Skocz do zawartości
Forum

Ciąża 3 miesiące po porodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Zup?- nie chce woli sklepowe dlamnie spoko bo codziennie ma inną a je pewnie gotowała bym jedną i tą samą :-)
Będę u lekarki w następnym tyg.i zapytam się co jeszcze mogę jej dawać aby rozszeżyć dietę i więcej wit.miała.Zależy mi żeby więcej jadła innych rzeczy bo we wrześniu jadę na jeden dzień do kliniki na badania i mama by miała z nią problem bo czym ją nakarmi niestety mleka w cycach niema:36_15_9:

Odnośnik do komentarza

Mama_Monika-pestkę też, hihi... ::):

Ostatnio jka jadła śliwkę, to zjadła może 1/3 z połówki, a teraz całą i dlatego w szoku byłam, a jak skórka do brzuszka trafia, to zawsze wtedy kupkę na wieczór mamy ::): A na ból brzuszka się nie skarżyła ::):

Iwa-
mi nawet odpowiada schemat żywieniowy z bobovity, dostałam taką książeczkę razem z jakimi produktami promocyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Ja mam schemat zywieniowy z Nestle i tez jest ok.

Iwa jesli Twoja corka ma dlugie zeby na nowe smaki, zawsze mozesz jej miksowac z Twoim mlekiem (albo czyms co lubi i zjada na pewno). Moja mloda wczoraj zjadla ziemniaka i plakala jak sie skonczylo, a dzisiaj plula i nie chciala- to chyba tez od dnia zalezy, a ciezko utrafic w gusta malego konsumenta :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Ona lubi nowe smaki,lubi jak my jemy i jej po troszku dajemy np.ziemniaczki z buraczkami,mięsko,ostatno ze mną jadła makaron z serem dziś skosztowała ryby, chlebek żytni prasowany ale to co jej dajemy to są tzw.kosztowania na porcję zjada zupę i kaszkę,i się zastanawiam czy mogę te owoce,deserki odpuścić czy mam tak wałkować aż polubi.

Odnośnik do komentarza

Iwa- jeśli owoców nie lubi, to teraz odpuść, z czasem myślę, że polubi ::): Ważne, ze warzywa jej odpowiadają ::): I Nasze małe mają jeszcze trochę czasu na większe ilości stałego jedzenia. PIszesz, że kaszkę robisz na 80ml wody, ja jak robię taką błyskawiczną, to na 60ml, bo wiem, że więcej nie zje, a zapije cycem ::): No ale Ty chcesz zeby jadła jak Ciebie nie będzie ten jeden dzień. Ja bym sie tak nie przejmowała, bo możesz odciągnąć trochę i do tego trochę jedzenia stałego powinno załatwić sprawę, bo jak troszkę głodna będzie, to nadrobi jak wrócisz ::):

Moja córcia jadła dzisiaj kalafiora, ziemniaki i selera ::): Wszystko gotowane na parze i szmała sama :D Teraz ją właśnie tatuś myje po obiedzie ::):

Odnośnik do komentarza

A teraz trochę prywaty. Może już zauważyłyście link w moim podpisie, "Pomoc dla Maciusia". Maciuś jest moim siostrzeńcem. Ma dziecięce porażenie mózgowe, niedowład spastyczny prawostronny, padaczkę... ::(: Jeśli, któraś chciałaby mu pomóc, to proszę wejdzie na stronę fundacji: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" - OPP. Każda złotówka na leczenie się przyda! ::):

Odnośnik do komentarza

jadzik
Iwa- jeśli owoców nie lubi, to teraz odpuść, z czasem myślę, że polubi ::): Ważne, ze warzywa jej odpowiadają ::): I Nasze małe mają jeszcze trochę czasu na większe ilości stałego jedzenia. PIszesz, że kaszkę robisz na 80ml wody, ja jak robię taką błyskawiczną, to na 60ml, bo wiem, że więcej nie zje, a zapije cycem ::)

Hania też zapija cycem kaszkę nawet zupę

Odnośnik do komentarza

Hania po dwóch godz.rzuca się na niego jak byśmy ją głodzili,a jak jest u mnie na rękach i jej nie daję to tak szrpie za bluzkę i całuje się z moję klatką że szok ona nawet jak iest u kogoś innego to też szuka ostatnio u taty prubowała coś znaleźć :-)

Odnośnik do komentarza

IWA myśle, że odpuść na jakić=ś czas, żeby sie nie zraziło, a u dzieciaków gusta sie zmieniają, więc jeszcze moze bedzie wielka fanka desrków :0 Moja tak jagód nie chciała, pod żadną postacią, a za pare miesiecy sie jej odmieniło i wcina od tamtej pory. natomiast teraz znowóż jajek nie chce..

ja miałam tak ze starsza córka, że co zjadła to musiała cycem doładować:/

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

asiula84
U nas jak na razie tylko cycek, jestem bardzo ciekawa jak Ulcia będzie reagować na nowości ::):

Ja też byłam mega ciekawa, a teraz mam stresy jaka będzie kupka następnego dnia, po nowościach, ale nie jest tak źle, hihi... ::):

