Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Iwa- znając Twój talent i samozaparcie, to wiem, że Ci się uda ::): Pokaż jak zrobisz::):

A jeszcze wracając do tych pieluch, to idąc ich tropem jednorazówki tez powinny być zaliczane do ubrać, bo poza tą całą chemią, jest w niech conieco wkładu z bawełny...

Odnośnik do komentarza

marzen@

Ulla, Marzena- co śmieszne ona byłą z siebie zadowolona, że zaoszczędziła pampersa :Szok: Wczorajsza podpaska, niezłe, hihi...

Twoja ciotka nie wpisuje się w mój model rozkręcenia gospodarki, eh... :Oczko:

Rodzice przetrzymujący dzieci w pampkach na dwa/trzy (lub nie daj Boże więcej...) siki, też nie nakręcają aż tak gospodarki.

Co dziwne, teraz mimo okresu kryzysu, konsumpcja w Polsce i tak jest na wysokim poziomie... Chyba nie potrafimy oszczędzać, albo kupowaniem nasz naród chce zrekompensować sobie ten ciężki okres :Oczko: Ale to już nie na temat :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Margeritka, Olga myślę, że warto podpytać Ewy z Pieluszkarni, tu na forum. A poza tym, to metoda prób i błędów, bo każdemu pasuje co innego, na dodatek dzieci rosną i to co sprawdza się przy miesięczniaku niekoniecznie sprawdzi się przy roczniaku. Na pewno warto zaopatrzyć się w otulacze, bo do nich można pchać właściwie wszystko. Na wyjścia kieszonki albo aio. Coś do otulaczy czyli prefoldy, albo pieluszki składane. Na początek nie kupujcie zbyt wiele, popróbujecie, zobaczycie co wam odpowiada i dokupicie więcej.
Jeśli chodzi o konkretne marki i modele pieluch to dużo zależy od wagi dziecka. Ja jestem zadowolona z Flipów i kieszonek BumGenius (ten sam producent) bo są duże i rozmiar os starczy na długo.
Przy starszych dzieciaczkach to nie wiem czy warto brać os (bo one są zazwyczaj od 3,5 kg do 12-16 zaleznie od firmy) czy jednak rozmiarowe, dopasowane do aktualnej wagi dziecka (tym bardziej, że im starsze dziecko tym wolniej rośnie, a przybiera mało bo zaczyna raczkować, biegać itd, więc tak szybko nie wyrośnie z rozmiaru)

Odnośnik do komentarza

U nas dalej utrzymuja sie dni dobrej wspolpracy. Mokrych pieluszek mamy srednio 5 dziennie.

Margeritka, Olga my na wielo jestesmy mniej wiecej od 2,5 miesiaca, od niedawna tez w nocy :) i były takie dni, ze brakowalo mi pieluch bo potrafil zmoczyc az 13 ;/ wiec pranie co dzien. Teraz srednio co 2 dni. Ja przebieram Mikolaja po kazdym siku i chce by czul mokro wiec najczesciej ma otulacz Flip + pieluszke skladana - muslinowa z Imse Vimse, czasem prefold z ecopi. Tak jak marzen@ najbardziej lubie flipa i kieszonke bumgenius. A na noc u nas sprawdza sie formowanka + wełniane gatki storchenkinder.
A najlepiej faktycznie kupic kilka sztuk i sprawdzic jaka opcja najbardziej pasuje. Ja mam 2 kieszonki i u sumie nie potrzebuje wiecej, i kieszonka u nas tez zawsze jest na jedno siku bo ponownie jej nie zakladam. Mi sie wydaje, ze wazne tez kto bedzie dzieciaki przebierac, bo napewno latwiej jest zalozyc kieszonke, czy AIO niz otulacz z wkladem. Ja juz tu pisalam ze musze czasem pieluche zakladac na stojaco, czasem jak mlody raczuje wiec nieraz trzeba sie nagimnastykowac .... i nie wyobrazam sobie jakby moja mamusia musiala tak pieluche zakładac. Jak bylo cieplej to czesto Mikus latal w samej formowance i tak mi bylo wygodnie bo widac od razu kiedy zrobil siku. Chociaz teraz to jak go baczniej obserwuje to i tak wiadomo kiedy nasika...

