Skocz do zawartości
Forum

Kwietniaki - kwiecień 2012


delfina5

Rekomendowane odpowiedzi

_Elena_
Hej Dziewczyny :)
Dziękuję FENSTARSS, Ewka, Agatu1 za to, że czekałyście, aż mi się miło na serducho zrobiło :****

Przepraszam, że tak późno ale po wizycie (która trwała godzinę, a jeszcze wchodziliśmy po czasie) podjechaliśmy do marketu kupić składniki na moje jutrzejsze gotowanie i na lody - tak w nagrodę za stresujący dzień :]

Już Wam opowiadam co i jak...
Miałam usg jeszcze przez pochwę, gina stwierdziła jednak, że to ostatni raz, bo maluszek już się ledwo mieści w całości na monitorze... no i tak - na początku patrzymy, matko co za wielkolud! I znowu spał... ja się zaśmiałam i... obudziłam śpiocha! Zaczął się ruszać i zrobił coś, przez co byliśmy wszyscy w szoku - usiadł bokiem, nogami zaczął kopać w macice, jedną ręką złapał za pępowinę a drugą zaczął wymachiwać tak, że mogliśmy policzyć wszystkie palce! Byliśmy w szoku, wyglądał jakby prowadził samochód! Mam ogółem 4 nowe zdjęcia, ale to jedno na pewno Wam wstawię jak tylko zeskanuję!
Teraz tak, kolejna informacja.... wiedziałam, po prostu wiedziałam.... bobo jest wielki i
znowu przyspieszył mi się termin porodu - (wg om 22.04, ostatnio 17.04) a dziś jak się okazało jestem już w 15 tygodniu 1 dniu a nowy przewidywany termin porodu to 11 kwietnia 2012! Maluszek ma 9,3 cm długości, przezierność karkowa jest ok (wynosi 1mm) i ogółem wszystko dobrze. Co do mnie - przybył mi 1kg przez ostatni miesiąc z kawałkiem, ciśnienie ok, mam zrobić badania krwi, w tym znów na przeciwciała bo mamy konflikt no i wyjęłam mój zestaw pytań :D i tak: bóle nawet silne podbrzusza, pleców - ok rośnie, głowy- ok hormony, kłucie tam na dole - ok. Także podsumowując wszystko super :)
Aaaa gina wpisała do karty ciąży dużym drukiem, że mam rodzić przez cesarskie cięcie!
Mój mąż nagrywał filmik podczas robienia usg, także mamy 7minut szczęścia :)
Kolejna wizyta 17 listopada o 15:30 :) i wtedy powinniśmy poznać już płeć :)

Jutro przeczytam co tam pisałyście, widziałam tylko kątem oka że Agatu szczęśliwa :)
Buziolki :******

Mały rajdowiec jak nic Ci rośnie :) pięknie opiane , czyta sie z przyjemnościa, chcialabym umiec tez sie tak roszpisywac:)):
Gratuluje szczęscia :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-59606.png

http://s4.suwaczek.com/20120121300123.png

Odnośnik do komentarza

_Elena_
Hej Dziewczyny :)
Dziękuję FENSTARSS, Ewka, Agatu1 za to, że czekałyście, aż mi się miło na serducho zrobiło :****

Przepraszam, że tak późno ale po wizycie (która trwała godzinę, a jeszcze wchodziliśmy po czasie) podjechaliśmy do marketu kupić składniki na moje jutrzejsze gotowanie i na lody - tak w nagrodę za stresujący dzień :]

Już Wam opowiadam co i jak...
Miałam usg jeszcze przez pochwę, gina stwierdziła jednak, że to ostatni raz, bo maluszek już się ledwo mieści w całości na monitorze... no i tak - na początku patrzymy, matko co za wielkolud! I znowu spał... ja się zaśmiałam i... obudziłam śpiocha! Zaczął się ruszać i zrobił coś, przez co byliśmy wszyscy w szoku - usiadł bokiem, nogami zaczął kopać w macice, jedną ręką złapał za pępowinę a drugą zaczął wymachiwać tak, że mogliśmy policzyć wszystkie palce! Byliśmy w szoku, wyglądał jakby prowadził samochód! Mam ogółem 4 nowe zdjęcia, ale to jedno na pewno Wam wstawię jak tylko zeskanuję!
Teraz tak, kolejna informacja.... wiedziałam, po prostu wiedziałam.... bobo jest wielki i
znowu przyspieszył mi się termin porodu - (wg om 22.04, ostatnio 17.04) a dziś jak się okazało jestem już w 15 tygodniu 1 dniu a nowy przewidywany termin porodu to 11 kwietnia 2012! Maluszek ma 9,3 cm długości, przezierność karkowa jest ok (wynosi 1mm) i ogółem wszystko dobrze. Co do mnie - przybył mi 1kg przez ostatni miesiąc z kawałkiem, ciśnienie ok, mam zrobić badania krwi, w tym znów na przeciwciała bo mamy konflikt no i wyjęłam mój zestaw pytań :D i tak: bóle nawet silne podbrzusza, pleców - ok rośnie, głowy- ok hormony, kłucie tam na dole - ok. Także podsumowując wszystko super :)
Aaaa gina wpisała do karty ciąży dużym drukiem, że mam rodzić przez cesarskie cięcie!
Mój mąż nagrywał filmik podczas robienia usg, także mamy 7minut szczęścia :)
Kolejna wizyta 17 listopada o 15:30 :) i wtedy powinniśmy poznać już płeć :)

