Skocz do zawartości
Forum

Jeszcze-nie-mamusie


Rekomendowane odpowiedzi

gem83
Nie ma to jak poczuć coś słodkiego w buzi hehe, przez ten tydzień n ie miałam apetytu i nie mam a jak zjem to jest mi niedobrze, ale słodkie mniami

gem a Ty przypadkiem nie zafasolkowałaś? :D Bo tak czytam co piszesz i się zastanawiam ::): :Psoty:

Odnośnik do komentarza

madzialska
Inka, co to za smutna minka? Głowa do góry-zaczynasz leczenie, teraz to już z górki :)

madzialska bo wszystko mnie już dobija... Cieszę się, że mam Was i mogę z Wami o tym pogadać, poradzić się, i dowiedzieć czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza

HEJ dziewczynki

Mosiu dlaczego odrazu nie zdecydowaaś sie na laparo? ponoć ból jest ten sam jak po HSG

Ja stwierdziłam że moją wizytę u gina przełożę na koniec lutego, po bromku cały czas bolą mnie jajniki, jak bym miała znów owulację

Każdy może się poddać, to najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Ale wytrzymać, przetrwać, gdy nie wychodzi, gdy nie wiesz co dalej, gdy inni namawiaj

Odnośnik do komentarza

Takie coś znalazłąm

Niepłodność może być spowodowana niedrożnością jajowodów lub zmianami patologicznymi w miednicy mniejszej (40% przyczyn niepłodności) – zmiany zapalne występujące w miednicy mniejszej mogą prowadzić do niedrożności jajowodów. Objawami stanów zapalnych są najczęściej dolegliwości bólowe podbrzusza oraz upławy. Stany zapalne mogą wystąpić także jako powikłania po leczeniu operacyjnym, szczególnie po leczeniu zapalenia wyrostka robaczkowego czy operacjach ginekologicznych. Ocenia się, że u 11% populacji wykonuje się usunięcie wyrostka robaczkowego, aż u 15% z nich wystąpi niedrożność jajowodów.
Ocena drożność jajowodów jest również wskazana po wystąpieniu ciąży pozamacicznej. W przypadku wystąpienia objawów charakterystycznych dla zakażenia chlamydiami należy wykonać badania diagnostyczne w kierunku stwierdzenia tego zakażenia i w razie potrzeby leczyć je antybiotykami.

Badanie drożności jajowodów nie jest pierwszym badaniem wykonywanym w diagnostyce niepłodności. Powinno być wykonane, jeżeli wskazują na to dane uzyskane z wywiadu, lub przed wykonaniem np. inseminacji domacicznej.

Ocenę drożności jajowodów oraz budowy macicy można wykonać za pomocą następujących badań:
• HSG (hysterosalpingografia) – uniwersalne badanie, cechujące się stosunkowo małą inwazyjnością, niskimi kosztami i pozwalające na jednoczesną ocenę drożności jajowodów oraz budowy macicy. Polega na podaniu kontrastu do jamy macicy za pomocą specjalnego cewnika. Podany płyn przechodzi dalej do jajowodów. Obserwując proces wypełniania kontrastem jamy macicy i przechodzenia kontrastu do jajowodów i dalej wylewania go do jamy brzusznej, w odpowiednim momencie wykonujemy zdjęcia rentgenowskie dokumentujące przeprowadzone badanie. W trakcie badania oceniamy także budowę macicy, sprawdzamy obecność w jamie macicy struktur upośledzających płodność, takich jak mięśniaki wewnątrzjamowe, polipy endometrialne czy zrosty;
• laparoskopii – zabieg operacyjny, w trakcie którego możliwa jest ocena drożności jajowodów. Polega na podaniu płynu do jamy macicy i obserwacji jego wylewania się do jamy brzusznej. Zabieg ten przeprowadzany jest częściej w celu usunięcia zmian np.: w jajnikach lub z powodu podejrzenia endometriozy. Może być łączony z histeroskopią dla oceny budowy jamy macicy;
• histeroskopii – zabieg endoskopowy mający na celu ocenę budowy jamy macicy, w trakcie zabiegu istnieje możliwość usunięcia zmian występujących w jamie macicy: polipów, mięśniaków, zrostów.

http://s8.suwaczek.com/20070707040117.png

Odnośnik do komentarza

Mój lekarz był też olewający, nie dość, że na wizytę czekało się 2 miesiące, to jeszcze trwała ona 10 minut maksymalnie. Dlatego postanowiłam iść do innej Pani doktor, która ma zupełnie inne podjście do sprawy. Juto idę na badanie tsh, później mąż się przepada, a jeżeli u Niego wszystko wyjdzie w porządku, to pozostaje badanie drożności jajowodów... Mam takie obawy, że szkoda mówić...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...