Skocz do zawartości
Forum

Katalog produktów i usług - wyraźcie swoją opinię!


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy przyjemność ogłosić, że wkrótce na parentingu rusza katalog produktów i usług dla rodziców i ich pociech :) W katalogu będzie można znaleźć różne przydatne w pielęgnacji i wychowaniu dziecka produkty, m.in. krzesełka do karmienia, wózki, foteliki samochodowe, laktatory, nawilżacze powietrza i wiele wiele innych fantastycznych rzeczy. :36_1_1:

Zachęcamy wszystkie mamy i tatusiów o wypowiadanie się w kwestii tego, jakie produkty czy usługi związane z wychowaniem dzieci są według nich najbardziej pomocne czy cieszą się największym ich zainteresowaniem. Postaramy się rozbudowywać nasz katalog zgodnie z zapotrzebowaniem rodziców i sugestiami co do kierunku rozszerzania poszczególnych kategorii produktów. Czy bardziej interesują Was foteliki dla dzieci, czy wózki? A może meble do pokoiku dziecka? Jakich produktów oczekujecie i dlaczego? :)

Postaramy się spełnić Wasze oczekiwania i mamy nadzieję, że parentingowy katalog produktów i usług będzie się cieszył dużym zainteresowaniem oraz okaże się pomocny. W końcu wychowanie dziecka wiąże się zawsze z zakupowymi potrzebami: dla noworodka, niemowlęcia, przedszkolaka i małego ucznia :) Katalog ma pełnić funkcję przewodnika po tym, co najbardziej potrzebne w wychowaniu dziecka. Zgłaszajcie swoje propozycje produktów, a gdy ruszy katalog – zapraszamy do opiniowania zamieszczonych ofert :) Chcemy, byście mieli wpływ na rozwój naszego katalogu i byli naszymi doradcami, ponieważ cenimy doświadczenie w wychowaniu. A więc do dzieła! :36_7_8:

Odnośnik do komentarza

Samhain
A tematy mają byc o konkretnych rzeczach czy kategoriach? Np. wypowiadamy się o konkretnym modelu wózka czy o wózkach zbiorczo w jednym temacie?

Na początek chcielibyśmy się zorientować, jakie kategorie produktów i usług interesują obecnych i przyszłych rodziców, a więc odnosząc się bezpośrednio do Twojego pytania, chodzi nam o "wózki" - i od razu odpowiadając :) to na pewno znajdą się one w naszym katalogu, co więcej, postaramy się, aby była to naprawdę bogata baza a każdy produkt, żeby był opisany możliwie najlepiej, ze wszystkimi szczegółami, które są ważne dla rodziców przy wyborze najlepszego wózka.

Kiedy już stworzymy wstępny katalog i ktoś z Was zauważy, że brakuje tam np. konkretnego modelu wózka, będzie można nam to zgłosić a jeśli będzie się miało ochotę to nawet bezpośrednio uczestniczyć w tworzeniu katalogu poprzez dodanie profilu takiego produktu :)

Odnośnik do komentarza

Samhain
Ale przydałoby się "drzewko", bo jeśli będziemy wrzucac to do jednego tematu, wyjdzie "mydło i powidło".

Masz na myśli drzewko z kategoriami? Właśnie, jak wspomnieliśmy wyżej, na początek chodzi nam o same kategorie, czyli samo stworzenie takiego drzewka. Bardzo zależy nam na Waszych propozycjach, jakie działy powinny znaleźć się w takim katalogu, ponieważ jako rodzice lub przyszli rodzice, wiecie najlepiej, co jest Wam najbardziej potrzebne lub opisów jakich produktów wręcz brakuje w internecie.

Odnośnik do komentarza

Redakcja
Samhain
A tematy mają byc o konkretnych rzeczach czy kategoriach? Np. wypowiadamy się o konkretnym modelu wózka czy o wózkach zbiorczo w jednym temacie?

Na początek chcielibyśmy się zorientować, jakie kategorie produktów i usług interesują obecnych i przyszłych rodziców, a więc odnosząc się bezpośrednio do Twojego pytania, chodzi nam o "wózki" - i od razu odpowiadając :) to na pewno znajdą się one w naszym katalogu, co więcej, postaramy się, aby była to naprawdę bogata baza a każdy produkt, żeby był opisany możliwie najlepiej, ze wszystkimi szczegółami, które są ważne dla rodziców przy wyborze najlepszego wózka.

