Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

i ja się witam ze ścierą w ręku, o ja szalona nie wiem w co ręce włożyć. dziś o 17 już pierwszy klient do mieszkania!!niby fajnie, ale tak szybko?!;-)zobaczymy, ale w sumie to stresujące, bo w domu przecież porządek, ale świadomość,że ktoś ma mi zaglądać w kąty jest z lekka stresująca.
wczoraj naklepałam dużo postów, internet mulił, ale gdzie te moje posty się zawiesiły to nie wiem?i godzinka pisania przepadła..
ale co tam takie pierdoły piszę!
Mama2 i daffodil, trzymam kciuki za waszych małych chłopaków. oby bez płaczku się obyło;;
szybko poczytam;-)

Odnośnik do komentarza

mama2
w tej wczorajszej paczce byla ksiazeczka i jest przykladowe menu jak sie wprowadzac dodatkowe rzeczy ..super sprawa bo ja juz zapomnialam jak to bylo . i pisało ze jak sie karmi piersia to np. zupka powinna byc dodatkiem a nie zastepowac caly posilek tzn podajemy ja po piersi (tego nie wiedzialam ) oczywiscie na poczatku tak ..

mama a co to za książeczka?też bym chętnie poczytała;-)

Odnośnik do komentarza

Jola30
Ewciaa
mama2
witam sie po przespanej nocy....ale
maksio jak zasnal o 20.00 to spał do 23.00 potem pobudki kolejno o 1.00 3.00 5.00 6.50 i o 8.15 pobudka i od 5 rano z czego jadł tylko o 23.00 3.00 i 5.00 a reszta to było jeczenie ... jeszcze nie jadł i nie ma ochoty :((( dziwne 5 godzin bez jedzenia wkurza mnie to bo zamiast w nocy spac do on nic nie robi tylko je a potem potrafi tyle godzin wytrzymac bez jdzeni BEZSENS ..oczywiscie m spał w drugim pokoju ...oboje chodzimy cholernie nie wyspani i podjelismy taka smutna decyzje
dałam wczoraj maksowi czopek bo mial 37.5 ale w nocy i dzis juz nie goraczkuje , jednym sałowem lepiej to zniosł niz za 1 razem

mama współczuje :yyy:moja zuza usneła od.20.30 padła jak mucha po wczorajszym długim dniu... zjadła ok.24.30 pózniej o 5.30 wstała ok.9.00 i potem o 10.30 zjadła

Kuzwa ja bym chciala zeby po kamieniu o 24 Nikus spal do 5 chodz raz a do 5 ja mamco godzine pobudke,i jestem w kur*** totalnie na niego M. i caly swiat nie daje rady chodzc dzis nie wsawalam nie jestem wyspana bo i tak sie budzilam i patzrylam na akcje nocna karmieni i maruerstwa Nikiego.

Jolu JAK to zawsze powiada moja mamcia- medal z kartofla wam się należy;-))
a wasz Nikuś może chce Wam powiedzieć - Wracajmy do POlski?:go_team:
Kiedy przyjeżdzacie, bo coś mi się wydaje, że to będzie dobra zmiana dla Nikusia;-)

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
mama2
witam sie po przespanej nocy....ale
maksio jak zasnal o 20.00 to spał do 23.00 potem pobudki kolejno o 1.00 3.00 5.00 6.50 i o 8.15 pobudka i od 5 rano z czego jadł tylko o 23.00 3.00 i 5.00 a reszta to było jeczenie ... jeszcze nie jadł i nie ma ochoty :((( dziwne 5 godzin bez jedzenia wkurza mnie to bo zamiast w nocy spac do on nic nie robi tylko je a potem potrafi tyle godzin wytrzymac bez jdzeni BEZSENS ..oczywiscie m spał w drugim pokoju ...oboje chodzimy cholernie nie wyspani i podjelismy taka smutna decyzje
dałam wczoraj maksowi czopek bo mial 37.5 ale w nocy i dzis juz nie goraczkuje , jednym sałowem lepiej to zniosł niz za 1 razem

mama współczuje :yyy:moja zuza usneła od.20.30 padła jak mucha po wczorajszym długim dniu... zjadła ok.24.30 pózniej o 5.30 wstała ok.9.00 i potem o 10.30 zjadła

dziewczyny, wy to jesteście dzielne z tym wstawianie!!naprawdę. Celina jak padnie ok 20 to śpi do 9 z jedną przerwą ok6;-)doceniam moje szczęście A wam kibicuje co by te kochane maluszki długo spały;-)