Jutro przeczytam co tam pisałyście, widziałam tylko kątem oka że Agatu szczęśliwa :)
Buziolki :******

Elena, bardzo bardzo się cieszę, tak myślałam, ze własnie takie wieści usłyszymy :36_1_11:, faktycznie pamietam ze ostatnio gin przyśpieszył termin a teraz znowu, super! ogromne gratulacje i mam nadzieję że już bedziesz nam teraz spokojna :)
wychodzi na to że wszystkim nam się teraz już bedzie układało, cudownie

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9dqk3sw9lc7uz.png

Najszczęśliwsza kobieta na świecie :11_2_114:

Odnośnik do komentarza

justazg
Agatu Elena Rorita cieszę się razem w Wami! Widać wszystkie mamy tutaj jakieś problemy, stresy ale każda z Nas ma zdrowe maleństwo!!!!
Ja wróciłam też od ginekologa! Wszystko z maleństwem super, ma już 9 cm, ale jak dla mnie jest za chudy! Lekarz stwierdził że w normie, choć 132 gramy to moim zdaniem na 16sty tydzień trochę za mało! Największa jest głowa, ale za to jaka okrągła! Tatuś taki dumny z siebie, żałował tylko że dalej nie znamy płci! Ja się cieszę bo nie chciałam, a maleństwo owinęło się pępowiną między nogami i tyle tata mógł zobaczyć! Jakie mam grzeczne dziecko w brzuchu????
Na początku nic nie chciał się ruszać, ale jak zaczęłam trząść brzuchem to się obudziło i wkurzyło! Wymachiwało rączkami, czochrało się jakby za uszami, super to wyglądało..... takie USG to mogłabym codziennie sobie robić!
Na moją infekcję dostałam leki, ale Ewka miała rację, nic za bardzo nie będą mi z tym robić! Lekarz stwierdził że to wina ciąży! Dopiero po ciąży może mi zrobić badania co to jest jeśli nadal bym to miała! Teraz tylko podleczona będę, ale i tak mogę się tego spodziewać znowu! Seksu przez 2 tygodnie Nam zabronił, także mąż niezadowolony! Ale cóż musi się poświęcić!

Odezwę się jutro bo pewnie już dawno śpicie :-)

i kolejna super wiadomość, od rana nic innego, cieszę sie razem z Tobą, gratulacje!!!!!! piszesz że chude maleństwo, ja nawet nie wiem ile moje maleństwo waży i generalnie nie mam żadnego porównania...
cudowne jest widzieć naszego skarba w brzuszku, prawda, też mogłąbym mieć takie usg codziennie :smile_move:

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9dqk3sw9lc7uz.png

Najszczęśliwsza kobieta na świecie :11_2_114:

Odnośnik do komentarza

ml0da19
Wszystkim "ciężaroweczkom" po wizytach gratuluje ze juz oiagnely spokoj ciala i duszy, nie denrwuja sie jak niektore przed wizytami.... Barrrrrdzo sie ciesze ze fasolki, malenstawa, kruszynki, iskierki itp. rosna zdrowo, sie rozwijaja i holubce wyczyniaja ( kurcze Fens, cos jakby rym czestochowski czy cos)

Oczywiscie gratuluje i zazdroszcze, ja musze poczekac do wieczorka...

będzie dobrze, nie denerwuj się, zobaczysz ze napiszesz nam cudowną wiadomość :36_1_11: trzymamy kciuki

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9dqk3sw9lc7uz.png

Najszczęśliwsza kobieta na świecie :11_2_114:

Odnośnik do komentarza

ewka

Rorita booooska jestes :D szybko ruchy poczulas !! lekarz sie nie zdziwil ze juz w tym tc ?? ja czekam cierpliwie :)

nie powiedział tylko ,że przy drugiej ciąży wszystko szybciej się toczy :) Ale dzisiaj już nic nie czuję :( wczoraj po kolacji jeszcze czułam, dzisiaj póki co ciiiiiiiszaaaaaaaaaaaaaaaaa...

justazg
Agatu Elena Rorita cieszę się razem w Wami! Widać wszystkie mamy tutaj jakieś problemy, stresy ale każda z Nas ma zdrowe maleństwo!!!!
Ja wróciłam też od ginekologa! Wszystko z maleństwem super, ma już 9 cm, ale jak dla mnie jest za chudy! Lekarz stwierdził że w normie, choć 132 gramy to moim zdaniem na 16sty tydzień trochę za mało! Największa jest głowa, ale za to jaka okrągła! Tatuś taki dumny z siebie, żałował tylko że dalej nie znamy płci! Ja się cieszę bo nie chciałam, a maleństwo owinęło się pępowiną między nogami i tyle tata mógł zobaczyć! Jakie mam grzeczne dziecko w brzuchu????
Na początku nic nie chciał się ruszać, ale jak zaczęłam trząść brzuchem to się obudziło i wkurzyło! Wymachiwało rączkami, czochrało się jakby za uszami, super to wyglądało..... takie USG to mogłabym codziennie sobie robić!
Na moją infekcję dostałam leki, ale Ewka miała rację, nic za bardzo nie będą mi z tym robić! Lekarz stwierdził że to wina ciąży! Dopiero po ciąży może mi zrobić badania co to jest jeśli nadal bym to miała! Teraz tylko podleczona będę, ale i tak mogę się tego spodziewać znowu! Seksu przez 2 tygodnie Nam zabronił, także mąż niezadowolony! Ale cóż musi się poświęcić!

Odezwę się jutro bo pewnie już dawno śpicie :-)

justynka suuuper wieście i od Ciebie :36_7_8: a ja zapomniałam ile moje maleństwo mierzy :lup: nie dał mi tym razem żadnego wydruku :whistle: i powiedział ,że nie patrzeć na wzrost tylko na wagę, albo odwrotnie bo też mi wyleciało z głowy :lup:

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Odnośnik do komentarza

Nadia_2012
Dziewczyny,
wklejam (jeśli mi się uda) swój wielki brzuch z wczoraj, dodam ze wczoraj wg suwaczka skończyłam 14tc
czy ktoraś jest jeszcze taka płaska jak ja:ehhhhhh:

Nadia no ja prawie tak jak Ty ostatnio dodałam zdjęcia z niedzieli, a ja mam już 16sty tydzień to dziewczyny skomentowały że dodałam zdjęcia sprzed ciąży:smile_jump:
Ale nie martw się, ja nic nie mam na brzuszku więcej ani na wadze, moje dziecko za to jakieś grube wg wagi się okazało - z tego co sprawdzałam na necie!A się bałam że zabiedzone jak mój brzuch! Już sobie to przetłumaczyłam, że narazie to to co jem, a staram się zdrowo, je maluszek, a mamusi to niewiele zostaje to i nie tyje! Więc powinniśmy się cieszyć, choć podejrzewam że w 5tym miesiącu to jak wybiją Nam brzuszki to przeskoczymy te dziewczyny co teraz mają małe......Nie martw się nic w przyrodzie nie ginie, tylko zmienia właściciela, narazie wszystko wciąga bobo!

Odnośnik do komentarza

ewka
justa, wlasnie na Twoje wiadomosci czekalam, ale spodziewalam sie ze bedziesz pozno ;))) Zabiedzonego maluszka nie masz... ;)) Swietnie, ze wszystko ok.

Dzien Dobry spadam do szkoly :) buziaki :*:*

Ewka dzięki za rady, krem mi przepisał dokładnie taki jak mówiłaś! I też miałaś rację leczyć nie będzie! Nie zagraża ta infekcja dziecku wcale, ale leczyć dopiero będzie po porodzie, choć myślę że potem to już tego mieć nie będę!!!Jeszcze przez dwa dni mam brać te globulki a potem mam nadzieje spokój, na dłużej niż dwa tygodnie :uff:

Jeszcze raz dzięki za wsparcie i pamięć :flower2:

Odnośnik do komentarza

rorita
_Elena_

Nie mogę tylko sobie wyobrazić tej guli, i jak to tak wysoko? Hmmmm

nie umiem też jej opisać :) wczoraj zaraz po przebudzeniu miałam, nawet mój A dotykał i w szoku CO TO?! ale na fotelu już nie było i gin powiedział ,że maluch zaczyna się przemieszczać i to na pewno on był :)

Rorita ale Ci zazdrościmy tego uczucia! Lekarz mi powiedział że łożysko się gdzieś tam przesunęło więc jeszcze później mam poczuć ruchy! :36_2_24:
Ale najważniejsze że zdrowe jest!!!

