Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

pat-k
gunia43
pat-k

no Guniu Tosia tez zlosnica :) ale jesli ogolem Maksiu wda sie w Twojego M, to zieciunio wymarzony! ;)
hihi, Toska bedzie rzucac gromami a Maksiu czekac cierpliwie z rozami az sie zonka wygrzmi :hahaha:
NO bylo by fajnie. Tylko, zeby na odrot nie bylo he, he!!! Cos mi sie wydaje, ze Maksik jednak uroda po tacie reszta mmusia. No ale ja juz go wychowam na porzadnego faceta :-)

ee na odwrot, to nie bedzie. najwyzej gromy beda lecialy z dwoch stron :D
A potem bede sie ladnie godzic :-)
Do potem kobitki. Lecimy na spacer puki maly dyktator jeszcze nie cyrkuje. pa!

Odnośnik do komentarza

gunia43
matragona
Kamidianka

No to cięzkie dni przed Tobą. Zero odpoczynku, współczuję. Moje wyprawy z Lenką też trwają niekrótko. Ona nie lubi się ubierać grubo, poza tym wszystko muszę ogarnąć, pozabierać kołderkę, pieluchę, torbę, klucze jedne, drugie, pozamykać, pootwierać.... Zejść z 4-go piętra, wejść na 4-te piętro, wytargać wózek. I już jestem zmęczona... Teraz przynajmniej wózek mam na dole przypięty, bo długi czas to latałam 3 razy na dół i 3 razy na górę. (Gondola, stelaż, dziecko). O zakupach nie ma mowy, tylko chlebek najwyżej, zebby się zabrać na górę.

oj skąd ja to znam u mnie jest jeszcze płączące dziecko no i winda więc jakoś daje rade. Mam też sąsiada w bloku na którego nieraz uda nam się natknąć jak wychodzimy i on zawsze mówi " dawaj Pani te karoce jak już tu jestem"
NJa juz zapomnialam jak to jest w Polsce. Kurcze, ja jednak mam ten komfort, ze wozek stawiam na dole i sie nie boje, ze mi ukradna. Zreszta jak zakupy za ciezkie i nie moge sie zabrac to tez zostawiam na dole, zeby M wniosl jak wraca z pracy i nic nigdy nie zginelo. Tutaj wszyscy tak robia. Bardzo to upraszcza zycie.

upraszcza zycie i umila. ja zetknelam sie z czyms takim tylko w szwecji i w... Mongolii :) Tam cudza wlasnosc to swietosc. Poza tym honor itd
w Pl nie do pomyslenia niestety

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2
My juz nie spimy od 6.00 :36_7_4:
Patka wasza corcia jest niesamowita ...prawdziwa z niej Panna Antonina :D taka powazna byle co ja nierozsmieszy, :)) i zgadzam sie ze najbardziej bezproblemowym majowym bąblem jest Kubus daffodil..bardzo elsatyczny, do tego spioch!!! zeby do 11.00 sie wylegiwac to szok!! takie dziecko to miod! i mozna spokojnie postarac sie o wiecej! oby drugie nie bylo odwrotnoscia bo wtedy biada Dafffodil :36_7_4:

Daffo, Lutka,Jola Macie piekne plany na przyszly rok ..to bedzie cos cudownego znow wspolnie przezywac ciąże:dzidzia_mis:
Patka ja tez zawsze chcialam drugie dopiero jak pierwsze pojdzie do szkoly i udalo sie

Nie, nie, ja jeszcze nie na przyszły rok :) Raczej zaczniemy starania na wakacjach, ale nie tych najbliższych, tylko kolejnych. Jak dobrze pójdzie, to akurat będą trzy latka różnicy :)

Odnośnik do komentarza

pat-k
witam sie w koncu w piekny poranek
jest tak cudnie za oknem, ze nie wiedzialam jak to opisac i zrobilam dla was fotke. a na drugim zdjeciu Tosia je na kolacje kukurydziany kleik :D najpierw patrzyla podejrzliwie, bo pewnie zastanawiala sie dlaczego mama rozpuscila w mleku jej ulubionego chrupka :)) ale w koncu zjadla

Ale z Tosieńki Zosia Samosia :) Cudnie wygląda :hot over you:

Odnośnik do komentarza

gunia43
mama2
wczoraj moja mama przywiozla mi cala reklamowe ciuchow dla maksia jej maz wrocil ze stanow i tam pokupowal Maksiowi bluzy , koszulki spodnie .Super

Mama dawaj fotki. Ja mam pajace i bodziaki z USA i sapoprostu zarabiste. Super bawelna i inne niz wszystkie. Az zal, ze Maksik z nich wyrasta.

Zgadzam się w 100%. Kuba też ma parę rzeczy od mojej cioci i są naprawdę jedyne w swoim rodzaju.

