Skocz do zawartości
Forum

Jaka pościel?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość MartaSobolewska

Witajcie
Jeżeli chodzi o pościel dla dzieci to polecam pościel 100 % bawełna. Osobiście korzystam z jednej firmy i jestem bardzo zadowolona. Złego słowa nie mogę powiedzieć raczej same dobre :) firma bardzo rzetelna, dobry jakościowo materiał i nasz POLSKI, starannie i dobrze uszyte, dobry kontakt i szybka przesyłka. Ale co najważniejsze, że towar zgodny z opisem. Fajne wzory zarówno dla dziewczynki jak i chłopca. Ale również dla młodzieży :) i ceny odpowiednie. Z czystym sumieniem polecam oto link do ich sklepu www.poscieldzieciecakerstin.pl

Odnośnik do komentarza
Gość naamah999

a może ktoś z Was mi doradzić co kupić- taki ochraniacz na całe łóżeczko czy na połowę? moja Zuzia jeszcze śpi w koszu mojżeszowym z nami w sypialni, ale jak skończy 6 msc chce ją przenieść do łóżeczka . mam cały czas dylemat i nie wiem co wybrać.

Odnośnik do komentarza

Witam Drogie Mamy!
Osobiście polecam sklep: Tekst linka
Ta firma jest też producentem tej pościeli, wiem że dopasowują się do klienta, można zamówić ochraniacz na całe łóżeczko lub tylko taki standardowy. Ich pościel ma oeko tex 100 standard, czyli jest przebadana i wolna od toksyn i co najważniejsze BEZPIECZNA DLA DZIECI.
Posiadam ich pościel jest to 100% bawełna i jest nieziemsko miła! Poza tym mają bambusową tkaninę :) chyba się skuszę ;). Jestem zadowolonym użytkownikiem pościeli tej marki!
W końcu jakieś inne wzory, bo te pastele już strasznie się opatrzyły...

Odnośnik do komentarza

~naamah999
a może ktoś z Was mi doradzić co kupić- taki ochraniacz na całe łóżeczko czy na połowę? moja Zuzia jeszcze śpi w koszu mojżeszowym z nami w sypialni, ale jak skończy 6 msc chce ją przenieść do łóżeczka . mam cały czas dylemat i nie wiem co wybrać.

Hmm, a co to za różnica właściwie? Zależy na ile Twoje dziecko wędruje w nocy po łóżeczku. Bo jak po całym i obija głową w szczebelki to weź na całą długość.
Mi to nie robiło różnicy właściwie.

Ja mam dylemat czy dla rocznego dziecka to brać do kompletu ochraniacz czy już nie potrzebuje wcale :D
Wybrałam taką pościel i teraz zastanawiam się czy brać dwuelementową czy właśnie trzy..
W jakim wieku dziecka już zrezygnowałyście z ochraniacza całkowicie?

Odnośnik do komentarza

Agania
I co zamówiłaś, bo jestem ciekawa?

Pozdrawiam

No ja ostatecznie zamówiłam tą pościel bebelini o której pisałam we wcześniejszym poście. Wzór wybrałam shiny nights kolor różowy :)
Pościel już nam dawno przyszła więc jest właśnie w użyciu. Bardzo mi się podoba! Ogólnie na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach w necie. I ta bawełna jest taka bardzo przyjemna w dotyku.
Póki co prałam raz, po tym jak ją dostałam. Po praniu z materiałem wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

czytam, czytam i się zastanawiam. Właśnie organizuje łóżeczko i:
większość firm na pościele niemowlęce w rozmiarze 100x135 cm (kołdra), ale jak widziałam je w sklepie, to wyglądają na o wiele za duże do dziecięcego łóżeczka! Takie Maleństwo nie topi się w takiej pościeli? Znalazłam coś takiego: http://poofi.pl/shop/products/biala-posciel-niemowleca-z-bawelny-satynowej-78-100-cm/ - niby do 2 roku życia, ale boję się, że po 3 m-cach będę musiała kupić większą. Jaki rozmiar pościeli miałyście?
Co do ochraniacza: słyszałam, że nie warto go zakładać od razu tylko dopiero jak dziecko siada, bo wcześniej niepotrzebnie blokujemy dopływ powietrza. Jakie są wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Lemilka z tą pościelą to to że jest za duża to jest dobry myk na to by ją założyć z dwóch stron pod materac jak już dzidzi przykryjesz, bo małe dzieciaczki lubią się rozkopywać w nocy, a jak nie przyuważysz to zmarznie. Oczywiście taka pościel to tylko na zimę i jesień.

A co do ochraniacza to ja nie zakładałam go do teraz czyli ok.4 miesiąca by widzieć co się z dzieckiem dzieje w nocy. Tak nam położna doradziła. A w tej chwili to już często mam rączki między szczebelkami i główkę o nie stukające, więc jestem zmuszona go zakładać.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm42xg6qv1.png

http://s5.suwaczek.com/20120901310123.png

Odnośnik do komentarza

Napiszę z własnego doświadczenia.
Kupiłam śliczną pościel, a nawet dwie ale w ogóle z niej nie korzystam. Na początku mały spał w śpiworkach - świetna sprawa, miałam pewność ze nie zmarznie. Spał w nich tak do 7 miesiąca, później zrobiło się ciepło i już niczym go nie przykrywałam... a pościel jak leżała tak leży schowana. Jak już ktoś zaważył też wydaje mi się za duża dla takich maluchów (ten standardowy rozmiar), bałabym się, że się nią zakryje i nie będzie dopływu powietrza.
Ochraniacz miałam ale założyłam go tylko na jedną boczną stronę łóżeczka od strony ściany, żeby smoczek tam nie spadał. Z drugiej strony nie było nic żebym mogła zaglądać do małego ze swojego łóżka, tym bardziej, że długo miał problemy z ulewaniem.

Są dwa sposoby na rozbawienie Pana Boga.
Pierwszy to opowiedzieć mu o swoich planach na przyszłość.
Drugi...powiedzieć mu, że coś jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza

Ja dostałam od siostry pościel firmy Cynio Pynio. Jest wyjątkowo ładna, porządnie uszyta, a co najważniejsze, ma już w środku wypełnienie, stanowi komplet. Nie muszę już nic dokupywać tylko prześcieradło. Naprawdę polecam, super sprawa. Dla starszego syna kupowałam pościel a Anglii w Nexcie, też z wypełnieniem, bo uważam, że to bardzo praktyczne, kołdra jest ciepła, lekka itp. Teraz to samo, tylko polskiej firmy można kupić na allegro. Podaje link dla zainteresowanych: http://allegro.pl/cynio-pynio-komplet-poscieli-dla-niemowlat-2w1-i4729066836.html

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam zwykłą, dziecięcą antyalergiczną. Dałam za nią jakieś 90zł w zwykłym sklepie z art. dziecięcymi. Poszwy mam dwie jedną Baby Zone (jest super - ma gruby ochraniacz z wyciąganym wkładem, jest przemiła w dotyku), a drugą Motherhood (cienki ochraniacz, zwykła bawełna - bez szału).
Rozmiar 100x135 kołdra i 40x60 poduszeczka jest ok.
Dwa pierwsze miesiące młody spał w beciku, potem dałam mu samą kołdrę (podwiniętą tu i tam), od 6m-ca śpi normalnie pod wyprostowaną kołdrą i też jest ok.

http://www.suwaczek.pl/cache/673b0f16bd.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9ee138bc50.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...