Odnośnik do komentarza

Moja wcina te deserki i obiadki ze słoiczka, na razie nie je tego dużo bo gdzieś pół więc stwierdziłam, że niema sensu osobno jej gotować. Rano dostaje kaszkę, w południe obiadek a poza tym mleczko na żądanie. Dziś dałam kraik z chlebka to szalała z nim. Oczywiście pilnowałam jej żeby nic większego nie dostało się jej do buzi.
Tak myślałam, że gdy pojawi się drugie maleństwo spróbuje chusty, zapewne ułatwi mi to życie. Mam pytanko do mam używających - czy dziecko będąc w chuście może ssać pierś? jest to możliwe? Będę biegać za Emi bo akurat będzie zaczynała chodzić więc maleństwo z nami będzie biegało :D no chyba, że będzie aniołkiem i będzie smacznie spać za dnia:)

Emiliai Lena dwa kradzieje a zarazem źródła energii :11_9_16:

Odnośnik do komentarza

asiula84
U nas jak na razie tylko cycek, jestem bardzo ciekawa jak Ulcia będzie reagować na nowości ::):

No jeszcze trochę i będziesz mogła jej coś powoli wprowadzać z nowości. Fakt z kupką bywa różnie. Ja mam wrażenie że jak podawałam deserki to z kupą było gorzej (twarda) a po obiadkach robi w porządku.

Emiliai Lena dwa kradzieje a zarazem źródła energii :11_9_16:

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Freedom84

Tak myślałam, że gdy pojawi się drugie maleństwo spróbuje chusty, zapewne ułatwi mi to życie. Mam pytanko do mam używających - czy dziecko będąc w chuście może ssać pierś? jest to możliwe? Będę biegać za Emi bo akurat będzie zaczynała chodzić więc maleństwo z nami będzie biegało :D no chyba, że będzie aniołkiem i będzie smacznie spać za dnia:)

Jak najbardziej moze. Do tego celu najlepsza bedzie kolkowa (szybko sie zaklada). Jesli masz w planach uzywanie chusty, to przyzwyczajaj dziecko od narodzin. Ja dostalam chuste jak mloda miala dwa miesiace i troche sie buntowala.

Zamowilam sobie chuste tkana, juz nie moge sie doczekac, zeby wyprobowac :D tylko kto mnie bedzie w to zaplatywal, ja mam dwie lewe rece :lup:

Odnośnik do komentarza

Tak jak Solange napisała, dzieciątko może ssać pierś będąc w chuście, ale musi to być kółkowa, w której dzidzię można poziomo położyć, w tkanej nie da rady, nie ma odpowiedniego wiązania, a przynajmniej ja nie widziałam takiego.

Ulę zamotaliśmy w chustę pierwszy raz już w pierwszym tygodniu życia i tak sobie chustujemy do teraz - bardzo lubi być w chuście, wycisza się, a ostatnio odkryła, że ma bardzo dobry i wygodny punkt widokowy, i bacznie obserwuje (aż jej sen nie dopadnie) gdy jesteśmy na spacerach :D

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

jadzik
Solange-wiązanie w tkaną nie jest takie straszne :D Ja mam tylko taką i dajemy radę, mimo, że polegałam tylko na filmikach z YouTuba i instrukcji ::): Na żywo nie miałam okazji widzieć jak ktoś wiąże...

Nie wiesz do kogo to piszesz :Oczko: ja jestem absolutna ciamajda. nawet z kolkowa mialam problem. maz mial ze mnie niezly ubaw, jak ogladajac film na youtube probowalam ogarnac o co chodzi. no, ale za 1121 razem sie udalo :Oczko:

Odnośnik do komentarza

asiula - ja wiaze zormalnie - wkladam dziecko przodem do mnie i ssie cycka [nie klade jej] :)

A tez jak chce cycka [a chce zawsze gdy mnie nie widzi ponad godzine] to tez kleppie mnie w klatke i caluje... a rekami chce wyciagnac cycka - co nawet czasami jej sie prawie udaje :P

u babci ostatnio tez szukala, ale wlozyla reke w biustonosz [byla w opalaczach 2 czesciowych], popatrzyla na babcie i w ryk jakby ja ten cycek oparzyl :P

a depilacja klatki piersiowej u dziadka i meza to juz standard :P [ale nei wiemy do konca z jakiego powodu... bo nawet jak znajdzie brodawke to sie tylko nia bawi]

http://magdalenap.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/08d4h5u.png

Odnośnik do komentarza

Freedom84
Moja wcina te deserki i obiadki ze słoiczka, na razie nie je tego dużo bo gdzieś pół więc stwierdziłam, że niema sensu osobno jej gotować. Rano dostaje kaszkę, w południe obiadek a poza tym mleczko na żądanie. Dziś dałam kraik z chlebka to szalała z nim. Oczywiście pilnowałam jej żeby nic większego nie dostało się jej do buzi.
Tak myślałam, że gdy pojawi się drugie maleństwo spróbuje chusty, zapewne ułatwi mi to życie. Mam pytanko do mam używających - czy dziecko będąc w chuście może ssać pierś? jest to możliwe? Będę biegać za Emi bo akurat będzie zaczynała chodzić więc maleństwo z nami będzie biegało :D no chyba, że będzie aniołkiem i będzie smacznie spać za dnia:)

Jak najbardziej może cyca doić, ja kupiłam kółkową na chusta.pl i dostałam płytę DVD z instruktarzem krok po kroku jak ją założyć :)

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

Przejrzałam tabelę żywienia i nie ma tak źle myślałam że moja dostaje za mało nowych produktów ale nie tam pisało zupka,kaszka,sok i 1/2 żółtka,o deserkach nic nie pisało to dobrze w zamian deserów będę jej podawać soki choćby po 20ml dziennie i wprowadzę to żółtko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...