Skocz do zawartości
Forum

Luty 2013- mamuśki łączmy się


paczanga

Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny dzisiaj miałam tyle lataniny i zmartwien że naawet zapomniałam o "mojej" ospie. jutro się gin podpytam. dzięki wielkie za wszystkie rady.
solange63 miałam już tyle przeprowadzek że nie mam pojecia gdzie ta książeczka jest, a testy na przeciwciała ospy trwają dość długo. świnkę pamiętam, różyczkę pamietam a tej ospy nie:lup:

u nas na KTG się regularnie chodzi gdzieś ok 36-37t.c.

na dworze straszna plucha, gesty śnieg a na dworze plus 1st.

Odnośnik do komentarza

Przezylam i nadal w dwupaku! Noc byla straszna bo nie moglam spac, zadna pozycja nie byla dobra. Dzis plecy nadal bola ale juz zdecydowanie mniej i da sie to zniesc.
Dzis zaczelam prasowac rzeczy Laury....i niestety utwierdzam sie w przekonaniu ze nieznosze tego zajecia! :leeee: Oby jak najszybciej sie z tym uporac....no i chyba pierwszy i ostatni raz!
Pozniej pochwale sie wam jak slodkie lozeczko bedzie miala nasza cora....i fura tez juz skrecona :) Dobrze ze takie male rzeczy zaczynaja mnie cieszyc.

Dzieki Wam wielkie za wsparcie :23_30_126:

http://lb1f.lilypie.com/qZ8Ip2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hgaar6rba.png

Odnośnik do komentarza

Naataalkaa
u mnie znowu powtórka z rozrywki... leżę w salonie, nie chce męża kolejna noc z rzędu budzić swoją bezsennością. eh....

hej i ja na straży:36_1_4: niestety trochę bezsenność a w dużej mierze wymagania mojej córy która rząda że jak się przebudzi w noc muszę siedzieć u niej w pokoju i z 1h.

wybrałaś wkońcu chustę? około świąt było dużo okazji (nie miałam wtedy piniędzy:( teraz już ceny górują znów. zdecydowałam się na nati używaną tkaną.

Odnośnik do komentarza

Wiem że podnosiłam już ten temat ale już niedługo rozwiązanie i szczepienia. W pl w ciągu 12pierwszych godz życia podaje się szczepionke na WZW b. Ta refundowana Euvax B, nie jest dobra ma 2razy tyle rtęci co płatna Engerix B (stosowana na zachodzie). Polecam zastrzec sobie że chcecie wykupić prywatnie lepszą szczepionkę.

Już się nie mogę doczekać dzisiejszego KTG.:36_3_13:

Odnośnik do komentarza

Z tym, ze ja na włąsne zyczenie tez nie spie, bo chodze spac wczesnie ok 21.30-22.30 i potem wyspana o 3 wstaje, ale dzisiaj i wczoraj mi się udało ok 6 rano na dwie godziny zasnąć, więc jak zombi nie chodze:)

chusty nadal nie kupilam, ona i pieluszki wielorazowe to ostatnie co mi zostalo i mam ogromny dylemat.... moj mąż mowi ze takiego malucha bedzie sie bał w chuście nosic, zeby poczekać, do ok 3 miesiaca, az głowkę sama będzie trzymała i wtedy bedzie już cieplo, to na spacery z nia w chuscie bedziemy nosic. nie chce tez wydać ponad 200zł na cos czego bede bala sie uzywać, bo bedzie np. za szorstka dla noworodka, bo z tego co o tych chustach czytamy to zdecydujemy się na tą skosno-krzyżowo tkaną, nie elastyczną... no i wlasnie takim prostackim mysleniem, jeszcze sie na konkretna firme nie zdecydowalismy i jej nie mamy...

ja tez mam dzisiaj wizyte i tez sie doczekac nie moge... moze mnie do szpitala bedzie chciala wziąć... takie mam ciche marzenia:)
ale wtedy to dopiero bede miala dylemat

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8iikldrje9wc.png

Odnośnik do komentarza

Naataalkaa a nie zastanawiałaś się nad uszyciem sobie na początek chusty kieszonki. u mnie chusta (mam też elastyka) sprawdzała się pierwszorzędnie podczas niekonczących się odwiedzin. córka do dziś nie lubie gości i zamieszania. jak tylko ktoś przychodził był ryk i wtedy ją w chustę brałam i spokój:36_3_13: też bałam się nosić w pozycji pionowej noworodka, ale taka kołyska to wybawienie. poza tym chusta sprawdza się przy kolkach. na spacery dłuższe rzadko barałam bo jednak wolałam sobie plecy odciążyć ale na takie małe przechadzki jak najbardziej.
mi kolezanka właśnie ma ta kieszonkę uszyć jak już ur żeby rozmiar był pewniejszy.
zastanawiam się jeszcze nad kupnem kólkowej z nati. wypolowałam taką za 70zł z dostawą.

