Skocz do zawartości
Forum

Lipcóweczki 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Kasia Ty wypychałaś, a ja na początku gimnazjum miałam już miseczke D/E i zdarzały mi sie chwile kryzysu kiedy brałam kilka sztuk bandaży elastycznych i sie celowo spłaczałam. :D
Hehe ale głupie to to było :D

Fajnie Ci sie brzunio rusza, ja juz dzisiaj nie daje rady bo jakis dzien bez spania jest i ciagle tylko z innej strony czuje jakies wyciaganie kopanie nawet kolanka wymacalam dzisiaj :D

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk20mm4b9qozax.png

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqgzu34odo86j7.png

Odnośnik do komentarza

MONIA gratuluję postępów Oskarka i że w końcu go przenoszą :) suuuuuuper :) :36_3_13:

ANIEOK nawet nie zauważyłam że dziś właśnie zaczynamy z Gabrysiem ostatni trymestr ;p

KASIA mała chyba będzie tancerką ;p fajnie skacze :)
mój mały to czasem jak się przeciąga to mnie ugniata w miednicę w lewym boku i w prawe żebra na raz dziwne uczucie aż mnie prostuje ;p hahaha już pokazuje kto tu rządzi ;p

a co do małych piersi to chyba wolałabym takie jak ty masz niż takie jak mam obecnie ...;p ty przynajmniej nie masz problemu z kupnem odpowiedniego stanika i masz naprawdę wielki wybór :) ja niestety od kiedy pamiętam wyboru nie miałam brałam co mają... co gorsze zawsze wpadałam do sklepu i mówiłam że chcę największy :) więc niestety nigdy nie miałam okazji wyglądać seksi na wieczorki we dwoje bo niby jak?? ;p
zawsze chciałam mieć jakiś ładny kolorowy staniczek... i owszem miałam kolorowe ale jakieś badziewia...;p więc to ja tobie zazdroszczę :)

haha ja w gimnazjum na WF nie chodziłam... ;p bo się wstydziłam jak dziewczyny gapiły jak mi cycki skaczą... ;p masakra ;p

http://www.suwaczki.com/tickers/1usakrhmdembn5yu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6sg18viijjczi.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za miłe słowa :) tez uważam, że wygladam jakbym arbuza połknęła i wogóle za duży brzuch chyba mam jak na 28tc..ale z pierwszym dzieckiem tez to przeżywałam..

aniazonia

Aha mam pytanko (w sumie już się chyba o to pytałam, ale jakoś nie było odezwu). Czy ktróraś z was myślała bądź zdecydowała się na oddanie krwi pępowinowej po porodzie i zamrożeniu jej na przyszłość????????

Powodzenia na wizycie!
Ja nie brałam tego nigdy pod uwagę..w sumie mało popularne póki co..

zuza83

Aniazonia ja się orientowałam trochę w tej sprawie, ale jednak się nie zdecydowałam!!! podobno bardzo rzadko można mieć tą swoją krew pępowinową, niby twoja a jednak nie jest powiedziane że będzie można jej użyć w razie choroby, nie ma takiej gwarancji, i starcza jej tylko podobno do 20 kg.dziecka, a niektóre już w wieku 3, 4 lat taką wagę osiągają!!! artykuł z gazety mam dziecko więc chyba informacje w miarę prawdziwe!
Z tym że trwają cały czas w tej sprawie badania i pewnie za kilka lat będzie można coś więcej z tego zrobić i szybciej pomóc!!!

Dzięki :) kurcze to mój synek kończy 3 lata w sierpniu i waży 15kg..

Ela super wieści :)
Monia nic tylko się cieszyć :) a tą ranę to rzeczywiście lepiej pokaż im..często sie zdarza endometrioza czy coś w ranie po cc..

anieok raju jaki masz malutki brzuszek :) śliczny :) mówiłam, że ze mną jest coś nie tak..;)

Frojdel nie przejmuj się :) ja w pierwszej ciąży utyłam 17kg do 37tc a wyglądałam tak samo jak teraz. W tej mam więcej ruchu i 6kg na + dzięki temu.

anieok

Dziewczyny mam niedyskretne pytanie :P Zdazyl wam sie moze samoistny orgazm?? Wiem że to głupio brzmi ale już pare razy mnie obudziła taka "niespodzianka" i w dodatku nawet nie miałam żadnych snów erotycznych ani nic, tylko tak z zaskoczenia, a słyszałam że czasem się zdaza że kobieta nie czuje boli porodowych tylko jeden wielki orgazm.

