Skocz do zawartości
Forum

Katalog produktów i usług - wyraźcie swoją opinię!


Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli chodzi o szpitale położnicze to czy posiada aparaaturę która w razie potrzeby może pomóc (inkubatory itp) i czy maja specjalistów którzy umieli by się zająć wcześniakiem z problemami,u mnie w szpitalu nie ma takiej możliwości jak nagle się zdarzy taka sytuacja że kobieta rodzi przedwcześnie i dziecko potrzebuje inkubatora i badań specjalistycznych to od razu przewożą do innego szpitala dziecko a matka zostaje w tym co rodziła.

Odnośnik do komentarza

IWA23
A jeśli chodzi o szpitale położnicze to czy posiada aparaaturę która w razie potrzeby może pomóc (inkubatory itp) i czy maja specjalistów którzy umieli by się zająć wcześniakiem z problemami,u mnie w szpitalu nie ma takiej możliwości jak nagle się zdarzy taka sytuacja że kobieta rodzi przedwcześnie i dziecko potrzebuje inkubatora i badań specjalistycznych to od razu przewożą do innego szpitala dziecko a matka zostaje w tym co rodziła.

Matki nie biorą razem z dzieckiem?:36_19_2:

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

Redakcja
Samhain

Droga Redakcjo!
A może by tak ranking szpitali zrobić w formie ankiety z gotowymi polami do zaznaczenia, ale też z możliwością wpisania własnych uwag? Ja tam np. jestem gadatliwa, ale nie wszystkie mamy tak mają. Wystarczyłoby wpisać dane placówki, a później już tylko klikać. I zaznaczenie którejś opcji to przyznanie np. gwiazdki. Byłoby przejrzyście i bez niedomówień, że przy opisie pominięto jakąś kwestię.

Przepraszamy za zwłokę w odniesieniu do tej kwestii, w przedświątecznym roztargnieniu, jakoś ciągle zapominaliśmy odpisać na ten konkretny fragment :) Jeśli chodzi o ankiety dot. szpitali położniczych to mamy je tutaj Szpitale położnicze - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl :)

W katalogu skupimy się bardziej na zaprezentowaniu danej placówki, czyli opiszemy (grupując informacje) co taki szpital oferuje. Natomiast jeśli chodzi o opinie to już wszystko w Waszych rękach, czyli wszystkich kobiet, które daną placówkę odwiedziły i mogę się wypowiedzieć, jak tam jest NAPRAWDĘ ;)

Przeglądałam ten dział i myślę, że jeśli powstanie katalog, tamte informacje pójdą w zapomnienie. Może więc by to jakoś połączyc?

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

Nie,jeśli był to poród nagły,że tak powiem kobieta z ulicy przyszła do porodu przedwczesnego i nie da się go ni jak zatrzymać to rodzi i ona zostaje a dziecko wywożą ona po 3 dobach potem tam może jako odwiedzający jachać,a jeśli akcję zatrzymają to w tedy ciężarną tam wywożą i tam jest pod opieką i rodzi ewentualnie.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Nie,jeśli był to poród nagły,że tak powiem kobieta z ulicy przyszła do porodu przedwczesnego i nie da się go ni jak zatrzymać to rodzi i ona zostaje a dziecko wywożą ona po 3 dobach potem tam może jako odwiedzający jachać,a jeśli akcję zatrzymają to w tedy ciężarną tam wywożą i tam jest pod opieką i rodzi ewentualnie.

Dziwna polityka biorąc pod uwagę fakt, że właściwie każdy przedwczesny poród jest "z ulicy". Tzn. wiem, że są przypadki kiedy wywołuje się, bo coś zagraża dziecku, ale to już w ogóle inna sytuacja. No nie rozumiem. Przewiezienie samego dziecka też ileś trwa i trzeba zapewnic ku temu warunki. Nie można przewieźc obojga jednocześnie?
W moim szpitalu też nie było warunków. Tzn. w ostateczności przyjęliby, ale woleli nie ryzykowac. No i dwa razy leciałam prywatnym samolotem do właściwego szpitala. Za darmo. I tak powinno byc, skoro już płaci się podatki. Bo na nic nie ma...

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

Samhain
IWA23
Nie,jeśli był to poród nagły,że tak powiem kobieta z ulicy przyszła do porodu przedwczesnego i nie da się go ni jak zatrzymać to rodzi i ona zostaje a dziecko wywożą ona po 3 dobach potem tam może jako odwiedzający jachać,a jeśli akcję zatrzymają to w tedy ciężarną tam wywożą i tam jest pod opieką i rodzi ewentualnie.

Dziwna polityka biorąc pod uwagę fakt, że właściwie każdy przedwczesny poród jest "z ulicy". Tzn. wiem, że są przypadki kiedy wywołuje się, bo coś zagraża dziecku, ale to już w ogóle inna sytuacja. No nie rozumiem. Przewiezienie samego dziecka też ileś trwa i trzeba zapewnic ku temu warunki. Nie można przewieźc obojga jednocześnie?
W moim szpitalu też nie było warunków. Tzn. w ostateczności przyjęliby, ale woleli nie ryzykowac. No i dwa razy leciałam prywatnym samolotem do właściwego szpitala. Za darmo. I tak powinno byc, skoro już płaci się podatki. Bo na nic nie ma...

