Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe Mamulce 2009


bloomoo

Rekomendowane odpowiedzi

no i u mnie pogoda sie załamała...pada jakiś kapuśniaczek i wieje jak cholera...
troche mi to nie na reke bo musze do sklepu wyskoczyc po włoszczyzne na krupniczek:o_no::o_no: no i z psem:o_no::o_no:
a tak mi go szkoda zostawiac pod sklepem zeby nie był mokry...hmmm
wiec mam od wyboru albo latac dwa razy albo poświecic psa....

chyba musimy zrobic mega zapasy hurtowo zeby tak ciagle do sklepu nie latac...:36_1_1:

Po powrocie ze sklepu kłade sie w łóżeczko..zaczynaja mnie bolec plecy...zeby tylko gorzej nie było:o_master::o_master:
bo moj lekarz opowiadał zeby nie latac i nie chorowac bo pozniej dzidzius moze miec komplikacje..jednej pacjentce urodziło sie niesłyszące dziecko jak chorowała w ciąży....
tego bo je sie najbardziej:o_master::o_master:

Ja już mieszkanko posprzątałam , pieknie konwaliowo pachnie:36_1_1::36_1_1:
teraz mozna sie kłaśc w łózko...

tez bym cos z włosami zrobiła bo mnie wkurzaja...ale jak zetne to znowu spiąc nie bede mogla....wiec nie wiem co lepsze....:36_19_2::36_19_2:
dobra lece do tego sklepu co sie odwlecze to nie uciecze...

słonecznego samopoczucia pomimo pogody Hipopotamki:36_3_19::36_3_19:

Nasz ALBUMIK :]]
http://parenting.pl/album.php?u=1847

http://patrycja-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3hg3a5g3l.png

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Robaczku ja mam trzy staniki do karmienia. Myślę że wystarczy...Ważne żeby był wygodny i nieuciskał i był ciut luźniejszy, bo przy nawale pokarmu piersi robią się jak balony i każdy szew przeszkadza.
Bajustyna pociesz się że ja też nie mam apetytu a mała rośnie znakomicie... nawet gin mi gratuluje wagi. Pilnuję tylko łykania wutamin, bo jak przestaję je łykać to mi się skórki przy paznokciach zadzierają i paznokcie łamią... widać że mi brakuje witamin...

Odnośnik do komentarza

Happy do łóżka i to już! Co do chorób naszych w czasie ciąży a póżniej naszych dzieci to mogę cos na ten temat powiedzieć. Ja Kingusię urodziłam z wrodzoną wadą serduszka ( ujawniła się ta wada w 8 miesiącu życia ) i co się okazało lekarz mówił, ze musiałam na początku ciaży chorować bardzo i to się przyczyniło do tego, że miała tą wadę. Co niestety nie mogę się z tym zgodzić przez całą ciąże nie chorowałam miałam raz lekki katar ale nie byłam jakoś obłożnie chora jak to lekarz mi przedstawił. Także nie mozna też sie tym sugerować. Wiadomo musimy dbać o siebie ale nie możemy od razu myśleć, ze coś naszym maluszkom będzie :)

Co do staników to ja jeszcze sobie nie kupiłam. I muszę to zrobić jak najszybciej. Jednak jak są piersi podtrzymywane w czasie ciąży to zawsze lepiej dlatego według mnie koniecznie trzeba mieć stanik. A wygodniej jak dla mnie jest to odpięcie z przodu staniczka.
Koszule mam dwie nowe i jedną starszą ją do porodu założę, szlafrok jeden.

