Skocz do zawartości
Forum

Jeszcze-nie-mamusie


Rekomendowane odpowiedzi

gem83
madzialska poczekaj aż progesteron się unormuje i wtedy poczekajcie poprzytulajcie sie a jak coś to neich da od razu an badanie i będzie z głowy

progesteron chyba w normie, prolaktyna za duża :)

Macie rację, to głowa...Narazie czekam do kwietnia na koniec terapii, w międzyczasie zapisze się do endokrynologa i może do innego gina...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0akkmhqze2.png
Maciuś-ur.2.12.2011-2710g, 54cm
http://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a68r5hfdc.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/047/0470729a0.png

Odnośnik do komentarza

dbozuta
ty jesteś wymagająca, 6 miesiecy starań to pikus ja nawet nie myślaam o badaniach bo za szybko

dbozuta nic mnie bardziej nie dobija jak takie gadanie :Psoty: To, że ktoś się stara o dziecko 10 lat, nie znaczy, że ja mam też tyle czekać :Psoty: A Wy ile się staracie? ::):

Odnośnik do komentarza

My 3 lata się staramy, ale nie wyznaczam sobie cyklu w którym mam zajść w nciąże, ja wolałabym wiedzieć co stwierdzą lekarze a nie NIEPODNOŚĆ WTÓRNA, a na hipochondrię nie cierpię. Do 1 roku normalnie można się starać po 1 roku starń bezzowocnych zaczy na sie procces badań, sama soobie robisz krzywdę doszukując się chorób w sobie i objawow, chycesz być mądrzejsza od lekarza i możesz sobie tym krzywdę zrobić. A jak ktoś stara się 10 lat świadczy to o jego ojego sile walki, uporze.

Każdy może się poddać, to najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Ale wytrzymać, przetrwać, gdy nie wychodzi, gdy nie wiesz co dalej, gdy inni namawiaj

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko 9 cykli dla mnie to dużo...Każdy ma swoją miarkę, ja nie chciałabym po 3 latach współżycia bez zabezpieczenia nagle stwierdzić, że mogłam coż zrobić wcześniej i będę żałować.
Nie stawiam diagnozy, tylko gdzieś mi przez myśl przeszło, że niedrożnośc jajowodów może być następstwem zaplaenia przydatków.
A niedawno przekonałam się, że czasem warto zawracać głowę lekarzowi, bo skierował mnie na badania po mojej prośbie i okazało się, że mam podwyższone hormony..

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0akkmhqze2.png
Maciuś-ur.2.12.2011-2710g, 54cm
http://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a68r5hfdc.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/047/0470729a0.png

Odnośnik do komentarza

dbozuta
ale nie za wszelką cenę, bo mozna sobie krzywde zrobic, lepiej cierpliwie brać leki i czekać na efekty niż doszukiwać się chorób u siebie i gdybać

Nie wiem kto tutaj doszukuje się u siebie chorób, poszłam do lekarza, zrobiłam co uważałam za stosowne, nie będę siedziała z założonymi rękami i czekała, bo może kiedyś się uda. Ty masz inne zdanie na ten temat, ok ja Twoje zdanie szanuję, więc Ty nasze też możesz uszanować, a nie pisać, że jesteśmy hipochondrykami.

Odnośnik do komentarza

Inkaa staram się 3 lata badań masę robiłam czy u zwfkego lekarza ginekologa czy w KLINICE LECZENIA NIEPŁODNOŚCI napewno po 6 micacach starań nie dadzą Ci skierowania na laparoskopię czy HSG bo jest to zabieg inwazyjny, są pewne reguły według krótych KAŻDY lekarz postępuje, nie ważne czy w Łodzi, Osztynie, Warszawie czy Poznaniu, tego się nie zmieni, bo MY pacjętki mamy taki kaprys.

Niepłodność – stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3– stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych[1

Każdy może się poddać, to najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Ale wytrzymać, przetrwać, gdy nie wychodzi, gdy nie wiesz co dalej, gdy inni namawiaj

Odnośnik do komentarza

to że staram się 3 lata nie oznacza że dopiero teraz pdjełam leczenie!! bo zamierzam wykorzystać metodę immunokogiczną ale muszę cierpliwie poczekać, bo bromek koliduje z tym badaniem.

