Skocz do zawartości
Forum

Szkarlatyna u dziecka?


Gość kwiatuszek9876

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatuszek9876

Widzisz Andzia u mnie nie ma dobrych lekarzy więc jutro na 15 idę prywatnie , bo wtedy sie dowiem więcej .
A u nas właśnie nie ma gorączki jako takiej tylko stan podgorączkowy 37,7 raz miała to wczoraj wieczorem 38,2

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Widzisz Andzia u mnie nie ma dobrych lekarzy więc jutro na 15 idę prywatnie , bo wtedy sie dowiem więcej .
A u nas właśnie nie ma gorączki jako takiej tylko stan podgorączkowy 37,7 raz miała to wczoraj wieczorem 38,2

To może wirusowe zapalenie gardła. Moja Maja ma teraz właśnie. Gorączka i takie czerwone wybroczyny na języku i gardle jak przy wirusach.

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Widzisz Andzia u mnie nie ma dobrych lekarzy więc jutro na 15 idę prywatnie , bo wtedy sie dowiem więcej .
A u nas właśnie nie ma gorączki jako takiej tylko stan podgorączkowy 37,7 raz miała to wczoraj wieczorem 38,2

Myśmy z tą szkarlatyną byli na Doraźnej Pomocy w szpitalu, bo to akurat w niedzielę wypadło. Lekarz na dyżurze był reumatologiem, ale z moją lekką sugestią od razu stwierdził szkarlatynę
A na marginesie ja od 1,5 roku chodzę z dziećmi tylko prywatnie, ale wiem, że w końcu są dobrze leczone i w końcu mam do lekarza zaufanie:yes:

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
A jak myślicie mam iść do niej i powiedzieć ze moje dziecko ma szkarlatynę a Pani sie na tym nie poznała ?

Jak dla mnie dobry fachowiec zajrzy w gardło i wie, że to angina, szkarlatyna czy wirusówka. No bo w sumie co to za lekarz, który czeka na diagnozę pacjenta?
Jak nie jest pewna to się robi wymaz z gardła i za 15 minut ma wynik. Co prawda kosztuje to ze 30 zł, ale lepiej mieć pewność.l

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Anulka
kwiatuszek9876
Widzisz Andzia u mnie nie ma dobrych lekarzy więc jutro na 15 idę prywatnie , bo wtedy sie dowiem więcej .
A u nas właśnie nie ma gorączki jako takiej tylko stan podgorączkowy 37,7 raz miała to wczoraj wieczorem 38,2

To może wirusowe zapalenie gardła. Moja Maja ma teraz właśnie. Gorączka i takie czerwone wybroczyny na języku i gardle jak przy wirusach.

wątpie bo mamy tą wysypkę tak jak piszą najpier była na szyi a później przeszła niżej na całe ciało i jest w pachwinach , zgięciach , plecach , stopach .

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Anulka
kwiatuszek9876
A jak myślicie mam iść do niej i powiedzieć ze moje dziecko ma szkarlatynę a Pani sie na tym nie poznała ?

Jak dla mnie dobry fachowiec zajrzy w gardło i wie, że to angina, szkarlatyna czy wirusówka. No bo w sumie co to za lekarz, który czeka na diagnozę pacjenta?
Jak nie jest pewna to się robi wymaz z gardła i za 15 minut ma wynik. Co prawda kosztuje to ze 30 zł, ale lepiej mieć pewność.l

Ona osłuchiwała córkę i ptarzała w gardło . Gardło zaczerwienione i osłuchowo czysta .

Andzia moja właśnie wogóle nie chorowała jak nie chodziła do przedszkola tam się wszystko zaczęlo . Jak mamy tylko jakis katar to idę do przychodni a jak cos mnie nie pokoi to prywatnie .

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Anulka
kwiatuszek9876
Widzisz Andzia u mnie nie ma dobrych lekarzy więc jutro na 15 idę prywatnie , bo wtedy sie dowiem więcej .
A u nas właśnie nie ma gorączki jako takiej tylko stan podgorączkowy 37,7 raz miała to wczoraj wieczorem 38,2

To może wirusowe zapalenie gardła. Moja Maja ma teraz właśnie. Gorączka i takie czerwone wybroczyny na języku i gardle jak przy wirusach.

wątpie bo mamy tą wysypkę tak jak piszą najpier była na szyi a później przeszła niżej na całe ciało i jest w pachwinach , zgięciach , plecach , stopach .
no to pozostaje mi współczuć takiej Pani dr :lup:, że się nie poznała

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
kwiatuszek9876
Chodz myślę że do kogoś chyba może iść w odwiedziny ?


z chorym dzieckiem?????? z choroba zakazna????
:lup:

z chorobą zakażną- przeciez jeszcze nie potwierdzone sa przypuszczenia.
a nie sądze ze martusia wyjdzie z małą jak sie okaże że jest chora.

Odnośnik do komentarza

panna-em
kwiatuszek9876
A jak myślicie mam iść do niej i powiedzieć ze moje dziecko ma szkarlatynę a Pani sie na tym nie poznała ?

a mnie sie wydaje że ona jest pewna bez konsultacji z innym lekarzem....

zdrowia dla dziecka!!!

a ja mysle że Jej chodziło o to czy jak wizyta u prywatnego lekarza potwierdzi jej przypuszczenia to wtedy czy ma isc i jej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

patrycja`81
kwiatuszek9876
Chodz myślę że do kogoś chyba może iść w odwiedziny ?


z chorym dzieckiem?????? z choroba zakazna????

