Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Iwa, Asiek- i co zapeszyłyście? Jak dzisiaj u Was było w kwestii nocnikowej? ::):

Marzena- a jak u Ciebie? Pomogło pożalenie się? ::):

Margeritka- Oliwka raz sikała na taki nocnik jak yliśmy w gościach i też jej nie przypadł do gustu, jak tylko zagrał to przestała sikać i dorobiła resztę na kibel. Myślę że taki wynalazek to raczej motywacja dla wększego dzieciaka, które zaczyna się nocnikować, takie małe jak Twoja Ola nie potrzebują wspomagacza w postaci grajka, zeby korzystać z nocnika ::):

U nas dziesiaj fajnie, Oliwka woąłął każde siku, poza jednym przy kolacji. Jak byłyśmy na mieście, to zaczeła wołać, choć zazwyczaj korzystała z pieluszki, byłą piękna pogoda więc chciałam ją wysadzić nad trawką, ale ona sie sprzeciwiała, więc musiałyśmy biec do jakiejś toalety, dzięki temu odwiedziłam koleżankę z którą kiedyś pracowałam ::):
Potem jak byliśmy za domem wieczorem, to powiedziała mi że chce siku ("aguagu":Oczko:), ale nie chciala iść do domu... Wolała w mokrej peluszcze siedzieć na dworze, hihi ::):

Odnośnik do komentarza

Hej :*
Jak fajnie poczytać o mniejszych i większych sukcesach nocnikowych :36_1_22: A tym, którym aktualnie gorzej idzie życzę szybkiego polepszenia :*

U nas całkiem całkiem. Ja też Iwa pytam Ulę co jakiś czas czy chce siusiu. Szkopuł w tym, że ona ma teraz fazę, że co bym nie zapytała to kręci główką na nie ;P I teraz to wyższa szkoła jazdy żeby rozpoznać kiedy kręcenie naprawdę oznacza "nie", a kiedy to tylko kręcenie ;P Zauważyłam, że lepiej się dogadujemy, gdy pokazuję jej nocniczek, kiedy pytam o siusiu, bo łatwiej mi ocenić jej reakcję. Ale potrafi też sama podejść do nocnika, co zawsze oznacza że coś się zbliża :) Jeszcze niedawno kiedy latała z gołą pupką zazwyczaj podłoga czy łóżko było "ochrzczone", a na przykład wczoraj bawiła się bez pieluchy i w pewnym momencie podeszła i poklepała nocnik a po posadzeniu zrobiła siusiu :D Jeszcze nie odważam się puszczać jej bez pieluchy, ale myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do odpieluchowania :)

Asiek, jednak Mikołaj woli na sucho spać :) ;)

Iwa, gratulacje dla Hani, SUPER :D

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Przypomniałam sobie jeszcze o jednym fenomenie w tym tygodniu. W poniedziałek i wtorek kiedy jeszcze ja byłam z Ulą to zasikiwała mi ze trzy pieluchy do 12, a popołudniu gdy teściowa przejmowała opiekę, bo ja do pracy pojechałam, to sikała jej do nocniczka i pielucha była sucha :p Inna sprawa, że potrafiła i trzy godziny nie sikać, ale sucha pielucha to sucha pielucha :)

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

asiula84

Asiek, jednak Mikołaj woli na sucho spać :) ;)

W sumie to nie wiem, czy tak woli ;/ bo zawsze zanim przeniose go do lozeczka to sprawdzam czy ma mokro. Czasem pielucha jeszcze ciepla a czasem nie ;/ nie testowalam jak dlugo by spal w mokrej. Ale skoro sie nie wybudza orzy przebieraniu to bede tak dalej robic. Na pewno wie, ze sie go przebiera bo jak tylko sciagne pieluche to w sekundzie obraca sie na brzuch. i najchetniej spalby z gola dupcia...

http://www.suwaczek.pl/cache/9350c56d70.png

Odnośnik do komentarza

_Asiek_
asiula84

Asiek, jednak Mikołaj woli na sucho spać :) ;)

W sumie to nie wiem, czy tak woli ;/ bo zawsze zanim przeniose go do lozeczka to sprawdzam czy ma mokro. Czasem pielucha jeszcze ciepla a czasem nie ;/ nie testowalam jak dlugo by spal w mokrej. Ale skoro sie nie wybudza orzy przebieraniu to bede tak dalej robic. Na pewno wie, ze sie go przebiera bo jak tylko sciagne pieluche to w sekundzie obraca sie na brzuch. i najchetniej spalby z gola dupcia...

he he moja też tak ma. A kiedy próbuję jej ubrać czystą pieluchą to jeszcze turla się jak najdalej, ale ślepia zamknięte i śpi twardo :D

Odnośnik do komentarza

marzen@
_Asiek_
asiula84

Asiek, jednak Mikołaj woli na sucho spać :) ;)

W sumie to nie wiem, czy tak woli ;/ bo zawsze zanim przeniose go do lozeczka to sprawdzam czy ma mokro. Czasem pielucha jeszcze ciepla a czasem nie ;/ nie testowalam jak dlugo by spal w mokrej. Ale skoro sie nie wybudza orzy przebieraniu to bede tak dalej robic. Na pewno wie, ze sie go przebiera bo jak tylko sciagne pieluche to w sekundzie obraca sie na brzuch. i najchetniej spalby z gola dupcia...

he he moja też tak ma. A kiedy próbuję jej ubrać czystą pieluchą to jeszcze turla się jak najdalej, ale ślepia zamknięte i śpi twardo :D

dokladnie tak samo!!! zawsze sie przesuwa jak najdalej ode mnie :) i od razu na brzuch i dupinka do gory! Az zal czasem na ta dupcie pielusie zakladac. Ale nie ryzykuje bo czasem sika przez sen nie dajac znaku wiec nie chce ryzykowac....

a u nas noce rozne. ost. dwie suche, dopiero ok 5 sie obudzil wysikal, zjadl ale ciezko mu bylo pozniej zasnac ;/

http://www.suwaczek.pl/cache/9350c56d70.png

Odnośnik do komentarza

Z sikaniem u nas fajnie,nie chcę zapeszyć ale na 9 dni trafiło nam się 7 wpadek i na 8 nocy 3 mokre,czyli nie jest źle :):)Hania chodzi cały czas w majtusiach,zaliczyła nawet jeden dzień co i na spacer poszła w majtusiach i jedną noc co mi się nie chciało pieluchy ubierać :):)Oczywiście spacer i nocka były suche.

Odnośnik do komentarza

Iwa- nie no super, z majteczkach na polko, ja jeszce nie mam tyle odwagi. Super !!! ::):

A mnie moja córka dzisiaj bardzo zaskoczyła. Pod wieczór bączyła troszkę i zakażdym razem przechodziła, żeby posadzić ją na nocnik, ale nic nie robiła. W pewnym momencie podchodzi do mnie z zabawką, niby żebym jej pomogła, ale widzę, ze ma mokre rajty, potem okazało się, że strzeliła w gacie też kupkę... Pytam jej się dlaczego nie zawołała, to spóściła głowę i udawała, że nie słyszy, hihi :D Ale kupka była śmierdząca i dość miękka, takie zawsze robiła przy zębach, więc mam nadzieję, że w końcu jej wyjdą kolejne zębiska, bo ma długi przestój!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...