tak :D szczególnie gdy jest długa przerwa w seksie..np. teraz w ciązy..mam zakaz od początku..więc załamka:/

oby Laura
też o tym słyszałam że niektóre kobiety podczas porodu przeżywają orgazm... ciekawe:) mnie się to nie zdarzyło ale gdyby tak miał wyglądać mój poród to było by super ;p hahahah

hahaha racja :D

kasiabln super filmik :D

Odnośnik do komentarza

monia83
a ja mam problem cos mi sie nie podoba moja rana po cesarce, jakas taka wypukla czy cos albo jakas narosl sie robi nie wiem, jutro bede pokazwyac lekarzowi , pewnie cos mi zjeb..li i strasznie sie boje :(((( bo czytali mi powiklania po cesarcei sporo ich bylo...

Monia pokaż lekarzowi i nie martw się na zapas. Wydaje mi się, że dość szybko po cc zaczęłaś chodzić, pewnie też nosiłaś różne rzeczy i nie za bardzo się oszczędzałaś, może przez to zrobiła się opuchlizna. Tutaj nie pozwalają dziecka po cesarce podnosić (po wyjściu do domu też nie zalecają), a co mówić targać torby itp. Tobie pewnie nie miał kto pomóc, musiałaś sporo jeździć, a to operacja przecież jest i potrzebna jest rekonwalescencja. Lekarze na pewno wiedzą co to i coś zaradzą, potem będziesz smarować bliznę i trochę zniknie. Mojej po wyrostku w ogóle nie widać, trzeba się przyjrzeć bo smarowałam ją odpowiednio, więc trochę te maści pomagają.

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Odnośnik do komentarza

Frojdel super laska z Ciebie, razem z lokatorem :fire2:

Monia Twoj Oskarek rosnie jak szalony, niesamowite !!

Kasia fajny filmik, przypuszczam ze Nastasja nudzila sie strasznie przy m jak milosc i postanowila zrobic wlasny show :8_2_96:

Co do cyckow, to odzywa sie deska szkolna , ktora kupowala ciagle niewygodne push up , aby bylo cokolwiek widac,a teraz dorobilam sie miseczki F :noooo:, ale dla mnie jakos caly czas zdaja sie male , widac mam to nieźle zakodowane w glowie.

Mnie takze zdarzaja sie czasami orgazmy podczas snu ;)
A tutaj o orgazmie podczas porodu :
YouTube - Orgasm During Childbirth of the Day [PL]

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqjw4zx56qufs6.png http://s2.pierwszezabki.pl/044/0442549a0.png?6980

http://www.suwaczki.com/tickers/74disg18e0mu7fgy.png

Odnośnik do komentarza

Laski, byłam u gina i te skurcze to masakra jakaś, doktor dał mi fenoterol na nie. Boję sie to brać bo podobno szkodzi na serduszko dziecka. Wiecie coś na ten temat? Poza tym mam jakies przekrwienie szyjki. Szyjka mnie boli strasznie. Dostałam L4. Ehhh odpocznę sobie wreszcie.

Odnośnik do komentarza

Ja już po wizycie,a więc mała waży 1700g więc wychodzi na to że jest z 2, 3 tyg. starsza niż wg. OM i lekarz powiedział, że pewnie urodzę wcześniej, ułożenie ma poprzeczne, przechodzące w pośladkowe, ale mam nadzieję że nie będzie uparta i się jeszcze obróci.
Poza tym ja mam 1cm rozwarcia zewnętrznego, ale szyjka długa i w środku ładnie trzyma, nie wiem dokładnie o co chodzi z tym rozwarciem zewnętrznym muszę poczytać!

Frojdel kość ogonowa ma prawo boleć w ciąży bo tam się wszystko rozciąga w miednicy i może boleć kość ogonowa, spojenie łonowe, więzadła itp. także wszystko jest ok!!!
Frojdel ja się wcale nie dziwię,że się na Ciebie gapią, wyglądasz przepięknie i wcale nie widać tych kilogramów, także niczym się nie martw, a po porodzie jak będziesz karmić to Tymuś szybko z Ciebie ściągnie to co zbędne!!!