Odnośnik do komentarza

bajustyna
Happy do łóżka i to już! Co do chorób naszych w czasie ciąży a póżniej naszych dzieci to mogę cos na ten temat powiedzieć. Ja Kingusię urodziłam z wrodzoną wadą serduszka ( ujawniła się ta wada w 8 miesiącu życia ) i co się okazało lekarz mówił, ze musiałam na początku ciaży chorować bardzo i to się przyczyniło do tego, że miała tą wadę. Co niestety nie mogę się z tym zgodzić przez całą ciąże nie chorowałam miałam raz lekki katar ale nie byłam jakoś obłożnie chora jak to lekarz mi przedstawił. Także nie mozna też sie tym sugerować. Wiadomo musimy dbać o siebie ale nie możemy od razu myśleć, ze coś naszym maluszkom będzie :)

Co do staników to ja jeszcze sobie nie kupiłam. I muszę to zrobić jak najszybciej. Jednak jak są piersi podtrzymywane w czasie ciąży to zawsze lepiej dlatego według mnie koniecznie trzeba mieć stanik. A wygodniej jak dla mnie jest to odpięcie z przodu staniczka.
Koszule mam dwie nowe i jedną starszą ją do porodu założę, szlafrok jeden.

A mi powiedzieli ze wady, które miała Gabrysia to przyczyna prawdopodobnie jakiegoś wirusa , którego załapałam na początku ciąży??? a ja byłam zdrowiutka jak chol...dopiero porządne chorubsko mnie wzięło w styczniu,takie ze zgosiłam sie do szpitala i wtedy dowiedziałam sie o wadach seruszka małej....

Odnośnik do komentarza

no i dupa poki co z mojego lezenia...
musze czekac na kuriera bo przywiezie stól i krzesła:slucham_muzyki::slucham_muzyki::slucham_muzyki: a maż na przeglądzie samochodu:36_19_2:
wiec ubieram sie ciepło i pije przed tv gorącĄ herbatke malinowa i jem plasterki cytryny z miodkiem:36_19_2::36_19_2::36_19_2:
owinieta w grubaśny polarowy kocyk:36_1_1::36_1_1:

poza tym kulinarnie sie rozpieszczam :36_3_18::36_3_18:
teraz właśnie zrobilam sobie wielki kubek kawy inki z mlekiem:36_1_22::36_1_22::36_1_22: mniamiii:36_1_1::36_1_1::36_1_1:
a krupniczek sie już gotuje:36_1_1::36_1_1:
na osłode w zamian za czekolade kupilam sobie migdały i daktyle:36_1_22::36_1_22::36_1_22:
ehhh ide polezec:36_1_22::36_1_22:

:bye::bye:

Nasz ALBUMIK :]]
http://parenting.pl/album.php?u=1847

http://patrycja-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3hg3a5g3l.png

Odnośnik do komentarza

hej mamuski u nas taka piekna dzis pogoda mmmmmmmmmmm suepr dzis zaliczylam pierwszy spacerek z mala eh az nie moglam sie oprzec tak cieplo dziekuje wszystkim za bardzo mile komentarze jestescie kochane buzka :****** stysia nikt nie bedzie ci mial nic za zle ja jestem jak najbardziej za tym zebys byla na pierwszej stronce w koncu tez jestes kwietniowa marcowka hihi :)

Odnośnik do komentarza

Zaynab
hej mamuski u nas taka piekna dzis pogoda mmmmmmmmmmm suepr dzis zaliczylam pierwszy spacerek z mala eh az nie moglam sie oprzec tak cieplo dziekuje wszystkim za bardzo mile komentarze jestescie kochane buzka :****** stysia nikt nie bedzie ci mial nic za zle ja jestem jak najbardziej za tym zebys byla na pierwszej stronce w koncu tez jestes kwietniowa marcowka hihi :)

Chciałam zobaczyć Twoje maleństwo ,ale nie moge :(

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka31

Stysia- Gabrysia juz wpisana, tule mocno i przepraszam ze tego nie zrobilam od razu,

Robaczek jasne ze zdam relacje, ja zabralam jednoosobowa sale do porodu i po porodzie i oczywiscie ZZO!!!!!!!!!!!!!!!

Zaynab- super pogoda!!!!!!!!!!!!!niech mala sie dotlenia ile wlezie!!!

