Skocz do zawartości
Forum

Jak szybko, tanio i skutecznie wybielić zęby?


Rekomendowane odpowiedzi

~Bettyy
Ja przed swoim ślubem wybielałam zęby sposobem żelowym tzn w gabinecie zrobiła mi odlew szczęki i dzięki temu zrobiła taką nakładkę na zęby i na noc na tą nakładkę nanieść trochę żelu (ze strzykawki) i zakładać Moje wrażliwe zęby troche to odczuwały bo czułam że pobolewają mnie zęby Ale efekty były już po paru dniach widoczny byłam zadowolona ale że po ślubie szybko zaszłam w ciąże więc zrezygnowałam z dalszego wybielania... a teraz jeszcze karmię więc jeszcze poczekam...
Kosztowało mnie to 400 zł a to było 2 lata temu tylko dokładnie nie pamiętam nazwy to bylo chyba NITE WHITE.

Ja też tak wybielałam, 3 lata temu i to było w ciąży, ale zakładała mi sama na dzień na ileś tam godzin,nie pamiętam ceny.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7zx85kc.pnghttp://emotikona.pl/gify/pic/10zyrafa.gif

Odnośnik do komentarza

To ja tylko napiszę, że powszechnie dostępne pasty wybielające są szkodliwe dla szkliwa i ich jedyny efekt wybielający polega na podrażnieniu dziąseł, które są bardziej czerwone i przez to zęby wydają się bielsze. Skuteczne pasty wybielające są dostępne tylko w aptekach i kosztują ponad 50 zł.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Skuteczną metodą wybielania zębów w warunkach domowych jest zastosowanie specjalnych pasków (np. Blend-a-med Whitestrips) lub nakładek na zęby na które aplikuje się żel wybielający (np. Biała perła). Już po dwóch tygodniach stosowania widać efekty.

Minusem wybielania zębów jest duże ryzyko wystąpienia nadwrażliwości oraz konieczność przestrzegania białej diety przez jakiś okres. Dlatego wybielanie warto rozpocząć 1-1,5 msc przed ważnym wydarzeniem ;)

Odnośnik do komentarza

efka
Szybkie wybielanie zawsze rodzi problemy, a na pewno nie będzie długotrwałe. Jak dla mnie do momentu, kiedy nie usunięcie złych przyzwyczajeń, nie ma nawet szans na trwałe wybielanie zębów, bo zraz jak wrócicie do codzienności, zęby zaczną wyglądać po prostu podobnie...

Rzeczywiście tak jest, bo zęby mogą zmieniać kolor od herbaty, kawy oraz od pożywienia. Po wybielaniu obowiązuje 2 tygodniowa biała dieta. Teoretycznie powinna ona obowiązywać przez cały czas ;) - wtedy zęby przez długi czas byłyby nieskazitelnie białe. Oczywiście to nierealne w dzisiejszych czasach.

Odnośnik do komentarza

joanna.hirszler
Skuteczną metodą wybielania zębów w warunkach domowych jest zastosowanie specjalnych pasków (np. Blend-a-med Whitestrips) lub nakładek na zęby na które aplikuje się żel wybielający (np. Biała perła). Już po dwóch tygodniach stosowania widać efekty.

Minusem wybielania zębów jest duże ryzyko wystąpienia nadwrażliwości oraz konieczność przestrzegania białej diety przez jakiś okres. Dlatego wybielanie warto rozpocząć 1-1,5 msc przed ważnym wydarzeniem ;)


Właśnie ja stosowałam tą nakładkę z żelem i cierpiałam po tym na nadwrażliwość ale po jakimś czasie mineło a z efektów byłam zadowolona i każdy widział różnice

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza
Gość ania mawlik

Nie zabiegowo, a naturalnie. Tutaj pomaga ajona, dobra dieta, systematyczność w tym wszystkim i wówczas sobie te zęby rzeczywiście odmieniacie. Nie twierdzę, że od razu są idealne, bo całość wymaga czasu, ale jest to możliwe do realizacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz tanio i skutecznie to wystarczy Lacalut White (za 11zł na promocji) do tego 2x dziennie płucz zęby olejem kokosowym. Jeśli ograniczysz kawę i produkty farbujące zęby to tyle w zupełności wystarczy.

Obecnie testuję system wybielający z białej perły, kosztuje ok. 80-100zł. Efekty są rzeczywiście zauważalne po kilku dniach :)

Odnośnik do komentarza

Wybielanie zębów? Najlepiej u dentysty, bo to gwarancja bezpieczeństwa. Tylko stomatolog może dostosować metodę wybielania do oczekiwań pacjenta i stanu jego uzębienia – by nie zrobić krzywdy zębom i dziąsłom. Najpopularniejszymi metodami wybielania zębów są:

- nakładkowa: do wykonanej indywidualnie dla pacjenta nakładki wprowadza się żel wybielający. Ta metoda daje pacjentowi dużą swobodę, gdyż nie odbywa się w gabinecie. Zęby można wybielać w domu czy w pracy. Stężenie żelu dobiera stomatolog, aby było jak najbardziej optymalne. Wybielanie trwa od kilku do kilkunastu dni, przez kilka godzin na dobę.

- lampą Beyond®: ta metoda odbywa się już w gabinecie. Żel wybielający, w skład którego wchodzi nadtlenek wodoru, aktywowany jest za pomocą akceleratora lampy. Żel zawiera też substancje zmniejszające nadwrażliwość zębów. Pojedynczy zabieg trwa kilkanaście minut. Często jeden zabieg jest wystarczający do uzyskania pożądanej barwy zębów.

Niezależnie od zastosowanej metody wybielania, zęby należy oczyścić u dentysty z kamienia i osadu. Wypełnienia, licówki, mosty i korony nie ulegają rozjaśnieniu. Podczas wybielania i jakiś czas po nim warto stosować „białą dietę”, która nie zawiera produktów mogących zabarwić zęby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...