Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

askasam

Użytkownik
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0 Neutralna

Personal Information

 • Płeć
  Kobieta
 • Miasto
  Bliski Wschód:)
 1. Moja córka zaczęła czytać w wieku lat 4 i 8 miesięcy. Oczywiście wcześniej coś tam czytała globalnie,często myląc końcówki wyrazów albo je zgadując. Ale właśnie w wieku prawie pięciu lat przeczytała szyld : profesjonalna opieka stomatologiczna. Wcześniej bawiłyśmy się Domanem bo zauważyłam,że córka interesuje się literami i cyframi.
 2. Moja 10 latka gra na skrzypcach od 6 roku życia i być może niedługo gdzieś ją usłyszycie.Ma z pewnością talent,zaczęła nawet sama komponować:) Ma także talent narciarski.Zaczęła jeździć jako trzylatka a jako pięciolatka zjechała z Kasprowego.
 3. askasam

  Oddam

  Ogłoszenie już nieaktualne
 4. askasam

  Oddam

  Mam do oddania spodnie jeansy - 4 pary w rozmiarze 38,jedną parę spodni Tally Weil w kratkę w rozmiarze 36.Do tego sporo bluzeczek,eleganckich i na co dzień,sukienkę,krótkie spodenki,elegancki czarny błyszczący żakiet z paskiem. Mam też trochę bluzek,bluzeczek,sweterków w rozmiarze M. Chętnie je oddam- piszcie.
 5. askasam

  Lublin i okolice

  Cześć, jestem mamą ośmiolatki z Zamościa.Córkę urodziłam w Lublinie na Jaczewskiego.I w sumie przez ponad sześć lat mieszkałam w Lublinie.Jeżdżę też z córką i ze sobą do specjalistów lubelskich.
 6. Pani Doroto ma pani po części rację.Z tego co wiem liczebność w klasach może ustalać samorząd,jednak jeśli chodzi o klasy 1-3 zaleca się by w klasie było 26 osób; podstawa: Dziennik Ustaw,punkt 4 Zalecanych warunków i sposobów realizacji, zawartych w rozdziale „I Etap edukacyjny: klasy I-III Edukacja wczesnoszkolna” Załącznika nr 2 Podstawa programowa kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół. Od września przyszłego roku ma wejść w życie nowelizacja ustawy o systemie oświaty,która mówi o maksymalnej liczbie dzieciaków w klasie:25. Ja też jako dziecko chodziłam do licznej klasy i nie widzę w tym żadnych plusów.Byłam wybitnie zdolna w kilku dziedzinach,nie doczekałam się tego by nauczyciele to zauważyli;na większości przedmiotów się nudziłam bo miałam wiedzę wykraczającą poza program. Gdyby nie prywatne zajęcia pozalekcyjne,moje umiejętności nie byłyby rozwijane i wykorzystane w klasie,do której chodziłam bo nauczyciel zwyczajnie nie miał możliwości ogarnąć tak dużą grupę i wyłowić z niej jednostki zdolne i móc z nimi pracować. Sama jestem nauczycielem i wiem,że im mniej liczna klasa tym lepsze wyniki osiągają dzieci i tym lepiej jest się z nimi dogadać i dostrzec ich problemy. Moja córka chodzi do 10 osobowej klasy i nie chciałaby się przenieść do liczniejszej. Jak dla mnie klasy 25 czy 26 osobowe są i tak zbyt liczne.
 7. Dla 5, 6,7 i więcej latków polecam książki Holly Webb. Bohaterem każdej z książek jest mały kotek lub psiak i zazwyczaj dziewczynka- świeżo upieczona właścicielka. Książki nie są długie,mają krótkie rozdziały opatrzone ilustracjami a z okładki zazwyczaj spogląda strasznie smutny z jakiegoś powodu zwierzak.Książki mówią o tym jaką odpowiedzialnością jest opieka nad zwierzakiem i jak niektórzy nie potrafią jej sprostać ale także o tym jak wielką frajdą jest wierny,kochający pies czy kot. Polecam "Biedną,małą Lunę","samotne święta Oskara","Smyka uprowadzone szczeniaka","Ktoś ukradł Prążka".
 8. Witam muszę Was poinformować,że przeforsowałam swoją opcję:).Poszłam do dyrektora,on zrobił wieelkie oczy jak dowiedział się,że rodzice wymyślili imprezę w knajpie.Ostatecznie pasowanie odbyło się w Domu Kultury,na przekąskę stojącą były ciasteczka i soki.Po imprezie błyskawicznie my rodzice to sprzątnęliśmy i już. Znaczy,że można:)
 9. askasam

  Konkurs: "Merida i Aladyn"

  Dla mojej córki zima to ukochana pora roku
 10. Nie używam podpasek a tamponów wielorazowych jakoś nie mogę sobie wyobrazić:)))
 11. panterkaaskasamA tu jeszcze kilka ujęć misski:)Córka obejrzała opaski i jest zachwycona.Ale spytała mnie dlaczego takie maluchy co prawie nie mają włosków są na zdjęciach:)Wszak opaski są do włosów. przepraszam ale nie moge sie zgodzic ze opaski sa tylko do włosówww A do czego jeszcze mogą być? Nie ukrywam,że łysiutkie maluszki wyglądają słodko w opaskach ale pewnie tylko na zdjęciu.Takie coś musi być dla maluszka niezbyt wygodne i nie spełnia innej funkcji jak tylko upiększenie i tak ślicznego dzieciaka:)
 12. A tu jeszcze kilka ujęć misski:) Córka obejrzała opaski i jest zachwycona.Ale spytała mnie dlaczego takie maluchy co prawie nie mają włosków są na zdjęciach:)Wszak opaski są do włosów.
 13. Witam! Zgłaszam kandydaturę ma misske:)
 14. Witam! Jakiś czas temu dostałam takie oto wezwanie do zapłaty drogą mailową: Dnia 03.03.2012 z komputera o adresie IP 164.126.63.234 zamówiła Pani na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona. Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarła Pani z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Pani niniejsze wezwanie do zapłaty. Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty może spowodować poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Pani stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego. W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne: - przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej, - przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej, - postępowanie sądowe, - komornicza egzekucja należności, - Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych, w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego. W związku z tym wzywamy Panią do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności: 1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl. 2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane: Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C. Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811 Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - askasam@o2.pl Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=iIF0giqmfOhlcvHaqQ%3D%3D W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl Z poważaniem, Zespół Pobieraczek.pl Najbardziej rozwaliła mnie ta "kara umowna" i wysokośc odsetek:) Płacić nie zamierzam:)
 15. askasam

  Lubię siebie :)

  Hejka! Lubię w sobie oczy,usta,nogi,ręce i dłonie a także piersi i brzuch.No i mój wzrost:). Lubię to,że jestem stanowcza,że dotrzymuję słowa, nie strzelam "focha" i umiem wybaczać:).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...