Kiedy już stworzymy wstępny katalog i ktoś z Was zauważy, że brakuje tam np. konkretnego modelu wózka, będzie można nam to zgłosić a jeśli będzie się miało ochotę to nawet bezpośrednio uczestniczyć w tworzeniu katalogu poprzez dodanie profilu takiego produktu :)

Bardzo fajny pomysł, bo teraz zakładamy tematy, a i tak jest przeszukiwanie forum. To ja od razu proponuję wprowadzic punktację. Weźmy na przykład wspomniane wózki. Te, które dostaną najwięcej punktów, mogłyby automatycznie wskakiwac na początek listy, żeby nie trzeba było czytac wszystkich postów o wszystkich modelach, a zapoznac się z opiniami o najlepszych.

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

Samhain
Bardzo fajny pomysł, bo teraz zakładamy tematy, a i tak jest przeszukiwanie forum. To ja od razu proponuję wprowadzić punktację. Weźmy na przykład wspomniane wózki. Te, które dostaną najwięcej punktów, mogłyby automatycznie wskakiwać na początek listy, żeby nie trzeba było czytać wszystkich postów o wszystkich modelach, a zapoznać się z opiniami o najlepszych.

Odpowiadając od razu na Twoją propozycję, to jest całkiem rozsądny i fajny pomysł. Na razie jednak nie wiemy jeszcze dokładnie, jak technicznie zostanie to rozwiązane i czy w ogóle będzie taka możliwość, by najlepiej oceniane produkty i usługi "wyskakiwały" na początku listy. Jest to spowodowane tym, że katalog jest dopiero w przygotowywaniu, ale na pewno weźmiemy pod uwagę Twoją sugestię :) Na pewno w katalogu będzie opcja "Produkty polecane", a pod każdym produktem/usługą będzie możliwość wyrażenia swojej opinii na temat konkretnej oferty, np. na temat konkretnego modelu wózka. Ponadto, komentujący użytkownicy katalogu będą mogli przyznawać ocenę w postaci gwiazdek (od jednej do pięciu). Już teraz (jak tylko ruszy katalog) zachęcamy wszystkich do opiniowania produktów, których użytkownikami jesteście i znacie ich zalety bądź wady :) Wasze opinie są najbardziej wiarygodne i stanowią cenne źródło informacji dla innych rodziców.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o laktatory i krzesełka do karmienia, to możemy zdradzić :), że są one w planach naszego katalogu i prawdopodobnie znajdą się w dziale zatytułowanym "Karmienie dziecka". Natomiast fajnym Twoim pomysłem są maty edukacyjne, można by je umieścić w jakimś szerszym dziale, zatytułowanym, np. "Zabawki dla dzieci" - to wszystko jeszcze w planach, ale w przyszłości do realizacji i rozwinięcia - więc dziękujemy za pomysły :) Propozycja usługi też fajna (atrakcyjne miejsca do spędzania czasu z dziećmi) - nie braliśmy jej do tej pory pod uwagę :) Dzięki za podsunięcie pomysłu :) Co możecie jeszcze zaproponować z interesujących Was kategorii produktów dla dzieci i rodziców? Czekamy na Wasze sugestie :)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że siłą rzeczy układ wyjdzie podobny jak na Allegro. Nie chodzi o to, żeby "ściągac", ale tam jest to bardzo przystępnie usystematyzowane.
Myślę, że dobrym pomysłem byłoby także wskazywanie miejsc przyjaznych rodzinie. Nie tylko takich, w których można spędzic czas, ale np. stacji benzynowych, gdzie są przewijaki, restauracji w konkretnych miastach, w których szczególnie dba się o milusińskich. Wystarczy, że każdy rodzic, który był w takim miejscu i uważa je za godne polecenia napisze o tym Parenting i szybko powstanie "mapa" Polski.