Odnośnik do komentarza

sylwiatoja
mama2
w tej wczorajszej paczce byla ksiazeczka i jest przykladowe menu jak sie wprowadzac dodatkowe rzeczy ..super sprawa bo ja juz zapomnialam jak to bylo . i pisało ze jak sie karmi piersia to np. zupka powinna byc dodatkiem a nie zastepowac caly posilek tzn podajemy ja po piersi (tego nie wiedzialam ) oczywiscie na poczatku tak ..

mama a co to za książeczka?też bym chętnie poczytała;-)

"zdrowy start w przyszłosc "z firmy nestle tez powinnas w paczce dostac

Odnośnik do komentarza

sylwiatoja
Ewciaa
mama2
witam sie po przespanej nocy....ale
maksio jak zasnal o 20.00 to spał do 23.00 potem pobudki kolejno o 1.00 3.00 5.00 6.50 i o 8.15 pobudka i od 5 rano z czego jadł tylko o 23.00 3.00 i 5.00 a reszta to było jeczenie ... jeszcze nie jadł i nie ma ochoty :((( dziwne 5 godzin bez jedzenia wkurza mnie to bo zamiast w nocy spac do on nic nie robi tylko je a potem potrafi tyle godzin wytrzymac bez jdzeni BEZSENS ..oczywiscie m spał w drugim pokoju ...oboje chodzimy cholernie nie wyspani i podjelismy taka smutna decyzje
dałam wczoraj maksowi czopek bo mial 37.5 ale w nocy i dzis juz nie goraczkuje , jednym sałowem lepiej to zniosł niz za 1 razem

mama współczuje :yyy:moja zuza usneła od.20.30 padła jak mucha po wczorajszym długim dniu... zjadła ok.24.30 pózniej o 5.30 wstała ok.9.00 i potem o 10.30 zjadła

dziewczyny, wy to jesteście dzielne z tym wstawianie!!naprawdę. Celina jak padnie ok 20 to śpi do 9 z jedną przerwą ok6;-)doceniam moje szczęście A wam kibicuje co by te kochane maluszki długo spały;-)

ehhh czy moj synek odwdzieczy mi sie kiedys za to wstawanie???:yyy:

Odnośnik do komentarza

katja79
mama2
ale sie wku...tesciowa wymysla co rusz to cos nowego zeby tylko z maksem nie siedziec tzn siedziec by mogła ale musi z pracy zrezygnowac i robi wszystko zeby tak sie niestało , wczoraj wymysliła ze mi sie nalez 3 lata płatne wychowawcze na maksa buchchchaaaa

chodzilo jej pewnie o nedzny dodatek 400zl jak sie ma niepełnosprawne dziecko ( bo mysli ze jak sie ma jedna nerke to jest sie niepełnosprawnym)to dostaje sie go 72 miesiace i to tylko wtedy jak dochod nieprzekracza 504 zł na osobe ...(ktos jej głupot nagadał a ona wierzy:)

to tak jak moja mialay siedziec z moja mama na zmiane ale juz cos zaczyna trzeszczec ze ona musi do emerytury dorobic i pracy szuka a niech ja...:lup:

oj te teściowe..
moja mama z radością była z Bianeczką w domu, i uważam że świetnie się nią opiekowała, stworzyły super więź, a moja teściowa ma zawsze duzoooo do powiedzenia, ale każda prośba co do zostania z dziewczynkami jest skutecznie lekceważona. a bo to fryzjer, a to mega porządki itp. achhhhh

Odnośnik do komentarza

gunia43
Daffodil
Wiki20pl

Niektórzy maczają smoka w mleku, ale nie wiem czy to skutkuje

Ja maczałam w Gripe Water, które Kuba uwielbia i pociamkał dopóki smak czuł, a potem pluł smokiem na parę metrów :)
Daffodil - Jak tam po powrocie? Nie ma to jak w domu co???

Pobyt u rodziców też ma swoje plusy. Cały czas się ktoś Kubą zajmuje, no i obiadów nie trzeba gotować :)

Odnośnik do komentarza

pat-k
Daffodil
Dzień dobry wieczornie :)
Ale mi się zaległości narobiły :yyy: Wczoraj wróciliśmy do Krakowa dość późno i zanim się rozpakowaliśmy, zrobiłam pranie, to byłam już zupełnie nieżywa. A dzisiaj przez pół dnia nie mieliśmy netu :lup:
Ale teraz już jestem i witam serdecznie :36_1_67:
Spróbuję trochę nadrobić, ale nie wiem czy M. mi pozwoli długo przed kompem siedzieć :) W razie czego resztę doczytam jutro :)

