Skocz do zawartości
Forum

Banki mleka ?


Gość kwiatuszek9876

Rekomendowane odpowiedzi

Chciaż z drugiej strony tał łatwo się mówi "nie dam dziecku mleka o którego pochodzeniu nie wiem", a jak już człowiek stanie w swoim życiu przed podjęciem takiej decyzji to z pewnością dla dobra swojego dziecka jest w stanie zrobić wiele, nawet nakarmić Je takim mlekiem ::): tak, że ciężko powiedzieć jaka będzie nasza decyzja, dopóki nie staniemy przed faktem.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem jak najbardziej za, myślę ze o wiele zdrowsze jest takie mleko niż modyfikowane,a tak jak dziewczyny pisały poddane jest badaniom i na pewno maleństwu nie zaszkodzi a wręcz może wpłynąć na jego zdrowie mam na myśli układ odpornościowy, sama jestem karmiącą matką i wiem ile dobrego robi mój pokarm dla synka, nie widzę powodu dla którego gdyby zaszła taka potrzeba to nie miałabym podzielić się mlekiem dla dziecka którego z jakichś powodów mama nie może karmić,

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=6974
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=6975

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

jestem za :)
moj syn urodzil sie jako wczesniak,ja nie mialam od razu pokarmu
wiec dostal mleko od jakiejs innej mamy;)

ja nie mialam na tyle pokarmu,zeby "podzielic sie" z innymi maluszkami-szkoda:(




Badania neonatologów z ostatnich lat dowodzą, że pokarm matki jest niezbędny do tego, aby dzieci przedwcześnie urodzone mogły przeżyć i prawidłowo się rozwijać. Dla nich przede wszystkim przeznaczone jest mleko gromadzone w banku mleka

Odnośnik do komentarza

Inkaaa
Ja również osobiście nie zdecydowałabym się na nakarmienie swojego dziecka mlekiem, o którego pochodzeniu nie mam pojęcia.

A tak szczerze wiesz skąd pochodzi mleko modyfikowane??:/ Bo to co jest napisane na opakowaniu to pewna jego część. Tyle się teraz słyszy, że to co jest na etykietach mija się z prawdą. Ja bym wolała dać dziecku mleko z Banku mleka niż modyfikowane. Po pierwsze jest badane i w ogóle, po drugie jest zdrowe (zdrowsze niż modyfikowane), po trzecie nie przyjdzie Ci alkoholiczka albo jakaś ćpunka oddać mleka bez przesady mamy XXI wiek. Jestem jak najbardziej za!! Gdy Zuzia się urodziła nie miałam problemu z karmieniem jej piersią ale za to miałam straszną nadprodukcję ściągałam około 650ml mleka a ona i tak się najadała. Gdyby u nas były banki mleka spokojnie bym poddała się badaniom i oddała mleko. Nie patrzmy tylko na swoje czubki nosów ale na innych którzy potrzebują naszej pomocy. Wyciągnijmy rękę a inny wyciągnął pomocną dłoń do nas ;-)

Kacperek:love: 02.10.2012 godz.23:35 3200g, 56cm:love:
19.10.2012 3900g, 58cm
04.12.2012 5600g, 62cm
15.01.2013 6300g, 65cm

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6yd4anvaqre.png
http://www.suwaczki.com/tickers/l22nuay32jj38nva.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4p5btv58no.png
http://s8.suwaczek.com/20100619580114.png

Odnośnik do komentarza

wybralam NIE

zmienie na Tak jak dowiem sie jak to mleko jest przebadane - na obecnosc antybiotykow i wartosc kaloryczna i najwazniejsze to jak jest przechowywane i pobierane. jakie sa gwarancje ze nie dochodzi do posredniego skazenia i jaka teperatura jest utrzymywana. czy to mleko podlega mieszaniu jak mleko krowie w zbiornikach chlodniczych???

obecnie wole mleko w proszku

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

odnosze wrazenie ze nie wszyscy wiedza do czego taki bank mleka zostal stworzony

mleko z takiego banku w pierwszej kolejnosci trafia do chorych noworodkow i tych przed wczesnie urodzonych,kiedy to ich biologiczne matki nie moga karmic albo jeszcze same nie maja pokarmu

Na całym świecie rodzą się dzieci, którym podanie sztucznej mieszanki mlecznej może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, a nawet do śmierci w okresie noworodkowym - mówi dobitnie Ann McCrea, konsultant laktacyjny i koordynator Banku Mleka Kobiecego w Irlandii Północnej.



mleko jest badae i dawczynie rowniez
tu cytat jak to wyglada na swiecie:
Dawczynie są badane pod kątem możliwych infekcji wirusowych, a pobrane mleko jest zamrażane. W miarę potrzeby mleko jest odmrażane, porcjowane i pasteryzowane. Cały proces badania i dystrybucji mleka kobiecego odbywa się według ścisłych standardów higieny, które zakładają dwukrotną kontrolę mikrobiologiczną zebranego mleka oraz aseptyczną pracę z materiałem po pasteryzacji.

Dzielenie się pokarmem z innym niespokrewnionym dzieckiem nie jest obarczone ryzykiem zakażenia dzięki pracy zespołu mikrobiologów, którzy wykonują specjalistyczne badania oraz wysiłkowi pracowników banku, którzy czuwają nad fachową obróbką i właściwą dystrybucją mleka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...