Skocz do zawartości
Forum

Beta-hcg


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.jestem od dzis na forum, bo mam pytanie. Tak jestem w ciazy i bardzo sie ciesze, ale robilam pierwsze badanie beta-hcg we srode i wyszlo 235, dzis ponowilam badanie i wyszlo 418. moje pytanie jest czy ciaza dobrze sie rozwija, czy to normalny wzrost??lekarz mowil ze dzis p[owinno byc ponad 500, 600. martwie sie. dziekuje za wszytkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

NORMY DLA PIERWSZYCH DNI PO OWULACJI (DPO-dni po owulacji)

Dni po owulacji Zakres hCG inmIU/ml

10 DPO —- 5 - 50

12 DPO —- 10 - 100

14 DPO —- 20 - 200

16 DPO —- 40 - 400

18 DPO —- 70 - 800

20 DPO —- 140 - 1600

22 DPO —- 180 - 3200

NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki (LP-last period)

3 LP — 5 - 50 mIU/ml

4 LP — 5 - 426 mIU/ml

5 LP — 18 - 7,340 mIU/ml

6 LP — 1,080 - 56,500 mIU/ml

7 - 8 LP — 7, 650 - 229,000 mIU/ml

9 - 12 LP — 25,700 - 288,000 mIU/ml

13 - 16 LP — 13,300 - 254,000 mIU/ml

17 - 24 LP — 4,060 - 165,400 mIU/ml

25 - 40 LP — 3,640 - 117,000 mIU/ml

kobiety nie w ciąży: <5.0 mIU/ml

kobiety po menopauzie: <9.5 mIU/ml

NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży,licząc tydzień ciąży od terminu owulacji mlU/ml

3 – 4 tydzień od owulacji—– 9 - 130

4 – 5 tydzień od owulacji—– 75 – 2600

5 – 6 tydzień od owulacji—– 850 - 20,800

6 – 7 tydzień od owulacji—- 4,000 - 100,200

7 – 12 tydzień od owulacji—- 11,500 - 289,000

12 – 16 tydzień od owulacji— 18,300 - 137,000

16 – 29 tydzień od owulacji—- 1,400 - 53,000

29 – 41 tydzień od owulacji— 940 - 60,000

Odnośnik do komentarza

wiec tak jestem juz i po wizycie i po badaniu(kolejnym beat hcg) w niedziele nie bylam w stanie pisac, bo troche mnie lekarz zasmucil ze jednak za wolno rosnie beta hcg, ale dzis po raz trzeci poszlam na beta hgc i wyszlo ze podroslo z 418 na 1250. cudnie!! slyszalam, nie wiem na ile to prawda ze jak tak bardzo skacze to mozliwe ze bedzie to ciaza blizniacza-prawda?? czy jak mam tak wysokie beta hcg to ciaza pozamaciczna nie jest juz zagrozeniem??
prosze o odpowiedzi i dziekuje

Odnośnik do komentarza

Malenstwo-wiesz ja miałam ciaze pozamaciczna przy becie 1350 i rosła co 200.W ciazy pozamacicznej włanie wazny jest przyrost nie wartosc!!!!!!!!!!!!!!!!Wazny jest przyrost co 48 godzin jesli wynosi 66% to znaczy ,ze wszystko super. A malutkie wartosci nie martw sie dziecko sobie nadrobi hehehe:)
Powodzenia kiedy miałas badania i jakie wartosci?
napewno bedzie dobrze:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5e13hk56xe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/oncft96gtbw6vglg.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czy możecie mi powiedzieć, kiedy najlepiej iść na betę HCG. Ja zawsze robiłam testy ciążowe (ale jeden mnie oszukał ;-) ) dlatego tym razem postanowiłam iść na betę. Chcę iść w poniedziałek, tj. w pierwszym dniu spóźniającej się @ (jeśli oczywiście się spóźni :-( ), czy to nie za wcześnie, zależy mi na czasie, bo mam zgłosić się do lekarza od razu po zatrzymaniu (ponieważ wcześniejszą ciążę poroniłam), ale chcę mieć pewność, że jestem w ciąży a nie, że panikuję; albo nie żeby okazało się, że jest za późno.
:uff:

Odnośnik do komentarza

mi wyszła beta ponad 10 -powiedział lekarz że to może 3ci tydzień ciąży lub stan po poronieniu...
dodam ze miałam dziwny [krótki - 1 dzień] okres na początku tygodnia. po ponad 1,5 miesiąca bez okresu. wcześniej robione testy nie wykazywały ciąży [jeden robiła pod koniec miesiąca, drugi 3 dni temu], dziś zrobiłam i pokazało słabe 2 kreseczki - gdyby to było poronienie wcześniej też pokazałoby jakieś kreski... poza tym znajoma mnie pocieszyła, że przy poronieniu jest niemal krwotok [strasznie dużo krwi]
Jak myślicie - czy to może być ciąża?

Odnośnik do komentarza

~hmmm
mi wyszła beta ponad 10 -powiedział lekarz że to może 3ci tydzień ciąży lub stan po poronieniu...
dodam ze miałam dziwny [krótki - 1 dzień] okres na początku tygodnia. po ponad 1,5 miesiąca bez okresu. wcześniej robione testy nie wykazywały ciąży [jeden robiła pod koniec miesiąca, drugi 3 dni temu], dziś zrobiłam i pokazało słabe 2 kreseczki - gdyby to było poronienie wcześniej też pokazałoby jakieś kreski... poza tym znajoma mnie pocieszyła, że przy poronieniu jest niemal krwotok [strasznie dużo krwi]
Jak myślicie - czy to może być ciąża?

myślę, że najlepiej poczekać na usg, wtedy będziesz miała największą pewność co do ciąży:) masz już umówioną wizytę u ginekologa?

Odnośnik do komentarza

Hej.
Mam pytanie: pierwsza będę miałam 7 marca i wyniosła 42. 9 marca tylko 57.63. Dziś 12 marca byłam u lekarki i nie chciała nic przesądzić ale powiedziała że może to być ciąża biochemiczna tym bardziej, ze juz jedna mialam dwa lata temu. Na usg nic nie widziała jedynie ciałko żółte. Ostatni okres miałam 1 lutego, ale np w grudniu owulacje przesunela mi się o 2 tyg więc ostatnio nie miałam regularnych okresów. Kazała powtórzyć dziś badanie i beta wyniosła 180.5. Wg kalkulatora przyrost jest prawidłowy. Czy to oznacza że jeszcze mam szansę na cud? Po ostatnim poronieniu nie mogłam zajść w ciążę dwa lata ;((

Odnośnik do komentarza

Witam, zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny wynik 🙂 Przed tym zrobiłam dwa testy jeden gdy okres mi się spóźnił ok. 2dni i wyszedł  negatywnie, a drugi zrobiłam 3 dni później (bo nadal nie miałam okresu). Dziś poszłam na badanie krwi i wyszło,że beta hcg wynosi 1250mlU/ml. Sprawdzałam w internacie co to znaczy i wyszło że to ok.4-5tyg. Tylko że ja wcześniej okres miałam normalnie. Czy to możliwe, że po poczęciu miałam okres ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...