Odnośnik do komentarza

Wlasnie wrocilam z zakupow - tym razme milam rozpiescic tylko siebie i nakupowac ksiazek (wykorzystac jeszcze wolny czas poki mozna ;))) - zrobione, ale nie moglam sie powstrzymac i nakupowalam jeszcze dla Malej. Takie fajne rzeczy sa poprzeceniane w Tesco, tylko trzeba troche poprzebierac i poszukac. Piekne rozowiiutkie sztruksiki za 7 zeta (co mi sie proobilo - zaczely mi sie podobac rozowosci!!!!) polarkowe super bluzy w rozowe (!!!) serduszka, kompleciki - dresiki plus bluza (pomaranczowe tym razem) ;)) za 11,50.
Obiecwalam sobie, ze nie kupie juz ani jednej rzeczy bo juz komoda pelniutka (mnostwo dostalam od kolezanek), ale sie nie da, no po porstu sie nie da no ;))

Stysiu, jak to dobrze ze jestes z nami, ja ciegle nie moge wyjsc z podziwu. A Agnieszka na bank umiesci Gabrysie na pierwszej stronie, wiesz, nam jest trudno uwierzyc, ze jestes tak dzielna i tak a nie inaczej reagujesz i nie bardzo wiemy jak sie zachowac...zeby Ci nie robic przykrosci. Ja pamietam, ze po moim poronieniu (i to bardzo wczesnym, w pierwszym trymestrze juz, wiec w ogle nie porownywalnym ze strata Twojej Gabrysi) w ogole nie bylam w stanie o tym rozmawiac, nie chcialam zeby mi cokolwiek o tym przypomnialo, w ogole zachowywalam sie dziwnie...
Tym bardziej Cie podziwiam.

Robaczek, ja mam dwie koszule do karmienia i jedna do porodu taka zwykla koszulke T-shirt tylko ze dluzsza i wieksza, wyciagnelam z szafy i przeznaczam ja "na straty" ;)
Szlafrok dokupilam specjalnie zeby nie musiec potem pakowac tego co mam, a ktorego non-stop uzywam (zreszta ten moj jest tak puchaty, ze gdybym go wziela to zajalby cala torbe, i dlatego kupilam normalniejszy, mniejszy, i w dodatku ciemny granatowy, zeby jakby co nie bylo zbyt znac jakichkolwiek wyciekow ;)))
Ze stanikiem mam problem - kupilam (na allegro rzecz jasna) dwie sztuki (za25zeta) w rozmiarze 80C,
2 SZT Stanik 80 B Bawełniany do karmienia za 25Z (570786721) - Aukcje internetowe Allegro
PRzed ciaza mialam 75B, wiec zalozylam ze 80c do karmienia bedzie git. Jak na razie (mierzylam w ten weekend) moge w nim zmiescic 3 porcje mojego biustu ;)) Biore jeden do szpitala, bo jeszcze ludze sie ze jeszcze cos urosnie jak mleko sie zbierze, ale watpie zeby az tyle, wiec wczoraj zamowilam jeszcze jeden 80B.
Stanik biustonosz do karmienia 80B WYGODNY! (579575598) - Aukcje internetowe Allegro

Caly czas mam wrazenie, ze czegos nie mam, ze z czyms nie zdaze, ze o czyms waznym zapomnialam....

http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20090406_-8_My+child+is.png

Odnośnik do komentarza

Malinka77a
Wlasnie wrocilam z zakupow - tym razme milam rozpiescic tylko siebie i nakupowac ksiazek (wykorzystac jeszcze wolny czas poki mozna ;))) - zrobione, ale nie moglam sie powstrzymac i nakupowalam jeszcze dla Malej. Takie fajne rzeczy sa poprzeceniane w Tesco, tylko trzeba troche poprzebierac i poszukac. Piekne rozowiiutkie sztruksiki za 7 zeta (co mi sie proobilo - zaczely mi sie podobac rozowosci!!!!) polarkowe super bluzy w rozowe (!!!) serduszka, kompleciki - dresiki plus bluza (pomaranczowe tym razem) ;)) za 11,50.
Obiecwalam sobie, ze nie kupie juz ani jednej rzeczy bo juz komoda pelniutka (mnostwo dostalam od kolezanek), ale sie nie da, no po porstu sie nie da no ;))