Odnośnik do komentarza

u mnie chusta na pewno się przyda nie tylko w domu, ale też na spacerach... ja mieszkam praktycznie w parku, na laweczke przed dom itp. z pieskiem na spacer i ja się poruszam a ręce wolne, więc na pewno jestem za , tylko nie wiem, jaka firma... może byś mi paczanga jakies linki powysylala... Ty umiesz znaleźć okazje.... jak znajdziesz chwile... bylabym bardzo wdzieczna, tym bardziej, że przymierzasz się do tematu poraz drugi , więc na pewno więcej wiesz niz ja.....:)

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8iikldrje9wc.png

Odnośnik do komentarza

Naataalkaa
a tą kółkową to od urodzenia stosować można, czy raczej kangurka a potem kółkowa. wiem ze Sunny ma chyba kupioną kółkową?

kolkowa jest od urodzenia, do w sumie roku (zalezy jak silna jestes i ile bedzie wazyc dziecko). szczerze, to polecalabym Ci wlasnie taka. kolkowa wiazesz raz, na poczatku, a pozniej tylko luzujesz, by wyjac dziecko i dociagasz material, gdy je znowu wkladasz.

co do Twojego wczesniejszego postu, to dla niewprawionej mamy, chusta tkana (nieelastyczna) moze okazac zbyt duzym wyzwaniem. zeby dobrze zawiazac i podociagac tkana chuste, trzeba miec juz wprawe i doswiadczenie. chusta elastyczna potrafi wybaczyc o wiele wiecej.

Moim zdaniem nie mozna kupic jednej chusty- uniwersalnej, na wszystkie etapy zycia. To tak jak z pieluchami, musza byc dopasowane i juz. Wiem, ze to wiaze sie z wydatkami, ale mozna sukcesywnie kupowac 1 chuste, gdy poczujemy, ze dziecko wyrasta, kupic nowa, a pierwsza sprzedac. U mnie kolejnosc taka:

1. kieszonka lub kolkowa (kolkowa starczy na dluzej)
2. chusta elastyczna
3. chusta tkana

Odnośnik do komentarza

Ja mam dokladnie taka:

Chusta kółkowa do noszenia dzieci, tkana splotem skośno-krzyżowym - bawełniana - Jesień - LennyLamb.com

poza tym, dziewczyny, poszukajcie informacji o Klubie Kangura- maja spotkania w wielu miastach i mozna sobie chusty poprzymierzac :) do tego mozna sobie taka chuste wypozyczyc

u mnie spotkanie jest 22.01. zabieramy swoja chuste i niech nas naucza co i jak ;)

"Jeśli chcesz:

spotkać się z nami oraz innymi mamami, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat noszenia dzieci w chustach,
przymierzyć chustę lub poćwiczyć wiązanie,
wymienić się swoimi doświadczeniami lub poszerzyć swoją wiedzę podczas spotkań tematycznych,
lub po prostu porozmawiać o radościach i troskach macierzyństwa…

… to Klub Kangura jest idealnym miejscem.

Zapraszamy na spotkania zarówno mamy jak i tatusiów."

Link do nich:

Klub Kangura

ja mam problem z zarejestrowaniem sie na forum, caly czas wywala, ze mam maila nieprawidlowego, a probowalam chyba 4 rozne... i dalej to samo :|

http://www.suwaczek.pl/cache/73b0e7aca8.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz64z17iov1t7qx.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2k2y2kq5o.png

Odnośnik do komentarza

kółkowa fajna sprawa tylko że taką kieszonkę jak natalia ma troche doswiadczenia z maszyną można sobie samemu uszyć i sie dobrze sprawi szczególnie na wolne ręce w domu. więc namawiam żebyś sobie uszyła.
te kluby kangurowe są nieocenione bo można wszytsko na własne "oczy podotykać" a i czasem coś kupić używanego.
mi koleżanka która dużo chustuje doradziła te nati i ich się trzymam. jeśli chodzi o nowe to fajnie wychodza te aukcje łaczone z nati NATIBABY CHUSTA M +CHUSTA KÓŁKOWA M, OKAZJA!!!, (2953252639) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. natalia napisz mi dokładnie z jakiego miasta jesteś to może coś ci upoluje używanego na tablicy.pl . leny lamp są ponoć trochę bardziej twarde niż nati.

ja już po ktg: lekkie skurcze i duzo ruchów. niestety teraz za ktg się płaci 30zł a w I ciązy było gratis.

Odnośnik do komentarza

Ja z Legnicy jestem:)

bardzo dziękuję:)

i ja po wizycie, u mojej lekarki KTG nie ma. zbadała, mnie, Usg zrobiła, porozmawiała. 31.01 idę do szpitala jeśli wcześniej sie nie zacznie. i wtedy zobaczymy.
Helenka waży ok. 3300-3400g z tym, że ciężko jej było głowkę zmierzyć, bo już tak nisko. POwiedziałą, że granica błędu 500gramów!!!! masakra:):)
rozwarcie na 1,5cm... szyjka się skraca, czyli nic się nie dzieje, czekamy.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8iikldrje9wc.png

Odnośnik do komentarza

Natalka, na tym forum chustotalibek :Psoty: masz watek legniczanek: Chusty.info - chusty do noszenia dzieci i pokrewne tematy - Chustoforum, tu masz chustonoszenie dla zielonych: WĄTEK DLA NOWICJUSZY: >>> Jaką chustę/nosidło/MT mam wybrać? POMOCY! <<<
a tu bazarek chustowy, kazda chusta fachowo opisana, czy zlamana czy nie itp Sprzedam
Do mnei dzis przyszla moja kolkowa, musze sie tylko z kims umowic zeby mi pokazaly jak nosic noworodka, jak karmic piersia itp.
Wbrew pozorom dobre dociagniecie kolkowej chusty to nie takie hop siup choc na nosilam i w pouchu, i w eleastycznej, i w tkanej, a w zyciu mi nikt nie pomagal.

www.opowiemcibajke.pl


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4/st/20130225/e/Pola/dt/7/k/5563/s-event.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...