Daffodil zdrowka i spelnienia marzen z okazji urodzin!
a wiesz, ze jak tylko po raz pierwszy zobaczylam twoje zdjecie, to pomyslalam, ze jestes lew znak zodiaku :)

To chyba przez tą lwią grzywę :)

Odnośnik do komentarza

katja79
dzieki babeczki na moim mleku co prawda jest napisane ze podawac besposrednio po przyrzadzeniu ale chyba ewentualnie w godzine nic sie nie stanie

kurcze dziewczyny zbieram sily zeby jutro mala z butla przetrzymac juz normalnie nie wiem co robic skubana dzisiaj wrócila z trzygodzinnego spaceru (oczywiscie na spiocha wywieziona w foteliku z domu :D) i napewno byla glodna a nawet odrobiny soku z marchewki nie wypila plula nim ile wlezie i gryzla ten cholerny smoczek a jak jej wyjelam cycka to odrazu usmiech na twarzy i dzioba otwiera juz po dziurki w nosie mam tego karmienia piersia a tymbardziej tej nagonki bo tak sobie mysle ze tak wielce wrzeszcza ze dziecko do 6mca zycia powinno byc wylacznie na piersi i zeby niczym nie dopajac tylko dlaczego do cholerki macierzynskiego jest tylko 18 tygodni ciekawe co ja bym zrobila gdyby mi przyszlo zaraz wracac do pracy ciekawe która opiekunka chcialaby karmic dziecko łyzeczka o zlobku nie wspomne.....oj jestem taka wsciekla ze normalnie masakra...a najbardziej na siebie ze sluchalam tych lekarzy i te durne polozne laktacyjne i oczywiscie na to ze jutro napewno wymiekne i dam malej cyca bo pewnie bedzie plakac nieziemsko a ja nie dam rady:what::what:

no to sie wyzaliłam............
i jeszcze dodam ze się z M nie odzywamy do siebie caly czas i wlasnie poszedl spac ...i kij mu w oko!!!ja sie nie odezwe...

Oj Katja uparciuszku, taka sama jestem :) Też nie lubię pierwsza ręki wyciągać, tak dla zasady :)

I trzymam kciuki za naukę jedzenia z butli, bo to jednak niesamowita wygoda.
Ja właśnie szukam jakiejś fajnej siłowni w pobliżu i przynajmniej wiem, że mogę dziecko z M. zostawić nawet na parę godzin, dopóki mi cyce nie eksplodują :)

Odnośnik do komentarza

Jola30
WITAM
BIEGNE WAS ZARAZ POCZYTAC ALE JESTEM WYKONCZONA NIE DZIECKIEM DZIECKO DZIS NAPRAWE ANIOLEK JAK SIE PATRZY ALE GLUPIMI SASIADKAMI POLKAMI CO DZIELA Z NAMI PODWORKO ZAWOLALY MNIE A JA GLUPIA POSZLAM JAK WRACALM Z MIASTA I CO I SIE NASLUCHALAM NA KONIEC OJ OJ ZE JA ZLA MATKA JESTEM ZE DZIECKO MA GLOWKE PLASKATA Z STYLU A JA PIJE PIWO REDSA A DZIECKO TO W DYCHA ZAZNACZE ZE ONE MAJA MALE DZIECI A PILY MOCNIEJSZE TRUNKI I CO TAK MNIE ZATKALO ZE NIC NIE POWIEDZIALM CO ZADKO MI SIE ZDARZA :yyy:KURNA JA JUZ SAMA NIE WIEM BO DZIWNE ONE SA POWIEDZIALM O TYM JAJKU W OKNIE I TAK NA MNIE POPATRZYLY PO CZYM POWIEDZIALY ZEBYM SIE WYPROWADZILA BO W DOMU JEST WILGOC (NO NIBY JEST ALE NIE JAKAS STRASZNA) COS MI SIE WYDAJE ZE TO KTORAS Z NICH MI TO OKNO ZABRUDZILA!!!

Głupie pindy i tyle. Zawistne i dlatego plotą jak najęte.

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj wyszlam wczesniej na miasto bylo super. Pogoda ladna jeszcze uplau nie bylo, Maly zasnal i spal jak kamien, wiec poszlam sobie do Mc Donaldsa usiasc i poczytac gazete, potem do sklepu a tam w sklepie patrze i nie mam portfela. Ukradli mi!!!!! W stresie do M. dzwonilam potem do domu sprwdzic czy tylko bankomatowa mialam czy tez kredytowa przy sobie. Na szczescie talko ta pierwsza, potem szybko na neta, zeby znalezsc numer zeby zablokowac karty. Po niemiecku sie jakos dogadalam i znow podali mi muner i M zadzwonil i musial wsyzstkie karty zablokowac od razu!!!! K....!!!!!! Jestem bez grosza i bez jednej nawet karty!:36_11_23::36_11_23:
Ukradli mi 15 euro tylko ale tez dowod polski i wszystkie karty do lekarza i inne takie. Nie mowiac juz o samym portfelu. Mam nadziej ze ktos za ten czas 1 godziny zanim sie zorientowalam zakupow na nasze konto nie zrobil. A niech to ges kopnie!!!!!

