Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

gunia43
Katja - kupcie to. A noz pomoze. To mozna razem stosowac z innymi preparatami:
Carum Carvi - Wala czopki - po pol czopka jednorazowo
Jest u nas jeszcze masc do smarowania brzuszka Windsalbe. Moze w Polsce jest odpowiednik. To pierwsze mozna kupic w polskich aptekach a drugie to nie wiem.
Trzymacie sie dziewuszki .-)
A z ciepla pielucha na brzusio probowalas?

oj sama nie wiem juz trzy specyfiki mamy w domu i jak narazie taka masakra ze az sie boje. umowiłam nas dzisiaj do lekarza moze ona cos poradzi.

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

katja79
gunia43
Katja - kupcie to. A noz pomoze. To mozna razem stosowac z innymi preparatami:
Carum Carvi - Wala czopki - po pol czopka jednorazowo
Jest u nas jeszcze masc do smarowania brzuszka Windsalbe. Moze w Polsce jest odpowiednik. To pierwsze mozna kupic w polskich aptekach a drugie to nie wiem.
Trzymacie sie dziewuszki .-)
A z ciepla pielucha na brzusio probowalas?

oj sama nie wiem juz trzy specyfiki mamy w domu i jak narazie taka masakra ze az sie boje. umowiłam nas dzisiaj do lekarza moze ona cos poradzi.
Powodzenia !!!!

Odnośnik do komentarza

mama2
Katja bardzo ci wspolczuje...zycze Majeczce zeby wkoncu ten lek zadziałał
Daffodil niezazdroszcze okresu
dziewczyny jak sie zabezp. przed ciaza? ja sie zdecyduje na spirale wizyte mam za ok 2 tyg
Jola30 super ze Nikus sie najada , jestes wytrwała w tym karmieniu , brawo!

Ja jeszcze nie mialam okazji sie zabezpieczyc, bo jeszcze ciut plamie wiec sie boje. Ale ochote juz mam od dawna....
Ja chce miec jeszcze jedno dzieciatko chyba wiec spirala odpada. Chyba gumki...

Odnośnik do komentarza

mama2
Katja bardzo ci wspolczuje...zycze Majeczce zeby wkoncu ten lek zadziałał
Daffodil niezazdroszcze okresu
dziewczyny jak sie zabezp. przed ciaza? ja sie zdecyduje na spirale wizyte mam za ok 2 tyg
Jola30 super ze Nikus sie najada , jestes wytrwała w tym karmieniu , brawo!

Jak tam zdrowie? Maksik spokojny, ladnie spi?

Odnośnik do komentarza

gunia43
katja79
gunia43
A oto pierwsze usmiechniete zdjecie:
8328

No prawdziwy holywoodzki usmiech :smile_jump: sliczny dziąślaczek i brawo dla mamuni ze złapała ten moment :brawo:
U mojego babla ostatnio nietrudno zlapac usmiech. Maly rozpieszcza mnie wrzecz usmiechami. Chce sie chyba podlizac za te koszmyry na spacerach ;-)
Albo poprostu mnie lubi za to, ze przestlam go uczyc spac w lozeczku ;-)

Gunia racja, najwyraźniej MAksio nie jets gotowy na takie nauki, pewnie jets z tych którzy potrzebuja duzo czułości i bliskości.

Odnośnik do komentarza

jola22
pat-k
jola22

Ja mm taki wózek w który wpina się fotelik i jest naprawdę zwrotny.
A jeśli chodzi o przymierzalnie to Julcia oczywiście weszła ze mną - nie widzę inaczej - trochę było prześwitu przez zasłonkę bo musiałam zakryć wózek, ale mam to gdzieś - dla mojej królewny mogę tyłkiem świecić.

:) my mamy ten stokke i on sie rewelacyjnie nadaje na wyprawy do miasta, zakupy etc, ale Tosia na razie go nie lubi. Oprocz tego kupilismy na Allegro uzywany Inglesina za 200zl :) w bardzo dobrym stanie, na pompowanych kolach i ten jest na wyprawy do lasu. Terenowa z niego nie do zdarcia i malutka lubi ten wozek, ale absolutnie nie wjade nim do centrum handlowego i nasz fotelik nie przypina sie do niego tylko do stokke. cos musze wymyslec bo skapcieje totalnie z takim trybem zycia.
A nie boicie sie z maluchami krazyc po skupiskach ludzi teraz? tzn, sporo ludzi poprzeziebianych teraz etc

Ja wychodzę z założenia ze choróbsko można złapać wszędzie - nawet samemu można coś do domu przytargać - a trzymać małą w domu jak jest ładna pogoda, szkoda

dokładnie, poza tym nie ma co przesadzać, wiadomo ze w miejsca gdzie sa tlumy to raczej się nie wybieramy, ale tez ludzi nie unikamy. Dziecko musi się hartować.

