Skocz do zawartości
Forum

układanie główki na jedną strone


Rekomendowane odpowiedzi

witam
mam pytanko moja corka uklada czesciej glowke na jedna strone.zmienilam juz jej dawno strone w lozeczku zabawki itd ukladam jej tez na ta strone i widze ze troszke jest poprawa, szczegolnie gdy lezy na brzuszku kręci glowką na obie strony. Bylysmy dzisiaj u neurologa( bardzo niemila pani doktor i nic niechciala nam mowic) dala nam skierowanie na rehabilitacje, chociaz stwierdzila ze nie jest zle, ale ze mala urodzila sie juz chora (miala zapalenie płóc) z niedotlenieniem to poprostu juz taka jest :duren:wrrr przeciez jej nic nie jest okaz zdrowia moim zdaniem. ale glownie chodzi mi o to jakie moge z nia juz teraz w domku robic cwiczenia zeby ,,wyprostowala,, tą główke

http://ticker.7910.org/an1cA6C0g410010Mzg3bGR8NjcyOTE1MGRhfE5hc3phIGPzcmNpYSBtYQ.gif
http://ticker.7910.org/as1cF1_0g410010NTFqfDAwMDE1OWR8TmFzeiBzeW5layBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Nefretete! U małych dzieci (takich kilku- i nastotygodniowych) zdarza sie asymetria. Jest to czasem związane z ułożeniem się dziecka (jeszcze przed urodzeniem, w brzuszku mamusi :) ), czasem z tym, że układ nerwowy, który się jeszcze rozwija i dojrzewa, powoduje, że i mięśnie pracują niesymetrycznie - jedna strona ciała pracuje troszkę mocniej, a druga nieco słabiej; czasem wpływają na to różne "przeszkody" w postaci chorób: infekcje itp. O asymetrii napisałam odrobinę w odpowiedzi na pytanie Inki dot. prężenia się u dzieci. Asymetria nie musi być związana z zaburzeniami neurologicznymi - pod względem neurologicznym (z lekarskiego punktu widzenia) może być wszystko w porządku. I przy takiej "fizjologicznej" asymetrii wystarczy to, co już robisz z córeczką (układanie, odpowiednie ustawienie łóżeczka, prawidłowa pielęgnacja). Przede wszystkim staraj się pilnować symetrycznego układania. Nie prowokować dziecka do patrzenia w tym kierunku, w którym chętniej się układa. Jeżeli było niedotlenienie, to mała może mieć trochę słabsze mięśnie. Dobrze byłoby odrobinę im pomóc, choćby zachęcając dziecko do aktywności: niech próbuje samodzielnie się obracać na boczki (na początku trochę można pomóc przy obracanu), łapać się za nóżki (stópki, kolanka), niech bawi się rączkami; w leżeniu na brzuszku niech próbuje sięgać po zabawki. W tym wieku nie można jeszcze mówić o prawo- czy leworęczności u dzieci, więc wszystkie "czynności" powinny być wykonywane obiema rączkami (jednocześnie lub na zmianę - trochę jedną, trochę drugą), i w obie strony (np. obroty: na prawo i lewo). Bo w pierwszych miesiącach życia dziecko powinno być symetryczne, w miarę możliwości symetrycznie się rozwijać. Życzę powodzenia w działaniach. :)

Odnośnik do komentarza

Nefretete! Jak będziesz z córeczką chodzić na rehabilitację, to terapeutka powinna pokazać ci, jak wygląda prawidłowa zmiana pozycji (obracanie, podnoszenie itp), na co szczególnie zwracać uwagę w przypadku twojej córeczki. I nie bój się rehabilitacji. Bo może być tak, że nie będziecie chodzić długo. Może wystarczy kilka (3-4) spotkań, żeby wszystko było dobrze. A ty będziesz wiedziała, jak postępować z dzieckiem. Bo zobaczyć to nie to samo, co przeczytać. Ale jakbyś miała jeszcze jakieś pytania - to postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam , ja też podkładałm wałeczek jak leżał mój synek na brzuszku , a jeśli chodzi o główkę twojego synka ,moim zdaniem musisz go kłaśc na zmiane np co 2 godzinki raz jeden boczek potem na plecki i następny boczek , brzuszek to oczywiste bo wtedy sam siebie rechabilituje , i główka się ukształtuje ja robię tak cały czas juz taki nawyk mam , mój mały też wpycha sobie rączki do bużi jak leży na brzuszku ,i strasznie się złości czasami ale trzeba poprostu ,,jemu krzywda się niedzieje , poprostu jest nowa pozycja jest mu trudno i z tą d ten płacz mój też się ttak złości , ale teraz jest duża poprawa dzielnie opiera się rączkami , na boczku ładnie się już utrzymuje ,
Zobaczysz napewno będzie poprawa ,kłac mu zabaweczki jak leży na brzuszku , z przodu żeby to go zaciekawiło ,mój już na brzuszku sięga łapkami do góry do takich zaczepionych na łużeczku , zobaczysz trzeba wytrwałości , a będzie dobrze

Odnośnik do komentarza

Witam,
Oliwia tez uklada głowke na prawa strone i tylko na prawa, spala tak w lozeczku, bo po te prawej wszyscy chodzili, karmiona na cyce byla po prawej stronie i wszytsko na prawa robila i tak miala przez jakis czas,, moj amam zwrocila na to uwage bo ja niewidzialam jakiejs tam roznycy czy tak klasc dziecko czy tez w drga strone ale jednak racja...
co zrobiliscmy??
przelozylam ja na druga strone lozeczka, zeby prubowala w lewa patrzec, podkladalam pieluche i wszystko robilam z jej lewej strony i wten sposob zniknelo to napiecie miesniowe...
niemartw sie:)

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...