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to się nadaje do katalodu ale ja bym proponowała usługi "medyczne"(napisałam w cudzysłowiu bo można inaczej za tytuować),mogło by się tam znaleźć od rzeczy co kupujemy w aptece typy: termometr,frida,nebulizator itp po specjalistów dziecięcych(neurolog,nefrolog,pulmonolog,alergolog itp),można by było zrobić spis specjalistów dziecięcych w jakich miastach się znajdują,jest ich mało z czego dzieci trafiają do ogólnych specjalistów co często wiąże się z długo trwałą diagnoza lub zła.Można by też polecać swoich pediatrów w swoim mieście.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Nie wiem czy to się nadaje do katalodu ale ja bym proponowała usługi "medyczne"(napisałam w cudzysłowiu bo można inaczej za tytuować),mogło by się tam znaleźć od rzeczy co kupujemy w aptece typy: termometr,frida,nebulizator itp po specjalistów dziecięcych(neurolog,nefrolog,pulmonolog,alergolog itp),można by było zrobić spis specjalistów dziecięcych w jakich miastach się znajdują,jest ich mało z czego dzieci trafiają do ogólnych specjalistów co często wiąże się z długo trwałą diagnoza lub zła.Można by też polecać swoich pediatrów w swoim mieście.

Tak! Iwa, świetny pomysł!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

Samhain
Myślę, że siłą rzeczy układ wyjdzie podobny jak na Allegro. Nie chodzi o to, żeby "ściągać", ale tam jest to bardzo przystępnie usystematyzowane.

Jeśli chodzi o układ podobny jak na Allegro, to jednak z tego, co mamy w planie zamieścić w katalogu i sposób, w jaki myślimy zaprezentować produkty, różni się jednak od "allegrowskiwego". Nie chcemy nikogo kopiować, lecz będziemy prezentować produkty we własny sposób. Może nieco podobny, jeśli chodzi o systematyzację, ale nasz katalog nie będzie na pewno odpowiednikiem Allegro.

Jeśli zaś chodzi o proponowane przez Ciebie miejsca przyjazne dzieciom, np. stacje benzynowe, na których są przewijaki, czy restauracje z możliwością wypożyczenia krzesełek do karmienia itp., to myślimy, że jest to sprawa warta rozpatrzenia na przyszłość. Bardzo ciekawy pomysł. Dzięki serdeczne :)

Odnośnik do komentarza

marzen@
Może jeszcze foteliki samochodowe, rowerki, pieluszki, kosmetyki, chusty. Jeśli chodzi o zabawki to dobrze by było, żeby to podzielić jakoś tak na zabawki dla niemowląt, młodszych dzieci, starszych dzieci.

Możemy zdradzić, że tak samo jak na pewno w katalogu znajdą się wózki dla dzieci, tak też będą foteliki samochodowe - to już mieliśmy dawno w planach. Będą też chusty do noszenia, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie z interesujących Cię rzeczy :) Jeśli chodzi o zabawki, to fajna jest Twoja propozycja podzielenia je na kategorie "wiekowe" - dla niemowląt, młodszych i nieco starszych dzieci. Nie wiemy jednak, czy w początkowej wersji - jak tylko ruszy katalog, będzie już gotowa ta kategoria produktów (tzn. zabawki). Pieluszki czy kosmetyki można by umieścić w bardziej ogólnym dziale, takim jak np. Zdrowie dziecka. No sami jeszcze nie wiemy dokładanie, jak to będzie wyglądało, bo wszystko jest w powijakach jeszcze, ale dziękujemy serdecznie za te Wasze propozycje. Wszystkie są dla nas bardzo cenne :)

Odnośnik do komentarza

IWA23
Nie wiem czy to się nadaje do katalogu ale ja bym proponowała usługi "medyczne"(napisałam w cudzysłowie bo można inaczej za tytułować), mogło by się tam znaleźć od rzeczy co kupujemy w aptece typy: termometr, frida, nebulizator itp. po specjalistów dziecięcych (neurolog, nefrolog, pulmonolog, alergolog itp.), można by było zrobić spis specjalistów dziecięcych w jakich miastach się znajdują, jest ich mało z czego dzieci trafiają do ogólnych specjalistów co często wiąże się z długotrwałą diagnozą lub złą. Można by też polecać swoich pediatrów w swoim mieście.