Odnośnik do komentarza

Daffodil

A dzisiaj o 19.45 USG bioderek. Trzymajcie kciuki, bo trochę się boję, zwłaszcza, że sama w wieku Kuby musiałam takie specjalne szelki nosić. Niby nic poważnego, łatwe do wyleczenia, ale kurcze ile niedogodności przez to dla dzieciaka i dla rodziców :36_17_8: Mam nadzieję, że nas to ominie.

lekarka dzis zastanawiała sie czy dac skierowanie na USG czy nie, i ostatecznie stwierdziła ze nie potzrebujemy :/ dobrze to czy źle?

Odnośnik do komentarza

mama2corun
dziewczyny ja tylko chcialam wam napisac ze teraz bardzo rzadko bede na forum nawet nieczytalam co pisalyscie.u mnie bez zmian a nawet jeszcze gorzej bo teraz trzeba walczyc i niewiadomo jak dlugo bedzie to trwalo.czkaja nas rozprawy sadowe etc.wiec zrozumcie,naprawde glowy do forum juz niemam.bede czasem wpadac.ale to bardzo zadko.
ciesze sie ze was poznalam i naprawde bede o kazdej pamietac i za kazde dzieciatko trzymac kciuki zeby sie zdrowo rozwijalo.caluje was mocno papa.

to zabrzmialo jak pożegnanie!! co Ty mama2cór??? kłopoty kłopotami ale chyba nie masz zamiaru calkiem z Nas rezygnować??? ani mi sie waż !

Odnośnik do komentarza

Wiki20pl
Witam !!!
16 czerwca bylisma na USG stawów biodrowych. Niestety Maja ma dysplazje stawów biodrowych ::(:
Jeszcze wczoraj o godzinie 12:35 dostałam wezwanie na szczepienie z datą : 17 czerwiec godz. 12:30 czyli wychodzi na to że 5 min powinnam być w przychodni :Histeria: oczywiście zadzwoniłam i powiedziałam co jest grane. Oczywiscie pani powiedziała że rozumie ze dzisiaj już nie przyjedziemy i ze żarty sobie robią na poczcie i przesunęła Nas na poniedziałek :Śmiech:

uuuu bidulka, czyli co Was teraz czeka? kiedys to sie nazywało szerokie pieluchowanie a teraz co się z tym robi i jak długo?

Odnośnik do komentarza

mama2
Katja bardzo ci wspolczuje...zycze Majeczce zeby wkoncu ten lek zadziałał
Daffodil niezazdroszcze okresu
dziewczyny jak sie zabezp. przed ciaza? ja sie zdecyduje na spirale wizyte mam za ok 2 tyg
Jola30 super ze Nikus sie najada , jestes wytrwała w tym karmieniu , brawo!

mama2 to nie za wczesnie na spirale??

i ja się zastanawiam nad zabezpieczeniem i pozostaje nam na razie gumka :/ juz kiedyś pisałam ze mialam jazdy po tabsach a chcąc miec 2 dziecko wolę tych kłopotów uniknąć.

Odnośnik do komentarza

kurde znowu sama jestem :/

dzisiejsze szczepienie się nie powiodło, bo zdecydowaliśmy się na dodatkowe przeciw rotawirusom a to bedzie w aptece dopiero jutro, więc całe zsczepienie właśnie jutro. Szymuś waży 4700 i lezy sobie nieswiadomy jutrzejszego kłucia spokojnie w łóżeczku.

A tu nowy kolorek wlosów :)

Odnośnik do komentarza

katja79
Daffodil
katja79
Gunia bardzo Cie prosze napisz mi co jest w tej ulotce sab simplex ja juz nie mam sily mala placze od samego rana to jakis horror podawalam jej te krople przed kazdym karmieniem i po 15 minutach placz okropny ........kurcze boje sie juz o nia sama nie wiemm czy nie podac tego grip water bo nie moze sie odgazowac bidulka caly czas napina brzuszek i nic, ale pisalas zeby nie łaczyc z niczy,m wiec sie boje tak bylo na ulotce??i to ze moga sie objawy nasilic tez bylo napisane???kurcze ile to bedzie trwalo zanim sie poprawi....

Biedna Majeczka :le: Trzymam kciuki, żeby było tylko lepiej.