Do końca jeszcze nie wiedziałam czy to szkarlatyna a zapytać wolno .
I jak chcesz wiedzieć jestem odpowiedzialna matką i nigdzie nie wybieram się z dzieckiem tylko siedzę w domu

Szani84
panna-em
kwiatuszek9876
A jak myślicie mam iść do niej i powiedzieć ze moje dziecko ma szkarlatynę a Pani sie na tym nie poznała ?

a mnie sie wydaje że ona jest pewna bez konsultacji z innym lekarzem....

zdrowia dla dziecka!!!

a ja mysle że Jej chodziło o to czy jak wizyta u prywatnego lekarza potwierdzi jej przypuszczenia to wtedy czy ma isc i jej powiedzieć.

Szani dziękuje myślisz tak jak ja , bo inni nie

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Byłam u lakarza innego i powiedziała ze to pochodna szkarlatyny , zapisała nam OSPEN i mamy zjawić się w poniedziałek na kontroli i będziemy robić badanie krwi .

czyli po części przypuszczenia sie sprawdzily......
szybciutkiego powrotu do zdrówka :)

szczerze powiem ze ja chyba bym nie zorientowała sie ze to może być to. Nawet niemiałam pojęcia jakie sa objawy ale teraz już wiem....

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

kwiatuszek9876
patrycja`81
kwiatuszek9876
Chodz myślę że do kogoś chyba może iść w odwiedziny ?


z chorym dzieckiem?????? z choroba zakazna????


Do końca jeszcze nie wiedziałam czy to szkarlatyna a zapytać wolno .
I jak chcesz wiedzieć jestem odpowiedzialna matką i nigdzie nie wybieram się z dzieckiem tylko siedzę w domu



to juz wiem:D
dla corki-szybkiego powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Byłam u lakarza innego i powiedziała ze to pochodna szkarlatyny , zapisała nam OSPEN i mamy zjawić się w poniedziałek na kontroli i będziemy robić badanie krwi .

uff, przynajmniej wiesz na czym stoisz...
Ospen jest o tyle dobry, że działa miejscowo, czyli tylko gardło i nie sieje spustoszenia po całym organizmie

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Szani84
kwiatuszek9876
Byłam u lakarza innego i powiedziała ze to pochodna szkarlatyny , zapisała nam OSPEN i mamy zjawić się w poniedziałek na kontroli i będziemy robić badanie krwi .

czyli po części przypuszczenia sie sprawdzily......
szybciutkiego powrotu do zdrówka :)

szczerze powiem ze ja chyba bym nie zorientowała sie ze to może być to. Nawet niemiałam pojęcia jakie sa objawy ale teraz już wiem....

Najczęściej na szkarlatynę zapadają dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat. Dość łatwo się nią zarazić, zwłaszcza w żłobku czy przedszkolu. Wywołują ją bakterie zwane paciorkowcami. Do zarażenia dochodzi drogą kropelkową (kichanie, kasłanie), a także np. przez bawienie się tymi samymi zabawkami czy picie z jednego kubeczka.

Pierwsza akcja – rozpoznanie
Zazwyczaj dopiero po dwóch, czterech dniach od zarażenia infekcja rozwija się na tyle, że widoczne stają się jej objawy. Najczęściej zaczyna się od wysokiej gorączki (może dochodzić nawet do 40°C). Towarzyszyć jej mogą bóle brzuszka, wymioty i silny ból gardła. Język najpierw jest białawy, a po 2-3 dniach robi się tak czerwony jak rozgniecione maliny, z wyraźnie widocznymi kubkami smakowymi (mówi się wręcz o „malinowym języku”).

Co to znowu za plamki?
Wkrótce po wystąpieniu podwyższonej temperatury pojawia się wysypka, która przypomina ślady po ukłuciach szczotką ryżową. Te malutkie czerwone plamki to objaw charakterystyczny tylko dla szkarlatyny. Zauważysz je najpierw na buzi i szyi brzdąca. Potem będą się rozprzestrzeniać na klatkę piersiową, brzuch, ręce i nogi. Najwięcej zmian na skórze widać w okolicach pachwin oraz pod pachami – czyli w zgięciach i fałdach skórnych.
Charakterystyczne dla szkarlatyny jest również to, że wysypka obejmująca właściwie całe ciało, omija jedynie trójkąt wokół ust i nosa (fachowo nazywany jest on trójkątem Fiłatowa).
Intensywność i czas trwania wysypki na ciele dziecka są różne – od 24 godzin do kilku dni.
Niestety, gdy plamki znikną, to jeszcze nie koniec przykrych objawów płonicy. Po 2– tygodniach smykowi zacznie się łuszczyć skóra (najpierw na twarzy, potem na tułowiu, a na końcu na dłoniach i stopach). Ten objaw może się utrzymywać nawet przez dwa tygodnie. I nawet, jeśli pediatra nie zdiagnozował wcześniej szkarlatyny (bo np. nie pojawiła się wysypka), teraz, po tym charakterystycznym łuszczeniu się skóry, prawdopodobnie rozpozna ją „wstecznie”. Tym bardziej więc ty sama nie miej do siebie pretensji, jeśli wcześniej nie zauważyłaś objawów szkarlatyny u swojego malca.

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Anulka
kwiatuszek9876
Byłam u lakarza innego i powiedziała ze to pochodna szkarlatyny , zapisała nam OSPEN i mamy zjawić się w poniedziałek na kontroli i będziemy robić badanie krwi .

uff, przynajmniej wiesz na czym stoisz...
Ospen jest o tyle dobry, że działa miejscowo, czyli tylko gardło i nie sieje spustoszenia po całym organizmie

Teraz już wiem , i dobrze bo martwiłam się

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...