Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość solange63

asiula84
solange63
Ja chyba odpuszcze do czasu, az mala zacznie siedziec. Trzymam ja, ona steka, prezy sie, widze, ze jej sie chce, a i tak robi siku kiedy odkladam ja na przewijak ::(:

Solange Emi tak od razu może nie załapać o co Ci chodzi, ale po kilku próbach, po kilku dniach może zacząć wychodzić. A jaka wtedy radość u mamusi :D

No w sumie racja. a z reszta i tak lepiej zetrzec siuski z przewijaka, niz zmieniac pampersa :D

Odnośnik do komentarza

Iwa- Oliwka niera nie pije prawie niec z cyca, a i tak robi siku w nocy ::): Lae jak jej dłużej nie wysadzę, np jak sika o 22:00, to potrafi wytrzymać do 5:00, ale ja wolę wysadzić ją koło 2:00-3:00 jak budzi się na cyca, zawsze coś tam wyciśnie, niż budzić się i o 3:00 i o 5:00, bo o tej piątej już nie je, dopiero po 7:00.

Solange- oszczędność dla portwela i zawsze o ten jeden mniej pampers w naturze ::): Hihi...

Na jakimś forum, już nie wiem o czym (nie tutaj)... Jakaś mamuśka napisała, że trzeba zmieniać często pampersa, ona to robi co 3h i u nich nie ma odparzeń. Jak ja to przeczytałam, to się za głowę złapałam, w ciągu trzech godzin Oliwka sika jakieś 3 razy i to już nawet pokaźne ilości. Już nie miałabym sumienia trzymać jej w zsiusianej pieluszce.

Odnośnik do komentarza

Iwa - gratuluje sukcesow - u nas tez zdarzaja sie suche noce, ale nie wiem od czego to zalezy... moze od ilosci wrazen z danego dnia?
solange - mozesz ja zostawic tez ja przewijaku np na ligninie? bo moze cos jej niewygodnie? moja nie potrafi zrobic siku na trawe jak ja natrzymuje - tez prezy sie i steka ale nic z tego nie wychodzi a po odlozeniu idzie prawie od razu...
ja z lapaniem wszystkiego czekalam az zacznie samodzielnie siedziec na nocniku a do tego czasu lapalam kupki [siku przy okazji kupek]

http://magdalenap.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/08d4h5u.png

Odnośnik do komentarza

U nas dziś nocka mokra,ale i tak się cieszę z tych 2 suchych,ale zauważyłam że ona długo wytrzymuje w nocy nie sikając może jak bym ją wysadzała to by było sucho,ale wiem że już bym miała po spaniu a ona jak się zsika to jej nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza

U nas jest taki problem, że Oliwka w jednorazówce też czuje mokro (zamin się nie wchłonie) i się deberwuje, w nocy ją to rozbudza.

Wczoraj Oliwkę wysadził tatuś około 23:00, jak ja myłam gary (biedny musiał się obudzić jak ta płakała, bo ja celowo nie przychodziłam :Oczko:). Później jak padłąm spać, to w nocy snię nie podniosłam, byłam tak śpiąca, dawałam jej tylko cyca, i już jej nie wysadzałam do rana.. Wytrzymała do 7:00 i zrobiła razem z kupką. Może ona w nocy sika, bo ją wysadzam, a tak by trzymała:Niespodzianka: Muszę sprawdzić tej nocy ::):

Odnośnik do komentarza

Jadzik - moze nie wytrzymac całej nocki - w koncu to dosc maly pecherz, chyba ze jak robi w nocy to robi malo... ale jak normalna porcja to raczej marne szanse :P

u nas ta nocka tez mokra, ale nie zrobila siku przed kapiela - tzn od razu z nocnika wstawala...
ale mojej z nocy chyba nie przeszkadza... za to rano juz bylo lepiej z siedzeniem na nocniku [3x zrobila i od rana sucha pielucha] - za kazdym razem bylo siku i nawet wrocila poranna kupa :D

http://magdalenap.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/08d4h5u.png

Odnośnik do komentarza

realne-jak robi w nocy, to takie dość małe ilości (o północy potem ok.3) A ostatniej nocy ja nie sikała od 22:00 do 7:00, to było już sporo sików po nocy ::): Małej już zdarzało się przespać całą noc bez sikania, tak jak Hani od Iwy, bo one w podobnym wieku są ::):

Odnośnik do komentarza

My dzisiaj gorszy dzień mamy, tylko jedne siku trafiło od rana do nocniczka, przy okazji kupki, reszta w pieluszce, nic nie sygnalizowała... To chyba przez tą pogodę... Miałam zrobić pranie jej rzeczy ale w taką pogodę nie wywieszę na dworze, a ja lubię jak tetra pachnie powietrzem ::):

Miłego dnia!!! ::):