Odnośnik do komentarza

gunia43
A ja dzisiaj wyszlam wczesniej na miasto bylo super. Pogoda ladna jeszcze uplau nie bylo, Maly zasnal i spal jak kamien, wiec poszlam sobie do Mc Donaldsa usiasc i poczytac gazete, potem do sklepu a tam w sklepie patrze i nie mam portfela. Ukradli mi!!!!! W stresie do M. dzwonilam potem do domu sprwdzic czy tylko bankomatowa mialam czy tez kredytowa przy sobie. Na szczescie talko ta pierwsza, potem szybko na neta, zeby znalezsc numer zeby zablokowac karty. Po niemiecku sie jakos dogadalam i znow podali mi muner i M zadzwonil i musial wsyzstkie karty zablokowac od razu!!!! K....!!!!!! Jestem bez grosza i bez jednej nawet karty!:36_11_23::36_11_23:
Ukradli mi 15 euro tylko ale tez dowod polski i wszystkie karty do lekarza i inne takie. Nie mowiac juz o samym portfelu. Mam nadziej ze ktos za ten czas 1 godziny zanim sie zorientowalam zakupow na nasze konto nie zrobil. A niech to ges kopnie!!!!!

O jejku kurcze jakie to społeczeństwo jest okropne i skąd Ci złodzieje. Mam nadzieje że pokolenia "Naszych" maluchów nie wyrośnie na takich ludzi.
Przykro mi. Buziolki :36_3_15: Trzymaj się Kochana

http://maja2009.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/29414a2d3e.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3kyvu8eal1.png

Odnośnik do komentarza

pat-k
katja79
dzieki babeczki na moim mleku co prawda jest napisane ze podawac besposrednio po przyrzadzeniu ale chyba ewentualnie w godzine nic sie nie stanie

kurcze dziewczyny zbieram sily zeby jutro mala z butla przetrzymac juz normalnie nie wiem co robic skubana dzisiaj wrócila z trzygodzinnego spaceru (oczywiscie na spiocha wywieziona w foteliku z domu :D) i napewno byla glodna a nawet odrobiny soku z marchewki nie wypila plula nim ile wlezie i gryzla ten cholerny smoczek a jak jej wyjelam cycka to odrazu usmiech na twarzy i dzioba otwiera juz po dziurki w nosie mam tego karmienia piersia a tymbardziej tej nagonki bo tak sobie mysle ze tak wielce wrzeszcza ze dziecko do 6mca zycia powinno byc wylacznie na piersi i zeby niczym nie dopajac tylko dlaczego do cholerki macierzynskiego jest tylko 18 tygodni ciekawe co ja bym zrobila gdyby mi przyszlo zaraz wracac do pracy ciekawe która opiekunka chcialaby karmic dziecko łyzeczka o zlobku nie wspomne.....oj jestem taka wsciekla ze normalnie masakra...a najbardziej na siebie ze sluchalam tych lekarzy i te durne polozne laktacyjne i oczywiscie na to ze jutro napewno wymiekne i dam malej cyca bo pewnie bedzie plakac nieziemsko a ja nie dam rady:what::what:

no to sie wyzaliłam............
i jeszcze dodam ze się z M nie odzywamy do siebie caly czas i wlasnie poszedl spac ...i kij mu w oko!!!ja sie nie odezwe...

no wlasnie cos to macierzynskie z zalecanym okresem karmienia piersia sie nie pokrywa. niby powinny byc pokoje, gdzie kobieta moze sciagac pokarm, ale moj laktator chodzi jak traktor! bardzo by to bylo dyskretne :what:
ja bede karmic dopoki mam pokarm, bo ogromnie to polubilam i wygodne jest, ale juz niebawem chce zaczac mala dokarmiac kleikiem i wyprobowywac rozne sloiczkowe dania :)

No właśnie Pat-k jak będziesz tym kleikiem dokarmiać? Bo ja też chcę i tak logicznie wydaje mi się, że fajnie byłoby karmić kleikiem przed snem, żeby dziecko bardziej syte szło spać. A z drugiej strony chciałabym karmić piersią jeszcze po powrocie do pracy i akurat to karmienie nocne by mi się właśnie do tych celów przydało.
Co myślicie dziewczyny? Jak byście robiły?

