Skocz do zawartości
Forum

I tymestr - poronienia, brak echa zarodka, pusty pęcherzyk


Rekomendowane odpowiedzi

ja pamiętam jak u nas w liceum laska była w ciązy. ona była malutka bo chyba z 150cm miała i chudziutka. wszyscy mówili że to dziecko ją rozwali od środka bo ona taka malutka ale ma już 2 i miewa sie dobrze :smile_move:

to chyba nie jest realne do momentu jak będziesz stękać na łóżku porodowym :smile_move:

Odnośnik do komentarza

Ja tez będę kupowala taki sprzęt do sluchania serduszka :)
Aaaa wyobracie sobie ze mam angine!!! Jak jakieś male dziecko normalnie.Dostalam antybiotym,który gabarytowo przypomina czopek i pomyslalam sobie,ze nawet mnie doktorka nie zapytala czy nie mam problemow z przelykaniem leków.Na moje szczęście nie mam ;)
Alfa tez slyszalam ze USG w 3d to rewelka :) Tez sobie zafunduje,jak juz bede w ciąży ;)

:angel_star:10.01.13

8 t.c.
Nadzieja jest jak cukier w herbacie. Jeżeli nawet jest jej mało to i tak wszystko osłodzi.
:heart:
Odnośnik do komentarza

dziewczynki ja wczoraj zrobiłam hcg i jest wynik 38 także dośc niski
okres powinnam mieć w tamten czwartek ale wczoraj dostałam plamienia , myslałam ze to okres przyszedł i z ciaży nic ale plamienie ustało a wlaściwie to było go malutko

pobolewa mnie brzuch jak na okres

we wtorek za tydzień ide do ginekologa

tak bardzo pragne tej ciaży i mam nadzieję ze się dzidziuś rozwinie i bedzie ok,

jutro ide zrobić jeszcze raz badanie HCG zeby sprawdzic czy coś rośnie

odebrałam wyniki badań genetycznych i to była córeczka , zajejestrowalismy ją w urzedzie stanu cywilnego i dostalismy akt urodzenia gdzie wybralismy imię i jest w uwagach napisane dziecko martwo urodzone

eh ciezko mi ale w duchu czuje się lepiej ten dokumet bedzie mi zawsze przypominał o niej ..

trzymajcie kciuki za mnie

jutro napisze jak tam moje hcg

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqrjjg7djrpmjx.png

Odnośnik do komentarza

Marzenko słonko nie wiem co Ci napisac, 38 hmmm sama nie wiem, te wartosci hcg są tak rozbieżne że chyba ostatecznie potwierdzi to lekarz.
Ja trzymam kciuki zeby sie udało ;)

Co do twojego aniołka, to bedziesz o niej pamietała z dokumentem czy bez.
Podziwiam Cie za to że walczyłas o to by poznac płeć. Powiedz mi czy oprócz płci zbadano cos jeszcze? Jakies choroby wykryto?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmw58pivoz.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0xqpkr6k7dxtk.png
aniołek w niebie- 04.11.2012 - 8 tc

Odnośnik do komentarza

marzena1666
dziewczynki ja wczoraj zrobiłam hcg i jest wynik 38 także dośc niski
okres powinnam mieć w tamten czwartek ale wczoraj dostałam plamienia , myslałam ze to okres przyszedł i z ciaży nic ale plamienie ustało a wlaściwie to było go malutko

pobolewa mnie brzuch jak na okres

we wtorek za tydzień ide do ginekologa

tak bardzo pragne tej ciaży i mam nadzieję ze się dzidziuś rozwinie i bedzie ok,

jutro ide zrobić jeszcze raz badanie HCG zeby sprawdzic czy coś rośnie

odebrałam wyniki badań genetycznych i to była córeczka , zajejestrowalismy ją w urzedzie stanu cywilnego i dostalismy akt urodzenia gdzie wybralismy imię i jest w uwagach napisane dziecko martwo urodzone

eh ciezko mi ale w duchu czuje się lepiej ten dokumet bedzie mi zawsze przypominał o niej ..

trzymajcie kciuki za mnie

jutro napisze jak tam moje hcg

marzena1666
tak wykryto ubytek przegrody miedzykomorowej w sercu , powiekszenie lewej komory i przedsionka serca, bez wad genetycznych .

kosztowało mnie to 550 zl ale nie żałuję.

mam nadzieję ze bedzie ok wszystko

kochana to przynajmniej wiesz, że to mógbyć czysty przypadek- nie genetyka. ja też czasami myślę że chciałabym wiedzieć czemu...
a co do bety to tak:
Ze względu na możliwość wystąpienia mikroporonienia (mimo zapłodnienia nie dochodzi do zagnieżdżenia w macicy i zapłodniona komórka jest wydalana na zewnątrz organizmu), dopiero hCG powyżej 5 mIU/ml oznacza ciążę. Można więc przyjąć, że każdy wynik poniżej 5 mIU/ml (5 IU/L) to wynik negatywny. Tymczasem rezultat powyżej 25 mIU/ml (25 IU/L) jednoznacznie oznacza ciążę. Przy niejednoznacznym wyniku, należy powtórzyć badanie po kilku dniach, przy czym wzrost stężenia hCG sugeruje ciążę.

