Skocz do zawartości
Forum

Witaminy w ciąży w tabletkach konieczne?


Rekomendowane odpowiedzi

Madziak, to, ze jadłaś ryby to nie znaczy, że nie miałaś niedoborów DHA. Żeby w ciąży dostarczyć odpowiednią ilość tych kwasów to musiałabyś zjadać codziennie np. 2 kg śledzi. Nie sądzę, ze ktokolwiek jest w stanie, może jednorazowo przy zachciankach ciążowych, ale codziennie? Nie ma opcji ;) Poza tym ok, przyznaje, że nie ma sensu brać witamin na wszelki wypadek, można trzymać zdrową dietę, a brać tylko to, co konieczne, czego w diecie nie dostarczymy, np. mama DHA premium ma świetny skład. Tylko te 5 składników, które zleca polskie towarzystwo ginekologiczne.

Odnośnik do komentarza

Wikunia jasne, masz rację, ale jeśli pokazuje leksrce wynik i mam Wit d3 w normie, kwas foliowy w normie, magnez w normie, i słyszę że lepiej brać bo można mieć za mało to mi ręce opadają. W pierwszej ciąży faszerowali mnie magne b6 3x dziennie po 2 tabletki bo jestem nerwowa i na pewno mam niedobory, w tej sprawdziłam poziom i mam w górnej granicy normy, nie wzięłam ani jednej tabletki magnezu, do tej pory nie moalam ani jednego skurczu, ani mi brzuch nie twardnieje ani nic, śpię dobrze, jestem wypoczeta. A wiem jak wyglądają niedobory magnezu, mój synek gdy nie bierze go to nie śpi wcale i nie panuje nad sobą. Takze cała ciąże niepotrzebnie faszerowalam się tabletkami, na podstawie tego że jestem nadpobudliwa wiec mam niedobory. Myślę że we wszystkim potrzebny jest umiar i zdrowy rozsądek.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Tez ni się wydaje, ze nie ma co przesadzać, bierze się to czego ma się niedobory, wiec badania na początku ciąży są konieczne, ja przy pierwszym dziecku brałam tylko kwas foliowy i nic więcej jadłam bardzo dużo witamin w warzywach i zdrowych potrawach, przy drugim dziecku nie było już tak łatwo, bo id wszystkiego mnie modliło, wiec suplementowalam się mama dha, bo akurat miałam niedobory kilku składników które te tabletki zawieraja

Odnośnik do komentarza

w pierwszej ciąży brałam każdą witaminę oddzielnie, w drugiej już sobie kompleks kuupiłam mamadha premium , mój ginekolog mi go polecał, fajny skład i tylko 2 tabletki dziennie, ucieszyłam sie ze jod ma, bo mam problemy z tarczycą i ciśnieniem i muiałam sól ograniczyć mocno

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...