Ale po co mają tą kobietę tam wywozic? W tamtym szpitalu kobieta jak urodzi też nie jest cały czas z dzieckiem tylko tyle ile kobieta może być po porodzie potem wypisują i ona jak chce być blisko/często przy dziecko to jest przyszpitalny hotel i może sobie pokój wykupić.

Odnośnik do komentarza

Samhain
Przeglądałam ten dział [Szpitale położnicze - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl - przyp. Redakcji] i myślę, że jeśli powstanie katalog, tamte informacje pójdą w zapomnienie. Może więc by to jakoś połączyć?

Na pewno na początku tworzenia w katalogu bazy takich szpitali położniczych i ich opisów nie będzie ich na tyle dużo, że można będzie zrezygnować z tych forumowych ankiet. Myślimy jednak, że te forumowe ankiety na parentingu mają swoją zaletę i nie zamierzamy z nich rezygnować. A informacje w nich zawarte mamy nadzieję, że jednak posłużą niektórym Mamom i nie pójdą tak w odstawkę, w zapomnienie. Na pewno przy tworzeniu opisów szpitali w katalogu będziemy też brali pod uwagę informacje zawarte w tych ankietach na forum. W przyszłości, gdy opisów będzie już dużo, pomyślimy nad tym jak można by to połączyć. Ale na razie nie zamierzamy tego robić ani tym bardziej rezygnować z ankiet oceny szpitali położniczych znajdujących się na forum :)

IWA23: Dzięki za tę sugestię o sprzęcie szpitalnym (inkubatory itp.) i o specjalistach do zajmowania się dziećmi urodzonymi przedwcześnie.

Czekamy na więcej Waszych propozycji i pomysłów prezentacji szpitali w katalogu :)

Odnośnik do komentarza

Samhain
IWA23
Wiem że to jest dziwne no ale mój połozniczy nie jest przygotowany na wcześniaków,a czemu matki nie wywożą to nie mam pojęcia.

To znaczy ja rozumiem, że dla mamy taka podróż może byc męcząca, bo przecież może byc w złej kondycji. Jednak taka możliwośc powinna byc.

Mi się wydaje że to nie chodzi o mamę i jaj kondycję ale o miejsce w szpitalu.

Odnośnik do komentarza

marzen@
W tym szpitalu, w którym ja rodziłam, matki wcześniaków były jakieś 2-3 tygodnie ze swoimi dziećmi (tzn. dzieci w inkubatorach, a matki na salach matek). Dopiero po tym czasie matkę albo wypisywali, albo płaciła za dobę. Moim zdaniem to zależy od dobrej woli ordynatora.

Ja rodziłam wczesniaka ale we Wrocławiu i tam też tak jest trzymaja matkę po cc max ile mogą a potem albo płacić albo do domu.W Opolu jest tak samo jeśli kobieta tam rodzi to trzymaja tyle ile mogą a potem do domu i wydaje mi się że w każdym szpitalu co jest dostosowany na przyjmowanie wcześniaków tak jest.

Odnośnik do komentarza

To można powiedziec, że jest lepiej niż tutaj. Ja urodziłam w sobotę, a wypisano mnie w poniedziałek (jakbym się uparła, to pewnie wyszłabym i w niedzielę). Inna sprawa, że zakwaterowano i mnie, i mojego męża w hotelu Czerwonego Krzyża, za który płaciliśmy symboliczną stawkę. No ale trzeba było dojeżdżac do szpitala. Blisko, ale jednak.

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

Witamy wszystkich po świątecznej przerwie :) Szybko i niepostrzeżenie minęła nam Wielkanoc. Przed świętami wiele z Was zaangażowało się w dyskusję na temat szpitali zajmujących się dziećmi urodzonymi przedwcześnie :) I bardzo dobrze.

Chcielibyśmy znowu prosić Was o propozycje sposobu prezentowania w naszym parentingowym katalogu szpitali położniczych: co w takim opisie powinno się znajdować, jak to skomponować, jakie informacje zawrzeć, żeby były dla Was najbardziej czytelne i jasne :) Im więcej pomysłów, tym lepiej.

To taki nasz apel po świętach, żeby trochę "odświeżyć" ten temat :) Czekamy na Wasze pomysły!

Odnośnik do komentarza

Temat SZPITALI POŁOŻNICZYCH i możliwości ich zaprezentowania w parentingowym katalogu jakoś nie mają odzewu :(( Ale może macie jakieś pomysły odnośnie do tego, co można by jeszcze umieścić w katalogu dla rodziców i ich pocieszek? :) Jakie produkty i usługi można by jeszcze uwzględnić, oprócz tych już zaproponowanych?

Czekamy na Wasze sugestie! Każdy pomysł bierzemy pod uwagę! Bez Was trudniej jest nam "wstrzelić się" w Wasze oczekiwania.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, nie wszyscy umieją kupować na allegro dla siebie... W parentingowym katalogu można by zamieścić ubranka z ich dokładnym opisem i kolorowymi zdjęciami, by łatwiej było się zdecydować na dany produkt. Myślę, że z czasem powstanie u nas ten dział z ubrankami dla przyszłych mam i dla dzieci. Poza tym kupując w sklepach internetowych zawsze można co nieco zaoszczędzić. Dzięki Wam za tę "podpowiedź" o ubrankach dla maluchów i ubraniach dla mam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...