Skocz do zawartości
Forum

Dzieci z astmą i cukrzycą


Rekomendowane odpowiedzi

assiia82
hej

aneczka jak to sie stało ze Szymuś na nogę az w dwóch miejscach złamana zdrówka dla niego
IWA kurcze to nie fajnie ze sobie nie poradził szkoda
lwiczkawiesz co Twoja waga chyba nie ma tu znaczenia ja w obu ciążach przytyłam po 6 kg tylko a dzieci urodziłam po terminie i oboje mieli ponad 3 kg
ja myślę jak iwa ze to może byc hipotrofia,zapytaj lekarza przy najbliższej wizycie

a u nas cóż Kacper od listopada miał dwa ataki jeden 25 marca a drugi 1.5 miesiąca później ten ostatni był bardzo lekki w sumie gdyby nie córka to bym nie zauważyła go bo nawet wyjątkowo nie zasnął po wszystkim i gdy go dotknęłam by wypiąć z pasów samochodu to się obudził i kontaktował wszytko w trakcie ataku i trwał może 2 min
no i po raz pierwszy miał taki ze nie musiałam podawać wlewki
dziś byłam u neurologa zle zmienili nam lekarkę i jakoś z tej wizyty nie byłam zadowolona
11czerwca ide prywatnie do naszej doktor

dziewczyny jakie leki macie na epilepsje

Witam kochana:)
Szymek spadł z domku na drzewie na dzialce(ok 2 metrow) i złamał prawa stope po obu stronach.teraz ma gips zdjety bo biodro w tej nodze siadło i cala noga jest krzywa.czeka nas rechabilitacjia:(

U nas tez sa ataki,oboje je maja w tamtym tygodniu moja Wiki miala 5 atakow,cztery w nocy i jeden w dzien przy objedzie:( eeg mamy u niej zle,lekarz powiedzial ze nawet przy diagnozie nie mielismy takiego:( leku nam nie chce zmienic tylko zmiekszyl dawke:(
moje maluchy biara DEPAKINE w granulacie ale nie jestem z niej zadowolona:(

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
ja mam convulex w syropie

moja wiki urodziła się z waga 2700 boje się ze to maleństwo będzie mniejsze i zostanie w szpitalu mam jeszcze 2 miesiące i mam nadzieje ze waga dzidzi wzrośnie
Kochana jeszcze sie nie martw.u mojej Wiki tez podejzewali hipotrofie bo w 30 tygodniu wazyla tylko 890g a w ostatnim miesiacu jak zaczela rosnac to sie urodzila wazac 3100g wiec glowa do gory i jeszcze sie nie martw:) a nawet jak urodzi sie malutka to dziewczyny maja racjie ze przewaznie sa zdrowe tylko malutkie:)

Odnośnik do komentarza

IWA23
Już wiem że mój syn nie zda do piątej klasy,ma 6 dni na przygotowanie się i zdanie I semestru z Matmy jak go zda to następne 6 dni na przygotowanie aby zdał cały drugi semestr ale wiem że mimo jego starań nie zda bo jest to za dużo,zresztą już próbował I semestr zaliczać i mu nie wyszło :(

U mnie jakoś leci,mam spore kłopoty finansowe,Mati zdrowy już ma odstawione leki z astmy,jest bez nich od lutego i jest dobrze nawet teraz kiedy trawy pylą on czuje się nawet dobrze.Hania mi ciągle łapie anginę ropną,chyba jej zrobie wymazł z gardła aby zobaczyć co z bakterie.
I ja jestem teraz chora-angina :)
Oj szkoda ze zawali rok ale wiez moze to i lepiej dla niego,bedzie miala nauczke i moze cos w nim peknie i zrozumie:( a co mowia nauczyciele? ogulnie ja tez matmy nigdy nie lubilam:) a jak inne przedmioty? z tego co pamietam jak nie zda z jednego przedmiotu to w sierpniu moze zdawac poprawke czy teraz jest inaczej?

a jak twoje zdrowie juz lepiej?

macie szczescie ze jestescie bez lekow:) oby tak dalej:) u nas jest to nie mozliwe:(