Ciekawe jak tam dziewczyny po wizytach, pisać co u Was!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/961ldf9hhdtwx5yo.png
http://s2.pierwszezabki.pl/042/0424299b0.png?5228

Odnośnik do komentarza

Curry właśnie o Tobie myślałam!!!
Nie wiem co Ci doradzić, bo ja też zawsze się sto razy zastanawiam jak mam coś wziąć, czy nie zaszkodzę dziecku, a im więcej czytam tym gorzej, bo na wszystkim coś niedobrego piszą, ale skoro lekarz Ci zalecił to pewnie korzyści z brania tego leku są większe niż ewentualne skutki uboczne, bo przedwczesny poród to też może nieś za sobą przykre konsekwencje dla dziecka.A z tego co czytam to dużo kobiet bierze ten lek w ciąży!!!więc ja chyba bym go brała, bo skurcze mogą doprowadzić do porodu!!!
A jak tam szyjka, skraca się masz jakieś rozwarcie???

http://www.suwaczki.com/tickers/961ldf9hhdtwx5yo.png
http://s2.pierwszezabki.pl/042/0424299b0.png?5228

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie wróciłam z wizyty u gin. Powiedziała, że wszystko w porządku,mały waży 1kg, więc jak czytam zuza że u ciebie 1700g a jesteś tylko tydzień do przodu to mój wygaje się maleńki, ale lekarz powiedział, że to w normie. Lekarka się śmiała, że nasz synuś tylko po tatusiu ma dużą głowę, bo według badania usg to wielkośc główki wskazuje na 29 tydzień.
Cukrzycy nie mam, wyniki w normie, ale lekarka kazała się mi trochę ograniczać, więc chyba przystopuję trochę ze słodyczami.
Co do wagi to dzisiaj wskazał 60 kg więc przez miesiąc przybyło 3 kg, od początku ciąży 4 kg na plusie.
Jutro idę z mężem na pierwszą wizytę do szkoły rodzenia, jestem ciekawa jak będzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87hdgevpe1ibz3.png

http://www.suwaczek.pl/cache/37d721b878.png

Odnośnik do komentarza

curry
Laski, byłam u gina i te skurcze to masakra jakaś, doktor dał mi fenoterol na nie. Boję sie to brać bo podobno szkodzi na serduszko dziecka. Wiecie coś na ten temat? Poza tym mam jakies przekrwienie szyjki. Szyjka mnie boli strasznie. Dostałam L4. Ehhh odpocznę sobie wreszcie.

Ja w poprzedniej ciąży brałam od 30tc. Dużo ciężarnych go stosuje, bo jednak lepsze to niż urodzić za wcześnie. Dostałaś do tego isoptin? Bo fenoterol to lek po którym będziesz miała straszne kołatania serca a isoptin je zmniejsza. Jak się organizm przyzwyczai do fenoterolu to wtedy odstawia się isoptin. Ja fenoterol brałam do 36tc. Ponoć jak się bierze za długo to można przenosić ciążę, ale z drugiej strony trzeba odstawić gdy dzidziuś jest juz całkiem gotowy (chodzi o płuca), bo po odstawieniu skurcze mogą sie z dnia na dzień nasilić i na porodówkę się jedzie.

zuza, aniazonia super, że wasze wizyty też udane :)

Odnośnik do komentarza

aniazonia
Ja właśnie wróciłam z wizyty u gin. Powiedziała, że wszystko w porządku,mały waży 1kg, więc jak czytam zuza że u ciebie 1700g a jesteś tylko tydzień do przodu to mój wygaje się maleńki, ale lekarz powiedział, że to w normie. Lekarka się śmiała, że nasz synuś tylko po tatusiu ma dużą głowę, bo według badania usg to wielkośc główki wskazuje na 29 tydzień.

TU są normy wagi dzieciaczków w poszczególnych tygodniach :)

Ja mam wizyte za tydzien i sama jestem ciekawa co tam słychac bo ostatnie usg miałam 2 mies temu..

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny super że dzidzie sie dobrze rozwijają i rosną zdrowe :)
Monia gratulacje dla Oskarka i duży buziak dla naszego dzielnego chłopaka :)

Dziewczyny strasznie Wam dziękuję - może jakbym zrobiła zdjęcie z przodu to widać by było gdzie te 11 kg siedzi (ogólnie sie zaokrągliłam w końcu ważę 71 kg :) - w udach i biodrach 8 cm więcej - takie konkretne są :) )