http://www.suwaczek.pl/cache/9350c56d70.png

Odnośnik do komentarza

My używamy na codzień po domu tetrę, nie tą sklepową, bo to firanka, ale dla noworodka się nada ::): Dla mojej siksy już nie :Oczko: Mamy tetrę bambusową KIKKO, tetrówki z TETRO od K. Cherek i upolowaną na ciuchach muślinę, ona jest najbardziej chłonna, bo grubiutka ::): Do tego ostatnio wełniane otulacze, wcześnij flip i otulacz od Close Parent, jak była mniejsza to miałam otulacze ImseVimse rozm. S. Mam też kieszonki, ale tylko 6, używam ich na noc i czasem na wyjścia zamiennie z jednorazówkami. To nam starcza.

Jakbym miała jeszcze raz wybierać, to wcześniej zdecydowalabym się na wełnę, ale to moje subiektywne odczucie. Dla mnie gwararuje przewiewność, choć z osparzeniami nie miałyśmy problemu. WIem, ze nie każedu chciałabo się babrać w kurację lanolinową, ale wczoraj robiłąm pierwszą tym otulaczom i jestem miło zaskoczona tym jak mam miękkię dłonie po płukaniu w lanolinie ::): Przy kolejnej dzidzi mam zamiar zaopatrzyć się w wełniany kocyk,jak nie będę miała kasy na ten z tetro, to może zrobię go ze swerta :D, i dzidzia będzie sobie często leżakować na takim podkładzie z gołą pupką, a to dobre przy NHN, oczywiście jak bobasek jeszcze nie jest mobilny::): Oliwkę kładłam na przewijak z podłożoną tetrówką, ale jakoś nie pasowało mi, że za długo na ceracie leżała... Wtedy nie widziałam jeszcze, zę mogłabym tanim sposobem zrobić taki wełniany kocyk i kurację lanolinową z alptecznej lanoliny.

Odnośnik do komentarza

Moja córcia zawołała dzisiaj dwa razy, zę chce siku :fun: Raz stając pod toaletą i mówiąc "Agu Agu Agu" i udając że ciśnie, a drugi raz złapała za nocnik i udawała że ciśnie ::): W niedziele w odwiedzinach u prababci zanęła pod łazienką i robiła tak samo jak opisałam wcześniej ::): Miód na moje serce, po tym jak nie miałam z nią zerowy kontakt w tej kwestii ::):

Odnośnik do komentarza

jadzik
Moja córcia zawołała dzisiaj dwa razy, zę chce siku :fun: Raz stając pod toaletą i mówiąc "Agu Agu Agu" i udając że ciśnie, a drugi raz złapała za nocnik i udawała że ciśnie ::): W niedziele w odwiedzinach u prababci zanęła pod łazienką i robiła tak samo jak opisałam wcześniej ::): Miód na moje serce, po tym jak nie miałam z nią zerowy kontakt w tej kwestii ::):

rewelacja, super:smile_jump:

Odnośnik do komentarza

jadzik super! na takie sygnaly chyba czeka kazda mama :)

marzen@ dokladnie chodziło mi o uciekajacego chlopczyka, bo obecne pieluchy wielo to jest mega wygoda w porownaniu z tym co było. A do tego oko cieszy!!! ja sie kiedys zastanawiałam nad trenerkami ale z tego co słyszałam to jak dziecko duzo siknie to sik przeleci wiec stwierdziłam, ze wole mlodego puszczac bez pieluchy. Czekam tylko az nadejdzie wiosna!

Margeritka jakbys chciała kupic pieluche bamboota easy dry to mam jedno L nowke na zbyciu. to jest all in one.

A u nas wczorajszy dzien to byl chyba najbardziej udany dzien! Mokre 2 pieluchy z czego jedna po 3 godzinnej drzemce!!! Noc tez sucha. Od rana dalej mamy sucho :) a teraz Mikos spi.....

http://www.suwaczek.pl/cache/9350c56d70.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny ::): Mam nadzieję, że tak będzie cały czas :D Teraz mamy dużo zmnian, bo mała powoli zaczyna chodzić, za mówienie zaczyna się brać, widać, zę próbuje coś gadać, jak jest coś nie po jej myśli, to się wykłóca fajnie ::):

Marzena- to u nas trenerki nie dały by radę, bo jak idzie sik, to konkretny... Ale za to dość rzadko sika.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...