Odnośnik do komentarza

katja79
Ewciaa
mama2
lUTKA NAPISZ MI JESZCZE RAZ JAK TY WALCZYŁAS Z CIEMIENIUCHA BO MAKSIOWI POJAWIŁY SIE 4 KROPECZKI NA GŁOWCE

u mnie też się pojawiła :(

i u Mai na główce kilka plamek sie pojawilo smaruje oliwka i wyczesuje ale niezbyt to skutkuje bo ciagle narasta paskudztwo!

Witam się czwartkowo imam dzisiaj podły humor!!!Jestem załamana chyba mi zanika pokarm!!!MY już przeszliśmy ciemieniuchę,trwała dwa tygodnie.Na prawdę trzeba systematycznie pielęgnować główkę i szybko zejdzie.A moja teściowa powiedziała że kiedyś to mówiono że ciemieniucha robi się ob brudu!!!Tylko proszę tego nie komentować bo mi też brak słów na takie stwierdzenia.

Odnośnik do komentarza

Jola30
DZIEWCZYNY CO ZROBIC ZEBY NIE MIAL PLASKATEJ GLOWKI JAK NIE CHCE NA BRZUCHU LEZEC DZE SIE W NIEBOGLOSY TAK ZE AZ SIE ZANOSI MOZE 10 MINUT DZIENNIE WYTZRZYMA.
LEKARZ W ANGLII POWIEDZIAL MI ZE NIC MAM NIE PANIKOWAC BO JAK ZACZNIE SIEDZIEC I SIE RUSZAC SAMO WSZYSTKO SIE ULOZY A TYLKO MY POLKI TAK PANIKUJEMY WIERZYC NIE WIERZYC NIEWIEM.
A CO PICIA ALKOCHOLU CO MI KUZWA PIWA NA JAKIS CZAS WYPIC NIE MOZNA CO ZA LUDZIE JAK ONI IMPRY ROBIA ICH SLYCHAC NA CALA OKOLICE TO DOBRZEALE JA JEDNAK DUPA JESTEM NIC NIE POIWEDZIALM A TERAZ I NIEODPYSKOWALAM BO OSTATNIO POWIEDZIALM MOJEU M.ZE MNIE NIE LUBI NIKT I BEDE MILA NI I MAM PODZIEKOWANIE ZA BYCIE MILA DLA WREDNYCH OSOB NO PRZYNUDZAM ALE SZCZERZE MNIE TO DOTKNELO W DOMU SIE PORYCZALAM I NAWET NIC MI SIE NIE CHCIALO:yyy:

Jola olej, nie przejmuj się wredotami. Paskudne babska.
A co do główki, to jak Kuba był mały, to raz kładłam go na wznak, raz główkę na jeden boczek, a raz na drugi. I kształt ma ładniutki. Teraz to już się układa tak jak chce, ale najczęściej śpi na pleckach, z głową na boczki. Na brzuchu też nie wytrzymuje za długo. Chociaż ostatnio polubił, ale na pewno by tak nie zasnął.

Odnośnik do komentarza

mama2corun
a moja Ola wazy 6300 :yyy: hihi i byl w przychodni pol roczny chlopczyk i wielkoscia tacy sami :) tylko z on waga 6450 :) no to ladnie :)hihi
a Oliwka moja ma wyniki idealne :) hemoglobina w sredniej granicy i wogole wszystko tak wlasnie w polowie :) jestem bardzo szczesliwa z tego powodu a i dzis moje ksiezniczki rozpiescilam zakupami ciuszkowymi :)

Super wiadomości.
Oliwka już zdrowiutka jak rybka, a z Olci mała kluseczka. Pięknie rośnie, a taka była na początku nieduża :yyy: Zresztą widać po tych słodziutkich pysiach, że ma się dobrze :)

Odnośnik do komentarza

mama2
pat-k
Kamidianka
A myśmy dzisiaj pierwszy spacer w spacerówce zaliczyli. Na początku Lenka marudziła, ale to chyba nie ze względu na zmianę wózka, ostatnio jest marudna i się wierci, potem zaakceptowała spacerek i nawet usnęła. Foty wrzucę jutro.

oo kolejny spacerowkowy bejbasek :)

a moj juz ani w fotelku ani w spacerowce tylko chusta!!!!!!! :((

To ja współczuję Twojemu kręgosłupowi, gdy maluch przekroczy 10 kilo!

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...