Odnośnik do komentarza

No i u nas słabo ostatnio z komunikacją... Ale Ulę gazy męczą to mama nawet z małych kup po pierdzeniu w pieluszkę się ciszyła, bo to znaczyło, że w brzuszku lżej będzie Córci. A co do siuśków to chyba mam trochę lenia a przy leniu ciężko uważnie dziecko obserwować... :Kiepsko:

A ostatnio miała rozkminę małą nad NHNem... Skoro to takie naturalne to dzieci powinny być lepiej przystosowane do wypróżniania się nie w pieluszkę, a wydaje się że wręcz są stworzone do tego by w pieluchy sadzić... Ale to może po ostatnich słabszych dniach z Ulą takie refleksje mnie dopadły...

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

asiula84

A ostatnio miała rozkminę małą nad NHNem... Skoro to takie naturalne to dzieci powinny być lepiej przystosowane do wypróżniania się nie w pieluszkę, a wydaje się że wręcz są stworzone do tego by w pieluchy sadzić... Ale to może po ostatnich słabszych dniach z Ulą takie refleksje mnie dopadły...

Hehe, bo to w sumie chodzi o to, ze dzieci nie lubia czuc, ze maja mokro lub kupe i wtedy marudza. Do czego "sadza" to w wieku naszych szkrabow raczej bez znaczenia :Oczko:

Na poczatku wiadomo, kiedy dziecko jest po, a wnikliwa obserwacja skutkuje wylapaniem zachowac, ktore poprzedzaja wyproznienie. Chociaz ja aktualnie nie widze nic, co wskazywaloby, ze mloda chce siku. U niej jest stekniecie sekunde przed i po zawodach :lup:

Odnośnik do komentarza

solange63

Na poczatku wiadomo, kiedy dziecko jest po, a wnikliwa obserwacja skutkuje wylapaniem zachowac, ktore poprzedzaja wyproznienie. Chociaz ja aktualnie nie widze nic, co wskazywaloby, ze mloda chce siku. U niej jest stekniecie sekunde przed i po zawodach :lup:

To będziesz musiała rozbierać Emi z pieluszki i "sadzać" na nocnik z prędkością światła :Oczko:

Z kolei Ula dwa ostatnie dni chyba się obraziła na mamę i na nocnik i zaczyna marudzić nie jak wcześniej - przed siusianiem, tylko już po, gdy ma mokro, a pieluszek nam idzie że hoho Ale i to przetrwamy ::): Mam nadzieję, że zaniedługo znów będziemy potrafiły się dogadać w tej kwestii.

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Jadzik nie chce studzic Twojego zapalu, ale od kropeczki, do zeba moze minac kilka miesiecy. Moja corcia ma kropeczke juz od okolo miesiaca i nic sie z niej nie wyklulo. Oczywiscie nie jest tak zawsze i Oliwce zab moze wyskoczyc na dniach, ale niestety reguly na to nie ma.

Odnośnik do komentarza

jadzik - gratuluje pierwszego zabka :D
asiula - ja w sumie do tej pory nie bardzo wiem kiedy mala chce... czasem przed zaczyna marudzic... ale tez nie zawsze... u nas sprawdza sie przede wszystkim zegar :P
rano co godzine pozniej co 1,5 lub 2h... rzadko dochodzi do 3...
inne okolicznosci - jak mi sie chce to ide z nia do WC i robimy razem - zazwyczaj skuteczne... lub zaraz po drzemce, po spacerze etc.

http://magdalenap.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/08d4h5u.png

Odnośnik do komentarza

Hania dziś wstała sucha po nocy a przy porannej toalecie braciszek jej dopingował najpierw mówił jej psi,psi a jak zrobiła mega siusiu to jej bił brawo a potem mówił eee,a mała była tak skupiona na tym co on do niej mówił :-)

Odnośnik do komentarza

U nas też jest ziewanie, a osatnio mruczy w trakcie sikania, jakby chciała zagłuszyć, hihi...

Tą noc można powiedzieć, ze Oliwka też miała suchą, bo od północy do 7 rano nie siusiała :D

A Oliwka sygnalizuje, ale nie zawsze. Zawsze to ja polegam na zegarku, bo sika w mniej więcej równych odstępach, tak co godzinę w ciągu dnia. Ale jak ja się zapomnę, to ona bawiąc się, wyrzuca zabawki z ręki, marszczy brwi i patrzy na mnie marudząc.

Dzisiaj było już ładnie.

Solange-mnie tam się szczególnie nie spieszy, zeby mała miała zęby, bo boję się, ze nie po sysach będzie podgryzała :Oczko: Tylko, żeby nie marudziła za bardzo. Ostatnio nauczyła się mówić nie i jak coś jej nie pasuje, to powtarza "nenene", uszy więdną...:Kiepsko:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...