Odnośnik do komentarza

Aneczka to nie jest tak że on nie chce on nie umie się skupić wszystko go rozprasza i jak np w jeden dzien ładnie mu pójdzie z nauką to na drugi już nawet nie umie to zrobić gdyż jest bardziej rozproszony.
Z każdym przedmiotem jest problem tylko tamci nauczyciele przymykają oko i naciągają.
Jest zdawanie warunkowe,rodzic pisze prośbę o egzamin komisyjny itd,ale ja nie chce jest mi smutno że nie zda ale nie mam parcia aby za wszelką cenę poszedł do następnej bo wiem ile stresu go kosztuje jego problem z nauką i widzę jak on nie umie sobie z tym emocjonalnie poradzić i zrobił się bardziej nerwowy i agresywny,boję się że jak by musiał z tą nie wiedzą iść do 5kl i było mu jeszcze ciężej jego zachowanie by się pogorszyło i dostał by nie chęci do szkoły a póki co chodzi chętnie.
Zastanawiam się na indywidualnym tokiem nauczania dla niego bo nauczyciele mówią że na zajęciach indywidualnych lepiej pracuje niż jak jest z klasą bo w tedy się wyłącza zupełnie i wcale nie pracuje,ale nie wiem jak i gdzie mam to załatwić.

Odnośnik do komentarza

Masz racjie z powtarzaniem roku,w waszej sytuacji a zwlaszcza jesli chodzi o psychike mlodego bedzie lepiej jak zostanie:) Wiez jak chodzi o indywidualne to ja zalatwialam to przez Ośrodek psychologiczno-pedagogiczny(pewnie u was tez jest) tam robia testy i stwierdzaja co robic dalej i w jakim tepie z nauka.u nas stanelo tak ze Szymek bedzie chodzil do zerowki a jak bedzie pogorszenie to w tych dniach bedzie indywidualnie a po roku zdecydujemy czy zostanie w zerowce czy do pierwszej klasy:)

A jak mlodsze dzieciaczki? jak Hania?

Odnośnik do komentarza

Aneczka już wiem jak mam załatwić pedagog w szkole mi powiedziała ja muszę mieć przez neurologa lub psychiatre wypisany taki wniosek że on ma mieć indywidualny tok zajęć i w tedy poradnia na podstawie tego wystawia orzeczenie.
Mati mi obecnie troche kaszle i smarka i w piątek ma zakończenie zerówki,Hania jest słodki łobuz taka dziewczynka w spódnicy co po drzewach skacze,jesteśmy na etapie odcuckowania na razie jesteśmy aby piła wieczorem do spania i nad ranem przed śniadaniem.
Mój mąż obecnie od kwietnia pracuje w Niemczech a kłopoty finansowe są dalej zejdzie nam jeszcze z 3-4 m-ce zanim wyjdziemy na prostą.
A co u ciebie :)

Odnośnik do komentarza

no to zostalo ci teraz dzialac:) Hania to jak moja Wiki z tego co czytam haha tez w spodnicy a za pilka lata:) Kasa niby nie jest najwazniejsza w zyciu a jednak bez niej wszystko sie wali:( jestes silna i dasz rade choc psychicznie trudno:(
U nas tez sie ostatnio przeliczylismy z kasa,pokupowalismy nowe meble,telewizor zrobilismy remont a nieoczekiwanie wypadl nam pobyt w szpitalu z Szymkiem i nowe leki i teraz musze kombinowac zeby starczylo do pierwszego:(

Odnośnik do komentarza

witam dziewczyny widzę ze u was tez nie za ciekawie ja od tygodnia walczyłam z bólem sama już nie wiedziałam czego dentystka twierdziła ze od zęba lekarz twierdził ze od migdałka i lekkiego zapalenia ucha ale jest już dobrze sam się wyleczyłam mam nadzieje przynajmniej
w poniedziałek byłam na zebraniu w sprawie zerówki dostaliśmy listę co trzeba kupić książki jedyne 98 zl plus inne rzeczy pewnie 200 zl wydam

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
witam dziewczyny widzę ze u was tez nie za ciekawie ja od tygodnia walczyłam z bólem sama już nie wiedziałam czego dentystka twierdziła ze od zęba lekarz twierdził ze od migdałka i lekkiego zapalenia ucha ale jest już dobrze sam się wyleczyłam mam nadzieje przynajmniej
w poniedziałek byłam na zebraniu w sprawie zerówki dostaliśmy listę co trzeba kupić książki jedyne 98 zl plus inne rzeczy pewnie 200 zl wydam