więc kochana a trzymam kciuki żeby beta rosła jak trzeba :36_3_15:

ja plamię coraz bardziej więc jednak okres.....:36_1_4:

Odnośnik do komentarza

dziewczyny a wiec beta urosła strasznie dużo z 38 na 10620 , dziś zrobilam po południui czekalam 2 h na wynik na cito bo pani w laboratorium powiedziala ze rośnie mocno

ale ja plamie i pewnie bedzie to ciaza biochemiczna

tak mi przykro dlaczego mnie to spotyka
pobolewqa mnie brzuch i mam brazowe plamienie nie matego duzuo ale jest

nie mam już sily tak sie cieszyłam a tu znowu
czy bedzie mi kiedykolwiek dane byc w normalnej , zdrowej ciaży????

we wtorek ide do ginekologa

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqrjjg7djrpmjx.png

Odnośnik do komentarza

Marzenko głowa do góry!? Nie możesz wcześniej isc do jakiegoś lekarza? Zeby ci przepisać progesteron czyli luteine albo durchpascon czy jak to sie tam pisze.... Jak rośnie to dobrze! Nie przekreslaj tej ciąży!! Pracujesz? Jak tak to weź wolne i lez to moze przestanie płamic. Brązowa krew to stara krew i dobrze ze nie żywa czerwona! Nie podawaj sie!!

Odnośnik do komentarza

Marzenko tak jak Ula pisze,jeszcze nie wszystko przesadzone!!!Moja koleżanką będąc w ciąży średnio co 10 dni szla na l4 bo plamila,a teraz ma zdrowego 4 letniego chlopca!!Póki nic nie jest jasne weź zwolnienie,nie przemeczaj się,odpoczywaj!!!!

:angel_star:10.01.13

8 t.c.
Nadzieja jest jak cukier w herbacie. Jeżeli nawet jest jej mało to i tak wszystko osłodzi.
:heart:
Odnośnik do komentarza

marcelinna
Ula specjalistka ds beta HCG serwis parenting ;)
Normalnie powinnas byc w specjalistach i tam też udzielac porad ;)
Co do plamienia, Uleńko i dobrze, niech sie zacznie, im szybciej tym szybciel tableteczke łykniesz i za troszku wiecej niż kilka dni zaczniesz staranka ;)

Kochana no niestety, po 6 mcach zmagań z ta wstreciuchą chcąc niechcac sie zna :wink:
No @ przyszła pełna parą wiec od pt tabletki w ruch!!

marzenko a ciaza jak piszesz biochemiczna to co? To nie jest ciaza? Jest bo od tak samo to sie nie zrobiło. Kochana dużo kobiet plami i mysli ze to okres! Nasz swiezak tez tak miała ze myślała ze okres a poszła na kontrole i wyszło ze ciaza wiec pozytywnie!!:36_3_15:

Odnośnik do komentarza

Marzenko ja też plamiłam, dlatego pojechałam do szpitala tam zrobiono mi usg, co prawda zarodka nie było ale przynajmniej wiedziałam co jest na rzeczy. W tej ciąży rownież plamiłam, dostałam duphaston i nakaz leżenia. Po kilku dniach planienie ustało.
Jeśli chcesz jedz do szpitala, powiedz ze troche krwawiłas a teraz plamisz, zbadają cie i bedziesz wiedziała na czym stoisz. Moze to zdrowa ciąża, może pozamaciczna dopóki nie sprawdzisz to bedziesz sie martwić.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmw58pivoz.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0xqpkr6k7dxtk.png
aniołek w niebie- 04.11.2012 - 8 tc

Odnośnik do komentarza

Nietoperek no tabletki od piątku...w sumie dobrze wyszło bo w pt rano ide na betę i na 100% będę wiedziała że to na pewno okres :whistle: i jak beta bedzie ok to w pl od razu tableteczka- 5 dni brania, potem testy owu i ruchu ruchu. mężowi już napomknęłam że będę brac tabletki :wink: bo już czas

Odnośnik do komentarza

NIetoperek kochana nie jesteś wścibska :wink: ja wychodzę z tego założenia że jak może to komuś pomóc to napisze :D a poza tym jakbym nie chciała pisać to by mnie tu nie było :wink:
więc tak - jak biorę clostybergit. jest to lek podawany głownie kobietą które mają cykle bezowulacyjne, albo przy PCO. mi lekarz wytłumaczył że on wspomaga to że pęka pęcherzyk i uwalnia sie komórka jajowa. zazwyczaj przy pco pęcherzyk ma gróbą ściankę i dlatego nie dochodzi do wypuszczenia jajeczka, a te jajeczka się kumulują i dlatego wychodzi mnóstwo torbieli na jajnikach. tak mi to wytłumaczono. jak dla mnei ma to sens :smile_move:

Odnośnik do komentarza

no i wtedy jest większa szansa na ciążę mnogą bo nie wiadomo ile jajeczek się uwolni po lekach. ja biorę po 1 tabletce więc może być tak jak za 1 razem jedno jajeczko. przy wyższych dawkach już trzeba robić monitoring bo jak wyjdzie na raz z 5 jajeczek to będzie niezłe halo :sofunny:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...