Odnośnik do komentarza

mama2
i zgadzam sie ze najbardziej bezproblemowym majowym bąblem jest Kubus daffodil..bardzo elsatyczny, do tego spioch!!! zeby do 11.00 sie wylegiwac to szok!! takie dziecko to miod! i mozna spokojnie postarac sie o wiecej! oby drugie nie bylo odwrotnoscia bo wtedy biada Dafffodil :36_7_4:

To że macie takie zdanie o Kubie chyba wynika raczej z mojego charakteru, po prostu nie mam skłonności do marudzenia :) A Kuba jak każde dziecko potrafi dać w dupę, tak że wieczorem tylko można paść na pysk :) Byłyście zdziwione, że nie lubię karmić piersią, bo nie rozwodziłam się nad tym. Napisałam może dwa razy co mnie doprowadza do szału i skończyłam temat z założeniem, że skoro karmię z własnego wyboru, to nie będę jojczeć :) A Kubę wolę pochwalić niż na niego narzekać, więc ma opinię aniołeczka ten mój diablik :)

Odnośnik do komentarza

gunia43
matragona
Kamidianka

No to cięzkie dni przed Tobą. Zero odpoczynku, współczuję. Moje wyprawy z Lenką też trwają niekrótko. Ona nie lubi się ubierać grubo, poza tym wszystko muszę ogarnąć, pozabierać kołderkę, pieluchę, torbę, klucze jedne, drugie, pozamykać, pootwierać.... Zejść z 4-go piętra, wejść na 4-te piętro, wytargać wózek. I już jestem zmęczona... Teraz przynajmniej wózek mam na dole przypięty, bo długi czas to latałam 3 razy na dół i 3 razy na górę. (Gondola, stelaż, dziecko). O zakupach nie ma mowy, tylko chlebek najwyżej, zebby się zabrać na górę.

oj skąd ja to znam u mnie jest jeszcze płączące dziecko no i winda więc jakoś daje rade. Mam też sąsiada w bloku na którego nieraz uda nam się natknąć jak wychodzimy i on zawsze mówi " dawaj Pani te karoce jak już tu jestem"
NJa juz zapomnialam jak to jest w Polsce. Kurcze, ja jednak mam ten komfort, ze wozek stawiam na dole i sie nie boje, ze mi ukradna. Zreszta jak zakupy za ciezkie i nie moge sie zabrac to tez zostawiam na dole, zeby M wniosl jak wraca z pracy i nic nigdy nie zginelo. Tutaj wszyscy tak robia. Bardzo to upraszcza zycie.

oj u nas tak samo :) kiedys w przychodni zostawilam kiedys telefon i zorientowalismy sie po tym jak M stal obok mnie i dzwonil wrocilismy do przychodni i telefon lezal tam gdzie go zostawilam.


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

mama2
gunia43
matragona

ja jeszcze nie choć już od tygodnia nie karmie
A zabezpieczacie sei. Jka tak to na pewno jest ok. MOja kumpela nie miala przez rok jak karmila przez 9 miesiecy.
Ja zaliczylam juz drugi.

nie niezabezpieczamy i od wczoraj mam straszne mdlosci :uff2:

Olaboga, ale czemu nie? To wyślij M. do apteki po teścik, żeby się nie martwić niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
mama2
i zgadzam sie ze najbardziej bezproblemowym majowym bąblem jest Kubus daffodil..bardzo elsatyczny, do tego spioch!!! zeby do 11.00 sie wylegiwac to szok!! takie dziecko to miod! i mozna spokojnie postarac sie o wiecej! oby drugie nie bylo odwrotnoscia bo wtedy biada Dafffodil :36_7_4:

To że macie takie zdanie o Kubie chyba wynika raczej z mojego charakteru, po prostu nie mam skłonności do marudzenia :) A Kuba jak każde dziecko potrafi dać w dupę, tak że wieczorem tylko można paść na pysk :) Byłyście zdziwione, że nie lubię karmić piersią, bo nie rozwodziłam się nad tym. Napisałam może dwa razy co mnie doprowadza do szału i skończyłam temat z założeniem, że skoro karmię z własnego wyboru, to nie będę jojczeć :) A Kubę wolę pochwalić niż na niego narzekać, więc ma opinię aniołeczka ten mój diablik :)

Super charakter, chciałabym jak najwięcej takich ludzi w swoim otoczeniu :)) Szczerze zazdroszczę takiego podejścia do życia.

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

mama2corun
mama2
Matko jak mi niedobrze ...dziewczyny ktore karmia piersia miacie juz okres ..bo ja jeszcze nie ..i hm..nie wiem czy czegos nie zmajstrowalismy:36_2_21:

ja niemam i ciesze sie bardzo :)
a wiecie co my robimy teraz Olenka je jabluszko z winogronkiem i rozanym puure i je :D juupi :D

Brawo dla Olci! Smakoszka owoców z niej rośnie :)
Kuba też jabłko z różą uwielbia.

Odnośnik do komentarza

gunia43
mama2
ja wczoraj maksia wykapałam w naszej wannie nalałam troszke wody i sam na brzuszku sobie lazal..ale mial frajde tylko jak kaczke chciel złapac a potem do buzi wziasc to dziuba zamoczyl w wodzie

He, he!!! Najwaznijesze ze sie nie zrazil. Dzielny z nego maly plywak :-)
MOj ostatnio tez wody lyka, ale to olewa. W ogole fajnie, ze lubia te nasze bable wode. U nas zawsze protest song po wyciagnieciu z wanny !!!!!