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jeden dzień mnie nie było i ile miałam czytania :36_1_1:Jak was czytałam to czułam się jak bym była na babskim spotkaniu I po co od komputera odchodzić jak tu się tak dużo dzieje :sofunny:Brzuszki macie piękne wszystkie i rzeczywiście płaczemy że takie grube a na zdjęciach widzę same szczupłe laski z piłeczkami Ciesze się że wizyty :36_17_1:udane a dzieciaczki zdrowe MONIA brawo dla Oskarka:brawo:pięknie rośnie ELU twój szkrab też szybciutko przybiera i skoro wody są ok to masz duże szanse że kilka tygodni jeszcze w dwupaku pobędziesz Te orgazmy w ciąży też mnie pare razy obudziły czasem był sen erotyczny a czasem nie Fajnie było by mieć taki poród z orgazmem to musi być ciekawe doświadczenie Byłam dzisiaj na zakupach bo mam komunię spodnie śliczne ale za 165zł :glass:ale pochodzę w nich do końca ciąży bo do wszystkiego pasują są super Świetnie się dzisiaj czułam i piękna pogoda to pochodziłam sporo po mieście Sporo ciężarówek jak się mijałysmy to jedna do drugiej się uśmiechała I wogóle to ludzie owszem patrzą się na mój brzuszek ale czuję taką sympatię od nich nie spotkałam dzisiaj natarczywego gapienia się przez które czuje się jakbym z marsa była Tak więc dzień był bardzo udany Dobranoc ciężaróweczki Kochane pa :sen:

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kejs5wlyd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2vqzv4xzi.png

Odnośnik do komentarza

Krew pępowinowa..
Poszłam na 'spotkanie' (było po zakończeniu szkoły rodzenia) nastawiona na 'nie'.
Po tym co położna powiedziała, byłam na 'tak':),
po wystąpieniu 'przedstawicielki medycznej' (czy ona musi mieć cokolwiek wspólnego z wykształceniem medycznym?..) znów na 'nie'.
Teraz się waham.. raczej nie, ale.. co sądzicie?
To po kolei:
Położna powiedziała, że jest możliwość oddania w tym szpitalu (jako jedynym w Polsce) krwi pępowinowej do puli publicznej. Pula publiczna to taka, co każdy ma do niej prawo, my nic nie płacimy, ale i nie jest dla nas przechowywana. No ok. to mi pasuje, ale.. przecież czytałam, że to tyle kosztuje, że NFZ nie finansuje tego i nowej krwi się nie przyjmuje.. Okazało się, że taką działalność prowadzi ten Bank.. za darmo?..
Pani Przedstawiciel z Największego Banku - opowiedziała rzeczy znane mi już z polemiki
Bankowanie – cd. (Jakub Baran, Dariusz Boruczkowski) - „Służba Zdrowia” nr 1-8 (4002-4009) z 24 stycznia 2011 r. - www.sluzbazdrowia.com.pl
oraz dużo nowości:
- krwi pobiera się 'ogromną ilość',
- leczy białaczkę, raka i inne choroby (całej rodziny dziecka),
- 'to nieprawda' - brzmiały jej odpowiedzi na moje pytania..
* pobiera się od 50 do 250 ml; ale przyznała, że średnio to jest jednak 100ml,
* nieprawda, że 100ml krwi starcza na 30kg człowieka, bo użyteczne może być tylko np. 75% (strzał we własną bramkę?..), ale za to starcza na 70kg, a nawet 150kg!! dorosłego :)
* spytana wprost czy tą krwią pobraną do puli publicznej oni potem handlują, 'no oczywiście, przecież przechowywanie sporo kosztuje.. przecież jesteśmy jednak bankiem komercyjnym'.
* z białaczką to nieprawda, można korzystać z własnych komórek, bo są różne białaczki: przy limfoblastycznej z reguły nie można, ale nie zawsze, ale przy innych białaczkach już tak!

Więc jak dotąd byłam na 'tak', jeśli chodzi o pulę publiczną, to okazuje się, że dostarcza im się tylko towaru do handlu, mówiła, że koszt transakcji to ok. 50 000Euro czy dolarów.. mała różnica;). Z drugiej strony może to komuś uratować to życie.. Oczywiście jak będzie miał tyle kasy..

Spytana ile przetrwa taka krew (dziewczyna ze szkoły słyszała, że max. 10lat), kobieta powiedziała, że najstarsza ma 25 lat i jest użyteczna (nikt nie spytał ile z pozostałych 25letnich nie jest użytecznych..), w ich ulotce jest to sformuowane, że 'krew jest użyteczna przez 25 lat'.
Do tego dołożyła 'promocję' ważną tylko do końca kwietnia. A mam wrażenie, że kwiecień kończy się za dwa dni..
Czyli standardowo spotkaniowo-marketingowo: 'komu, komu, bo idę do domu'.. :8_2_96: Oczywiście w maju też ta promocja może być, ale to trzeba się dopytać. Ale nawet dojadą do domu podpisać umowę :)
I dostałyśmy książeczki Pauliny Holtz 'Luśka na planecie dziecko'. Gratis.