NIESTETY W TEJ KWESTII MAMY NIEWIELKIE POLE MANEWRU, po to nie mąka ze pojdzie myi w pięc minuut kupimy, a doszukiwanie się w sobie samemu chorób nie pomaga, a szkodzi nam. I każdy kto stara się dłużej to o tym wie.
MADZIALSKA dla ciebie 9 cyki to długo a dla lekarza za mało.

Postępowanie diagnostyczne rozpoczynamy od zebrania bardzo dokładnego wywiadu. Rozmowa powinna być przeprowadzona zarówno z obojgiem partnerów jednocześnie, jak i z każdym z nich z osobna. Umożliwia to zrozumienie przez małżeństwo wspólnej odpowiedzialności za powstanie nowego życia. Indywidualne rozmowy pozwalają z kolei na uzyskanie informacji o charakterze intymnym nieznanych partnerowi. W wielu ośrodkach stosuje się również metody ankietowe, które pozwalają na bardzo dokładne zebranie danych, w tym nawet drobnych a istotnych szczegółów.

Prowadząc wywiad, pytamy o:

Rozwój osobniczy ze szczególnym uwzględnieniem okresu dojrzewania. U kobiet istotny jest wiek wystąpienia pierwszej miesiączki, jej regularność, czas trwania, obfitość i bolesność, rozwój owłosienia łonowego i pachowego, rozwój piersi. U mężczyzn należy zwrócić uwagę na okres, w jakim pojawiły się drugo- i trzeciorzędowe cechy płciowe, a także moment zstąpienia jąder do moszny.
Przebyte schorzenia, szczególnie przebiegające z powikłaniami w zakresie narządów płciowych. Niezwykłe istotne są informacje dotyczące stanów zapalnych, przebytych operacji i urazów tych okolic.
Stosowane leki, używki, sposób odżywiania, rodzaj wykonywanej pracy.
W przypadku niepłodności wtórnej analizujemy przebieg dotychczasowych ciąż.
Życie intymne.
Czas trwania niepłodności.
Metody dotychczasowego jej leczenia.

Kolejne etapy postępowania to:

Dokładne badanie ogólne obojga partnerów. Należy wykonać pomiary ciśnienia krwi, masy ciała, wzrostu, oznaczyć indeks masy ciała (masa w kilogramacblwzrost2 w metrach). Oceniamy rozłożenie tkanki tłuszczowej, typ owłosienia. Dalsze badanie przebiega wg schematów stosowanych przez lekarzy internistów. Ważne są wyniki podstawowych badań laboratoryjnych (szczególnie poziomu glukozy we krwi i wydolności wątroby). Jeżeli stwierdzamy jakiekolwiek odchylenia od normy, włączamy do procesu terapeutycznego lekarzy odpowiednich specjalności. Szczególnie istotne są zaburzenia w funkcjonowaniu układu hormonalnego (np. nadczynność i niedoczynność tarczycy, cukrzyca, hyperprolaktynemia). W uzasadnionych przypadkach kieruje się pacjentów na badania genetyczne.
Badanie ginekologiczne kobiety. Pozwala ono na stosunkowo szybkie wykrycie wad wrodzonych narządu rodnego, przewlekłych stanów zapalnych, podejrzenie endometriozy. Oprócz typowego badania należy zawsze pobrać materiał do oceny cytologicznej i bakteriologicznej, a jeżeli istnieją takie możliwości, wykonać kolposkopię.
Badanie andrologiczne mężczyzny. Skiada się z kilku etapów, z których najważniejsze to ocena jąder pod względem ich objętości, położenia, obecności stanów zapalnych, dróg wyprowadzaj ących nasienie. Istotna jest również obecność żylaków powrózka nasiennego uważanych przez wielu specjalistów za jedną z głównych przyczyn niepłodności męskiej.
Badania hormonalne. Do najczęściej oznaczanych hormonów należą: FSH, LH, prolaktyna, estradiol, testosteron, progesteron oraz hormony tarczycy. Jednak każdy z ośrodków zajmujących się leczeniem niepłodności proponuje trochę inny sposób postępowania zarówno pod względem rodzaju oznaczanych substancji, jak i dni cyklu, w których badania te należy wykonać. Lekarz praktyk musi zachować tu pewien umiar i ostrożnie kierować się najnowszymi doniesieniami literatury fachowej, pamiętając zarówno o własnych ograniczeniach laboratoryjnych jak i finansowych pacjentów. Zdaniem wielu wybitnych fachowców jeżeli badanie przesiewowe podstawowych hormonów mieściły się w granicach normy, to można przejść do następnych etapów postępowania bez wielkiego ryzyka pominięcia czegoś istotnego. Jeżeli podejrzewamy istnienie stanów patologicznych, należy wykonać hormonalne testy diagnostyczne. Ich główną zasadą jest oznaczanie poziom hormonów po uprzednim podaniu substancji wpływających pobudzająco lub hamująco na gruczoły wydzielania wewnętrznego. Reakcja, jaką obserwujemy, informuje nas o stanie hormonalnym pacjenta.
Badania oceniające występowanie owulacji. Pomimo burzliwego rozwoju najnowszych technik laboratoryjnych, nadal jednymi z najistotniejszych badań pozostają w tym przypadku: pomiar podstawowej temperatury ciała, ocena śluzu szyjkowego i konsystencji szyjki macicy. Do ich podstawowych zalet, oprócz wiarygodności, należy łatwość wykonania, powtarzalność, a także niskie koszty.
Badanie ultrasonograficzne. Opisane w poprzednim punkcie obserwacje owulacji można znakomicie uzupełnić badaniem ultrasonograficznym z wykorzystaniem głowicy dopochwowej (endoyaginalnej). Oprócz oceny wzrastającego pęcherzyka Graafa pozwala ona również na: określenie struktury jajników, co jest niezwykle istotne przy podejrzeniu występowania zespołu policystycznych jajników; stwierdzenie zmian płynowych w obrębie jajowodów (np. pozapalnych) upośledzających ich drożność; ocenę endometrium (czyli błony śluzowej wnętrza macicy); stwierdzenie zmian wrodzonych (wady rozwojowe macicy) i nabytych (np. mięśniaki), diagnostykę zmian żylnych w powrózkach nasiennych u mężczyzn; ocenę gruczołu krokowego.
Histerosaipingografia. Jest metodą polegającą na podaniu od strony pochwy do wnętrza macicy kontrastu z następowym wykonaniem zdjęć rentgenowskich. Pozwala na uwidocznienie kształtów wewnętrznych zarówno jamy macicy, jak i jajowodów. Do czasu wprowadzenia metod endoskopowych była to najdoskonalsza metoda oceny drożności dróg rodnych.
Badania endoskopowe. Polegają one na wprowadzeniu do dróg rodnych kamer telewizyjnych ze światłowodami, a także mikronarzędzi chirurgicznych, umożliwiających wykonywanie zabiegów operacyjnych. Istnieją dwie podstawowe grupy tych zabiegów: laparoskopowe — gdy kamera i narzędzia wprowadzana jest do wnętrza ciała poprzez powłoki jamy brzusznej po jej uprzednim napełnieniu dwutlenkiem węgla.
hysteroskopowe — gdy dostęp uzyskujemy poprzez kanał szyjki macicy, a jamę macicy wypełniamy specjalnymi, najczęściej płynnymi mediami. Obie te metody mogą być stosowane łącznie, pozwalając nie tylko na bardzo dokładną ocenę stanu anatomicznego narządów rodnych, lecz także na ich chirurgiczną korekcję. Ich największym minusem jest możliwość powikłań pooperacyjnych i brak powszechnej dostępności.

