Skocz do zawartości
Forum

Garnek toksyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystasz z chińskich łyżek z tzw. czarnego nylonu? Natychmiast się ich pozbądź - ostrzegają naukowcy.

Badania chińskich produktów przeprowadził państwowy Instytut Barwników i Produktów Organicznych w Zgierzu. Ten sam, który pod koniec zeszłego roku zbadał sprzedawane w Polsce koraliki Bindeez dla dzieci. Okazało się, że zawierały toksyczne substancje.

- Koraliki od razu wycofano z rynku, a ludzie zostali ostrzeżeni przed niebezpieczeństwem. Tymczasem w sprawie chińskich łyżek nie dzieje się nic - mówi dr inż. Lucjan Szuster, szef IBiPO. - W kwietniu zgłosił się do nas importer, żeby zbadać sprowadzane z Chin łyżki wazowe, łopatki i łyżki cedzakowe. Są zrobione z tzw. czarnego nylonu - lekkie, estetyczne, bardzo popularne. Zbadaliśmy je, ogrzewając w temperaturze 95 stopni, tak jakby mieszano nimi gotowaną zupę czy inne dania.

więcej informacji na ten temat można przeczytać:

Garnek pełen toksyny

Odnośnik do komentarza

uważajcie też na butle i smoczki dziecięce - większość z nich ma bpa, który się uwalnia z plastików pod wpływem temperatury - wiecej mozna sobie poczytac na Stop BPA - stopbpa, bisfenol, bisfenol a, bpa, butelki dla niemowląt, smoczki dla niemowląt, butelki bez bpa, butelki bez bisfenolu, smoczki bez bpa, smoczki bez bisfenolu, jedwabisty silikon, szczoteczki dla niemowląt, butelki mam, smoczki mam, m, jak sie dowiedzialam o tym to szok totalny

Odnośnik do komentarza

mamuśka_anka
uważajcie też na butle i smoczki dziecięce - większość z nich ma bpa, który się uwalnia z plastików pod wpływem temperatury - wiecej mozna sobie poczytac na Stop BPA - stopbpa, bisfenol, bisfenol a, bpa, butelki dla niemowlÄ�, smoczki dla niemowlÄ�, butelki bez bpa, butelki bez bisfenolu, smoczki bez bpa, smoczki bez bisfenolu, jedwabisty silikon, szczoteczki dla niemowlÄ�, butelki mam, smoczki mam, m, jak sie dowiedzialam o tym to szok totalny

Teraz porządne firmy, np. Avent wypuszczają butelki bez bisfenolu.
Ale zawsze trzeba sprawdzic inne produkty - np. talerzyki i łyżeczki...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...