Skocz do zawartości
Forum

Skrzywiona stopa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zwracam się do Pani z pewną wątpliwością, która męczy mnie od kilku tygodni. Otóż córcia (2 lata 7 miesięcy) podczas chodzenia stawia prawą stopę do środka. Wiem, że jest jeszcze czas na ukształtowanie się tego, jednak jest pewien czynnik, który może to utrudniać. Mianowicie, córka od dawna odreagowuje stresy w szczególny sposób - kładzie się na pleckach i tak "buja" sztywnymi prostymi nóżkami w górę i w dół, bardzo się przy tym napinając. Do tego prawa nóżka jest zawsze na górze i stopa mocno skręcona do środka. Stąd moje obawy czy skoro trwa to wiele, wiele miesięcy, może spowodować jakieś rodzaju zniekształcenie?
Czy powinnam udać się do ortopedy, aby już wprowadzić jakieś działania?

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Asia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlgu1rjm8tnuaj.png

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeśli córcia będzie chodzić w ten sposób, że stópka będzie źle się ustawiać (będzie skręcona), to rzeczywiście, z czasem mogą się pojawić deformacje (mniejsze lub większe). Bo nie za ładnie wygląda to „odreagowywanie stresów”... Takie ustawianie się stópki może spowodować to, że podczas chodu, będzie się ona, nawet mimowolnie, ustawiać nieprawidłowo. I z czasem rzeczywiście mogą się pojawić jakieś deformacje (mniejsze lub większe). Nie jestem neurologiem ani ortopedą, ale mam wrażenie, że jest to bardziej problem neurologiczny (emocjonalny?), niż ortopedyczny. Dlatego myślę, że watro, oprócz ortopedy, skonsultować się z neurologiem (albo/i lekarzem rehabilitacji). M.B.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Z neurologiem konsultowaliśmy się zaraz na początku, kiedy to się zaczęło (córcia miała 10 miesięcy). Miało przejść samo... Wtedy córcia jeszcze nie chodziła, więc nie myślałam, ze może mieć na coś wpływ. Potem były 2 konsultacje pediatryczne i również stwierdzenie, że minie samo. Trwa już 2 lata... I wydaje mi się, że ma coraz większy wpływ na stopę. Dziękuję za sugestię o ortopedzie - umówię się jak najszybciej na wizytę.

Pozdrawiam.

Asia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlgu1rjm8tnuaj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...