I tutaj trafiłaś w nasze plany nad tym, jakie usługi (bo to w końcu katalog nie tylko produktów, ale i usług) zaprezentować rodzicom lub przyszłym rodzicom. :36_2_25: W katalogu produktów myśleliśmy właśnie nad tym, by stworzyć jakiś dział typu ZDROWIE, w którym właśnie byłyby takie produkty, jak nawilżacze powietrza, termometry czy nebulizatory itp. W katalogu też byłyby prezentowane USŁUGI - i tutaj zastanawialiśmy się również - tak jak Ty zaproponowałaś - nad specjalistami dziecięcymi z różnych miast. Myśleliśmy też - tutaj uchylę rąbka tajemnicy ;) - nad zaprezentowaniem szpitali położniczych, tylko jeszcze dokładanie nie wiemy, w jakiej formie mogłoby to być przedstawione, ale myślimy, że dla przyszłych mam byłaby to bardzo fajna oferta. Oczywiście, byłyby to placówki z różnych miast, tak żeby można sobie porównać interesujące rodziców szpitale, np. w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisała Ulla - to prawda - każda informacja i propozycja przez Was nadesłana jest dla nas ogromnie ważna i na pewno pomoże nam znaleźć jakieś w miarę rozsądne rozwiązania, jak produkty i usługi przedstawić w katalogu, by były dla Was najbardziej przejrzyste, jasne. I tutaj mamy do Was ogromną prośbę, jeśli chodzi o prezentowanie USŁUG. Jak napisała IWA23 - w pełni "podłapujemy" jej propozycję (specjaliści dziecięcy, lekarze z różnych miast) :) - chcemy, by w katalogu było miejsce nie tylko na produkty, ale i usługi dla dzieci oraz rodziców. Oprócz specjalistów dziecięcych zastanawialiśmy się jeszcze nad tym, by w katalogu umieścić szpitale położnicze z różnych miast. Tylko za bardzo nie wiemy, jak mogłyby być one zaprezentowane w naszym katalogu. Co prawda, jakieś swoje skromne pomysły mamy, ale chcielibyśmy, byście może same/-i zaproponowały/-li nam, jak według Was powinna wyglądać prezentacja takiej usługi, tzn. takiego szpitala położniczego.

Chodziłoby nam o to, jak Wy widzicie prezentację tej usługi, jak najlepiej, najprzystępniej to przedstawić, co ująć, w jakiej kolejności, co jest dla Was najważniejsze, jeśli chodzi o charakteryzowanie konkretnego szpitala, na co zwracałybyście/-libyście uwagę przy wyborze szpitala położniczego. Mówiąc ogólnie, po prostu co powinien taki opis usługi zawierać, żeby był dla Was rzeczowy i merytoryczny. Bardzo by nam zależało, byście postarały/-li się opisać jak najdokładniej idealny profil takiej usługi, a my ze swojej strony obiecujemy, że postaramy się sprostać Waszym oczekiwaniom :) Czekamy na Wasze pomysły i propozycje :)

Odnośnik do komentarza

A mnie by sie przydało w katalogu
Ogólnie od pkt 1-3 dział jak dla mnie powinien sie nazywać Moda dla Kobiet, mam ::): :
1. ubior dla szczupłych mam , np. rozmiary od XXS - S ::): Jak podkreslic swoją urode :D dotyczy mam wysokich i niskich. Ja akrat szczerze mam z tym problem ale takie rady na ten temat czasem pomagaja ::):
2. Ubiór i rady dla mam noszących M - XL
3. Ubiory i rady dla mam , kobiet noszacych od rozmiaru XL w góre.
4. Jak elegancko ubrać dziecko na rózne okazje ::): ogólnie ubranka najlepiej polskich firm bo o tym czasem człowiek zapomina.. - a czasem polskie lepsze niz zagraniczne :36_1_22:
5. Jak wybrac dobry zestaw sztuczcow i naczyn do karmienia dziecka.
6. moze cos o ubezpieczeniach, zabezpieczeniach na przyszłosc dziecka. My jako rodzice szczegolnie młodzi mamy pustke na ten temat. ( ja np tak mam - ze chciałabym aby moje dziecko miało lepiej niż ja ale jak to zabezpieczyc to nie wiem...)
7. Gdzie Warto sie wybrac z małym dzieckiem np w wieku od 0-3lat, 4-7lat itp.