Daffodil a napisz kochana jak bylo u Was po tym Grip water od razu bylo ok czy jak Kubus pryka??? ja sie boje ze ona po tym swinstwie zupelnie nie puszcza baczków a siluje sie strasznie wczoraj jej podalismy troche grip w. tylko po jedzeniu bo tak sie napinala ze masakra troche zwymiotowala ale po godzinie poprykala zdrowo...kurcze juz nie wiem co robic....boje sie podac teraz bo Gunia cos pisala zeby nie łaczyc ale jak pomysle ze tak moze byc jeszcze pare dni to az mi łzy w oczach staja ze biedna bedzie sie tak meczyc

U Kuby już po jakiś dwóch godzinach od pierwszej dawki była wyraźna poprawa. Bączki się pojawiły i przestał się tak strasznie prężyć. Jeszcze kwękał trochę, ale nie był to już taki ryk jak wcześniej. A po dniu stosowania kolki ustały praktycznie zupełnie. Czasem jeszcze się zdarzy dziki ryk, ale ma on tylko związek z przesuwaniem się w jelitkach i przechodzi po 2-3 minutach.

Odnośnik do komentarza

Kira89
katja79
Gunia bardzo Cie prosze napisz mi co jest w tej ulotce sab simplex ja juz nie mam sily mala placze od samego rana to jakis horror podawalam jej te krople przed kazdym karmieniem i po 15 minutach placz okropny ........kurcze boje sie juz o nia sama nie wiemm czy nie podac tego grip water bo nie moze sie odgazowac bidulka caly czas napina brzuszek i nic, ale pisalas zeby nie łaczyc z niczy,m wiec sie boje tak bylo na ulotce??i to ze moga sie objawy nasilic tez bylo napisane???kurcze ile to bedzie trwalo zanim sie poprawi....

my tez mamy problemy z brzuszkiem, do tej pory stosowałam Bio Gaje ale nie pomogła, teraz spróbuje espumisan lub infacol (zależy co mama kupi) i zobaczymy. Poza tym zaczęłam go karmić tak: 5 min z jeden piersi, do odbicia, 5 min z drugiej i znowu do odbicia, jak jeszcze jest głodny to znowu. Czasem sie denerwuje, ze zabieram mu pierś ale trudno, dzięki temu unikam połowy kolek.

infacol mu nie wchodzi i zwraca a espumisan sama nie wiem daje bo nie mam nic innego nie widze roznicy

http://s10.suwaczek.com/20000429310117.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/b11eb3303f.png

Odnośnik do komentarza

mama2
Katja bardzo ci wspolczuje...zycze Majeczce zeby wkoncu ten lek zadziałał
Daffodil niezazdroszcze okresu
dziewczyny jak sie zabezp. przed ciaza? ja sie zdecyduje na spirale wizyte mam za ok 2 tyg
Jola30 super ze Nikus sie najada , jestes wytrwała w tym karmieniu , brawo!

Ja na razie jadę na prezerwatywach. Do dupy, bo dość zawodne, poza tym to seks jak przez szybę :) Nawet gadałam wczoraj o tym z moim ginekologiem i spirali się boję trochę, bo kiedyś chcę jeszcze jednego dzidziolka, a spirala jest ryzykowna trochę pod tym względem.
Pigułki dla karmiących też mi nie pasują, bo 95% kobiet przy tym krwawi. No więc na razie gumki, a jak tylko skończę karmić, to wracam do tabletek, które brałam przez 7 lat i byłam super zadowolona.

Odnośnik do komentarza

lutka
Daffodil

A dzisiaj o 19.45 USG bioderek. Trzymajcie kciuki, bo trochę się boję, zwłaszcza, że sama w wieku Kuby musiałam takie specjalne szelki nosić. Niby nic poważnego, łatwe do wyleczenia, ale kurcze ile niedogodności przez to dla dzieciaka i dla rodziców :36_17_8: Mam nadzieję, że nas to ominie.

lekarka dzis zastanawiała sie czy dac skierowanie na USG czy nie, i ostatecznie stwierdziła ze nie potzrebujemy :/ dobrze to czy źle?

U chłopców rzadko są problemy z bioderkami. Sprawdzała czy Szymek odwodzi bioderka całkowicie? Jak leży na pleckach ze zgiętymi nóżkami, to powinno się je na boki rozłożyć tak żeby zewnętrzną częścią dotykały podłoża. Jeśli da się tak zrobić, to chyba mała szansa, że coś jest źle. Nasza lekarka też stwierdziła, że w porządku, ale jej delikatnie zasugerowałam, że jednak chciałabym sprawdzić :) Chodzimy do prywatnej przychodni, więc nie sępią tak strasznie na skierowaniach.