Stysiu, jak to dobrze ze jestes z nami, ja ciegle nie moge wyjsc z podziwu. A Agnieszka na bank umiesci Gabrysie na pierwszej stronie, wiesz, nam jest trudno uwierzyc, ze jestes tak dzielna i tak a nie inaczej reagujesz i nie bardzo wiemy jak sie zachowac...zeby Ci nie robic przykrosci. Ja pamietam, ze po moim poronieniu (i to bardzo wczesnym, w pierwszym trymestrze juz, wiec w ogle nie porownywalnym ze strata Twojej Gabrysi) w ogole nie bylam w stanie o tym rozmawiac, nie chcialam zeby mi cokolwiek o tym przypomnialo, w ogole zachowywalam sie dziwnie...
Tym bardziej Cie podziwiam.

Robaczek, ja mam dwie koszule do karmienia i jedna do porodu taka zwykla koszulke T-shirt tylko ze dluzsza i wieksza, wyciagnelam z szafy i przeznaczam ja "na straty" ;)
Szlafrok dokupilam specjalnie zeby nie musiec potem pakowac tego co mam, a ktorego non-stop uzywam (zreszta ten moj jest tak puchaty, ze gdybym go wziela to zajalby cala torbe, i dlatego kupilam normalniejszy, mniejszy, i w dodatku ciemny granatowy, zeby jakby co nie bylo zbyt znac jakichkolwiek wyciekow ;)))
Ze stanikiem mam problem - kupilam (na allegro rzecz jasna) dwie sztuki (za25zeta) w rozmiarze 80C,
2 SZT Stanik 80 B Bawełniany do karmienia za 25Z (570786721) - Aukcje internetowe Allegro
PRzed ciaza mialam 75B, wiec zalozylam ze 80c do karmienia bedzie git. Jak na razie (mierzylam w ten weekend) moge w nim zmiescic 3 porcje mojego biustu ;)) Biore jeden do szpitala, bo jeszcze ludze sie ze jeszcze cos urosnie jak mleko sie zbierze, ale watpie zeby az tyle, wiec wczoraj zamowilam jeszcze jeden 80B.
Stanik biustonosz do karmienia 80B WYGODNY! (579575598) - Aukcje internetowe Allegro

Caly czas mam wrazenie, ze czegos nie mam, ze z czyms nie zdaze, ze o czyms waznym zapomnialam....
Nie wiem dlaczego taka jestem??? owszem mam do siebie pretensje,ze za mało zachowuje się i za mało płaczę jak na strate swojego dziecka... zawsze taka byłam- optymistka. Mam ją w serduszku, ale muszę żyć dalej. Przygotowałam się ze mogę ją stracić , choć liczyłam na to ze będzie dobrze !!! Dzięki niej teraz wiem, ze warto cieszyć sie każdym dniem, cieszyć sie tym co inni mają . Czasem łezka mi się zakręci , nawet podczas komedii w tv. Ja strasznie za nią tęsknię!!!!!...Dała mi duzo szczęścia i jak na swoje chore serduszko bardzo długo była-żyła , bym mogła się nią nacieszyć !!!!Urodziłam ją z rączką na serduszku - stale to widzę!!!Nie żyła już trzy dni i "sama" chciała wyjść na świat- można nawet powiedzieć ze dzięki niej ja żyje!!!!Tego wieczora co pojechałam do szpitala, miała dostać balonik na wywołanie skurczy, a ze pojawiły się u mnie dziwne drgawki- lekarz bał mi się go założyć ...w nocy same z siebie wody mi odeszły... Jestm miękka ,ale skorupkę mam twardą - nie mogę sie załamywać !!! Mam rodzinke, mam wspaniałego męża !!!!Mogę jeszcze urodzić!!!!...