Odnośnik do komentarza

O! Z tą modą dla Mam to fajna sprawa. :eureka: Tego na razie nie braliśmy pod uwagę w swoich planach nad rozwojem katalogu, choć propozycja jest warta rozważenia. Jeśli ubrania dla mam i dzieci nie będą uwzględnione w początkowej, startowej wersji katalogu, to na pewno jest to warte rozważenia i ewentualnie późniejszego uwzględnienia w katalogu :) (Bo katalog będzie ciągle rozwijany o kolejne produkty i usługi). Sztućce i inne akcesoria do karmienia będą mogły się znaleźć w dziale bardziej ogólnym "Karmienie dziecka". Ciekawy pomysł z tymi ubezpieczeniami, choć trochę za bardzo nie wiemy, jak miałoby to wyglądać Twoim zdaniem, tzn. jak mogłoby być zaprezentowane w naszym katalogu :) A jeśli chodzi o miejsca, gdzie można spędzać czas z małymi dziećmi, to już padła taka propozycja wcześniej, ale dzięki że ciągle nam przypominacie, co Was interesuje :)

Nadal jednak przypominamy Wam o naszej prośbie odnośnie do sposobu prezentowania usługi SZPITALE POŁOŻNICZE, bo taka ma się znaleźć w naszym katalogu. Co jest dla Was najważniejsze i jak myślelibyście, by można było przedstawić dane szpitale (co uwzględnić w opisie takiego szpitala). Bardzo prosimy o Wasze pomysły :)

Odnośnik do komentarza

Ogólnie super pomysł z katalogiem.
Ja z chęcią w katalogu usług umieściłabym miejsca gdzie są organizowane różnego rodzaju warsztaty dla dzieci w każdym wieku, które przybliżą im świat kultury, nauki, itp.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

pbmarys
A mnie by sie przydało w katalogu
Ogólnie od pkt 1-3 dział jak dla mnie powinien sie nazywać Moda dla Kobiet, mam ::): :
1. ubior dla szczupłych mam , np. rozmiary od XXS - S ::): Jak podkreslic swoją urode :D dotyczy mam wysokich i niskich. Ja akrat szczerze mam z tym problem ale takie rady na ten temat czasem pomagaja ::):
2. Ubiór i rady dla mam noszących M - XL
3. Ubiory i rady dla mam , kobiet noszacych od rozmiaru XL w góre.
4. Jak elegancko ubrać dziecko na rózne okazje ::): ogólnie ubranka najlepiej polskich firm bo o tym czasem człowiek zapomina.. - a czasem polskie lepsze niz zagraniczne :36_1_22:
5. Jak wybrac dobry zestaw sztuczcow i naczyn do karmienia dziecka.
6. moze cos o ubezpieczeniach, zabezpieczeniach na przyszłosc dziecka. My jako rodzice szczegolnie młodzi mamy pustke na ten temat. ( ja np tak mam - ze chciałabym aby moje dziecko miało lepiej niż ja ale jak to zabezpieczyc to nie wiem...)
7. Gdzie Warto sie wybrac z małym dzieckiem np w wieku od 0-3lat, 4-7lat itp.

A mnie się pomysł z modą szalenie podoba!!! Bo jak ktoś ma dziecko to musi zaraz byc zaniedbany? No właśnie nie! Ostatnio nawet nosiłam się z otwarciem wątku na ten temat, bo chciałam się poradzic mam w tej sprawie. Jestem za!

Zabezpieczenia/ubezpieczenia itp. mogłyby wyglądac tak, że byłby jeden dział, w którym mamy posiadające jakąś polisę itp. dla swoich pociech opisywałyby co i jak, np. w którym banku, jakie koszty, oprocentowanie itp.

Co do szpitala położniczego to ja rodziłam w absolutnie idealnym (państwowym, tyle że za granicą) i jeśli Redakcja wyrazi takowe zapotrzebowanie, chętnie to opiszę. Będzie można wyłowic na co zwracac uwagę.

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...