Skocz do zawartości
Forum

jakie buciki


Gość kwiatuszek9876

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatuszek9876

Wiam moja mala zaczela teraz chcodzic i zastanawiam sie jakie butki jej kupic , bo slyszalam ze dziecko musi mniec z wysoka pietka , a teraz chcialam na ten okres jej kupic jakies adidaski a nigdzie nie ma takich z wysoka pietka tylko niskie . Teraz chodzi w takich sandalkach z wysoka kostka co dostala po kuzynki dziecku i czy moze takie dziecko nosic po kims butki ?

Odnośnik do komentarza

Martusia!
Zapiętek w bucikach powinie być przede wszystkim elastyczny i sprężysty, nie za twardy, dobrze dopasowany, tak, żeby trzymał piętkę dziecka w prawidłowym ustawieniu, nie pozwalał stopie pochylać się na boki, a jednocześnie zapweniał stópce prawidłową pracę podczas chodu. Wystarczy, jeśli będzie wysoki do kostki (może być troszeczkę poniżej lub odrobinę powyżej) Jeżeli jest powyżej kostki (jak np. w butkach zimowych), to ta część powinna być miękka, zeby nie przeszkadzała w chodzeniu. A najważniejsze jest to, żeby buciki były wygodne dla dziecka. I dopasowane. Żeby stópka w bucie nie "latała". Zwróć też uwagę na podeszwę w butach: powinna być elastyczna, giętka, nie za twarda. Myślę, że obydwa buciki, które pokazałaś, nadają się do używania. Co do chodzenia w bucikach "po kimś", to jeśli nie są to butki bardzo "zużyte", wyślizgane w środku lub "pokoślawione", czy po prostu zniszczone, to myślę, że może dziecko używać - oczywiście jeśli Ci to nie przeszkadza, że są już chodzone. Szerokiej drogi! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...