Odnośnik do komentarza

gunia43
mama2
Katja bardzo ci wspolczuje...zycze Majeczce zeby wkoncu ten lek zadziałał
Daffodil niezazdroszcze okresu
dziewczyny jak sie zabezp. przed ciaza? ja sie zdecyduje na spirale wizyte mam za ok 2 tyg
Jola30 super ze Nikus sie najada , jestes wytrwała w tym karmieniu , brawo!

Ja jeszcze nie mialam okazji sie zabezpieczyc, bo jeszcze ciut plamie wiec sie boje. Ale ochote juz mam od dawna....
Ja chce miec jeszcze jedno dzieciatko chyba wiec spirala odpada. Chyba gumki...

Gunia i Lutka ale co z ta spirala o co chodzi przeciez pozniej po spirali mozna zajsc w ciaze po jakims tam okresie np3-lub 5 lat zalezy na ile zalozona no i zawsze mozna wczesniej wyciagnac tak pytam bo zgupialm.

http://s10.suwaczek.com/20000429310117.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/b11eb3303f.png

Odnośnik do komentarza

Daffodil
mama2
Katja bardzo ci wspolczuje...zycze Majeczce zeby wkoncu ten lek zadziałał
Daffodil niezazdroszcze okresu
dziewczyny jak sie zabezp. przed ciaza? ja sie zdecyduje na spirale wizyte mam za ok 2 tyg
Jola30 super ze Nikus sie najada , jestes wytrwała w tym karmieniu , brawo!

Ja na razie jadę na prezerwatywach. Do dupy, bo dość zawodne, poza tym to seks jak przez szybę :) Nawet gadałam wczoraj o tym z moim ginekologiem i spirali się boję trochę, bo kiedyś chcę jeszcze jednego dzidziolka, a spirala jest ryzykowna trochę pod tym względem.
Pigułki dla karmiących też mi nie pasują, bo 95% kobiet przy tym krwawi. No więc na razie gumki, a jak tylko skończę karmić, to wracam do tabletek, które brałam przez 7 lat i byłam super zadowolona.
sa jeszcze plastry anty ale nie wiem jak to sie ma do karmienia?

http://s10.suwaczek.com/20000429310117.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/b11eb3303f.png

Odnośnik do komentarza

lutka
kurde znowu sama jestem :/

dzisiejsze szczepienie się nie powiodło, bo zdecydowaliśmy się na dodatkowe przeciw rotawirusom a to bedzie w aptece dopiero jutro, więc całe zsczepienie właśnie jutro. Szymuś waży 4700 i lezy sobie nieswiadomy jutrzejszego kłucia spokojnie w łóżeczku.

A tu nowy kolorek wlosów :)

Brawa dla Szymcia, ślicznie rośnie.
Kolor super, a zdjęcie przepiękne. Rewelacja, na okładkę się nadaje :hot over you:

Odnośnik do komentarza

Daffodil
lutka
Daffodil
A mnie jednak okres dopadł. Chyba jestem absolutną rekordzistką, 7 tygodni po porodzie przy karmieniu tylko cycem :lup:

nie rekordzistka tylko cholernie płodna babka :)

Lutka weź przestań, płodność to jest teraz ostatnia rzecz na jaką mam ochotę :hahaha:

moze i ostatnia ale ja nie karmię a okresu ani widu ani slychu (zeby nie było podejrzeń : bzykanka tez nie było).

Odnośnik do komentarza

Daffodil
lutka
kurde znowu sama jestem :/

dzisiejsze szczepienie się nie powiodło, bo zdecydowaliśmy się na dodatkowe przeciw rotawirusom a to bedzie w aptece dopiero jutro, więc całe zsczepienie właśnie jutro. Szymuś waży 4700 i lezy sobie nieswiadomy jutrzejszego kłucia spokojnie w łóżeczku.

A tu nowy kolorek wlosów :)

Brawa dla Szymcia, ślicznie rośnie.
Kolor super, a zdjęcie przepiękne. Rewelacja, na okładkę się nadaje :hot over you:

eeeeeee no co Ty, niewyraźne i takie sobie, no i ta bomba na brodzie ale ciesze się ze Ci sie podoba :)

co do bioderek, to wyginała je więc chyba wszystko ok. A wit D nam tym razem nie pzrepisała, mamy Cebionmulti czyli zestaw wit w których jest m.in D, no i na Słonku kazała bywac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...