A Kuba to tak naprawdę dopiero jakoś miesiąc temu polubił kąpiele.
Wcześniej był wyraźnie zestresowany i spięty, mimo że różnych rzeczy próbowaliśmy. Różne pozycje, zabawki, foteliki do wanienki i inne pierdoły. Zawsze był płacz i szarpanina. Dopiero niedawno jak ręką odjął, wreszcie micha zadowolona. I my z M. też od razu zaczęliśmy to jak przyjemność traktować i ostatnio to już się 19 nie mogę doczekać, bo dziecko wyraźnie szczęśliwe :)

Odnośnik do komentarza

gunia43
JOla22 - u nas tak od dwu dni. Chyba znow jakis skok albo eby ktorych nie widze :hahaha:, bo dziecko mam nieznosnie, bo inaczej tego nazwac nie mozna:uff:

Pytanie praktyczne - ile gotujecie miesko dla dziecka. Kupilam piers indycza i podzielilam na pol. Ile to trzeba gotowac?????

Ja gotuję, żeby było miękkie. Tyle ile gotowałabym dla siebie. Nie podam czasu, bo jakoś nigdy nie mierzyłam. Po prostu sprawdzam co jakiś czas i próbuję czy już wystarczy.

Odnośnik do komentarza

jola22
gunia43
JOla22 - u nas tak od dwu dni. Chyba znow jakis skok albo eby ktorych nie widze :hahaha:, bo dziecko mam nieznosnie, bo inaczej tego nazwac nie mozna:uff:

Pytanie praktyczne - ile gotujecie miesko dla dziecka. Kupilam piers indycza i podzielilam na pol. Ile to trzeba gotowac?????

Zwariować idzie.......Julka ostatnio cały czas marudzi:36_2_21:, a ja bzika dostaje.
Ubieram ja i spadamy na spacer - to jedyna okazja żeby moje dziecko nie marudziło.

Kuba na spacerach też marudzi ostatnio. Zwłaszcza jak nad zalewem jesteśmy, bo strasznie monotonne krajobrazy i dziecko znudzone kaczkami i łabędziami :lup: Dopiero jak wracamy wzdłuż ruchliwej ulicy, to szczęśliwy, bo dużo samochodów jeździ. No ale cóż, nie będę z nim spalin wdychać, bo to raczej nie o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza

pat-k
lutka
gunia43

Kurcze ja sie tak rozruszalam, jak na poczatku znajomosci z moim M. Zreszta M tez jakos energia rozpiera. A wiec chocby dlatego nie mozemy spac z Maksikiem w sypialni ;-) Chopak by sobie raczej nie pospal....
Szczuerze to jest duzo lepiej niz przed ciaza, a myslalam, ze bedzie na odwrot.

Gunia i właśnie na to liczę, tylko zeby się odblokować. No i wypadało by Młodego przenieść do jego pokoju, ale nie jestem na to gotowa :/ nie ma wieczoru, nocy, zebym nie sprawdzała czy oddycha - panikara ze mnie.

ja juz nie panikuje i nie nasluchuje, ale jak najdluzej chce miec Tosie w tym samym pokoju. jestem wtedy duzo spokojniejsza. Lubie slyszec jak posapuje przez sen :)

a z M na male bara bara wynosimy sie do drugiego pokoju. z reszta M ostatnio juz w tym drugim pokoju zostaje a ja wracam do Tosi

ja sobie nie wyobrazam jakby maksio spla w pokoju obok! zwariowalabym..a czemy wracasz do Tosienki? spicie razem?

Odnośnik do komentarza

Daffodil
gunia43
mama2
ja wczoraj maksia wykapałam w naszej wannie nalałam troszke wody i sam na brzuszku sobie lazal..ale mial frajde tylko jak kaczke chciel złapac a potem do buzi wziasc to dziuba zamoczyl w wodzie

He, he!!! Najwaznijesze ze sie nie zrazil. Dzielny z nego maly plywak :-)
MOj ostatnio tez wody lyka, ale to olewa. W ogole fajnie, ze lubia te nasze bable wode. U nas zawsze protest song po wyciagnieciu z wanny !!!!!

A Kuba to tak naprawdę dopiero jakoś miesiąc temu polubił kąpiele.
Wcześniej był wyraźnie zestresowany i spięty, mimo że różnych rzeczy próbowaliśmy. Różne pozycje, zabawki, foteliki do wanienki i inne pierdoły. Zawsze był płacz i szarpanina. Dopiero niedawno jak ręką odjął, wreszcie micha zadowolona. I my z M. też od razu zaczęliśmy to jak przyjemność traktować i ostatnio to już się 19 nie mogę doczekać, bo dziecko wyraźnie szczęśliwe :)

o matko to ja wyszłam na najwieksza marude na forum meczac was postami o moich nieprzespanych nocach:36_2_21:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...