Inne badania radiologiczne. Najczęściej mają na celu określenie stanu przysadki mózgowej, gdy występuje podwyższony poziom prolaktyny. Wykonuje się wtedy, zależnie od możliwości danego ośrodka, jedno z poniższych badań: zwykłe rtg siodła tureckiego, tomografię komputerową lub tomografię rezonansu magnetycznego. Obecnie rezygnuje się z pierwszego z wymienionych, przyjmując za standard tomografię komputerową.
Badania męskiego nasienia. Prawidłowo przeprowadzone badanie nasienia powinno być wykonane po 2-5 dniowej abstynencji seksualnej. Material do badania należy pobrać bezpośrednio w pracowni. Pacjent przez ostatnie trzy miesiące powinien być w dobrym ogólnym stanie zdrowia, nie poddawany farmakoterapii. Do badania standardowego należy ocena objętości ejakulatu, liczby plemników, odsetka o szybkim i wolnym ruchu oraz ich morfologii. W wielu laboratoriach rozszerza się tę ocenę o kolejne parametry. Służą do tego systemy komputerowe o bardzo dużych możliwościach obliczeniowych oceniających równocześnie trajektorię i charakterystykę ruchu kilkunastu plemników. Proponuje się również testy czynnościowe oceniające ruch plemników w śluzie szyjkowym (testy Simsa-Huhnera i Kurzoka-Millera).

Badania immunologiczne. Wraz z postępem wiedzy medycznej coraz częściej zwraca się uwagę na immunologiczne podłoże niepłodności. Chociaż powszechna dostępność tego typu badań jest jeszcze ciągle ograniczona, to wydaje się, że ten kierunek postępowania ma wielką przyszłość w najbliższych latach.

Każdy może się poddać, to najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Ale wytrzymać, przetrwać, gdy nie wychodzi, gdy nie wiesz co dalej, gdy inni namawiaj

Odnośnik do komentarza

No cóż, ja lekarzem nie jestem i nie zamierzam sie w niego bawić.
Ale po to chyba jest forum żeby wyrazic jakies swoje obawy czy lęki. I nie po to by słyszeć ciągle, że dopiero pół roku czy dopiero 9 miesięcy...

Czekam na 1 dziecko, w niektórych tematach może wiem jeszcze mało. I nic nie poradze, że podchodzę indywidualnie do swojego przypadku.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0akkmhqze2.png
Maciuś-ur.2.12.2011-2710g, 54cm
http://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a68r5hfdc.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/047/0470729a0.png

Odnośnik do komentarza

ooooo a co tu się porobiło??????
dziewczynki, nie kłóćcie się proszę.........

nie chcę, żeby było jak na innych wątkach.
założyłam ten wątek, abyśmy mogły się wspierać, w każdej sytuacji.

ja wiem, są to sprawy które wywołują ogromne emocje i w dużej części negatywne, ale jak siebie nawzajem stracimy to co nam pozostanie?
buziaczki wam zostawiam :36_3_15:

dbozuta ja jak miałam hsg robione byłam pod opieką konowała a nie lekarza, więc mało wiedziałam. teraz mam innego lekarza, mam nadzieję, że będzie lepszy. on od razu przedstawił sytuację jasno, a nie jak tamten - rok czasu chodziłam do niego, ponad rok, i na każdej wizycie mi mówił, prawie zawsze, że pęcherzyk był.
a ja głupia się cieszyłam, że w ogóle był.
i wiecznie mnie słuchała, bo ja siedziałam na necie i szukałam sposobów a on się zgadzała na moje sugestie i pomysły w sprawie leczenia!!!!! jak poszłam do szpitala to wypuścił mnie z pęcherzykiem 16.6 mm i nic nie zalecił konkretnego, zmarnowany pęcherzyk.
i w ogóle leczył mnie jakiś czas antykoncepcją i mi wszystko rozregulował, mam od tamtej pory problemy ze śluzem. generalnie dupa a nie lekarz.
jak na razie z tego nowego lekarza jestem zadowolona.

http://davf.daisypath.com/nuLVp1.png http://lb2f.lilypie.com/VHQ3p1.pnghttp://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=86355161396c0f824.png

Odnośnik do komentarza

dbozuta wybacz, że w ogóle się udzieliłam w tym wątku, odezwę się za 15 lat jak nie będę mogła zajść w ciążę, bo przecież pół roku to NIC.
madzialska masz rację, forum jest po to, aby wyrazić swoją opinię, ale jak widać chyba nie w tym wątku.
Zgęściło się tutaj więc żegnam.
Przecież lepiej wysyłać aniołki niosące dzieciołki niż podjąć konkretne działania :]
Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...