Skocz do zawartości
Forum

Luty 2013- mamuśki łączmy się


paczanga

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,jestem.urodziłam w piątek o 11.25.w czwartek pojechaliśmy na izbę przyjęć że skurczami co 7 min.o 2 w nocy miałam co 5 min i 2 cm rozwarcia od 7 miałam 5cm rozwarcia i szlam już na porodowke.o 11 miałam już 7cm i bóle parte.bolało jak diabli w ogóle bóle krzyżowe myślałam że umrę...i wtedy zapadła decyzja o cc bo zaczęło spadać tetno malego.tyle męki żeby ur normalnie i nie udało się.dziś wyszliśmy karnie piersią sutki bolą ale się nie poddaje.w ogóle słabo czuje się po tej cc.maly najwazniejsze zdrowy 3850g i 57 cm.ale jestem umeczona...emagdalenka gratuluje!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k6xc1hkce.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wltrd8ze9rhi8b.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cru1dhlhz6jh4.png

Odnośnik do komentarza

nika_2_2
Witajcie,jestem.urodziłam w piątek o 11.25.w czwartek pojechaliśmy na izbę przyjęć że skurczami co 7 min.o 2 w nocy miałam co 5 min i 2 cm rozwarcia od 7 miałam 5cm rozwarcia i szlam już na porodowke.o 11 miałam już 7cm i bóle parte.bolało jak diabli w ogóle bóle krzyżowe myślałam że umrę...i wtedy zapadła decyzja o cc bo zaczęło spadać tetno malego.tyle męki żeby ur normalnie i nie udało się.dziś wyszliśmy karnie piersią sutki bolą ale się nie poddaje.w ogóle słabo czuje się po tej cc.maly najwazniejsze zdrowy 3850g i 57 cm.ale jestem umeczona...emagdalenka gratuluje!!!

lez i odpoczywaj:36_3_15::36_3_15::36_3_15: poród masz już za sobą:) i najważniejsze że laktacja rozkręcona. teraz to już z górki. czy napewno mały głeboko chwyta brodawkę? boli cię tylko na początku karmienia czy cały czas?

Odnośnik do komentarza

Wisiała na cycu pół godziny bo musiała rozkręcić laktacje a tylko ssanie ją pobudza (no plus spokój i pozytywne myślenie matki) teraz jest 3 doba więc masz nawał i mleko samo się leje, więc mała w mig się najada. uważaj żeby piersi nie zrobiły się gorace i bolące w jedym miejscu wtedy świadczy to o zastoju. u mnie nawał trwał 3dni. później piersi się zmiejszą ale spokojnie mleka i tak będzie pod dostatkiem.
broń boże nie odciągaj szczególnie teraz laktacja musi się unormować organizm musi sie nauczyć ile mleka małej jest potrzebne.
każda położna mówi że dziecko najada się w ciągu 10-15min jedzenia później to jest tylko bardzo miłe leżakowanie i pociągnięcie czasem od niechcenia więc jeśli je 10min to wszytsko jest ok. moja je średnio co 3h a pierwsza córa wisiała na cycu non stop ale się nie przejmowałam bo bardzo ładnie na wadze przybierała.

Odnośnik do komentarza

korzystajac z tego, ze malutka smacznie spi obok ;p opwiem Wam o porodzie.
Obudzialam sie rano we srode i przekrecilam sie na bok ipoczulam, ze cos mi sie polalo ;) ale mysle sobie, moze to siku, wiec poszlam o lazienki umylam sie i przebralam majtki i wrocilam do lozka ale za chwile znowu... wiec obudzilam meza i mowie, ze chyba bedziemy musieli pojechac do szpitala bo cos sie dzieje. Ale mmowie, spokojnie, zjedzmy sniadanko, spakowalam do konca torbe no i wyruszylismy. Jak przyjechalam do szpitala, to polozna mnie zbadala i powiedziala, ze faktycznie odchoda mi wody, i ze juz zostane w szpitalu bo nie moga mnie wypuscic. Podlaczyli mnie pod ktg ale to jeszcze nie byly te skurcze, wiec powiedziala, ze mozemy isc na spacerek i moze cos sie zacznie. Wiec pochodzilismy po szpitalu i po schodach w iedzy czasie okazalo sie ze musza mi dac antybiotyki bo w wymazie wyszlo ze mam tego paciorkowca, zalozyli mi wklucie, dostalam kroplowke i potem poszlam na oddzial gdzie mialam spedzic noc i rano mieli zaczac wywolywac porod. Po poludniu wody odeszly mi calkiem, dziwne uczucie, bo stalam i nagle mialam cale more spodnie :p maz mogl zostac tylko do 20. Potem troche mialam skurcze, ale nie byly regularne i o 1 sie zaczelo. Wycierpialal do 4.40 i zadzwonilam po polozna, ta przyszla i mnie zbadala i mowi ze mam rozwarcie na 2 szyjki nie ma i zebym zrobila lewatywe i wziela prysznic i zjezdzam na dol, rodzic. Prysznica juz nie dalam rady wziac, tak bolalo :) i poszlam na dol zatrzymuja sie co kawalek na skurcz ;p Przyszlam na blok porodowy a tam kobieta krzyczy w nieboglosy:p Po pol godz przyjechal moj maz, i potem przyszedl anestezjolog. Zrobili mi znieczulanie ale dzialalo na lewa strone tylko ;)) super!!! Potem juz musialam lezec i tylko patrzylam na onitor ktg czy mala ma sie dobrze... Kolo 9.30 poczulam jak cos sie wylewa wiec mowie do meza zeby zobaczyl czy to krew, i faktycznie tak bylo wiec zadzwonilam po polozna i przyszla, zbadala i mowi no to bedziemy przec :) no i tak troche parlam az wyszla glowka i wtedy juz mialam malutka na brzuszku :) Poplakalismy sie z mezem i nie chcialam jej oddac :)) i mowilam ciagle, zeby oddychala :p a oni sie wszyscy smiali, ze bardziej rozowego dziecka nie widzieli i ze pieknie sobie radzi :) Pozniej maz przecial pepowine i musialam przec zeby urodzic lozysko, ale niestety nie wyszlo w calosci wiec musialam byc wyczyszczona:/ i wtedy troche popekalam, wie mnie pozszywala polozna i oddali mi moje dziecko:) i zostalismy juz we 3 szczesliwi :))) i zapomnialam o wszytkim ... po 2 godz wstalam i pojechalismy na oddzial. Do 20 maz byl z nami codziennie, a w nocy zostawalysmy same i spalysmy w jednym lozku:p W szpitalu wszystko robilam sama, karmilam, przebieralam tylko na pierwsza kapiel przyszla pani zobaczyc ale powiedziala ze swietnie sobie radze i juz kapalam sama. Nie wiem czy pamietacie taki filmik z francuskiego szpitala o kapieli a zrobilam to i faktycznie dziecko rozluznia sie jak w brzuszku :))
A jesli chodzi o diete karmiacej, to dostalam po porodzie kapuste czerwona surowka, rybe i owoce morza i pomarancze ;) czekolada, i mleko na porzadku dziennym :p Kazali mi wszystko zjadac :p

przedstawiam Wam Léna 2570g, 48cm ur 14.02 o godz 10.36
mama i tata, jedziemy rodzic do szpitala :) oraz Léna wraca do domku :))

W szpitalu mielismy sesje zdjeciowa, ale zdjecia za 6 tyg.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...