Odnośnik do komentarza

ml0da19
O Boże zaspałam, ktoś napisal szybciej ode mnie...:hahaha:\

Rorita- twoje podsumowanie, reportaże i opisy ą supeeeerrrr. jak zaczniemy trzaskac po 30 stron dziennie to wystarczy przeczytac Twoje sprawozdanie i juz czlowiek bedzie wiedzial co w trawie (forum???) piszczy...;-)))

Iwa - twoje krotkie ale tresciwe i na temat odpowiedzi wspaniale pasuja na forum, prosimy o "wtrącanie sie" jak najczesciej

O reszcie dziewczyn nie pisze, bo by mi Admin zbanowal posta za wypowiedzi dluzsze niz 1 strona maszynopisu:-))).

Ja w końcu tez dzisiaj ide do ginki. Mam tyyyyle pytan, przede wszystkim o te nieszczesne moje wyniki toxo!!!:alajjj:

No i zobacze tez na usg moja kruszynke, caly czas troszke (ale tylko troszke) sie niepokoje...
bardzo źle spala, ale to pewnie stres przed wizytowy.... Znowu jak bedzie mi mierzyc cisnienie to wyskoczy pewnie 160/100 a ja jestem niskocisnieniowcem i przed ciaza jak wypilam 3 kawy i z 3 razy przelecialam sie po schodach gora dol to mialam 90/60

młoda jestem pewna że napiszesz same dobre nowinki tutaj! I się nie stresuj, powinnaś się cieszyć że zobaczysz maleństwo na USG, to naprawdę minuty szczęścia i radości :smile_jump:

Odnośnik do komentarza

Igla777
[

Ja zegnam sie z Wami na 3 dni, pakuje wlasnie kilka rzeczy i jade z moim lubym na kilka dni nad morze (Polnocne), troche jodu powdychac, pospacerowac po plazy, i moze wsadzic malego palca od nogi do morskiej wody, brrrr:-) Pogode zapowiadaja sloneczna, wiec polazic po plazy bedzie mozna, najwazniejsze by nie padalo.
Trzymam kciuki wszystkim, ktore dzis maja wizyty, a wszystkim kruszynkom zycze spokojnego weekendu, niech sobie spokojnie rosna i mamusiom nie dokuczaja.

Igla ja to Ci zazdroszczę! Już mi brakuje takich wyjazdów, szkoda że zima się szykuje, a ze mnie taki zmarzluch :36_2_40: że teraz to nie w głowie mi wyjazdy! Chyba że Hiszpania, tam jeszcze jest ciepło!!!! Ale zazdroszcze nie powiem, bo uwielbiam wyjazdy, tylko zimy nienawidzę, więc z cieplutkiego domu nikt mnie nie wyciągnie! Jak przyjdzie wiosna to spacerki, ale też zastanawiam się jak tutaj się urwać gdzieś z maluchem, zależy jeszcze od dziecka, ale jak będzie miało 4 miesiące to chyba już można sobie pozwiedzać co nieco :smile_jump:

Odnośnik do komentarza

dzień dobry mamuśki !!!! w końcu mamy piątek, ja niestety pracuje jutro i za tydzień w sobotę też więc jakoś nie ma radości z piątku wielkiej! Dzisiaj już mnie wieczorkiem nie będzie! Pracę zaczynam później, a potem idę na pogaduchy do koleżanki! Brakuje mi naprawdę imprez i innych ludzi! A odkąd jestem w ciąży to koniec z zaproszeniami, a samej też mi się imprezy nie chce robić, nawet człowiek napić się nie może!!!!! Także jakby co to będę jutro późnym popołudniem! A Wy jakie macie plany na weekend???