Odnośnik do komentarza

aniazonia
Annika dzięki za informację o krwi, my z mężem cały czas się zastanawiamy czy zdeponować tą krew czy nie. A możesz powiedzieć czy wiesz z jakiego banku była ta pani i w jakim mieście będziesz rodzić????

Aniu, przeczytajcie sobie artykuł+polemikę+odpowiedź na polemikę hematologa w 'Służbie Zdrowia' najpierw. Bank z artykułu;)
Pępowinowy marketing (Halina Pilonis) - „Służba Zdrowia” nr 93-100 (3994-4001) z 13 grudnia 2010 r. - www.sluzbazdrowia.com.pl
Bankowanie – cd. (Jakub Baran, Dariusz Boruczkowski) - „Służba Zdrowia” nr 1-8 (4002-4009) z 24 stycznia 2011 r. - www.sluzbazdrowia.com.pl
Pępowinowe kontrowersje (Wiesław Wiktor Jędrzejczak) - „Służba Zdrowia” nr 9-16 (4010-4017) z 14 lutego 2011 r. - www.sluzbazdrowia.com.pl

W naszym pięknym mieście :)
I KATEDRA I KLINIKA POŁOŻNICTWA I GINEKOLOGII WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO - O. Położniczy
Sala porodowa jak na zdjęciu:) są 3, w tej (zdj. 3 i 4) byliśmy na 'wycieczce'.
Jeśli macie starsze dziecko chore na białaczkę, to na 100% dla niego warto (chociaż jednak pewności że będzie zgodność nie ma..).
Jeśli nie, to.. ja bym posłuchała hematologa, nie transplantologa zatrudnionego/będącego właścicielem banku. Ale to jest Wasza decyzja.
Irytuje mnie tylko, że cała sprawa sprowadza się do tego: 'my Was nakarmimy marzeniami za Wasze pieniędze, a jeśli się nie zdecydujecie, to postraszymy, że nie kochacie własnego dziecka'. Krew pępowinowa i jej zastosowalność gdzieś tu się gubi..

"Jak wspomniała red. Pilonis: American Academy of Pediatrics w swojej opinii opublikowanej w 2007 r.3 wydało następującą rekomendację: „Należy odradzać dawstwo krwi pępowinowej wtedy, kiedy ma ona być przechowywana w banku dla późniejszego własnego lub rodzinnego użytku, ponieważ większość stanów chorobowych, które można leczyć komórkami macierzystymi krwi obwodowej, już istnieje we krwi noworodka (tj. przednowotworowe zmiany w komórkach macierzystych). Lekarze powinni zdawać sobie sprawę z nieuzasadnionych twierdzeń prywatnych banków krwi pępowinowej, przyrzekających przyszłym rodzicom, że komórki macierzyste zawarte we krwi pępowinowej stanowią zabezpieczenie dzieci i członków rodziny na wypadek ciężkiej choroby w przyszłości”.

Ja się tylko zastanawiam, czy dać tej firmie zarobić, bo mnie&Małą nic to nie kosztuje.. a nigdy nie wiadomo, czy się komuś w ten sposób nie pomoże.. Za to oni nie mają żadnych skrupułów i sprzedadzą tą krew potrzebującym, ale za cenę kilkakrotnie przebijającą koszt jej przechowania..
Tam gdzie jest biznes, tam nie ma sentymentów..:36_6_2:

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny z samego rana - wyszykowałam męża do pracy i nie ide spać bo dzisiaj jedziemy do teściów na weekend, więc muszę nas spakować bo mąż w pracy :(

Kasiu zapomniałam ślicznie Nastasia rusza sie w brzuszku - mój mąż był pod wrażeniem - nasz Tymek sie tak rusza, ale gdy go w domu nie ma więc nie może zobaczyć swojej dzidzi ale chociaż, Twoja pooglądał. Jak mu opowiadałam jak to wygląda to chyba nie umiał sobie tego wyobrazić, dzięki Twojej córci może :)
Nasz syn obrócony jest nóżkami w dół i bombarduje mnie po pęcherzu, w południe (mniej więcej) obraca się w bok i widzę jak kopie mnie po prawym boku :)

Co do pobierania krwi pępowinowej to ja sie nie znam, kiedys chciałam, ale po tym co Anikaa pisze to nie ma sensu, ja osobiście się nie zdecyduje - taka okropna jestem :(

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...