Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

przylaczam sie do opini ze dzieci NHN-owe najpierw maja suche nocki :) tak tez dzieje sie u nas. Predzej w nocy zasygnalizuje niz w ciagu dnia. U nas ostatnio znow suche noce, chciaz bylo kilka wpadek tj. 2 MIkolaj dalej budzi sie mniej wiecej dwa razy i na sikanie i na jedzenie. Chociaz mam wrazenie, ze jakby glodny nie byl to by nie sikał♣. Ale niestety nie mam jak tego sprawdzic wiec tak sobie domniemuje .... A w ciagu dnia to jedynie timing zdeje bo ja jakos sygnalow nie widze ;/ co gorsza, czasem nawet sygnalow na kupenie widze. Wiec nie raz sie ostatnio zdarzylo mlodemu zaczac robic w pieluche.... ale finish w nocniku. A jaka radosc jak widzi kupe w nociku - bezcenne!

U nas dzis Mikolono zrobilo 2 male krocxzki samodzielnie :D wiec moze z ta sygnalizacja za dnia jest tak marnie bo zaabsorbowany nowymi umiejetnosciami :)

IWa mam nadzieje ze niezapeszysz! Super! JA sie ostatnio nawet zastanawialam czy nie klasc spac M. bez pieluchy (tylko musialabym sie zaopatrzyc w kocyk welniany).... no bo jakby sik sie pojawil

http://www.suwaczek.pl/cache/9350c56d70.png

Odnośnik do komentarza

Asiek gratki dla kroczków :36_7_8:

Moja właśnie zajęta samodzielnym przemieszczaniem i wstawaniem, stac jeszcze nie umie z podparciem, a juz się puszcza i kombinuje, jak tu sie przemieścic na dwóch łapkach. No i z sygnalizowania teraz nici. A ja timingu nie nauczona, bo moje dziecię z tych sygnalizujących :Kiepsko:. Na dodatek jest tak, że np. dziś wstała po drzemce, p[ielucha sucha, ja ja wysadziłam, a ona nic nie nasikała, posiedziała chwilke, ale zaczęła się denerwować, że głodna. No to poszłyśmy na zupę, więc oczywiście sik w pieluchę :( Chyba ma etap sikania do pieluchy, muszę przeczekać

Odnośnik do komentarza

Asiek- moja jak miała około 6-7mc, to nie chciała spać w pieluszce, jak tylko ściągnełam to psała spokojnie, więc spala bez na podkładzie z happy, ale nie trwało to długo, moze z tydzień, bo nieraz osikała mnie lub musiałam ją całą przebierać:Szok: Jak miała około roku i nie sikała w nocy przez dłuży czas (ponad miesiąc), to raz nie nałożyłam jej pieluszki i przy karmieniu mnie osikała, ona do przebrania, ja do przebrania:Szok: I od tamtej pory nie podejmowałam takiej próby, szybciej i wygodniej jest mi zmienić piluszkę jakby co. Ale Wy próbujcie!!! ::):

Marzena- Oliwka też czasem tak robiła, żę nie chciała na nocnik przed jedzeniem, tylko w trakcie sikała:Szok: Najlepiej jak ją sadzałam bez pieluszki i stumień na podłogę poleciał... Nie raz tak miałyśmy... Pierwszy raz jak tak zrobiła, to myślałam, zę to wylane picie, ale zdziwiłam się, bo piła akurat soczek, a toto przeźroczyste było, hihi:Zakręcony:

Dzisiaj jak ją uypiałam, to siadła w pewnym momencie i pokazałna paluszkiem na miejsce na łóżku, gdzie stawiamy nocnik przy porannej toalecie. Posadziłam ją, zrobiła siku i po chwili zasnęła ::):

Odnośnik do komentarza

Jadzk a czy twoja już pokazuje że zrobiła siku w pieluche (jak jej się zdarzy),Hania pokazuje jak zsika się w pieluche stanie zdziwiona ręką łapie za krocze i mówi "to to" (czyt. co to?).A jak zrobi siku do nocnika i ja pytam co to to ona marszczy nos i pokazuje że śmierdzi.

Odnośnik do komentarza

Iwa- to fajnie Hania informuje:D Ja widzę jak Oliwka sika w pieluszkę, wtedy patrzy się w dół, na pieluszkę, tak samo robi na kiblu ale wtedy widzi strumień, hihi. Ale o mokrej pieluszce sygnalizuje mi marudząc, nie w jakiś konkretny sposób, a ostatnio jak się zabawi, to nie sygnalizuje o mokrej piluszce w ogóle, a jak chcę ją sadzać, to jest już zimna... Ale na szczęście rzadko tak bywa ::):

Odnośnik do komentarza

U mnie tez M. ostatnio mokra pielucha nie przekszkadza :/ wrecz bym powiedziala ze woli z mokra na dupie siedziec niz sie przebrac....
Ja przedwczoraj spalam z M w lozku bo padnieta bylam i nie chcialo mi sie go do lozeczka odkladac. A w nocy jak mlody zaplacze to znaczy ze chce sikac. Wiec spimy i m. zaplakal a ja w amoku przytulilam go do siebie, poglaskalam go glowie i mikos zasnal! Chyba po pol godziny dotarlo do mnie, ze on chyba chcial sikac. Sprawdzam a tu mokra pielucha ;/ a dziecko spi w najlepsze przez mame utulone.... ehhh co zmeczenie robi z czlowiekiem ;P

http://www.suwaczek.pl/cache/9350c56d70.png

Odnośnik do komentarza

Cześć :*
Wszystkim gratuluję sukcesów nocnikowych, a przy wszystkich kryzysach trzymam kciuki za poprawę :*

U nas różnie, ale głównie dość mokro w dzień. I też nie przeszkadza jej mokra pielucha, a jaki nerw jak mama chce zdjąć mokrą i założyć suchą :uff:

Ostatnio zdarzyła się dwa razy dziwna rzecz. Ula podeszła do nocnika i położyła na nim rączkę, dała się posadzić (co ostatnio nie zawsze jest oczywiste) iiiiiii.... zaraz po posadzeniu poszło siusiu do nocniczka :36_1_22: Już wcześniej tak podchodziła do nocnika, jak pytałam czy chce siusiu i wstawałam do niej ta dawał dyla :P Zwykle już mokro było, ale coś tam było na rzeczy, a teraz taka niespodzianka. Oby częściej :D

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Asiula- powoli do przodu i będzie coraz lepiej ::):

Margeritka-
też wzbudzałyśmy takie zainteresowanie :D Teraz Oliwka jet już dość duża, i już tak nie szokujemy.

Młoda biegała dzisiaj w majteczkach i bardzi ładnie współpracowała, trzymała zanim jej nie posadziłam, a dwa razy nawet zawołała, poszła do łazienki, stanęła przy kiblku i gada swoje "aguagu", mówi tak tylko jak chce na kibelek. A razno po przebudzeniu pokazała mi nocnik paluszkiem i też "agu...", a ostatnio wytrzymuje nawet pół godziny, teraz kupka szybko przycisnęła :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja też się cieszę z tego, że kryzys nocnikowy u Uli zmierza ku końcowi. Teraz to chyba będzie tylko lepiej ;P

Jadzik super, że Oliwka tak wyraźnie komunikuje :D Ja planuję około lata próbować Ulkę w majtusiach samych puszczać, ale to też zależy trochę od niej :)

Nasze NHNowe dzieci są najlepszym dowodem na to, że przed ukończeniem 18. miesiąca życia potrafią one zrozumieć co się z nimi dzieje i kontrolować w jakimś stopniu swoją fizjologię :36_2_25:

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...