysprzątałam i szafki w kuchni ;) Z reszta nawet jak pracuję to musi być u mnie czysto.W weekendy zawsze sobie organizuję czas-wtedy mogę najwięcej w sumie zrobić-to i w sobotę, zakupy, sprzątanie , gotowanie większe.

Ja od dłuższego czasu sobotnie porządki staram się porozkładać na cały tydzień. W sobotę tylko takie ostateczne pucowanie na błysk z samego rana, żebyśmy się mogli sobą nacieszyć przez cały weekend, a nie pół dnia w chałupie na sprzątaniu spędzić :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam jedno dziecko. Obiady rozpisuje na cały tydzień i raz na tydzień robię większe zakupy. Generalnie trzymam się jakiegoś tam swojego planu. Wystawiam małą do przedszkola sama idę do pracy. Wracam gotuje raczej szybki obiad. Jade po córkę do przedszkola. Ogarniamy z wierzchu dom potem czas na zabawy. Kolacja kąpiel i spać. Jak córka śpi wtedy mam czas dla siebie lub robię jakieś inne domowe rzeczy. Wygodniej jest mi planować

 

Edytowane przez Wywijaska
Reklama
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...