Odnośnik do komentarza

Nadia_2012
Dziewczyny,
wklejam (jeśli mi się uda) swój wielki brzuch z wczoraj, dodam ze wczoraj wg suwaczka skończyłam 14tc
czy ktoraś jest jeszcze taka płaska jak ja:ehhhhhh:

Hej Nadia ;) i znów daje o sobie znać mój ostatnio ulubiony temat.....cycuszki hahah ... płaska płaska....płaska to ja jestem :smile_move: aaaa jeśli chodzi o bubek ( a wiem że o to ci chodzi oczywiście) to jeszcze Cie wybrzuszy hihi :smile_jump: juz nie mogę się doczekać jak za chwilke będziemy tu pisały że mamy zaaa duuużo brzuchy i ohh ahh mój taaki wielki czemu nie mniejszyy ;))))

Odnośnik do komentarza

ida udanego wypoczynku życzę :* oby pogoda dopisała:)
Nadia zazdroszczę brzuszka :) i nie martw się ,ja byłam płaska do 5 m-ca a potem jak wywalił to widziałaś :)
Patrycja powodzenia na wizycie, kciukasy już zaciśnięte :* będzie dobrze na pewno. i wcale się nie dziwię ,że stresy są ... wiem sama po sobie jak ze mną jest.

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Odnośnik do komentarza

justa polecam sie na przyszlosc :)) ja w pierwszej ciazy mialam mala infekcje w 20tc i skonczylo sie na jednej na szczescie :) Teraz mialam juz 2 razy i narazie ciiiii ..... najwazniejsze ze dziecku nie szkodzi to !!

Ja mam ochote gdziesz wyjechac... w gory gdzies, pobyc w innym miejscu... ale nie dalej niz 500km :D boje sie jezdzic autem i strasznie boje sie latac :( dlatego tez nigdzie nie bylam poza niemcami no i tu w Szwecji... ale nie brakuje mi tego :D

Co do wyjazdow z dzieckiem... ja z pierwszym balam sie gdziekolwiek wyjsc, a to pogoda, a to wiaterek itp. Teraz nie mam zamiaru siedziec w domu !! Bedziemy jezdzic na basen, na plaze, do Polski , WSZEDZIE gdzie bedziemy mic ochote jesli tylko kruszyna bedzie zdrowa. Mam ochote zyc normalnie, a nie jak matka polka- sklep-dom-pieluchy :D :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-22519.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywe6ydagtwhn27.png

:smile_move::pig::smile_move:
http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=81764df5aed2504bb.png

Odnośnik do komentarza

wiecie co, tak od 2 dni płukam ryjek septosanem, dziąsła ładnie się zrobiły krew nie leci alee..dziś w nocy obudził mnie tępy ból nawet nie wiem którego zębola ;)) między 1-6 u góry w prawo hahahaha ... więc jakos nakieruję dentystę. No to się zacznie... u mnie z zębami to koniec swiata ;) śmigne dziś na fotel bo znów w nocy nie pośpię ;)

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczyny za pocieszenie, też tak właśnie sobie myślę ze narzekam na mój mały brzuch a za miesiąc moze będę narzekała na to iż brzuch mi ciąży :36_1_11:
na ten moment to w sumie i dobrze ze mój brzuch jest taki mały bo w pracy przynajmniej nikt mnie nie wyprzedzi z pytaniem "ty nie jesteś czasem w ciąży" ?
swoja drogą dziewczyny poradźcie bo ja jakoś nie mogę z siebie tego wydukać, mój szef nic nie wie, a w sumie to chyba juz czas, ale jakos nie mogę sie zdobyć i nie chodzi o to ze boje sie jego reakcji, czy czegokolwiek, tylko jest mi po prostu jakoś tak głupio wydukać....dręczy mnie to strasznie
maż mój sie śmieje ze zaraz to oni sami się tu skapną

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9dqk3sw9lc7uz.png

Najszczęśliwsza kobieta na świecie :11_2_114:

Odnośnik do komentarza

Nadia_2012
dzięki dziewczyny za pocieszenie, też tak właśnie sobie myślę ze narzekam na mój mały brzuch a za miesiąc moze będę narzekała na to iż brzuch mi ciąży :36_1_11:
na ten moment to w sumie i dobrze ze mój brzuch jest taki mały bo w pracy przynajmniej nikt mnie nie wyprzedzi z pytaniem "ty nie jesteś czasem w ciąży" ?
swoja drogą dziewczyny poradźcie bo ja jakoś nie mogę z siebie tego wydukać, mój szef nic nie wie, a w sumie to chyba juz czas, ale jakos nie mogę sie zdobyć i nie chodzi o to ze boje sie jego reakcji, czy czegokolwiek, tylko jest mi po prostu jakoś tak głupio wydukać....dręczy mnie to strasznie
maż mój sie śmieje ze zaraz to oni sami się tu skapną

dlaczego głupioo ? idź do szefa z podniesioną głową i zakomunikuj radosną nowinę...masz być dumna !!! a nie zawstydzona ;)))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...