Boli mnie ze tak pózno sie dowiedziałam o wadzie Gabi, i mam też do siebie żal ze może nie wszystko zrobiłam by ją uratować?!Jestem wściekła na swojego gina, która nie zauważyła ze z małą coś jej nie tak -ale człowiek nie jest idealny, popełnia czasem błedy!!!!

Wierzę ze Gabi czuwa nade mną i nad moim M,i że będzie czuwać nad swoim rodzeństwem w przyszłości...ja jej nigdy nie zapomnę !!!! Kochałam ją od samego początku i na zawsze tak pozostanie...i cieszę sie ze mnie tak mocno czasem pokopała ha ha ha

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczynki!

Zynab tak wlasnie sobie myslalam, ze pojdziesz dzis z mala na spacer, bo pogoooooda... az chce sie zyc!!!!!!

Monika i Zynab napiszcie czy karmicie maluszki butelka, czy cycusiem??? Ciekawa jestem.

Stysia bardzo pieknie piszesz... jestes wyjatkowa osoba i napewno kiedys bedziesz mogla cieszyc sie z malenstwa!!!
Cudnie, ze zostalas tu z nami i pomagasz nam w tym naszym marudzacym wyczekiwaniu :)))

Malinka fajne te biustonosze. Ja jutro wybieram sie po biustonosze, musze poprzymierzac i kupic nieco wiekszy niz teraz ale (nauczona Twoim przykladem) nie za duzy. Najlepszy chyba bedzie bawelniany, bo wygodny do spania. Zobaczymy...

Agnieszka to ja bede czekala na relacje po zzo:)))

Happymum kuruj sie kochana i nie wylaz na to zimno!!!!

Odnośnik do komentarza

stysianaprwde podziwiam Twoja postawe, Twoj optymizm, mysle ze ja nie potrafilabym tak pozytywnie myseć i do tego przekazywac tak pozytywna energie:Całus:Jesteś wielka:Oczko:

Tak sobie mysle ze chyba sobie odwyk na 2 tyg. przynajmniej zrobie od tego wątku, bo naormalnie tak sie nakreciłam tymi porodami, pakowaniem itd. ze dzis mnie jakis skurcze dopadły, nie wiem pewnie to te przepowiadajace , ale ja w poprzedniej ciązy nawet takich nie mialam wiec nie wiem jakie one są:Oczko:Nie chce wczesniej rodzić, chce żeby mała troche jeszcze we mnie posiedziala i podrosła, pewnie teraz jakby przyszla na świat to wazylaby ok. 2 kg. , więc poczekam az bedzie większa:Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/41ec268854.pnghttp://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/201106123809.jpg
http://www.suwaczek.pl/cache/4a7b5ffe5d.png
www.sunriseband.pl

Odnośnik do komentarza

gabalas
stysianaprwde podziwiam Twoja postawe, Twoj optymizm, mysle ze ja nie potrafilabym tak pozytywnie myseć i do tego przekazywac tak pozytywna energie:Całus:Jesteś wielka:Oczko:

Tak sobie mysle ze chyba sobie odwyk na 2 tyg. przynajmniej zrobie od tego wątku, bo naormalnie tak sie nakreciłam tymi porodami, pakowaniem itd. ze dzis mnie jakis skurcze dopadły, nie wiem pewnie to te przepowiadajace , ale ja w poprzedniej ciązy nawet takich nie mialam wiec nie wiem jakie one są:Oczko:Nie chce wczesniej rodzić, chce żeby mała troche jeszcze we mnie posiedziala i podrosła, pewnie teraz jakby przyszla na świat to wazylaby ok. 2 kg. , więc poczekam az bedzie większa:Oczko:
Nie opuszczaj nas !!!!!