Oj wspołczuje:( zamiast sie cieszyc tymi ostatnimi tygodniami ciazy to mialas ból aj nie ciekawie:( ale dobrze ze jakos przeszło i oby nie wrociło:) a jak dzidzia urosła?
do zerowki jeszcze nie jest tak zle z oplatami ciekawe co czeka nas w pozniejszych latach haha az sie boje myslec haha

Odnośnik do komentarza

pola97
Mój syn ma astmę. Postanowiliśmy zawalczyć z przyczyną, czyli wilgocią i pleśniami. Zainstalowaliśmy system wentylacyjno- filtracyjny z odzyskiem ciepła, inventer. Najpierw w kuchni i łazience, potem w pokoju syna. Nasza sypialnia jeszcze musi poczekać.

Witamy serdecznie:) super ze walczycie i wogule znacie przyczyne ktora spowodowała astme:)
ile lat ma twoja pociecha,bierze leki itd? sorki ze tyle pytan:)

Odnośnik do komentarza

Kochane co taka cisza u nas? wiem ze zaczely sie wakacjie ale smutno tu:(

U nas bez zmian:( jutro jedziemy znowu do Szczecina wiecie takie wczasy na oddziale haha jak wroce to sie odezwe:)mam nadzieje ze bede miala wkacu jakies dobre wiesci i wszystko ruszy do przodu:)
tak sobie po cichu mysle ze moze wkacu uda sie mi spotkac z Asia:zwyrazami_milosci:

Pozdrawiam goraco:):36_3_13:

Odnośnik do komentarza

witam dziewczyny co tam u was !! ja właśnie mam stan zapalny ucha masakra i to przy końcu ciąży już niedlugo zobaczę te moje maleństwo .
wikunia nie możne się już do czekać chciałaby już żebym pojechała/.
będę miała gadanie od położnej jak urodzę łożysko bo mój lekarz powiedział mi ze zaczyna się starzec a one uważać pewnie będą ze albo paliłam albo piłam.

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

Z Szymkiem różnie raz mam wrażenie że jesteśmy na dobrej drodze i co nieco załatwimy aby miał większą pomoc to po chwili kłody,byłam teraz u lekarza z nim i wróciłam zadowolona ale teraz nasza poradnia napewno mi ten uśmiech z buzi ściągnie bo oni nie chętni do pomocy,jest ciężko ale jakoś dam rade,po za tym mamy problemy finansowe bo moj stracił pracę.

Odnośnik do komentarza

Dużymi krokami zbliżamy sie do końca ! Powoli się jakoś się układa w niedziele byłam u dentysty bo już nie dawałam rady wyrwali mi zęba bez znieczulenia. Wiki w zeszłym tygodniu gorączkował ale ale jestem po nie ma nadal ataków wiec to mnie cieszy
teściowa złamał sobie nogę !! I kasa się kończy i gdzie tu do 10 ach dobrze ze ma pełna lodówkę i wszystko dal dzidziusia co za miesiac

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

IWA23
Z Szymkiem różnie raz mam wrażenie że jesteśmy na dobrej drodze i co nieco załatwimy aby miał większą pomoc to po chwili kłody,byłam teraz u lekarza z nim i wróciłam zadowolona ale teraz nasza poradnia napewno mi ten uśmiech z buzi ściągnie bo oni nie chętni do pomocy,jest ciężko ale jakoś dam rade,po za tym mamy problemy finansowe bo moj stracił pracę.

Oj kochana mam nadzieje ze jakos dacie rade zwłaszcza ze finanse zawsze pogarszaja stan psychiczny:( pewnie u was ciezko cos nowego znalesc?

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
termin minął a tu nic ciągle zaczynam się denerwować wiem ze jest 2 tygodnie plus i minus ale i tak mnie wkurza

Maluszek poczeka na chlodniejsze dni:) nie chce Cie meczyc porodem haha
A jak sie czujesz? kochana pamietam jak dziewczyny ktorym termin minal chodzily po schodach i robily przysiady albo pielegniarki im mowily zeby z mezem pofiglowac:) powiem ci ze po takich naturalnych wywolywaczacz niektore na porodowke wciagu 12 godzin trafialy:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...