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za opinie na temat staniczków. Na początku wydawało mi się to bez sensu ,że je kupiłam(w piątek zamówiłam sobie dwa na allegro) Dziś przyszły i nie wiedziałam ,że to tak fajna sprawa. Hehe przymierzyłam a mój M patrzył na mnie jak na jakąs dziwną bo sprawdzałam funkcjonalność heheheh.Na koncu stwierdził "hormonie odbija Ci" hehehehe

Agnieszka-Ile płacisz za sale porodową oraz pokój?

Aretas75- ja swoją obrone mam w dniu porodu:)Powodzenia będzie dobrze:):)

Malinka-ja własnie do porodu mam taką koszulkę zwykła bawełniana. Jest właściwie za pupe więc dobra i mam 2 koszule nocne:) Wiesz a co do tego wrażenia ,że czegoś nie masz to tak jak ja....kurcze cały czas zastanawiam się co pominełam? Więc w końcu spisałam sobie wszystko na karteczke(z różnych serwisów)i sprawdzam według niej ale mimo wszystko czegoś mi ciągle brakuje.....może dzidzi:16_3_46:

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5e13hk56xe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/oncft96gtbw6vglg.png

Odnośnik do komentarza

stysia masz link do mojego albumu Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl - Album należący do Zaynab: Jasmin :D sprobuj moze tak otworzysz aga3000 ja karmie piersia pokarmu mam tyle ze moge zaczac na allegro sprzedawac hihihihihi wczoraj z jednej piersi odciaglam 80 ml :D heheheheh usmialam sie przy tym jak nie wiem bo jak krowa dojna jestem ale juz powoli moje piersi zaczynaja sie normowac i produkowac tyle mleka ile mala potrzebuje

Odnośnik do komentarza

Zaynab
stysia masz link do mojego albumu Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl - Album należący do Zaynab: Jasmin :D sprobuj moze tak otworzysz aga3000 ja karmie piersia pokarmu mam tyle ze moge zaczac na allegro sprzedawac hihihihihi wczoraj z jednej piersi odciaglam 80 ml :D heheheheh usmialam sie przy tym jak nie wiem bo jak krowa dojna jestem ale juz powoli moje piersi zaczynaja sie normowac i produkowac tyle mleka ile mala potrzebuje

Córeczka przepiękna!!!!... gratuluje!!!

Odnośnik do komentarza

Malinka77a
Aretas!!! Powodzenia na obronie!!!
Z czego sie bronisz?
PS. Tylko nie dziekuj przypadkiem ;)

Qrde...... jakoś odruchowo kliknęło mi sie "dziękuję" :o)
administracja, prawo pracy
"u m i e r a m" ze stresu :8_1_221: a moja klusia zamiast grzecznie spać "łazi" ile może i nie da sie douczyć mamuśce :36_19_3: żeby tylko jutro spokojna była :36_11_20:

Spadam do łóżka
kolorowych snów Brzuszki

http://parenting.pl/picture.php?albumid=894&pictureid=8828http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6tv73lk7wk1vm.png
http://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/P1030807.JPGhttp://www.suwaczki.com/tickers/k0kde6yd6mks5din.png

Odnośnik do komentarza

aretas75
Malinka77a
Aretas!!! Powodzenia na obronie!!!
Z czego sie bronisz?
PS. Tylko nie dziekuj przypadkiem ;)

Qrde...... jakoś odruchowo kliknęło mi sie "dziękuję" :o)
administracja, prawo pracy
"u m i e r a m" ze stresu :8_1_221: a moja klusia zamiast grzecznie spać "łazi" ile może i nie da sie douczyć mamuśce :36_19_3: żeby tylko jutro spokojna była :36_11_20:

Spadam do łóżka
kolorowych snów Brzuszki
Będzie wszystko dobrze!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...